Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

nie wiem Piotrek ,

 Edronax według mnie jest silniejszy , bardziej energetyczny ,,, szczególnie antydepresyjny w depresjach bez napędu . Nie wiem jak z lękami przy tym mixie by było ?

Heh poki co dam czas temu co biore. 😑 za wczesnie na kombinacje alpejskie 😁 Zobaczymy jak sie bedzie wszystko ukladac.   Powolutku mam nadzieje ze sie dotrze wszystko , pierwsze dni to dla organizmu nowosc 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 Oczywiście , najważniejszy się spokój i cierpliwość ,,, a i jak mówił jeden mój koleś Zielonoświątkowiec " Bracia , jak pic to z umiarem" (-:

A ja kurna Kaleb ani umiaru ani cierpliwosci nie posiadam , musze go wypracowac 😄😄 Jedziemy dalej z tematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PiotrekLondon napisał:

A ja kurna Kaleb ani umiaru ani cierpliwosci nie posiadam

 jednak masz TO czego z wielu znerwicowanych pacjentów nie posiada ,,, brak lęku przed proszkami wszelkiego rodzaju i wszelkich dawkach . To duży atut .

 Wielu zdycha tylko dlatego ,że chcą być czyści i nie ingerować chemią w swój spierdolony mózg . Czaisz bazę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 jednak masz TO czego z wielu znerwicowanych pacjentów nie posiada ,,, brak lęku przed proszkami wszelkiego rodzaju i wszelkich dawkach . To duży atut .

 Wielu zdycha tylko dlatego ,że chcą być czyści i nie ingerować chemią w swój spierdolony mózg . Czaisz bazę ?

Ja juz nie takie substancje przyjmowalem, wiec zadnych aptecznych produktow sie nie boje. A czesc ludzi tak ma ze chyba wierza w ziolo lecznictwo ;) Choc ziolka nie ujmujac naprawde sa niczego sobie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien na leku , noce cienkie na maksa ciagle wybudzania i sen jak na jawie, budze sie zmeczony i serducho wali od samego rana , czuc to nawet w nocy bylo... musze sie chyba zgodzic z wiekszoscia na lęki to on nie jest ... chyba ze ma sie juz w zestawie dzialajacy SSRI ktory je tlumi... wtedy mozna dyskutowac . Dzis od rana taka nerwowka ze szkoda gadac odrazu poszlo benzo . Nie wiem czy jest cos lzejszego moze ta Atomoxetyna by sie lepiej spisywala... nie speedujacy lek.Na Metylo branym od niedzieli czuje juz zmeczenie, choc jak te poranki mijaja nie zaprzeczam ze czlowiej jest taki poukladany, co ma zalatwic to zalatwi itd. No ale jakby dalo rade to wyposrodkowac jakos bylo by fajnie. Wydaje mi sie ze lepiej czulem sie juz na Mirta i Pramiiexol, tez dawalo troche kopa ale mniej akcji sercowych. Moze np. Mirta + Pirbedil by sie sprawdzila lepiej ? Albo dokladla jakiegos Buspironu badz czegos na Serotonine. No i jeszcze jedno wkrada sie deprecha i taki smutek w ciagu dnia.
 

Teraz tak czekac az sie pouklada czy juz tak zostanie ? Dzis lub jutro bede sie konsultowal zobaczymy co powie magik😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekLondon no nie wiem czy atomoksetyna była by dobra... oj ustaw się w końcu na jakiś dobry zestawik, radzę 2 albo ostatecznie 3 leki i nie więcej.

Skoro masz słaby sen to wybierz sobie coś, żebyś brał na wieczór 1 lek sedatywny, a na rano inny lek, taki bardziej aktywizujący, skoro musisz być na chodzie. 

A próbowałeś może połączenie moklobemidu z Ketrelem? To było by np takie sedatywno-pobudzające połączenie. Moklobemid działa przeciwdepresyjnie, a Ketrel działa przeciwlękowo i stabilizuje nastrój (w dawkach 100-200mg). Coś tego typu może? Lekarza spytaj...

 

Co do tego serca i bezsenności, to czy nie masz przypadkiem nadciśnienia albo problemów z tarczycą? Może warto też przebadać się somatycznie? Dobrze jest mierzyć sobie ciśnienie 3x/dziennie i pokazać lekarzowi wyniki. Może jakiś sport, aktywność fizyczna by ci pomogła? 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 08:11, PiotrekLondon napisał:

Teraz tak czekac az sie pouklada czy juz tak zostanie ?

 według mnie najwięcej zależy od tego czy masz dobrze zabezpieczone tyły w postaci SSRI lub innego w pełni rozwiniętego w leczeniu antydepresanta .

 Bez tego ani rusz , a leczenie się w takim układzie metylo to nienajlepszy pomysł.

Taki smutek w ciągu dnia po metylo to oznaka ,że lepiej jakbyś sobie przynajmniej na jakiś czas odpuscił ten lek .

 Akcje sercowe po metylo to oznaka ,że albo za dużo tego jadłeś , albo nie wiem .

 druga sprawa , skoro wpada Ci lek na serce to musisz koniecznie obstawić się beta blokerami .

