Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magdalena

ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      153
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      14

Rekomendowane odpowiedzi

To mam jeszcze jedno pytanie. 

Czy już teraz biorąc tylko sytuacyjnie (2-3razy w tygodniu) XANAX 0,5-1mg mogę dołączyć do tego clonozepamum 2mg? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.10.2018 o 11:32, looser napisał:

To mam jeszcze jedno pytanie. 

Czy już teraz biorąc tylko sytuacyjnie (2-3razy w tygodniu) XANAX 0,5-1mg mogę dołączyć do tego clonozepamum 2mg? 

Rozumiem że chcesz przejść na benzo z dłuższym okresem półtrwania, by łatwiej potem odstawić, ale dlaczego akurat klon?! Są inne, łagodniejsze benzo. Łączenie klona z xanaksem to jak zapijanie wódki spirytusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zażywam benzodiazepiny od roku 1995. Zaczęło się od Xanaxu (przypisanego mi przez psychiatrę} poprzez Afobam, Zaomien, Tranxene, Nitrazepam, Klonazepam, mógłbym wymieniać tak długo, bo przez te lata nie było leku psychotropowego, z grupy benzodiazepin, którego bym nie zażywał. Tak gdzieś po roku brania Xanaxu, byłem już od niego całkowicie uzależniony, bez tabletki nie mogłem przeżyć dnia. Przez te już prawie 24 lata uzależnienia od bda, obecnie zażywam Alprox, w ilości 7 do 9 mg dziennie. Powinienem tu jeszcze wspomnieć o tym, że przez te długie lata mojego "brania", byłem 4 razy hospitalizowany na różnych oddziałach psychiatrycznych, na własną prośbę. Wiele razy podejmowałem też walkę z uzależnieniem sam, niestety i szpitalne leczenie i moje własne starania poniosły klęskę. Jak do tej pory nie udało mi wyrwać ze "szpon" leków z tej grupy. Niech moja historia życia posłuży jako ostrzeżenie, że z tą grupą leków żartów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dla mnie ten cały xanax. 30 minut po przyjęciu jestem zupełnie zdrowy, zero lęku ale jak przestaje działać jest jeszcze gorzej niż przed przyjęciem. Poza tym już po 2 tygodniach stosowania 1mg dziennie miałem objawy odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba ulubiony z moich leków. Przynajmniej czuję, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem krótką przygodę z Zomirenem. Myślę, że w całej swojej "karierze nerwicowej" nie wziąłem więcej niż 8 tabletek. Strasznie bałem się uzależnienia. Przetrzymywałem najgorsze momenty, ale czasami już nie byłem w stanie i ratowałem się tym lekiem. Działał błyskawicznie. Szybko mnie uspokajał. Wracałem do życia. Alprazolam to bardzo dobry lek, ale on nie leczy. Mimo wszystko mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał go brać. Dziś mija dokladnie 2 miesiące od kiedy zażyłem ostatni raz Zomiren.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, kamil89 napisał:

Ja miałem krótką przygodę z Zomirenem. Myślę, że w całej swojej "karierze nerwicowej" nie wziąłem więcej niż 8 tabletek. Strasznie bałem się uzależnienia. Przetrzymywałem najgorsze momenty, ale czasami już nie byłem w stanie i ratowałem się tym lekiem. Działał błyskawicznie. Szybko mnie uspokajał. Wracałem do życia. Alprazolam to bardzo dobry lek, ale on nie leczy. Mimo wszystko mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał go brać. Dziś mija dokladnie 2 miesiące od kiedy zażyłem ostatni raz Zomiren.

Nie ma co aż tak panikować :) Uzależnienie to nie jest kwestia kilku tabletek. Benzo to bardzo dobre leki, warto mieć w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, moja psychiatra też mi to mówiła :). Mam zawsze Zomiren przy sobie w razie czego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wie jak czesto zazywac Neurol? Bralem juz 2 razy dzis i nie wiem ile razy mam go brac 😕 mam tabetki 0,25mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W razie wyraźnej potrzeby, czyli doraźnie, ponieważ uzależnia - chyba że lekarz powiedział inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z xanaxu doraźnie biorąc przeszedłem na sedam, ze wzglętu że sedam wydaje się bardziej miorelaksacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi