Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie książki psychologiczne ?


Ptysiu

Rekomendowane odpowiedzi

polecam książkę DIANY COOPER "MOŻESZ ZMIENIC SWOJE ŻYCIE "cena 19,99zł.więc nie jest droga tak w skrócie:cofanie się w sferę dzieciństwa rozmowa z własnym JA.polecam osobą które nie miały dobrego kontaktu z rodzicami z akceptacją samego siebie, są tam super cwiczenia do przerobienia polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mały Książę"? no to ja polecam "Ferdydurke" - Gombrowicza

 

Żadnych stricte psychologicznych nie znam, ale dobre jest "Wewnętrzne Przebudzenie" Collina Sissona i

"Potęga Teraźniejszości. E. Tolle

Są dobre, bo dają wyraźne wskazówki i opisują mechanizmy działania umysłu, jeśli zrozumiesz co tobą steruje, to łatwiej sobie z tym poradzić niż gdy radzisz sobie po omacku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoOneLivesForever,

mały książę- to wspaniałe studium ludzkiej empatii .

I poszukiwania zagubionego siebie ,każdy kto ma ze sobą kłopoty .

Powinien czytać to regularnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki - co i jak?

Witam, chciał bym zacząć, nie wiem czy to można tak nazwać ale, przygodę z psychologią. Jestem dość młody, lecz zaczęła mnie naprawdę interesować. I tu pojawia się moje pytanie. Od jakich książek najlepiej zacząć, chodzi mi tu o coś co nakierowało by mnie i pomogło w wyborze odpowiedniego dla mnie kierunku psychologii. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże, bo coś takiego raczej (dla mnie) ciężko znaleźć dla osoby zaczynającej. Z góry dziękuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki? Czy ja przeczytałam książki książki? :D Boże...:P mi czytanie pomogło pozbyć się "wszystkiego" trzeba pracować ze sobą, dzieciństwo, wybaczanie, prośby o wybaczenie poczytasz sobie :D dasz radę, jeśli chcesz :))) (wszystkie książki dostępne na necie - jakbyś nie mogła znaleźć pisz :)) Skoro jesteś DDA to obowiązkowo :

-J.Woititz - Lęk przed bliskoscią

Orr Leonard - Świadome Oddychanie

Sisson Colin P. - Rebirthing - Klucz do samopoznania

Sisson Colin P. - Sztuka świadomego Oddychania

a potem:

Sisson P. Colin - Wewnętrzne przebudzenie

Ruiz don Miguel - Ścieżka Miłości. Sztuka budowania związków

Sondra Ray - Związki Miłości. Tajemnica Doskonałego Związku

Andrew Matthews - Bądź przyjacielem! Jak być szczęśliwym wśród ludzi.

+ Badz szczesliwy - Andrew Matthews

Andrew Matthews - Słuchaj swojego serca! Jak odnieść sukces w życiu i w pracy

Sondra Ray - Zasługuję Na Miłosc

Gregg Braden - Boska matryca

Vadim Zeland - Transerfing Rzeczywistosci - cała saga :P

Benjamin Hoff - Tao Kubusia Puchatka

Dadi Janki - Kieszonkowy podręcznik wartości - zwierciadło dla duszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla DDD i DDA - "Toksyczni rodzice".

Terapeutka tlumaczy skad biora sie u DDD/DDA rozne schematy i wyjasnia jak je powoli zmieniac. Mi troche pomogla, mimo, ze nie robilam cwiczen (sa w ksiazce - caly rozdzial).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrakcyjna, nie czytałam tej książki, ale często słucham rozmów z p. Miller w różnych programach radiowych i telewizyjnych. Uwielbiam Jej poczucie humoru, dystans do siebie i niezwykłą mądrość, którą lubi przekazywać innym. Niezwykle pozytywna osoba :D

 

-- 29 sty 2014, 22:58 --

 

Muszę wyruszyć do biblioteki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

jasaw, To polecam w takim razie. Terapeutka prowadzi rozmowy z dziennikarką przez całą książkę. Parę rzeczy mi uświadomiła, warta przeczytania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach i paniczny lęk Roger Baker

dla wszystkich tych którzy z powodu nerwicy i ataków paniki "umieraja" codziennie - mi bardzo pomogła tak od podszewki wytłumaczyła co się dzieje i bardzo uspokoiła - dla mnie numer 1 wśród przeczytanych książek w temacie nerwicy i ataków paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ksiazke dla hipochondrykow o przezwycierzeniu lekow zwiazanych ze zdrowiem, wmawiania sobie chorob itd ksiazka niestety po angielskujednak jest dosc prosto napisana ja np rozumiem a jakims bieglym jezykiem angielskim sie nie posluguje Overhelming healt anxiety David Veale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic mi nie umknęło, to chyba nie padł jeden z moim ulubionych tytułów "W co grają ludzie" Erica Berne, oraz, rownież z analizy transakcyjnej "Aby być sobą" R. Rogoll. Polecam bardzo. Ostatnio czytałam także "Wywieranie wpływu na ludzi" Roberta Cialdini - lekkie i ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×