Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      69
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, In_Chains_Of_DD napisał:

 

Jak Twoje samopoczucie na 200mg? Czujesz coś na plus/minus? 🙂

Sama nie wiem...

Nie czuję nic szczególnego. Nie mam już napadów płaczu bez powodu, nie wpadam tak łatwo w histerię, nie mam myśli samobójczych. Mam trochę więcej motywacji do działania.

Z tym, że od tygodnia dołączyłam do mojego koktajlu leków arypiprazol, więc trudno stwierdzić, co jak działa.

Czytałam natomiast, że lamotrygina długo się rozkręca, nawet kilka miesięcy. 

Obecnie nie wydaje mi się, żebym miała jakiś większy problem z myśleniem i zapamiętywaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 10:37, lukasz83 napisał:

Czy ktoś z Was dostał wysypki po lamotryginie ? Coś mi się pojawiło wczoraj i nie jestem pewny czy to po leku.

Ja nie miałam i nie mam wysypki, ale wysypka może się pojawić. 

Poczytaj wątek, dużo osób o tym pisało. 

No i skonsultuj to z lekarzem, jeśli masz wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się komuś z Was wziąć przez pomyłkę podwójną dawkę? Ja właśnie wróciłem z nocki dzisiaj i z rozkojarzenia zamiast 100mg wziąłem dwa razy... Biorę od 7 lat 100mg i powiem szczerze, że trochę obs*any jestem. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 09:47, Lukrecja. napisał:

Dziś jest jeszcze gorzej, rozszerzyło się na twarz i plecy. Odstawiam lamotryginę na własną rękę. 

Z tego co czytałam na zagranicznych forach to sporo osób miało skorelowana wysypkę z ekspozycja na słońce. Więc pewnie jak ktoś jest w grupie ryzyka (ja mam nadwrażliwa skórę i byłam alergikiem) to powinien słońca unikać.

IMG_20190609_094137.jpg

I po odstawieniu zniknęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lamotrixu - za pomocą pewnej strony do wyszukiwania leków wyszukałem apteki u siebie, gdzie jest dostępny. Jeżeli już był to góra kilka opakowań - 2 lub 3, co okazywało się po przedzwonieniu do apteki.  Ja na recepcje mam 6 opakowań. Wszędzie ta sama śpiewka - nie mogą zamówić bo w hurtowi pustki. 

Ten lek jest serio taki hmm niedostępny, czy to na śląsku coś kiepsko?

Czy mogę zgodzić się na zamiennik, czy powinienem szukać go do skutku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Traveller napisał:

Odnośnie lamotrixu - za pomocą pewnej strony do wyszukiwania leków wyszukałem apteki u siebie, gdzie jest dostępny. Jeżeli już był to góra kilka opakowań - 2 lub 3, co okazywało się po przedzwonieniu do apteki.  Ja na recepcje mam 6 opakowań. Wszędzie ta sama śpiewka - nie mogą zamówić bo w hurtowi pustki. 

Ten lek jest serio taki hmm niedostępny, czy to na śląsku coś kiepsko?

Czy mogę zgodzić się na zamiennik, czy powinienem szukać go do skutku?

 

Czasami trudno o lek określonej firmy i okazuje się, że mają po 1-2 opakowania albo wcale. Ja chciałem koniecznie lamilept więc zaczekałem parę dni i dostałem 4 op. Osobiście jak mi jakiś lek leży to nie lubię zmieniać na zamiennik i szukam do skutku ;d Nawet jeśli to autosugestia to ważne, że działa, bo przecież o to chodzi, żeby nam było dobrze, prawda? 😉 

Edytowane przez In_Chains_Of_DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lucjano napisał:

Witam. Jak dawkujecie lamotrygime w sensie 3 razy dziennie czy raczej raz dziennie na noc dawka, jednej tabletki 50mg

 

Ja biorę 2 razy dziennie - 100 mg rano i 100 mg wieczorem. 

 

Dopiero doczytałam. 

Jedną tabletkę 50 mg brałam 1 raz dziennie wieczorem. 

Nie wiem, jak to podzielić na 3 dawki??? 

Edytowane przez audreyhorne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że u mnie też tak szybko zaskoczy  :=), w celu zapobiegania nawrotom depresji bo potrafię mieć wahania nastroju od euforii po nastrój depresyjny w ciągu dnia z przygnębieniem, smutkiem i myślami samobójczymi,brakiem napędu. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek powinien działać w sposób synergiczny z lekami antydepresyjnymi wzmacniając się nawzajem, ponieważ sam wywiera niewielkie działanie antydepresyjne, zapobiega nawrotom stanów depresyjnych i utrwala remisje, jest na chwiejność emocjonalną, zaburzenia osobowości typu bordeline, ma korzystne zastosowanie w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych na które cierpię i profilaktyce napadów migreny, które też mam. Więc jak widać zastosowań ma dużo w moim przypadku do tego próbuje się nim leczyć szum optyczny z korzystnym skutkiem więc tez mam nadzieje, że mi w tym pomoże. Generalnie to mój ulubiony stabilizator oprócz topiromatu i walproinianów. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 09:47, Lukrecja. napisał:

Dziś jest jeszcze gorzej, rozszerzyło się na twarz i plecy. Odstawiam lamotryginę na własną rękę. 

Z tego co czytałam na zagranicznych forach to sporo osób miało skorelowana wysypkę z ekspozycja na słońce. Więc pewnie jak ktoś jest w grupie ryzyka (ja mam nadwrażliwa skórę i byłam alergikiem) to powinien słońca unikać.

 

 

Na drugi dzień po odstawieniu dostałam jeszcze gorączkę. Ogólnie to 1,5 tyg schodziła mi wysypka. Brałam leki antyhistaminowe w potrójnej dawce i wapń z kwercetyną. Lekarz zbagatelizował alergię i uznał że to nie może mieć związku z lamotryginą... 

Obecnie mam w tych miejscach jaśniejsze plamki, ale to raczej kontrast do opalonej skóry. Leków nie biorę.

Edytowane przez Lukrecja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pobudzenie,  nerwice działał  bardzo dobrze.  Brałem kilka dni i miałem kilka podejść.  Niestety wysypka i to nawet nie moge przekroczyc 25 mg.  

Nie jest to delikatny lek.  Żałuje bo jak mało co mi pomagał.  Przerobiłem snri, ssri,  benzo,  nassa, cbd,   ale niestety nie jest to dla mnie,  ani lamotrygina. 

Szukam alternatywy.  Co polecicie z mniejsza iloscia uboków i o takim samym profilu działania. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, raflo87 napisał:

Na moje pobudzenie,  nerwice działał  bardzo dobrze.  Brałem kilka dni i miałem kilka podejść.  Niestety wysypka i to nawet nie moge przekroczyc 25 mg.  

Nie jest to delikatny lek.  Żałuje bo jak mało co mi pomagał.  Przerobiłem snri, ssri,  benzo,  nassa, cbd,   ale niestety nie jest to dla mnie,  ani lamotrygina. 

Szukam alternatywy.  Co polecicie z mniejsza iloscia uboków i o takim samym profilu działania. ? 

to może (...)

Edytowane przez Heledore
Złamanie regulaminu działu leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×