Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

to ja wymieniam niepoukładaną mieszankę fajnych tytułów: kategoria smieszne: lekcje pana kuki, przygody fryzjera damskiego, trzech panów w łódce, seria mikołajka, inne kategorie: chirurg, król szczurów, kolekcjoner,życie pi, kategoria kryminały/sensacyjne: wszystkie ksiązki sidney sheldon i cobena, kategoria poważne: ono i poczwarka terakowskiej.

 

jeśli znacie te ksiązki i cos innego w tym stylu to podeślijcie mi ksiązki o podobnej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo książek przeczytałam ale polecam : "Desire czyli czas próby" .Książka jest naprawde smutną historią ale daje kopa do tego żeby sie nie poddawać.A o to opis: Desiree jest młoda, zakochana i wydaje się, że życie stoi przed nią otworem. Niespodziewanie jednak jej chłopak ginie w wypadku, a ona musi nauczyć się z tym żyć. Na dodatek zaczyna mieć problemy z chodzeniem, a po wielu błędnych diagnozach zostaje skazana na wózek inwalidzki. Dziewczyna nie poddaje się, przekonuje się, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i jak wiele znaczy w życiu cel, do którego dąży.

Heidi Hassenmuller z wielkim wyczuciem i wrażliwością opowiada Czytelnikom prawdziwą historię pewnej Holenderki, pragnąc dodać otuchy i odwagi wszystkim wątpiącym we własne siły i sens życia.

Polecam ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam wszystko co mi wpadnie w łapy Cobena i Mastertona. Ostatnio zbzikowałam na punkcie serii "Wampiry z Morganville"(Rachel Caine),ksiązki dla młodzieży ale przeczytałam 4 ciurkiem, nie mogłam się oderwać :mrgreen:

Poza tym Virginia Andrews "Kwiaty na poddaszu" i dalsze części, tejże autorki "Ruby"i dalsze części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię Cobena i Mastertona :smile:

Chociaż do Mastertona mam mały uraz, bo jak miałam 10 lat to dorwałam jego książkę (nie pamiętam tytułu) i tam było coś że babka się w lwa zamieniała i była opisana scena stosunku tej kobiety z lwem, ze szczególnym opisem anatomicznym lwa rzygiq.gif

 

Ale mniejsza z tym. Moje ulubione to:

 

S.King ''Lśnienie'' - Jack Torrance pracuje jako kurator w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance'ów w hotelu Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone telepatyczne zdolności odkrywa, że hotel jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka ducha pana Grady, poprzedniego kuratora hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.

 

S.King ''Miasteczko Salem'' - Tytułowe Salem to skrót od Jerusalem's Lot, fikcyjnego miasteczka leżącego niedaleko Portland w stanie Maine. Salem stanie się pierwowzorem dla pojawiających się później wielokrotnie w twórczości Kinga miasteczek Derry i Castle Rock. Jego nazwa wbrew pozorom nie pochodzi od Jerozolimy, a świni o imieniu "Jerusalem", którą posiadał jeden z pierwszych mieszkańców. Nad Salem niczym cień dominuje posiadłość Marstenów, ponury dom na wzgórzu, którego właściciel, Hubie Marsten, przed laty zastrzelił swoją żonę, po czym powiesił się w jednym z pokojów. Rezydencja pozostała niezamieszkana, stając się straszakiem dla kolejnych pokoleń dzieciaków spragnionych wrażeń. Jednym z nich był mały Ben Mears, podjudzony przez rówieśników do zajrzenia do środka. To, co ujrzał w pokoju, gdzie wyzionął ducha Hubie Marsten, prześladować go będzie w koszmarach przez resztę życia.

 

Jeff Abbott ''Panika''-Życie młodego filmowca, Evana Cashera, nigdy nie układało się lepiej. Przynosząca sukcesy i satysfakcję praca, wspaniała dziewczyna, Carrie, kochający rodzice... Niespodziewany telefon od matki, która prosi go o natychmiastowy przyjazd do domu sprawia, iż jego rzeczywistość rozsypuje się w drobne kawałki. Evan znajduje matkę na kuchennej podłodze – brutalnie zamordowaną. Nim zdąży ogarnąć sytuację, sam ledwie unika śmierci. Nieznajomy mężczyzna ratuje mu życie, ale tajemnicza organizacja pozbawionych skrupułów zabójców nie odstępuje go ani o krok. Ojciec przepada bez wieści, Carrie przechodzi na stronę tajemniczych prześladowców. Evan staje twarzą w twarz z przerażającą prawdą – całe jego dotychczasowe życie było tylko iluzją, przemyślnie wyreżyserowaną fikcją, pajęczyną kłamstw. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie kryje się w przeszłości rodziny, ale dotarcie do niej nie będzie proste...

