Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest dla ludzi tylko z głową,równiez stymulanty ,depresanty itd-po coś w końcu natura wydała na Świat liście koki,maku czy choćby tytoniu.Zapewne nie po to by ludzi zniewolić(narkomania) ale raczej wyzwolić z codziennych bolączek.Używając nomenklatury medycznej conajmniej 50% ludzkości to ludzie którzy niemal codziennie się "narkotyzują" bo czyż wypicie kawy(kofeina) to nie codzienny rytuał wielu z nas nie pisząc o uzależnionych od cukru,alkoholu czy tytoniu.

Metylofenidat podobnie jak amfetamina,kokaina czy heroina może być lekiem lub gwoździem do trumny.Zależy jaka jest intencja osoby która dane specyfik zażywa.Heroina jest doskonałym lekiem przeciwbólowym u osób z bólami nowotworowymi,amfetamina świetnie sprawdza się w określonych dawkach u osób z ADHD czy też jako okazjonalny stymulant dla kierowców itp,nikotyna ma ponoć właściwości przeciwdepresyjne i nie tylko a alkohol w niskich dawkach nawet regularnie spożywany może przynosić więcej pożytku niż szkód.Nie zachęcam nikogo do tego by eksperymentowali z używkami co kłóciło by się z resztą z charakterem mego wywodu i intencjami w imię których go tu spisałem;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, kurde no może fakt, troche za bardzo na nie. Nie mam Cie za "ritalinowego narkomana". Calkiem inna sytuacja jak chodziles po lekarzarz przez tak długi okres czasu i w końcu trafiłeś na lek, który dał Ci względnie spokojne życie! W takich przypadkach to jak najbardziej uzasadnione i zalecane. Widzisz bierzesz 15mg, robisz przerwy, nie narzekasz na słabnięcie leku... ale wiesz chodziło mi bardziej o to, że często zdesperowani ludzie chwytają się ritalinu, nie przerabiając wcześniej innych leków! Jeśli ktoś nie ma ADHD jak np. ja to ten lek nie jest taki świetny w działaniu. Mi tolerka rosła szybko, a brałem go tylko ok. 3 miesięcy. Moim zdaniem ritalin jest dobry ale jak już na prawdę nic innego nie działa. Spójrz na ten temat... wiele ludzi tylko się pyta jak go zdobyc, uwarza, że ten lek to jakieś pieprzone błogosławieństwo i cudo na funkcje poznawcze. Ja myślałem dokładnie tak samo i chodziłem do psychola, a jak mi przepisywał co innego wychodziłem nieźle wkurzony ;) Uważam po prostu, że wcześniej trzeba przerobic antydepresanty i że one też mogą nam poprawic pamiec koncentracje itp. A w mało jest takich opini, że one działają wgl. na funkcjonowanie intelektualne.... czytając to wszystko, zwątpiłem, że co kolwiek ruszy w tej kwestii bez jakiegoś dobrego stymulanta, a jednak teraz, na samych antydepresantach jest o niebo lepiej niż na metylofenidacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, kurde no może fakt, troche za bardzo na nie. Nie mam Cie za "ritalinowego narkomana". Calkiem inna sytuacja jak chodziles po lekarzarz przez tak długi okres czasu i w końcu trafiłeś na lek, który dał Ci względnie spokojne życie! W takich przypadkach to jak najbardziej uzasadnione i zalecane. Widzisz bierzesz 15mg, robisz przerwy, nie narzekasz na słabnięcie leku... ale wiesz chodziło mi bardziej o to, że często zdesperowani ludzie chwytają się ritalinu, nie przerabiając wcześniej innych leków! Jeśli ktoś nie ma ADHD jak np. ja to ten lek nie jest taki świetny w działaniu. Mi tolerka rosła szybko, a brałem go tylko ok. 3 miesięcy. Moim zdaniem ritalin jest dobry ale jak już na prawdę nic innego nie działa. Spójrz na ten temat... wiele ludzi tylko się pyta jak go zdobyc, uwarza, że ten lek to jakieś pieprzone błogosławieństwo i cudo na funkcje poznawcze. Ja myślałem dokładnie tak samo i chodziłem do psychola, a jak mi przepisywał co innego wychodziłem nieźle wkurzony ;) Uważam po prostu, że wcześniej trzeba przerobic antydepresanty i że one też mogą nam poprawic pamiec koncentracje itp. A w mało jest takich opini, że one działają wgl. na funkcjonowanie intelektualne.... czytając to wszystko, zwątpiłem, że co kolwiek ruszy w tej kwestii bez jakiegoś dobrego stymulanta, a jednak teraz, na samych antydepresantach jest o niebo lepiej niż na metylofenidacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o doraznym zazywaniu metylo, bez zadnej rekreacji tylko profilaktycznie na poprawe funkcjonowania, mam lekkie deficyty uwagi stwierdzone lekarsko ale nic jakos z tym nie robimy jedyne co ostatnio dostalem to piracetam ktory wogole nie dziala i sprzedalem, nie jest zle jakos co nie da sie zyc ale czasem rozkojzanie przeszkadza gdy trzeba cos mega szybko policzyc sprawdzic itp, jedyne co to wystraszylo mnie to ze ciagle stosowanie metyla moze zmenijszyc calkowita ilosc dopaminy po odstawieniu i spadnie na niski poziom ze bedzie gozej niz przed kuracja, wiec myslalem zeby np miesiac lykac miesiac przerwa miesiac lykac miech przerwy itp, cz do dupy pomysl /? mam juz pudelko 36mg w szufladzie wiec musze to zjsc tak czy siak, tylko jak najefektowneij-ekonomicznej-najzdrowiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o doraznym zazywaniu metylo, bez zadnej rekreacji tylko profilaktycznie na poprawe funkcjonowania, mam lekkie deficyty uwagi stwierdzone lekarsko ale nic jakos z tym nie robimy jedyne co ostatnio dostalem to piracetam ktory wogole nie dziala i sprzedalem, nie jest zle jakos co nie da sie zyc ale czasem rozkojzanie przeszkadza gdy trzeba cos mega szybko policzyc sprawdzic itp, jedyne co to wystraszylo mnie to ze ciagle stosowanie metyla moze zmenijszyc calkowita ilosc dopaminy po odstawieniu i spadnie na niski poziom ze bedzie gozej niz przed kuracja, wiec myslalem zeby np miesiac lykac miesiac przerwa miesiac lykac miech przerwy itp, cz do dupy pomysl /? mam juz pudelko 36mg w szufladzie wiec musze to zjsc tak czy siak, tylko jak najefektowneij-ekonomicznej-najzdrowiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lek Medikinet CR 20mg czyli o powolnym uwalnianiu odpowiada zwykłemu medikinetowi 10mg? Wydaje mi się, że tak to wygląda, ze względu na przedłużony czas działania. Czy istnieją jakieś bezpieczne sposoby wzmacniania metylofenidatu? Oczywiście nie chodzi mi o żadne odurzanie czy coś w tym stylu, tylko oto by móc brać mniejszą dawka i mieć taki sam efekt terapeutyczny jak w przypadku większej, nie ukrywam ma to dla mnie znaczenie, bo jest to dość drogi lek. Czy można połykać bezpośrednią zawartość leku Medikinet CR, to znaczy bez otaczającej jej kapsułki i czy wpływa to w jakiś sposób na okres uwalniania? Mam nadzieje, że nie bo chciałbym, żeby ów medykament nadal działał przez jakieś 8h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam ma to dla mnie znaczenie, bo jest to dość drogi lek.

No co Ty Owsik chcesz na zdrowiu zaoszczędzić? :lol:

Na poważnie , to lepiej przerzuć się na 10mg szybkouwalnialnej , lepszy ,szybszy efekt i łatwiej manewrować.

Możesz Metylo wzmocnić L- Tyrozyną a jeszcze lepiej amantadyną.

Dla mnie CR nie dosc ,że droższe to jeszcze mniej wyczuwalne ,to do bani z takim leczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, jednak wolałbym już nie przesadzać z tymi lekami. Z próbuję jeszcze z tą L-tyrozyną i witaminą B6. Tym bardziej, że jednak jestem zadowolony z działania owych medykamentów, które stosuję ponieważ nareszcie podniosła mi się koncentracja i wydajność mimo, że dokucza mi stosunkowo mocna senność ( nawet teraz, gdy spałem ponad 9.5h ).

Także mój stan psychiczny znacznie się poprawił nie widzę wszystkiego w czarnych barwach itp. Zapytałem po to, gdyby ta moja senność stała się na tyle nie znośna ( o by nigdy tak się nie stało), że nie będę mógł w miarę normalnie funkcjonować, to przynajmniej będę wiedział co potencjalnie może mi pomóc. Naprawdę bardzo dziękuje za te cenne informacje.

 

-- 21 cze 2013, 14:58 --

 

Dziś kupiłem sobie L-tyrozynę niestety nie było tej firmy co polecałeś była inna tylko, że droższa do tego kupiłem suplement diety Plusz, w którym jest witamina B6. Musze przyznać, że to co mi poleciłeś działa przynajmniej do tej pory. Chociaż spałem dziś około 7.5h to nie odczuwam w ogóle senności ( Przy takiej ilości snu zazwyczaj bylem naprawdę bardzo senny, co prawda mogłem normalnie działać, ale na pewno moje reakcje były dużo wolniejsze i oczywiście cały czas ziewałem). Mam też bardzo dobry humor z samego faktu, że jestem co mnie niezmiernie cieszy. Jedyny minus naprawdę bardzo się pocę.

 

Mam pytanie po jakim czasie zażywania metylofenidatu wzrasta na niego tolerancja i jak to się objawia?