 Wychodzi na to ,że u Ciebie metylo jako ranny "energetyk '' się nie sprawdzi .

 A Atomoxetynę radzę Ci, odpuścić sobie ,,, ale znając Ciebie to nie odpuścisz dopóki sam nie sprawdzisz (-;.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 według mnie najwięcej zależy od tego czy masz dobrze zabezpieczone tyły w postaci SSRI lub innego w pełni rozwiniętego w leczeniu antydepresanta .

 Bez tego ani rusz , a leczenie się w takim układzie metylo to nienajlepszy pomysł.

Taki smutek w ciągu dnia po metylo to oznaka ,że lepiej jakbyś sobie przynajmniej na jakiś czas odpuscił ten lek .

 Akcje sercowe po metylo to oznaka ,że albo za dużo tego jadłeś , albo nie wiem .

 druga sprawa , skoro wpada Ci lek na serce to musisz koniecznie obstawić się beta blokerami .

 Wychodzi na to ,że u Ciebie metylo jako ranny "energetyk '' się nie sprawdzi .

 A Atomoxetynę radzę Ci, odpuścić sobie ,,, ale znając Ciebie to nie odpuścisz dopóki sam nie sprawdzisz (-;.

 

 

Rozmawialem z lekarzem no i co powiedial ze wprowadzimy cos co powinno mnie uspokoic czyli wedlug niego Opipramol a dalej za jakis czas bede wskakiwal na Escitalopram. Nie wiem jak zwykle jak to wyjdzie ale wiele do stracenia nie mam. Jak to nie wypali to zawsze combo SSRI + Pirbedil/Roprinol moze sie sprawdzic....

Wrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

Rozmawialem z lekarzem no i co powiedial ze wprowadzimy cos co powinno mnie uspokoic czyli wedlug niego Opipramol a dalej za jakis czas bede wskakiwal na Escitalopram. Nie wiem jak zwykle jak to wyjdzie ale wiele do stracenia nie mam. Jak to nie wypali to zawsze combo SSRI + Pirbedil/Roprinol moze sie sprawdzic....

Wrrr

 

Opipramol to taki lekko uspokajający lek, podaje się go też małym dzieciom, ja go dopiero teraz mam brać 1-2 miesiące, żeby trochę się moje serducho uspokoiło, bo teraz zacząłem brać nebiwolol i zbieram też siły na intensywną psychoterapię. Ja biorę 50mg rano i 50mg popołudniu. Na jego działanie trzeba poczekać do dwóch tygodni.

Więc opipramol możesz chyba też brać dopóki escitalopram się wchłonie. Bo na początku SSRI troszkę mogą wzmagać lęk, żebyś się nie zniechęcał.

Ja teraz ten Ludiomil biorę 75mg - cóż fajnie działa przeciwlękowo, ale niestety nastroju prawie w ogóle nie poprawia i motywacji też nie dodaje. Chyba też będę zmieniał na SSRI, bo Ludiomil biorę już 4 miechy i dalej trochę kaszana. Od 21 czerwca mam być na psychoterapii dziennej, może tam mi coś ustawią. 

Życzę ci, żeby w końcu ten esci u ciebie dobrze wszedł 🙂 To dobry lek, prawie nie ma uboków, tylko oczywiście libido obniża bo to SSRI w końcu. Ale znając ciebie szybko sobie je wyrównasz. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego MPH nie mozna brac przy zaburzeniach tarczycy? Mam ponizej normy TSH...

 

 

Druga sprawa, mieliscie tak ze na MPH macie wiekszego kopa do cwiczen fizycznych i wiecej energii ale jak sie zmeczycie to miesnie wam odmawiaja posluszenstwa i macie taki jakby niedowlad miesni? Ja jak pocwicze w dzien to mam powera ale jak sie juz zmecze to chocbym chcial nawet nie zrobie jednej pompki bo miesnie sa doslownie nieposluszne, takie niewladne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Dlaczego MPH nie mozna brac przy zaburzeniach tarczycy? Mam ponizej normy TSH...

 

 

Druga sprawa, mieliscie tak ze na MPH macie wiekszego kopa do cwiczen fizycznych i wiecej energii ale jak sie zmeczycie to miesnie wam odmawiaja posluszenstwa i macie taki jakby niedowlad miesni? Ja jak pocwicze w dzien to mam powera ale jak sie juz zmecze to chocbym chcial nawet nie zrobie jednej pompki bo miesnie sa doslownie nieposluszne, takie niewladne...

 

Wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowane przez noradrenalinę i dopaminę. Tak mówi wikipedia. Ale zawsze najlepiej spytać lekarza, albo przeczytać ulotkę 🙂

 

Apropo zmęczenia:

"Nie należy stosować metylofenidatu w celu zapobiegania lub leczenia normalnych stanów zmęczenia." - tak mówi ulotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

Wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowane przez noradrenalinę i dopaminę. Tak mówi wikipedia. Ale zawsze najlepiej spytać lekarza, albo przeczytać ulotkę 🙂

 

Apropo zmęczenia:

"Nie należy stosować metylofenidatu w celu zapobiegania lub leczenia normalnych stanów zmęczenia." - tak mówi ulotka

No ale ja mam naprawde cos nie tak z motywacja. Bralem kiedys jakis trilafon(perfenazyna) i od tego czasu takie oslabienie mam... poprostu teraz jest tak ze normalnie cwicze ale jak sie zmecze podczas cwiczen tomiesnie odmawiaja posluszenstwa... czy ja moge miec "miopatie"???

