Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      69
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz, że jak bym wprowadzał np. 25mg co 2 tygodnie, to mam większą szansę niż przy 25 co tydzień

Jasne, że tak. Nie spiesz się.

 

Chada, jeśli o mnie chodzi to 200 mg lamo nie wpływa negatywnie na funkcje poznawcze

mam rozpoznanie ChAD, także już od dawna mam mózg lekko zrezany, ale stabilizatory powoli poprawiają mój stan ogólny

skutków ubocznych też raczej nie odczuwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, trochę dziwna sprawa, żeby lamo powodowało takie skutki

jesteś na monoterapii? czy wciągasz jeszcze coś?

 

lamo biorę od 4 lat na 100mg nbsbyło dobrze ale brałem do tego sertre jednak ona przestała działać sertralina przdstała działać i odstawiłem a tmneraz będąćą u rpfesroa kazał mi zwięjkszyć do 150 potem do 200mg bo lamo działa przeciwdepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lamo wcale nie wykupiłem

pokłamałem że mam uboki straszne i tyle mam depresję a nie chad

nie dam się warzywić

 

Ferdynand. Nie histeryzuj. Chad czy nie Chad, stabilizatory (nie neuroleptyki) wcale nie zwarzywiają i najczęściej pomagają: korzystnie wpływają na nastrój oraz działanie samego antydepresanta. Sam jestem tego przykładem. Dołożenie karby do wenli jakoś sprowadza mnie na ziemię, motywuje itp. Nie wiem na jakiej zasadzie i w jakim mechanizmie, grunt że to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75mg lamo nie zaburza u mnie funkcji poznawczych, natomiast kiedy redukowałem dawkę byłem bardzo rozkojarzony i zauważyłem u siebie problemy z pamięcią. Wydaje mi się, że przy większych dawkach powyższe problemy mogą występować, ale raczej tylko przejściowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo jest super. Extra jest to jej dyskretne działanie jakby w tle. Czasem można się zastanawiać czy w ogóle działa, ale to widać przy odstawieniu.

 

-- 07 wrz 2014, 18:50 --

 

Lamo jest super. Extra jest to jej dyskretne działanie jakby w tle. Czasem można się zastanawiać czy w ogóle działa, ale to widać przy odstawieniu.

 

-- 09 wrz 2014, 09:09 --

 

Na razie idzie dobrze nic nie wyłazi na skórze. Nie wiem czy to lamo czy efekt placebo ale już te 11 dni na 25 mg jakby mnie ściągnęły trochę w dół i ustabilizowały na takim w miarę normalnym poziomie. Na samej wenli 150 mg byłem ostatnio niby stabilny ale "dość wysoko" tak nienaturalnie nakręcony trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ktoś z Was odstawiał lamo? Ja właśnie od tygodnia zamiast 100 biorę 75 za 2 dni schodzę do 50. Póki co nie odczuwam żadnych skutków, choć ostatnio chyba kręci mi się trochę w głowie. Moja lekarz kazała zredukować szybciej, od razu do 50, ale ja wolę to robić wolniej. Ktoś ma jakieś doświadczenia przy odstawianiu?

 

-- Wt wrz 16, 2014 1:23 pm --

 

Czy jest tu ktoś kto mi powie coś nt. odstawiania lamo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,biorę 200mg sertraliny i teraz do tego lekarz przepisał mi lamotrix w dawce 25mg na dobę,

moje pytanie czy tak niska dawka lamotrixu w ogóle przebije się przez sertre?

Taką dawke lamo mam brać przez 3 miesiące a potem lekarz powiedział zobaczymy co będzie dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.

Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?

I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.

Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?

I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

 

Lamo mam brać aby ustabilizować nastrój,sertra nawet pobudza i sprawia że lęki są nieco mniejsze ale nie zawsze,często czuję się na niej zestresowany,może lamo to jakoś uspokoi?

Ale czy lamo brane na noc będzie też działać w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zwiększam Lamo do 150mg bo na 100mg jestem od 4 lat i jest beznadziejnie do tego lekarz kazał za tydzień zwiększyć do 200mg.Biorę już sam nie wiem do końca na co raz mówił że mam depresje raz że coś z mieszańca i że biorę lamo bo działa rónież antydepresyjnie.Nie wiem jak ja wytrzymam to zwiększanie obecnie chodzę przytępiony,nie pamiętam co było 1 czy 2h wczesniej,potykam się o nogi i śpię na stojąco.Nie jest dobrze :smile: Po jakimś czasie te leki przestają działać i wszystko się wraca potem zwiększanie chwilę lepiej i dalej to samo gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.

Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?

I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

 

Lamo mam brać aby ustabilizować nastrój,sertra nawet pobudza i sprawia że lęki są nieco mniejsze ale nie zawsze,często czuję się na niej zestresowany,może lamo to jakoś uspokoi?

Ale czy lamo brane na noc będzie też działać w dzień?

 

taaaaaaaak.:) Okres półtrwania lamo to ~30h więc spokojnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja brałam sertrę i 25mg lamo i wspominam ten okres dobrze. Sertra rano pobudzała, lamo na noc ładnie wyciszało do snu.

Lekarze przepisują takie niskie dawki bo to lek który niby może dać bardziej lub mniej groźne problemy skórne więc wchodzi się na niego stopniowo i powoli. Ale 3 miesiace to troche długo... Na co bierzesz te leki?

I czemu lamo miałoby się przebijać przez sertre? one się łądnie uzupełniają, lamo to aktor 2giego planu. Sama długo zastanawiałam się czy coś mi on daje... ale jednak jak sięgnę pamięcią wstrecz gdy jeszcze go nie łykałam to widzę różnicę.

 

Lamo mam brać aby ustabilizować nastrój,sertra nawet pobudza i sprawia że lęki są nieco mniejsze ale nie zawsze,często czuję się na niej zestresowany,może lamo to jakoś uspokoi?

Ale czy lamo brane na noc będzie też działać w dzień?

 

taaaaaaaak.:) Okres półtrwania lamo to ~30h więc spokojnie. :)

 

Dzięki za odp!:)

Dzisiaj wyjeżdżam do pracy w Niemczech na co najmniej 3 miesiące,więc pokładam duże nadzieje w lamo.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciężko po 4 latach brania 100mg lamo wejść teraz na 150mg.Kurcze takich bólu stawów jeszcze nigdy nie doświadczyłem,słowa się mylą myślę jedno mówię drugie,ciężko zdanie jakoś złożyć,zawroty głowy i wiele więcej.Na fluo wchodzenie jak cukierki zero uboków na inne antydepy minimalnie a na lamo to wyglądam teraz tak :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sajkofaak, a po co podnosisz dawkę? 100mg nie wystarczyło?

 

100mg to już dawno nie działa niestety wszystko co dobre to się szybko kończy.Tolerancja tak po 1,5 roku się zrobiła na tą dawkę i już nie czuję jej działania i nawrót przyszedł.

 

-- 20 wrz 2014, 19:10 --

 

ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?

 

Na pewno po dłuższym czasie złagodnieje,koncentracja wróci ale zapominanie słów będziesz odczuwać dłużej.Ja biorę taką dawkę od 4 lat.Ale szybko się tolerancja robi i trzeba dobierać większe dawki.Na 100mg jeszcze idzie z tym co piszesz ale jak teraz zwiększam do 150mg to masakra... :hide: Z czasem trzeba zwiększac dawki bądź zmieniać leki to jest takie błędno koło tylko że ja mam chad czyli lipa po całosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?

Ja też zacinam się w opowiadaniu na temat tego co mi we łbie świszczy, bywa że też mam problem ze słowami ale może to tak jak w moim przypadku ze zdenerwowania bądź nie jesteś jeszcze "oswojona" z lamo. Brak koncentracji miałem ale z lekka przed lamotryginą teraz nie mam problemów z robotą na produkcji czy jazdą samochodem(jeszcze nikogo nie przejechałem miśki mnie nie suszą itp: więc chyba jest dobrze) :mrgreen: A jeśli chodzi o wcześniejsze objawy to tylko miałem uważać na objawy skórne i czułem się jakby chodziło po mnie całe cholerne mrowisko i zdrapałem plecami tynk chyba z całego oddziału :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy ktoś mógłby mi napisac, jak długo wypłukuje sie pojedyncza, pierwsza dawka lamotryginy 25mg z organizmu? Czuje, ze zaraz oszaleje po jej zazyciu, nie panuje nad ruchami i lękiem, natręctwami.

 

-- 28 wrz 2014, 15:42 --

 

Widze, że ktoś już o tym pisał, i to na tej samej stronie :hide:

dream*, nie wiesz, czy taki czas półtrwania dotyczy stałego przyjmowania, kiedy wysycone" są już szlaki metaboliczne, czy także pierwszej dawki?

Chcialabym pozbyć się tego leku z organizmu. Na lyricę (pregabalina) tak samo reagowalam..

 

-- 28 wrz 2014, 15:43 --

 

"wysycone"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×