 

-- 21 cze 2013, 15:15 --

 

Dziś kupiłem sobie L-tyrozynę niestety nie było tej firmy co polecałeś była inna tylko, że droższa do tego kupiłem suplement diety Plusz, w którym jest witamina B6. Musze przyznać, że to co mi poleciłeś działa przynajmniej do tej pory. Chociaż spałem dziś około 7.5h to nie odczuwam w ogóle senności ( Przy takiej ilości snu zazwyczaj bylem naprawdę bardzo senny, co prawda mogłem normalnie działać, ale na pewno moje reakcje były dużo wolniejsze i oczywiście cały czas ziewałem). Mam też bardzo dobry humor z samego faktu, że jestem co mnie niezmiernie cieszy. Jedyny minus naprawdę bardzo się pocę.

 

Mam pytanie po jakim czasie zażywania metylofenidatu wzrasta na niego tolerancja i jak to się objawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dostac ten lek od psychiatry dla testu, poniewaz od 7 lat lecze sie bezskutecznie na depresje oraz stasowalem bardzo duzo lekow, poprosilem o metylofenidat, problem tkwi w tym ze jest to bardzo drogi lek, jesli on mi nie bedzie pomagal nie chce wydac pieniadze na marne, czy ktos dysponuje moze 1 tabletka Medikinetu najlepiej 10mg w dawce natychmiast uwalniajacej? Chcialbym sie z taka osoba spotkac i poprosic o 1 tabletke w ramach testu, nawet 10 zl wole wydac tylko nie 180 za opakowanie ktore bedzie do wyrzucenia, tak jak teraz jest w przypadku stosu pudelek z psychotropami, benzodiazepinami, lekami antydepresyjnymi i innymi scierwami ktore zalegaja w mojej polce. Prosze o wiadomosc jesli ktos jest sklonny sie podzilic 1 tabeltka. Tylko Krakow, dojade na caly teren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jedna tabletka Cię nie wyleczy

2. MPH to lek kontrolowany, watpię zeby ktokolwiek tutaj ryzykował

3. zależnie od producenta leku, aby zrobić z wersji wolnouwalnialnej szybkouwalnialną, wystarczy przełamać tabletke lub rozpuścić ją w etanolu.

4. 10 mg to dawka na zaburzenia koncentracji, depresja to raczej 30-40 mg

 

Metylofenidat stosuje się w połączeniu z psychoterapią jako środek aktywizujący, bardzo rzadko jako sam antydepresant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja swoja droga, chodzi o to abym mogl sprawdzic czy to mnie "kopnie", potrzebuje dobrego nastawienia i motywacji, nie bede codziennie chlac wode (nie jestem alkoholikiem, ale mam sklonnosci po ojcu) aby poczuc ze cokolwiek w tym zyciu jest warte zachodu. Metylofenidat jest dla mnie ostatecznoscia, nigdy nie bralem zadnych narkotykow chociaz moge sobie zalatwic wszystko tak jak praktycznie kazdy kto sie pokreci po miescie. Jesli Metylofenidat da mi pobudzenie i energie, z reszta sobie juz poradze. U psychiatry dostane 50 x 20mg natychmiast uwalniajacego metylofenidatu, poza tym juz zalatwilem sobie kontakt do osoby ktora mi da na "probe" tabletki natychmiast uwalniajacej. Od ponad miesiaca jestem czysty, biore tylko doraznie benzo na sen/przeciwko checi wypicia albo zapalenia (fajki), w mojej glowie tyko jedna mysl jak mnie ktos podkurwi/zdoluje i strace chec do czegokolwiek "sam sobie zaszkodze jak przerwe treningi, wychlam, zapale". Teraz mam wizyte u psychiatry, zamierzam poprosic o konska dawke paroksetyny + wlasnie metylofenidatu, mam nadzieje ze wreszcie sie cos ruszy w tym moim zyciu i zaczne doceniac to co mam. Zauwazylem ze w dzecinstwie mialem duzo punktow ktore klasyfikuja ADHD, jednak nigdy nie zastanawialem sie nad nimi, teraz jako dorosly czlowiek mam rowniez pare objawow, zastanawialem sie nad pozytonowa tomografia emisyjna ktora pozwala zbadac poziom poszczegolnych "nieprawidlowosci" ale 4 klocki za przeswietlenie mozgu aby rozpoznac czy mam ADHD to ja nie dam.

 

Leczylem sie 4 razy tygodniowo u psychoterapeuty za granica, przez 2 lata, pieniadze wyrzucilem w bloto, moja obecna pani psychiatra jest rowniez psychoterapeutka, mam zamiar u niej poddac sie terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metylofenidat z powodu silnego działania na dopaminę może powodować większą ochotę na alkohol większy przymus uchlania się więc uważaj bo piszesz o problemach z alko

 

Sorry za dosadność, ale to bzdura co napisałeś .

Metylo na początku ( pierwsze 2-3 tygodnie tylko ) wzmaga ciśnienie na palenie papierosów. Jeśli chodzi o wódę , nie zauważyłem żadnego wpływu , ani nie ciągnie , ani nie odpycha , ale ja jestem alkoholik niepijący więc moja opinia ...

 

A Metylo ma tyle wspólnego z Bupropionem co słoń z koniem ( tylko 4 nogi ) poza tym wszystko inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×