 

Co do lekarza to mam za 3 tyg wizyte czy nic sie nie stanie jak bede bral MPH z zaburzona tarczyca do tego czasu, nie uszkodze sie jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel.770 napisał:

No ale ja mam naprawde cos nie tak z motywacja. Bralem kiedys jakis trilafon(perfenazyna) i od tego czasu takie oslabienie mam... poprostu teraz jest tak ze normalnie cwicze ale jak sie zmecze podczas cwiczen tomiesnie odmawiaja posluszenstwa... czy ja moge miec "miopatie"???

 

Co do lekarza to mam za 3 tyg wizyte czy nic sie nie stanie jak bede bral MPH z zaburzona tarczyca do tego czasu, nie uszkodze sie jakos?

 

Wiesz, nie wiem czy samymi lekami da się komuś podnieść motywację, słyszałem że dopamina najmocniej podnosi u niektórych ludzi motywację, jeszcze innym noradrenalina, aż w końcu nawet serotonina potrafi pobudzić do działania co po niektórych. Różnie to bywa z lekami. Próbowałeś może amisulprydu w małych dawkach? 

 

No nie wiem co z twoją tarczycą, nie jestem lekarzem, po prostu poczekaj te 3 tygodnie, ale na pewno nie umrzesz, spokojnie, cierpliwości 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 19:56, Pawel.770 napisał:

No ale ja mam naprawde cos nie tak z motywacja. Bralem kiedys jakis trilafon(perfenazyna) i od tego czasu takie oslabienie mam... poprostu teraz jest tak ze normalnie cwicze ale jak sie zmecze podczas cwiczen tomiesnie odmawiaja posluszenstwa... czy ja moge miec "miopatie"???

 

Co do lekarza to mam za 3 tyg wizyte czy nic sie nie stanie jak bede bral MPH z zaburzona tarczyca do tego czasu, nie uszkodze sie jakos?

 

Jak tam na Metylo ? Dalej bierzesz czy zostawiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poiotrek brales moze jakis agonistow dopaminy typu pirybedyl, oprymera itp.? Jak one dzialaja?

Czy dodaja pewnosci siebie i daja wyluzowanie takie jak amisulpiryd w niskich dawkach??? Chodzi o odchamowanie dopaminowe. Zadne SSRI i inne zamulacze nie dzialaja na lęki ani na pewnosc siebie chociaz lekarze wlasnie tak twierdza, u mnie antydepresanty powoduja wiekszy lęk i fobie spoleczna i jestem nie smialy... dopiero jak zaczolem brac amisulpiryd 100 mg to bylem taki wyluzowany i pewny siebie ze szkoda gadac ale niestety OCD sie nasililo i musialem odstawic dlatego szukam leku ktory spowoduje to co amisulpiryd a jednoczesnie nie nasili newicy i podenerwowania... macie jakies pomysly? Czy agonisci dopaminy tu pomoga i jednoczesnie nie nasila mojej nerwicy i netrectw? Nie wiem co mam robic, mam dosc tego braku spontanicznosci, nie jestem pewny siebie, nie umiem zagadac do zadnej dziewczyny a na amisulpirydzie to podrywalem tak ze szkoda gadac i kobieta sie to cholernie podobalo... a teraz to boej sie wlasnego cienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy MPH nasila objawy psychotyczne tylko u tych ktorych pobudza czy u tych ktorych uspokaja tez??? Zastanawiam sie czy nasilenie objawow wynika z dzialania pobudzajacego tej substancji czy poprostu jest to niezalezne od tego czy ten lek pobudza czy uspokaja? Oczywiscie wiem ze nie zawsze jest tak z tym nasileniem roznych psychoz bo czasami nie nasila ale taka mnie rozkmina naszla czy jak ktos jest na nim spokojny to nie musi sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo na Was działaja szybka vs wersja o spowolnionym uwalnianiu? (tzn medikinet zwykly a CR?)

 

U mnie zwykly szybko przestaje dzialac... CR też dosyć szybko. Ciekawi mnie dlaczego i czy inni też tak mają?

 

Którą wersje metylofenidatu wolicie - CR czy zwykla? A może concerta?
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejscie do metylo tym razem Concerta 18mg, obstawiona Dulo 90mg i benzo wiadomo. Poki co niestety nie moge sie ich pozbyc ale dzialalanie jakby delikatniejsze w tle niz po Medikinecie, moze tylko takie moje wrazenie ale cos chce sie robic. Dla tych ktorzy kiedys korzystali z uzywek podobne do takiej lekkiej zejsciowki z AMPH. Ale nie narzekam licze ze w pare dni sie dotrze, w razie co Piribedil odstawie bo zapewne podbija jej dzialanie💪🏻👍🏻👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×