Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

No i dr zadecydowała o powrocie do lamo. Mam wprowadzać tak samo jak ostatnio 25mg/tydzień. Zasugerowałem żeby zrobić to wolniej czyli 25/2 tygodnie, zebym znowu jie dostał uczulenia, ale powiedziała że to i tak wolno, że w szpitalu na 100mg to i w 5 dni pacjenci wchodzą. Zobaczymy. Na razie mam 150 mg wenli + docelowo 100 lamo. Jak myślicie wprowadzać wolniej niz zaleciła czy nie ma sensu?

 

Ta sama lekarka Ci przepisała, która była tak bardzo przeciwna lamo-bo wysypka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem. Nie rozważała innych stabilizatorów? W ogóle to postawiła Ci już jakąś diagnozę? Jak było na samej wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama lekarka Ci przepisała, która była tak bardzo przeciwna lamo-bo wysypka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem. Nie rozważała innych stabilizatorów? W ogóle to postawiła Ci już jakąś diagnozę? Jak było na samej wenli?

Tak ta sama. Stwierdziła, że ponieważ na lamo+wenla było mi najlepiej (czytaj dobrze) postanowiła się skonsultować i okazało się że możemy sporóbowac raz jeszcze. O innych stabilizatorach na razie nie mówiła. Kiedyś przed lamo mówiła o licie ale na razie nie wraca do tematu. Diagnozy nie postawiła, na razie widzę po recepcie że wenla jest na 30% więc chyba coś wpisała w karcie a lamo na 100 % czyli bez rozpoznania. Ale kierujemy się dalej w stronę ewentualnego zdiagnozowania lub wykluczenia CHAD.

Na samej wenli była masakra, około miesiaca strasznych dołów i silnych myśli samobójczych (były jednodniowe bardzo wyraźne skoki w górę, euforyczne stany i po jednym dniu znowu na pysk, tak m/w co tydzień, 10 dni). Prawie doszło do próby, chciałem zeżreć bezno (dała mi zomiren doraźnie jakby co) i popić alko. Ale za mało tego było (tak stwierdziłem). Generalnie byłem już u kresu sił i wytrzymałości, desperacko szukałem pomocy, leczę się też na alkoholizm wiec nawet zapić nie mogłem na te stany. Masakryczny czas. Ale popuściło. Teraz od piątku wprowadzam lamo po 25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, szkoda, że podczas tego kierowania się w kierunku diagnozy pacjent musi płacić pełne 100%. W każdym razie póki co, najważniejsze, żeby Ci się po tej lamotryginie poprawiło jak za pierwszym razem.

Oby. Dzięki za dobre słowo. Na razie jest w miarę ok. Nie patrzę w przyszłość. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lamo wchodzi w interakcje z alprazolamem ? Chodzi mi głównie o to czy nie osłabia działania Afobamu?

Np taka karbamazepina,wchodzi podobno w interakcje z wieloma lekami.Stad moje pytanie ,jak to jest w przypadku lamotryginy?

Ja mam doraźnie zapisany Zomiren, więc chyba jedno z drugim nie wchodzi w jakieś szczególne interakcje. Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evil never dies, dzięki.

Elfrid,dobrze wiedzieć z ta karba i alpra,tak też myślałam,ze te leki się "gryzą" Ktoś pisał o tym na forum(chyba Ty Elfrid) Brałam niestety kiedyś alprazolam i karbamazepine łącznie. Ehh ci lekarze,maja gdzieś interakcje...

Jak lek nie działa to jest twój problem,a dr ma w d...,ze jeden lek osłabia działanie innego :/ Szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adela, w teorii na borderline lamo jest najlepsza a i na depresję powinna pomóc. Moim zdaniem idealny lek na Twoje problemy, ale trzeba wypróbować i niestety poczekać kilka tygodni na działanie. Lek bowiem bardzo wolno się rozkręca.

