Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2020 o 10:14, Pawel.770 napisał:

Mam pytanie do tych ktorzy biora, czy metylofenidat powoduje tak jak antydepresanty zamulenie i splycenie emocjonalneztakie cos ze jest sie wyorwnym z emocji...? 

Nie. Nadal jesteś sobą i tak samo postrzegasz rzeczywistość jak dotychczas. Nie ma uczucia bycia za szybą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Nie. Nadal jesteś sobą i tak samo postrzegasz rzeczywistość jak dotychczas. Nie ma uczucia bycia za szybą. 

Ok czyli emocje sie odczuwa tak samo i wygadanym jest sie tez bez zmian. A co z libido, podnosi na maxa czy obniza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 21:07, seneri napisał:

Sertralina nie ma podjazdu do metylo w tym aspekcie. Choć fakt na papierze wygląda to świetnie.  Po prostu ma za mocny wychwyt SERT i to przycmiewa DAT. Przeczytaj o tym na angielskiej wiki. 

Jesli dołożę metylofenidat do paroksetyny to efekt działania na DAT będzie silniejszy niż branie samej sertraliny w dawcę 150mg? Na papierze jest silniejsza sertralina ale czytałem że Ki leku nie jest równe Ki innego leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. MPH na mnie zaczęło bardzo źle działać... Nawet niskie dawki powodują stan napięcia i czuję jakby mi umysł sparaliżowało... Prawdopodobnie indukuje reakcje "fight, flight, freeze" i u mnie jest niestety freeze... Tylko dlaczego - nie wiem. Być może mam zaburzenia lękowe. Dramat 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid062, chłopie dam Ci złotą radę wartą miliony monet, ale że aktualnie jest promocja z okazji ostatniego czwartku w tym tygodniu to zrobię to za free :D

 

Są co najmniej 2 instytucje i 2 lekarzy, którzy mogą Ci wypisać lek:

1. lekarz POZ, zwany inaczej lekarzem rodzinnym - jeśli rzeczywiście potrzebujesz leku, to lekarz Ci to wystawi i nawet z domu nie trzeba wychodzić w obecnych czasach żeby się udać  do lekarza takiego, bo telemedycyna i tego typu cuda techniki - można to zrobić leżąc wygodnie w łóżeczku, zawiniętym w kocyk, udając burrito;

2. druga opcja wymaga trochę zachodu co pochłania trochę energii, ale istnieje coś takiego jak Izba Przyjęć szpitala psychiatrycznego - tam dyżurny lekarz psychiatra też może wystawić magiczną e-receptę jeśli uzna lek za konieczny

 

a to wszystko za free w ramach instytucji zwanej NFZ.

 

A za nieczytanie regulaminu i robienie z forum apteki należy się nagroda :D także żegnamy :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tą moją głową. Biorę medikinet i funkcjonuję, nie biorę funkcjonuję byle jak, odpływam myślami, mam gdzieś spotkania towarzyskie, spada koncentracja i nic do mnie nie dociera (a głównie to, że moje życie zależy ode mnie).

Gdybym nie miał tego adhd to wiem, że to 28 lat przeżyłbym 1000% lepiej a tak mam teraz smutki i żale, że mam to zaburzenie i praktycznie brak pozytywnych przeżyć... Dlaczego tak miało być?... :(

Może jedyny mały plus że jeszcze nie wszedłem w praktycznie żadne używki. Zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańska w pewnej intencji może ktoś z góry coś mi pomoże.

Zdiagnozowałem się na moxo w Krakowie.

Edytowane przez SprzedamOpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heledore napisał:

Bierzemy tak, jak lekarz zalecił. Lekarz nie zalecił=nie bierzesz. Na forum nie uskuteczniamy samoleczenia.

No ja nie dam rady :). Wchodzę na post mający prawie 10 lat i 73 strony, gdzie jakieś 70% wypowiadających się to ćpuny, 27% to osoby z problemem koncentracji i uwagi, a pozostałe 3% pytające o metylofenidat do użytku zgodnie z zaleceniami, a Ty wyskakujesz z rekomendacjami lekarskimi. Masz oczywiście formalnie rację, tylko zgodnie z tą ideą trzebaby zamknąć portal nerwica.com....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 20:12, Pawel.770 napisał:

Czy metylofenidat moze nasilac nerwice natrectw i rozdraznienie?

Zależy jak na Ciebie działają takie preparaty mieszające z dopaminą jak Wellbutrin, Metylofenidat, w moim przypadku powodował nieustanny ból głowy, bardzo duże rozdrażnienie i nasilenie się nerwicy we wszystkich płaszczyznach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arnin napisał:

Zależy jak na Ciebie działają takie preparaty mieszające z dopaminą jak Wellbutrin, Metylofenidat, w moim przypadku powodował nieustanny ból głowy, bardzo duże rozdrażnienie i nasilenie się nerwicy we wszystkich płaszczyznach.

No tak, a czy on dziala podobnie do amisulpirydu w niskich dawkach, bo 50 mg amisulpirydu totalnie nasililo u mnie OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odniesienia, ale w moim przypadku przez tydzień brania działał tak jakby wypalał jakieś neuroprzekaźniki i po tym tygodniu byłem w stanie gorszym niż przed jakimkolwiek leczeniem, porównałbym działanie do wellbutrina jedynie, tylko, że mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×