Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, In_Chains_Of_DD napisał:

Będę ciekawy jak tam samopoczucie na 150mg w dłuższej perspektywie :)

Ja również 😉

Odnoszę wrażenie, że jestem jakaś roztrzepana i mam chwilowe umysłowe "zacięcia". Z tym, że ja wszystko za bardzo analizuję i pewnie sobie wkręcam, bo chyba niemożliwe, żeby już wystąpił taki skutek uboczny. Moja nerwica, choć dzięki fluoksetynę trochę w ryzach, też daje o sobie znać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audreyhorne napisał:

Ja również 😉

Odnoszę wrażenie, że jestem jakaś roztrzepana i mam chwilowe umysłowe "zacięcia". Z tym, że ja wszystko za bardzo analizuję i pewnie sobie wkręcam, bo chyba niemożliwe, żeby już wystąpił taki skutek uboczny. Moja nerwica, choć dzięki fluoksetynę trochę w ryzach, też daje o sobie znać... 

Nadmierne analizowanie w nerwicy można wyćwiczyć do poziomu master. Też ciągle analizuje - chyba lamo mi akurat w tym względzie bardzo nie pomogło akurat... może to też kwestia cechy charakteru  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, In_Chains_Of_DD napisał:

Nadmierne analizowanie w nerwicy można wyćwiczyć do poziomu master. Też ciągle analizuje - chyba lamo mi akurat w tym względzie bardzo nie pomogło akurat... może to też kwestia cechy charakteru  ;) 

U mnie niekiedy zbytnie analizowanie przeradza się w natręctwa myślowe. 

Mam nadzieję ostatecznie uporać się z tym za pomocą terapii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Elendil napisał:

Czy Lamo bardzo działa u was na funkcje poznawcze ,pamięć,myślenie w sensie negatywnym?

Ja biorąc 100mg odczuwałem trochę spowolnienie myślenia, dłuższy czas reakcji i kreatywność nieco siadała, ale nie jakoś drastycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł, który lek z mojego zestawu powoduje problem z akomodacją?

 

Łapię za klamkę za wcześnie, jak jestem 1,5 m od niej. Nie wiem co się dzieje, ale może ktoś miał podobnie przy wenlafaksynie?

 

Zauważyłem, że jak zwiększam dawkę poranną do 150 mg to dzieje się właśnie wtedy. 

 

A może ma to związek z Lamitrinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie lamotrygina powodowała silne zaburzenia akomodacji i to już w dawce 25mg. Nie widziałem co jest napisane na tablicy a siedziałem w pierwszej ławce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Anioł napisał:

U mnie właśnie lamotrygina powodowała silne zaburzenia akomodacji i to już w dawce 25mg. Nie widziałem co jest napisane na tablicy a siedziałem w pierwszej ławce.

Zwariować można. Do tej pory nie miałem problemów z akomodacją. Nawet jak brałem 200 mg to problem i tak był, ale zawsze po włączeniu wenlafaksyny w dawce 150 mg. Nie rozumiem jaki jest związek między tymi 2 oma lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kucharz napisał:

Nasilal komus ten lek objawy somatyczne? Czuje sciskanie w glowie, zlosc, a wrecz wqrwienie i opier... Lałbym wszystko co sie rusza. W ogole jakis scisniety sie czuje. 

Ja nie mam takich objawów. 

A jak długo bierzesz lamotrygine i w jakiej dawce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audreyhorne napisał:

Oj, to już długo. 

Ja dopiero od około 5 tygodni, w tym od tygodnia 200 mg, to może jeszcze nie ujawniło się pełne działanie. 

Rozmawiałem z lekarzem dzisiaj, wprowadzi do zestawu Abilify, bo nie mogę sobie poradzić z wahaniami nastroju. Mam CHad z szybką zmianą faz. Dzisiaj zaliczyłem już 3 fazy. Wqrwienie, smutek, a teraz przychodzi cisza jakaś , rzadko u mnie spotykana. 

 

A Ty na co chorujesz?

 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kucharz napisał:

Rozmawiałem z lekarzem dzisiaj, wprowadzi do zestawu Abilify, bo nie mogę sobie poradzić z wahaniami nastroju. Mam CHad z szybką zmianą faz. Dzisiaj zaliczyłem już 3 fazy. Wqrwienie, smutek, a teraz przychodzi cisza jakaś , rzadko u mnie spotykana. 

 

A Ty na co chorujesz?

 

Zaburzenia lękowe i ponoć ChAD typu 2. Tyle, że lekarz nie jest pewien diagnozy, więc mam leki bez refundacji. Bardzo możliwe, że mam do tego borderline, jestem w trakcie testów. 

Biorę arypiprazol od niedzieli. Narazie 5 mg dziennie, nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć o tym leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×