Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE)


atrucha

Rekomendowane odpowiedzi

Natalia 7,

Psychopatia:

Udoskonalenie metod badania mózgu spowodowało wydzielenie swoistej kategorii osobowości nieprawidłowej, uwarunkowanej nabytym, zwłaszcza w okresie płodowym, okołoporodowym lub we wczesnym dzieciństwie, uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_dyssocjalna

 

A jednak takie osoby poddają się psychoterapii.

No i kolejny dowód że przyczyna tego zaburzenia może pochodzić z okresu płodowego.

 

Polecam ten artykuł: skoro tak ochoczo powołujesz się na zagraniczne źródła to zakładam, że znasz perfekcyjnie angielski (medyczny):

Pisałam kilka razy że informacje posiadam od terapeuty. Dlaczego nie czytasz tego co piszę? Tylko coś mi przypisujesz?

 

Twierdzisz że mózg kształtuje się na podstawie tego czego dziecko dośwaidcza w dzieciństwie. Czy to jest dowód na to że mózg dziecka w okresie płodowym nie kształtuje się na podstawie tego czego dziecko doświadcza w okresie płodowym?

 

-- 13 gru 2014, 08:07 --

 

To tak jakby dziecko z zespołem Downa miała uleczyć rozmowa.

Nie, bo takie dziecko nie ma odpowiedniej inteligencji, świadomości siebie, i innych czynników koniecznych do tego aby człowiek mógł skorzystać z psychoterapii.

 

-- 13 gru 2014, 08:09 --

 

Mózg jest na tyle plastyczny, zdolny do zmian, do rozbudowy, do przejmowania pewnych funkcji przez inne obszary że pomimo zmian w nim, jest zdolny do regeneracji.

 

-- 13 gru 2014, 08:17 --

 

huśtawka,

A czy w dzieciństwie dziecko ma osobowość czy dopiero jest w trakcie tworzenia tej osobowośći?

 

-- 13 gru 2014, 08:53 --

 

Bardzo zachęcające jest to jak mówisz - "weszłam na drugi z brzegu artykuł" - gratuluję doboru informacji...

Natomiast ty w swoich naukowych artykułach przedstawiłaś niezbite dowody na to że zaburzenia osobowości pochodzą z okresu dzieciństwa a nie prenatalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inga Beta,

 

W zdaniu przeciwstawnym podrzędnie złożonym nie stosujemy spójnika "chociaż". Poza tym, dwóch spójników nie stawiamy obok siebie :) W zdaniu które napisałaś powyżej (i tak błędnym), powinnaś się zdecydować na "chociaż" albo "to" :).

 

-- 13 gru 2014, 13:48 --

 

Inga Beta

 

Po tej krótkiej potyczce intelektualnej uciekam stąd :) możesz teraz pisać sama ze sobą. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inga Beta,

 

W zdaniu przeciwstawnym podrzędnie złożonym nie stosujemy spójnika "chociaż". Poza tym, dwóch spójników nie stawiamy obok siebie :) W zdaniu które napisałaś powyżej (i tak błędnym), powinnaś się zdecydować na "chociaż" albo "to" :).:D

No dobrze, udowodniłaś mi że jestem głupia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Okazuje się jednak, że stan psychiczny pacjentów

z osobowością borderline ulega samoistnej

poprawie w miarę upływu czasu [54, 55] — około

75% powraca do prawidłowego funkcjonowania

w wieku 35–40 lat, około 90% — do 50. roku życia.

Mechanizm zdrowienia nie jest do końca zrozumiały.

Prawdopodobnie skłonność do zachowań impulsywnych

zmniejsza się z wiekiem. Leczenie jest często

postrzegane jako przyspieszenie tempa naturalnego

procesu zdrowienia [45]."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×