Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Wskoczyłam na 50 mg. Nie czuję nic. Mam nadzieję, że nie poczuję :)

 

-- 27 sty 2018, 15:38 --

 

Jakie mieliście doświadczenia z lamo + alko ?

Ciągle się waham czy pić czy nie. Czasami ktoś mnie gdzieś zaprasza i nie wiem wtedy czy się pokusić czy nie. Od kiedy zaczęłam brać zero alko.

Może lepiej siedzieć przy soczku?

 

Ktoś miał jakieś skutki uboczne po 2-3 piwach?

I jak biorę lamo o 22 a posiadówa może trwać do 2-giej to wziąć przed piciem czy po, przed snem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElenaDarkness, okazyjnie piłam alkohol na lamo i nie było problemu, żadnego silniejszego działania alko. Przejrzałam teraz trzy charakterystyki produktu leczniczego (Lamitrin, Lamilept, Symla) i nic nie znalazłam, co mnie dziwi, bo zwykle piszą o alkoholu, nawet jak nie ma interakcji.

Jeśli aż tak się niepokoisz, a mimo wszystko chciałabyś coś wypić, możesz przecież wypić malutko i zobaczyć, jak zareagujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, jak na razie lamo u mnie się nie spisuje. Mam wrażenie, że czuję się nawet gorzej. Za parę dni widzę się z psychiatrą, więc ustalę do jakiej dawki warto dojść. Z negatywnych skutków - strasznie realistyczne i intensywne sny. Trochę mam ich dość.

 

-- 13 lut 2018, 10:42 --

 

Jestem na 125 mg, działanie marginalne. Mój psychiatra mówi, że w moim przypadku nie ma sensu więcej. Będę myślał nad zwiększeniem albo odstawieniem, bo strasznie drogie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. Biorę ten lamo od jakis 5 tygodni jestem już na dawce 100mg do tego biorę rano 5 relanium i wieczorem 5 relanium. Schodzilem z afobamu. Czuje się średnio. Tzn otlumaniony , brak chęci do czego kolwiek, problemy z koncentracją i pamięcią. Senność i nerwowowosc . Do tego bóle brzucha i głowy. Za 3 dni mam kontrolę i nie wiem czy czekać czy zmieniać.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 125 mg. Niestety nie jestem zadowolony z tego leku. Nie czuję działania, może nawet trochę gorzej niż przed lamo się czuję. Mam tego spory zapas, więc go wykorzystam, ale będę to odstawiał (szczególnie, że jest droga). Moje pytanie - czy lamotryginę trzeba odstawiać stopniowo, czy można całość od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 125 mg. Niestety nie jestem zadowolony z tego leku. Nie czuję działania, może nawet trochę gorzej niż przed lamo się czuję. Mam tego spory zapas, więc go wykorzystam, ale będę to odstawiał (szczególnie, że jest droga). Moje pytanie - czy lamotryginę trzeba odstawiać stopniowo, czy można całość od razu?

 

Droga ? Przecież ona kosztuje około 3zl za opakowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak anemon pisze - nie mam refundowanego tego leku, płacę 24 złote za opakowanie. Na depresję nie ma refundacji, na padaczkę chyba jest.

 

dziwna sprawa, ja wczoraj kupiel opakowanie 100mg i propranolol 10mg i zaplacilem 7 zl z groszami. A recepte dostałem od psychiatry. Nie mam padaczki tylko nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo jest refundowana na padaczkę i chorobę afektywną dwubiegunową.

 

Takie informacje o każdym refundowanym leku można znaleźć na stronie ministerstwa zdrowia w wykazie leków refundowanych (kolumna 12 to zakres wskazań objętych refundacją oraz kolumna 13)

lub w wyszukiwarce http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/upraw. Lamitrin http://bil.aptek.pl/servlet/specjalista/listzap?nbll=3249102&type=simple.

 

-- 23 lut 2018, 12:28 --

 

Nie da się już edytować. Te linki przekierowują już do nowej wersji systemu, w której nie widzę potrzebnych informacji. W starej było wszystko czytelne.

 

Crashbdg, jeśli dostałeś lamotryginę z refundacją to albo psychiatra się pomylił i z rozpędu wpisał refundację, albo masz w kartotece wypisany CHAD (albo naprawdę albo tylko w celu refundacji leku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy potrzebuje od was pilnej rady.Czy ktos z was mial szum w uszach po lamotryginie ,czy przechodzil z czasem czy zostawalo tak na zawsze?Jakbyscie byli uprzejmi napisac bardzo jest to dla mnie wazne,pomiedzy zyciem a smiercia :) :) :) Lamotrygina mi bardzo pomaga ale szumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy potrzebuje od was pilnej rady.Czy ktos z was mial szum w uszach po lamotryginie ,czy przechodzil z czasem czy zostawalo tak na zawsze?Jakbyscie byli uprzejmi napisac bardzo jest to dla mnie wazne,pomiedzy zyciem a smiercia :) :) :) Lamotrygina mi bardzo pomaga ale szumy...

