Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień minął. Podsumowanko czytelnicze:

  • Sekrety urody Koreanek: elementarz pielęgnacji (Cho) - miła czytanka, dzięki niej rozbudowałam pielęgnację swojej skóry i przekonałam się do konieczności korzystania z filtrów SPF. 
  • W co grają ludzie? Psychologia stosunków międzyludzkich (Berne) - ciekawy opis sytuacji społecznych, ale w połowie stwierdziłam, że treści potrzebują aktualizacji, bo zaczęłam się irytować podejściem do roli kobiety w społeczeństwie z lat wydania książki (1987 :<).
  • A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość (Mellibruda, Kurdwanowska) - wyniosłam z niej dążenie do zmiany zachowania z emocjonalnego na zadaniowe. 
  • Czasem czuły, czasem barbarzyńca (Kwaśniewski, Masłowski) - książka na temat męskości. O facetach przez facetów. W formie dialogu i tłumaczenia samczych zachowań. Bardzo mi się podobała. Polecam zarówno Panom jak i Paniom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Biegnąca z wilkami" C.P Estes - podr. dla kobiet ( z zakresu samorozwoju) -kolejny raz czytam, i po raz kolejny odkrywam w niej cos nowego (ogolnie bardzo na plus)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie książki:

  • Psychoterapia dziś. Rozmowy (red. Z. Milska - Wrzosińska) - książka na zasadzie wywiadów, opisuje wszystkie możliwy typy terapii, od indywidualnej, przez grupową, po terapię par itp., pokazuje o co tak na prawdę chodzi w terapii, co jest ważne i jak w ogóle wygląda droga do zostania certyfikowanym terapeutą;
  • Trzynasta opowieść (D. Setterfield) - opowieść o sile krwi, więzach, osnuta atmosferą tajemnicy. Zawiera spoilery do "Dziwnych losów Jane Eyre";
  • Red, White & Royal Blue (C. McQuiston) - zawiera wątek LGBT, niestety, źle oddane realia monarchii brytyjskiej; najciekawsze dla mnie były wątki związane z wyborami prezydenckimi w USA;
  • Ostatni trop. Tajemnica zaginięcia sióstr Lyon (M. Bowden) - reportaż opisujący śledztwo trwające po 40 latach od zaginięcia sióstr, które było jedną z najgłośniejszych spraw Ameryki; jak ktoś lubi reportaże i takie historie to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się powtórzę i zareklamuję książki Karen Horney - chyba najwięcej cennych i profesjonalnych informacji na temat zaburzeń pochodzenia nerwicowego/lękowego oraz osobowości unikającej/zależnej.
Nie znalazłem dotychczas nic lepszego.

Pozycja "must have" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytane/słuchane książki

 

- Malowany człowiek księga 1 - Peter V. Brett

- Dwanaście prac Herkulesa - Agatha Christie

- Jak zmieniać - Katy Milkman

- Horyzont - Jakub Małecki

- Lolita - Vladimir Nabokov

- Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet - Karolina Bednarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens - ta książka rozbiła moje serce na setki małych kawałków. Jedna z najpiękniejszych opowieści ❤️ 

 

Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci - Marta Szarejko -  bardzo ważna, aczkolwiek też deprymująca książka. Trochę dlatego, że dzieci mają dzieci, a trochę dlatego, że żyjemy w państwie w jakim żyjemy. Autorka oddaje głos psychiatrom dziecięcym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe książki z biblioteki, które teraz czytam to "Opowieści z Wieloświata Wieloświat" Anna Sokalska, "Wojownicy Nowa Przepowiednia Wschód księżyca" Erin Hunter, "Czas na miłość" Ilona Gołębiewska                                 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 20:59, Dzitek napisał:

Pismo Święte 🙂 

Podziwiam, to bardzo gruba książka.

Obecnie czytam książki takie jak: "Magia cierni" Margaret Rogerson, "Tajemnica żółtego kła. Wojownicy Superedycja" Erin Hunter, "Czas na miłość" Ilona Gołębiewska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem czytać "Kurs Cudów - Helen Schucman". Mógłbym polecić tę wielką cegłę wyłącznie osobom dla których religia (w tym przypadku chrześcijańska) jest ważna. Dla pozostałych którzy chcieliby zgłębić koncepcję umysłu egotycznego myślę że znacznie lepszym wyborem będzie "Nowa Ziemia - Eckhart Tolle". Objętość kilkukrotnie mniejsza, napisana lżejszym piórem, bez otoczki mistyczno-religijnej która dla mnie osobiście jest męcząca.

Edytowane przez Kris0x0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kris0x0000 napisał:

"Nowa Ziemia - Eckhart Tolle". Objętość kilkukrotnie mniejsza, napisana lżejszym piórem, bez otoczki mistyczno-religijnej która dla mnie osobiście jest męcząca.

Moja terapeutka polecała tę książkę. Jak też mówisz, że spoko, to chyba przeczytam :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×