Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was brał lamotryginę i pregabalinę i ma porównanie??? Chodzi mi o działanie przeciwlękowe, stabilizujące nastrój. Która okazuje się być lepsza??? Bo dopiero co dostałem od lekarza pregabalinę typowo na "wyciszenie" i odgonienie lęków. I tak pytam z ciekawości która z nich jest lepsza na lęk uogólniony, depresję itp no i która ma mniej przyjemne działania niepożądane... Z góry dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś z was brał lamotryginę i pregabalinę i ma porównanie??? Chodzi mi o działanie przeciwlękowe, stabilizujące nastrój. Która okazuje się być lepsza??? Bo dopiero co dostałem od lekarza pregabalinę typowo na "wyciszenie" i odgonienie lęków. I tak pytam z ciekawości która z nich jest lepsza na lęk uogólniony, depresję itp no i która ma mniej przyjemne działania niepożądane... Z góry dziękuję 🙂

Ja biorę Lamo 100mg i to trochę wycisza.i stabilizuje, ale mam dorzucić teraz Prege do tego.

Po Lamo nie mam żadnych uboków jak dla mnie lek idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem paroxinor od lekarza mój zestaw to 

Rano nootropil lamitrin bromergon paroxinor

Popołudnie paroxinor pregabalina 

Wieczór

,lerivon kvelux rispolept,lamotrix pregabalina 

 

Czy ten zestaw moze mnie wykończyć sprawdzałem interakcje przestraszyłem się serce może mi tego nie wytrzymać czy mogę stracić przytomność pomożcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordki powiedzcie czy lamotrygina była by fajnym rozwiązaniem przy wahaniach nastroju przy zaburzeniach lękowo-depresyjnych mieszanych? Czy lamotrygina wyzwala agresję? Bo ostatnio trochę wybucham agresją i z koncentracją słabo... Biorę Cloranxen doraźnie ale on, o zgrozo, jeszcze bardziej nasila niepokój...

 

Bo szukam czegoś na agresywne, samobójcze myśli tylko nie chcę żeby to był jakiś neuroleptyczny shit 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Petek napisał:

Musisz wybróbować bo może być tak lub tak. Ja jak brałem gorsza koncentracja i niepokój

 

No tak pytam, bo lamotrygina to przeciwpadaczkowy lek i może spowalniać trochę pracę tych komórek nerwowych, żeby się tak nie elektryzowały mocno... więc tego się obawiam, takiego spowolnienia jak na pregabalinie bleee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś z Was może 200 mg lamo jeden raz dziennie rano ? Obecnie biorę 100 rano i 100 popołudniu. Z tym, że dużo wygodniej byłoby mi przyjąć wszystko jednorazowo, nie zapominałbym, co przy dawce wieczornej często mi się zdarza. Czy taka duża dawka przyjęta raz dziennie nie będzie za duża ? Boję się zamulenia, senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bierze lamotryginę w małych dawkach (25mg) łącznie z Zoloftem.? Wiem, że są tam jakieś interakcje, ale nie bardzo istotne. Kiedyś fajnie na mnie podziałała wraz z Citalem.

 

 Z kto ma lek

"Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LAMOTRYGINĘ oraz SERTRALINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie lamotryginy i zwiększać ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych: bólów i zawrotów głowy, senności lub bezsenności, drżenia, pobudzenia, nudności, wymiotów, biegunki, suchości w ustach, bólów stawów, nadmiernego zmęczenia, wzmożonej agresji i drażliwości. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem."

 

Te objawy sa dla mnie żadne. Od dwóch dni biorę i nic mi nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,biorę długo lamitrin k ssrit zabm depresja lekowe, nie wiem już czy to efekt leków czy depresji ale trochę odczuwam taka apatię w trakcie pracy trudno mi się zmotywować nie odczuwam sensu, sam zacząłem się leczyć u psychiatry byłem bardzo pracowity.

 

Ktoś ma podobne odczucia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 08:13, baltazar12gabka napisał:

Hej,biorę długo lamitrin k ssrit zabm depresja lekowe, nie wiem już czy to efekt leków czy depresji ale trochę odczuwam taka apatię w trakcie pracy trudno mi się zmotywować nie odczuwam sensu, sam zacząłem się leczyć u psychiatry byłem bardzo pracowity.

 

Ktoś ma podobne odczucia ?

 

Masz uczucie jakby ktoś Ci powoli prąd odcinał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj brać lamotryginę, lekarz o dziwo kazał mi od razu brać 2x50 mg dziennie ale chyba jednak najpierw pobiorę 50mg/dzień jakiś czas, niespecjalnie mam ochotę dostać tej całej wysypki. Zastanawiam się też czy nie lepiej docelowo brać 100 mg rano zamiast w dawce podzielonej, ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 100 mg lamo i 225 mg wenlafaksyny, ale czy dobrze stabilizuje to nie jestem pewien, od jakiegoś czasu mam mocny zjazd nastroju, nie jest to raczej wina lamotryginy ale będę prosił lekarza o zwiększenie do 150 mg chociaż. Byłem z niej zadowolony na początku bardziej niż teraz, może faktycznie dawka za mała.

@Petek ile lamo bierzesz, jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was po dłuższym czasie stosowania lamotryginy pojawiła się wysypka? Wiem, że ona lubi takie rzeczy powodować, ale na początku stosowania. 

Biorę ją już ok. 5 lat i po zwiększeniu dawki do 300mg zrobił się problem. Zmniejszyłam z powrotem do 200mg i zobaczę, ale jakoś nie jestem przekonana czy to na pewno wina lamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał:

Mam pytanko, czy lamo zawsze bierze się w dwóch dawkach czy można spokojnie brać też raz dziennie?

Można brać raz dziennie, ale zależy od dawki. Ja miałam przez jakiś czas rozpisaną 3x dziennie, jak brałam 300mg ale powiedziałam że chyba ich pogrzało i nie ma opcji i moja lekarka bez problemu zmieniła na 2x dziennie. Jeśli bierzesz powyżej 100mg to jednak zostałabym na dawce podzielonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zburzony napisał:

@acherontia styx dzięki za odpowiedź, biorę właśnie nadal tylko 100 mg dlatego zacznę teraz spokojnie brać całość rano i spokój.

No poobserwuj jak się będziesz czuł, jak nie będzie różnicy, to spoko. Jak coś się zacznie psuć, to wróć do dawki podzielonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×