 

Philip Ardagh ''Szaleństwa Rodzeństwa'' (cała seria) - Poznajcie rodzeństwo McNallych: Jackie, nie bez powodu zwana Szakalem, identyczne bliźniaki, Joshuę i Albiego, notorycznie udające, że są sobą nawzajem, Le Fay, genialną maszynistkę komputerową, za to zdecydowanie mniej zdolną przemytniczkę oraz najmłodszego, Fergala, którego poznać będzie najtrudniej, bowiem już na pierwszej stronie zabija się na śmierć...

 

Uwaga- WCIĄGAJĄ !

facf89df5fcf4b54ee228870221d7243.jpg.3074ac8fc038e2c17f1923388c728cc8.jpg

salem.jpg.126fbef12fe0cb219aaf3885edcbd3f6.jpg

panika1.jpg.a780c227c5f841ee471e54641fbe2a79.jpg

pd_24975.jpg.3a7ea217261d167970d748175f9cd681.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ksiazke "Żona podróżnika w czasie".

 

Bardzo ciekawa lektura o wielkiej miłości. Naprawdę na końcu się popłakałem ;) Jakby to było gdyby Twoj ukochany podrozowal w czasie do przyszlosci i przeszlosci a Ty nie miałabyś na to wpływu???? Czyta się to jednym tchem. (światowy bestseller)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coben oczywiście wszystkie !

Millenium seria- genialne po prostu bardzo polecam :)

Cień Wiatru - Zafon moja ulubiona :D

Intruz - Stephanie Meyer

i ostatnio kocham jane austen :)

ściągnęłam sobie listę 100 najlepszych książek i zamierzam wszystko przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, naprawdę lubisz "Granicę"? Jak dla mnie to książka naprawdę dobra, ale strasznie ciężka i dlatego nie czytało mi się jej wcale przyjemnie - opis tego całego oszukiwania siebie, wmawiania sobie że jest ok, zakłamania... Prawdziwy ale ciężko mi było przez to przebrnąć. Tak samo jak przez "Proces" Kafki. Nie wrócę już do tych książek.

 

Za to właśnie teraz kończę Silmarillion i jestem pod wielkim wrażeniem! Ta książka jest piękna, znalazłam w niej mnóstwo odniesień do Biblii, starych mitologii, motywów, jak np. potop, odniesień do historii - odkrycia geograficzne, wojny ras itd. Po prostu cudo. Tolkien musiał chyba przeczytać całą bibliotekę z najważniejszymi dziełami literatury... Wielkie "Ach!" :)

 

Cytat:

 

"Valarowie z wielką troską wzywają was, abyście nie odmawiali ufności losowi, do którego zostaliście powołani, gdyż inaczej zmieni się on w krępujące was pęta. Miejcie nadzieję, że w końcu najbłahsze z waszych pragnień wyda owoce. Miłość do Ardy została wam wszczepiona w serca przez Iluvatara, On zaś niczego nie sieje bez celu."

 

A "Zbrodnię i Karę" kocham, jak w ogóle styl Dostojewskiego :) Polecam "Braci Karamazow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam "Alicję w krainie czarów" w tłumaczeniu Stillera i "Alicję po drugiej stronie lustra" w tłumaczeniu Marianowicza. W domu mam juz pełne (obu czesci) tłumaczenie Słomczynskiego i Kozakowej, czesciowe Stillera, Marianowicza i Baltyn, ale wciąż szukam innych, widzieliscie cos takiego moze? Z gory dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze piszę mgr. z Władcy pierścieni - nie zostaje mi nic innego jak polecić całą twórczość Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Geniusz, geniusz i say :mrgreen:, Hobbit, Władca(tylko w przekładzie Skibniewskiej), Dzieci Hurina, Silmarillion,Historia śródziemia (uj by ich strzelił, że wydano tylko dwa tomy po polsku) i legenda o Sigurdzie i Gudrun - nie da się opisać, trzeba samemu przeczytać.