Zerknij do ulotki czy są wypisane takie efekty uboczne. Jak są to wina leku. Ja osobiście na lamotryginie nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych. Jakbym zjadł cukierka. Kanciastego cukierka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę podejść do lamo i jest tak:

zasypiam po niej w nocy fantastycznie, budzę się wcześniej niż zwykle rano, dość wypoczęty, ale potem to wcześniejsze wstanie muszę nadrobić w ciągu dnia, po prostu, gdy nie muszę nigdzie łazić itd, to śpię, nawet dobry film mnie nie pobudzi do oglądania. Jest i druga, dobra lub nie, wiadomość. Odczuwam przy lamo kolosalny brak sensu istnienia. Czegoś takiego nie doświadczyłem na żadnym innym leku, a brałem już tego trochę w życiu. Jest to fantastyczna wiadomość, gdy będę planował swoje samobójstwo, bo ten lęk przed bezsensem życia i smutek, są tak wszechogarniające, że kapitalnie pomogą w podjęciu decyzji. Z drugiej strony, gdy ktoś zamierza żyć, a lek chce brać dla lepszego samopoczucia, to może być gorzej; nie wiem, czy wtedy trzeba poczekać na minimalnej dawce jakiś czas, żeby te negatywy zeszły, czy po prostu z tym żyć. Ja do tego biorę coś jeszcze, ale tu nie napiszę co, są to leki na reckę, wszystko z przepisu lekarza.

 

A tak na marginesie, mam wzmożony apetyt na słodkie, ponoć miało tego nie być, też to macie u siebie?

Też macie senność w ciągu dnia?

 

Cała opisana sytuacja dotyczy dawk minimalnej, czyli 0,25 na noc.

 

-- 10 mar 2018, 15:27 --

 

Czy Lami zwiekszala komus niepokój?

 

tak, ale to mało powiedziane, to tki niepokój, gdzie się godzę z tym, że nic mnie już w życiu dobrego dni spotka, że istnieje tylko pustka, nicość, że pasuje tylko umrzeć

 

-- 10 mar 2018, 15:29 --

 

Jednak nie odstawiłem i lepiej się czuję. Wskoczyłem na 150 i depresja znacznie się zmniejszyła.

 

w którym momencie wiedziałeś, że powinieneś wejść na większą dawkę? lekarz to zasugerował po jakiejś rozmowie i okresowym wstępnym przyjmowaniu małej dawki, czy sam poprosiłeś o wyższą?

 

-- 10 mar 2018, 15:32 --

 

Eh, jak na razie lamo u mnie się nie spisuje. Mam wrażenie, że czuję się nawet gorzej. Za parę dni widzę się z psychiatrą, więc ustalę do jakiej dawki warto dojść. Z negatywnych skutków - strasznie realistyczne i intensywne sny. Trochę mam ich dość.

 

-- 13 lut 2018, 10:42 --

 

Jestem na 125 mg, działanie marginalne. Mój psychiatra mówi, że w moim przypadku nie ma sensu więcej. Będę myślał nad zwiększeniem albo odstawieniem, bo strasznie drogie to.

 

Ze swojego doświadczenia wolę chyba sny, jakiekolwiek, ale żeby były, niż żeby ich nie było w ogóle. Osobiście na lamo nie mam koszmarów. Miałem je dawno temu ne wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czy ktoś z Was bierze Lamitrin w dawce powyżej 225 mg?

 

Ja właśnie jestem na takiej dawce i średnio mnie stabilizuje. Biorę 100-0-125 mg .

 

Nie czuję się jeszcze stabilny.

 

Może ktoś z Was bierzę wyższą dawkę i uzyskał porządany efekt? Mam CHAD z szybką zmianą faz oraz OCD + zaburzenia osobowości mieszane.

 

-- 19 mar 2018, 08:10 --

 

Crashbdg, refundacja zależy od postawionej diagnozy. Przykładowa cena za 100 mg, opakowanie 30 tabletek: 30.75 zł, po refundacji 6.71 zł.

 

 

Symla w tej samej dawce kosztuje 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest minimalna dawka lamo na stabilizacje nastroju?

 

pytałem kiedyś o to lekarza, to nie udzielił mi odp. albo nie chciał, albo nie potrafił.

 

 

Lekarz nie może wiedzieć takich rzeczy z góry. To sprawa bardzo indywidualna. Jednemu wystarczy 100 mg innemu 400 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×