Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, drugi tydzień biore lamo(chad, osobowość w kierunku border, nerwica, dda),zaczynajac od 25mg i co dwa tygodnie zwiększajac do 100mg. Teraz jestem na 50mg. Nie powiem, ze skutki uboczne są, poczynając od objawów grypopodobnych po szybkie zmiany nastroju na początku oraz upośledzenie funkcji poznawczych. Dodatkowo, jednego dnia budze się pełna energii, a drugiego zrezygnowana i senna(ale w nastroju ogólnie na plus, tylko taka wyprana).Tez ostatnio się nie wysypiam, wiec to również może być kwestia właśnie tego. Dopiero zaczynam tez przygodę z lekami, wiec jestem laikiem w tej kwestii :). Mam dosyć wymagający kierunek studiów i chwilami po prostu zapominam, czuje niechęć i ogólnie ciężko mi się skupic(ale jak mowie, to zależy od dnia). Potrafię zapomnieć to co sekundę wczesniej pomyślałam, chociaż mówiąc szczerze, od tych kilku dni na 50mg te objawy są trochę mniej dotkliwe. Wiem, ze w wątku było dużo pytań i odpowiedzi odnośnie koncentracji, ale potrzebuje takiej odpowiedzi dobitnej. Czy na 100mg(ew później więcej, dowiem się w listopadzie) funkcje poznawcze mogą się poprawić? Mogę to traktować jako chwilowy skutek uboczny? Generalnie czuje się o wiele lepiej, chyba nigdy nie byłam tak stonowana i szczęśliwa. Może jak dzieckiem byłam, dlatego chce dać szanse lamo, ale jak mowie mega martwi mnie to zapominanie.

z góry dzięki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie ja przypadkiem nie wiem czy czegos takiego nie doswiadczam... biore lamitrin gdzies od roku w dawce 200mg. Przez rok przetestowalem dosc sporo lekow i w zasadzie wiekszosc z nich zostala wykluczona i zostal tylko Lamitrin i Pregabalina. Prege odstawilem i mam lęki , zdarza sie napad paniki tez... Ciul wie co to moze byc ? Bede probowal go odstawic i zobaczyc co z tego wyjdzie. Lekarz chce wlaczyc Carbamazapine na miejsce Lamitrinu

na mnie Carbamazepina działa dobrze, ale w dawce np 800 mg czułem zbyt mocne rozproszenie, ale niwelowała napięcie nerwowe i działa u mnie trochę przeciwlękowo - lęk przed byciem w towarzystwie większej ilości osób.\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś startował z was z dawki 50 mg od razu ?, powiedziałem lekarzowi że mam lamilept w domu, powiedział że mogę go brać na wzmocnienie leków amitryptyliny 150 mg i doxepiny 100 mg, powiedziałem że mam lamilept 50 mg i mam go brać przed snem ale nie powiedział mi czy mam startować od 25 mg czy już od 50 mg, czy ktoś z was startował od razu z 50 ?, zapytałbym lekarza ale mam go dopiero w styczniu za 2 miesiące.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, reebok91 napisał:

Czy ktoś startował z was z dawki 50 mg od razu ?, powiedziałem lekarzowi że mam lamilept w domu, powiedział że mogę go brać na wzmocnienie leków amitryptyliny 150 mg i doxepiny 100 mg, powiedziałem że mam lamilept 50 mg i mam go brać przed snem ale nie powiedział mi czy mam startować od 25 mg czy już od 50 mg, czy ktoś z was startował od razu z 50 ?, zapytałbym lekarza ale mam go dopiero w styczniu za 2 miesiące.

 

 

Szczerze to Lamotrgin to jak cukierki, ja nie wiele czulrem jej dzialanie i startowalem od 50mg dalej zeiekszajac po 25mg i nic mi nie bylo. Ale zalecaja startowac od mniejszych dawek ze wzgledu na jakas wysypke ktora moze sie pojawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, reebok91 napisał:

Dzięki za opinie, a czy mieliście jakieś skutki uboczne na dawkach 25-50 mg ?

Agresja to był mój efekt uboczny, bardzo szybko się zapalałem i lekki ból głowy jak wszedłem na 50mg oraz problemy ze snem chwilowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 00:34, reebok91 napisał:

Dzięki za opinie, a czy mieliście jakieś skutki uboczne na dawkach 25-50 mg ?

Ja żadnych, ale dla mnie 50 mg to za mało, teraz wszedłem na 75mg  i jest znacznie lepiej. Rzeczywiście jest tak jak tu w większości piszecie że to chyba lek z najmniejszymi efektami ubocznymi- niebo a ziemia w porównaniu do Paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek nie można nazwać przeciwdepresyjnym z prostego powodu, działanie np zwiększające serotoninę u jednego faktycznie poprawi nastrój a u innego pogorszy bo brakuje mu noradrenaliny czy dopaminy. To samo jest z litem, kto dobrze reaguję na ssri ten ma szansę że Lit zadziała. Lamo, depakina, carbamazepina to wszystko leki o podobnym działaniu czyli wzmacniającym serotonine. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam branie tego typu leku na wlasna reke. No chyba ze w ostatecznosci jak nic innego nie pomaga. Wzialem doslownie 1 tabletke 25 mg kilka dni temu -uspokoila mnie w dziwny sposob. A raczej spowolnila. A obecnie mam delikatne drżenie w rece od niego. Mam nadzieje ze przejdzie. 

Tak czy siak jak zaczniecie to brać to juz pewnie bedziecie musieli łykać przes cale zycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem pod wplywem emocji. Faktycznie moze to zostac zle odebrane.

 

Dlatego sprotuje.

Lamotrygine przepisał mi lekarz na uspokojenie. W tym celu raczej odradzam stosowanie tego specyfiku. Uspokojenie ktore wywoluje bardziej przypomina spowolnienie i taki sztuczny panel przez ktory lęki sie nie przebiją. Ale z naturalnym uspojeniem nie ma to za duzo wspolnego. Mozecie byc rozczarowani. Dodatkowo wyglada na to ze lek powoduje anorgazmie. Bynajmniej mam takie odczucie. Moze minie moze nie. To co pisze opieram UWAGA na odczuciach po wzieciu doslownie 1 tabletki. Wyglada wiec to na silny lek skoro efekty jeszcze nie puscily..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oko.grzegorz
akurat jestem świezakiem na LAMO bo biorę to około 3 miesięcy ale 25mg to jak cukierek. Biorę po 50mg rano i wieczorem i dalej uważam że działanie tego leku jest nieinwazyjne. Fajnie wycisza jak ktoś jest nerwusem, chociaż na leki i natrętne myśli nie działa. Zero uboków.

Myślę że to co opisujesz to nie wpływ leku tylko twoja choroba daje znać.

Jak zacząłem LAMO to od razu każdy objaw który akurat się zbiegł z zażywaniem brałem że to od tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zoom napisał:

@oko.grzegorz
akurat jestem świezakiem na LAMO bo biorę to około 3 miesięcy ale 25mg to jak cukierek. Biorę po 50mg rano i wieczorem i dalej uważam że działanie tego leku jest nieinwazyjne. Fajnie wycisza jak ktoś jest nerwusem, chociaż na leki i natrętne myśli nie działa. Zero uboków.

Myślę że to co opisujesz to nie wpływ leku tylko twoja choroba daje znać.

Jak zacząłem LAMO to od razu każdy objaw który akurat się zbiegł z zażywaniem brałem że to od tego leku.

Czyli nie masz problemow z orgazmem po lamo? Libido tez normalne? Zadnego pogorszenia na tle seksualnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×