Co do fantastyki jestem w stanie polecić też Sapkowskiego - każdą jego książkę czytałam co najmniej 3 razy, ogromna dawka humoru, magii, walk, potworów, miłości - uwielbiam ten klimat.

 

Ostatnio stałam się też fanką Johna Grishama - thrillery, kryminały prawnicze - czasem mnie wkurzają, bo tak bardzo chcę wiedzieć co będzie dalej, ze siedzę po nocach i czytam zamiast słodko chrapać :D - a adaptacje filmowe przy książkach wyglądają słabiutko, słabiutko.

 

 

Co do Stephena Kinga polecam - Bag of bones, Christine, Wielki marsz, Podpalaczka, Dolores Claiborn, Zielona Mila, Pokochała Toma Gordona, a teraz poluję na : Pod kopułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze piszę mgr. z Władcy pierścieni - nie zostaje mi nic innego jak polecić całą twórczość Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Geniusz, geniusz i say :mrgreen:, Hobbit, Władca(tylko w przekładzie Skibniewskiej), Dzieci Hurina, Silmarillion,Historia śródziemia (uj by ich strzelił, że wydano tylko dwa tomy po polsku) i legenda o Sigurdzie i Gudrun - nie da się opisać, trzeba samemu przeczytać.

Władcę Pierścieni nie za bardo lubiłem, nudził mnie.

Ale za to bardzo mi się podobał Silmarillion, Niedokończone Opowieści i Dzieci Hurina. Tolkien włożył niesamowicie wiele myśli i wysiłku w utworzenie spójnego świata fantasy, nawet z podstawami językowymi. To bardzo rzadkie zjawisko.

 

Co do fantasy, polecam twórczość G.R.R.Martina - cykl Pieśń Ognia i Miecza. Gość pisze bardzo realistycznie, bardziej niż Sapkowski i u niego naprawdę nie ma zmiłuj się - wykańcza bohatera za bohaterem przez co akcja jest nieprzewidywalna i trzyma w napięciu.

 

[Dodane po edycji:]

 

Errr...

Pieśń Ognia i Lodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka - piszesz prace mgr z Wladcy Pierscieni? O.O A jaki jest temat i na czym ona polega????????????

 

A ja dzis kupilem na allegro ksiazke "Bóg śpi". Jest to wywiad z Markiem Edelmanem. Jutro ja odbieram, ale juz w ciemno CHYBA moge wam polecic..... :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiz de Sade Zbrodnie Miłości i Sto Dwadzieścia dni sodomy hmmm... dla ludzi o stalowych nerwach :)

 

Po nad to Kępiński Antoni Z psychopatologii życia seksualnego

Kobierzycki Tadeusz - Poza Miłości i Wolnością , uzależnienia psychologicznego .

 

A i jeszcze ostatnio przeczytałam Janusz Tazbir - Państwo bez Stosów Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grozy, polecam H.P. Lovecrafta. Szczególnie zestawy opowiadań, które zawierają opowiadania W Górach Szaleństwa i Cień z Poza Czasu.

Gość pisze o niesamowitych pradawnych rasach z kosmosu (często z przed milionów lat), niezrozumiałych istotach z innych wymiarów, mutantach, ghulach, itd.

Stworzył całą spójną mitologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba nie polecałam: Millenium - Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.

Millenium.-Mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobiet_imagelarge.jpg

 

Genialny kryminał z dreszczykiem, powiedziałabym,, ze thriller - ale na szczęście bez żadnych duchów, demonów i innych dziwactw. Jestem tą książką zachwycona - podobnie jak filmem produkcji szwedzkiej.

 

40 lat po zaginięciu młodej dziewczyny, dziennikarz zaczyna badać historię jej rodziny. Pomaga mu pewna zagubiona, rozchybotana emocjonalnie dziewczyna, która w życiu mimo młodego wieku przeszła już niejedno. Razem ten dziwaczny duet odkrywa rzeczy które zaskakują i mrożą krew w żyłach.

 

Historia ciekawa, rozbudowana, główni bohaterzy bardzo złożeni, to jedna z tych książek która nie chce dać zasnąć i czyta się ją do rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×