 

Dziękuję za odpowiedź :-). Tylko mam takie pytanko.. co z apetytem? Bo cierpię na bulimię tzn. już z niej wychodzę (2 epizody na miesiąc to już jest ok, więc nie chciałabym aby wróciła). Lekarze faszerowali mnie głównie ssri (wiadomo), ale na nic one, głównie potęgowały leki społeczne i ataki agresywne.

Nadmienię, iz obecnie jestem od 3 tyg. na sertralinie 25 mg (małą daweczka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo - napęd, że mogłam tylko brać 15mg i tak byłam jak motorek, + ..fobia społeczna + leki na nim

Esci - zamuła, spac i jeść.(10mg)

Citalop. - senność, zaniki pamięci dość zauważalne.(20mg)

Wenla - zero skutków (74 mg) ale wysypka po nim.

sertralina (obecnie) 50 mg nie mogę - jak pisałam wcześniej pobudzenie, serce - identycznie jak na welbutrinie.

Psro - senność, nawrót bulimii - bardzo podwyższyła łaknienie (20mg)

 

-- 04 wrz 2014, 14:52 --

 

Fluo - napęd, że mogłam tylko brać 15mg i tak byłam jak motorek, + ..fobia społeczna + leki na nim

Esci - zamuła, spac i jeść.(10mg)

Citalop. - senność, zaniki pamięci dość zauważalne.(20mg)

Wenla - zero skutków (74 mg) ale wysypka po nim.

sertralina (obecnie) 50 mg nie mogę - jak pisałam wcześniej pobudzenie, serce - identycznie jak na welbutrinie.

Psro - senność, nawrót bulimii - bardzo podwyższyła łaknienie (20mg)

 

-- 04 wrz 2014, 14:54 --

 

2 razy mi się wysłało. Psro - paro

 

-- 04 wrz 2014, 14:57 --

 

2 razy mi się wysłało. Psro - paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główny mój problem to bulimia, nerwica lękowa. Ale wypełniając testy w tym roku wyszło że mam osobowość borderline a bo pustka, autodestrukcja, motywację to mi teraz serta dała ale mam napięcie. Nie wiem, lekarze nic takiego mi nie proponowali tylko juz szpital..

 

-- 04 wrz 2014, 15:36 --

 

główny mój problem to bulimia, nerwica lękowa. Ale wypełniając testy w tym roku wyszło że mam osobowość borderline a bo pustka, autodestrukcja, motywację to mi teraz serta dała ale mam napięcie. Nie wiem, lekarze nic takiego mi nie proponowali tylko juz szpital..

 

-- 04 wrz 2014, 15:38 --

 

a i lęk przed odrzuceniem ale taki dochodzący do autodestrukcji

 

-- 04 wrz 2014, 15:39 --

 

a i lęk przed odrzuceniem ale taki dochodzący do autodestrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno lęki jak i bulimię leczy się głównie antydepresantami. Ogólnie antydepresanty działają antyneurotycznie. Eliminują te wszystkie negatywne, destrukcyjne cechy osobowości (co nie znaczy, że ją zmieniają), zmieniają szlaki myślenia - przewrażliwienie, skupianie na sobie, unikanie sytuacji stresowych. Oczywiście trzeba je brać w odpowiednich dawkach przez odpowiednio długi czas.

Także, nie jest tak, że SSRI i lęki to kiepska sprawa, bo SSRI/SNRI działają właśnie na lęki, lepiej niż inne antydepresanty typu amitryptylina, bupropion, mirtazapina, agomelatyna. Żadne inne psychotropy, w tym inne leki przeciwdepresyjne nie mają tylu wskazań przeciwlękowych co SSRI.

Ile czasu najdłużej brałaś jeden antydep? Mam wrażenie, że odstawiałaś, zmniejszałaś dawki ze względu na uboki. Ile czasu brałaś wenlafaksynę? Może niech lekarz da Ci benzo na dwa miesiące i bierz przez ten czas sertralinę 50mg. Jak będzie częściowa poprawa to wtedy dołożyć jakiś stabilizator np. karbamazepinę, lamotryginę.

Generalnie wydaje mi się, że przy nerwicach i zaburzeniach lękowych lek potrzebuje więcej czasu niż przy depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×