Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że nie można generalizować: "xanax otumania" itp. Jak

 

czytam wypowiedzi osób krytykujących ten lek to zauważam, że w większości przypadków brały one zbyt duże dawki na raz. Bardzo

 

dziwne jest dla mnie, że ktoś rozpoczyna leczenie od dawki 1 mg i to jeszcze sr. Oczywiście nie jestem lekarzem, więc to

 

tylko moje osobiste przemyślenia. Ja kiedy miałam naprawdę dużą nerwicę miałam przepisane przez lekarza dawki najmniejsze:

 

0,25 mg. I to już pomagalo. 0,5 brałam tylko w razie naprawdę dużego ataku lęku, w wyjątkowych okolicznościach. Może właśnie

 

dlatego xanax był dla mnie (był, bo już nie muszę go brać:)) rewelacyjnym lekiem, po którym czułam się świetnie. Innych leków

 

na nerwicę nigdy nie brałam, bo ten pasował mi idealnie. Pamiętajcie, że co źle dziala na jednego, wcale nie musi działać źle

 

na innych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem to przez 30 dni(1mg sr przed snem) Od 5 dni już tego

 

nie biore ale mam straszne objawy odstawienne(dreszcze,mrowienie,łaskotanie,zawroty głowy) Cholernie mocny siuwaks,nie

 

polecam na dłuzej.I nie zazdroszcze osobom które biorą to od dłuższego czasu(przy odstawianiu będzie duuuuży probleeeem)

 

Cholernie uzależnia psychicznie i fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie odstawianie tych lekow samemu,bez konsultacji z

 

lekarzem jest srednim pomysłem/nie napisze przeciez,ze to "głupi"pomysł"/.Warto sie zapoznac

 

http://www.benzo.org.uk/polmon/contens.htm To tak tylko "pogladowo".Jak ktos ma objawy odstawienia proponuje jednak wizyte u

 

lekarza.Waleria ja nie krytykuje tego leku.Jest on bardzo skuteczny i przynosi 'błyskawiczną 'poprawe.Dlatego

 

czasami"pacjęci "przekraczaja zalecane dawki,bo to przynosi szybką poprawę ich stanu.I dlatego jest niezbyt

 

bezpieczny...Tylko tyle.W czasie brania Xanaxu czy Afobamu naprawde"nic na własną reke"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam 0,25 co 3 okolo godziny. moj lekarz twierdzi ze lepiej brac mniejsze dawki a czesciej. na poczatku bralam 0,25 2 razy dziennie. i zawsze po zazyciu szlam pospac 2 godzinki. super. pozniej jak zwiekszylam dawke to tez czasem mi sie chcialo spac ale nie tak jak na poczatku. szczerze mowiac xanax pomogl mi z tymi najgorszymi lękami ale i tak zawsze bylo cos nie tak, jakas bomba w srodku, uczucie spiecia, napiecia. ataki placzu, ze juz dluzej nie moge. teraz zmienilam na cloranxen. biore 3 dni i chyba lepiej dziala od xanaxu a ponoc to ta sama grupa chemiczna :). jak zmienilam to jeden dzien mialam jazde ze nie moglam usnac. dopiero na drugi dzien zasnelam. ale moze to nie skutki odstawienne tylko moja psychika ktora sama sobie to wmowila bo zawsze bardzo boje sie nowych tablet. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem na początku xenaks sr na noc potem poszłem do psychiatry i przepiał mi coaxil i spamilan i alprazomerck[xanax] tylko bardzo dużo tańszy]abym odstawiał xanax i odstawiłem ale na krutko bo po koktajlu coaxil i spamilan żle śię czułem ,to dał mi sertahexal 50mg na noc zamiast tamtych leków ale biorę do tego jeszcze alprazomerck około 0,5mg dziennie jest niezle ale czuję się na tyle dobrze że zaczne odstawiać ten alprazomerck tylko muszę jeszcze raz iść do psychiatry ,generalnie paskudny lek pomaga dorażnie nie leczy to tak jak bolący ząb i tabletki przeciw bólowe zemba nie wyleczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam ;) ..............

ale polecam ...............bo jest po tym ..............spoko, ale lepsze jest od tego.............., a gorsze od tego................. :D

 

 

ja się od tego powstrzymuję.

każdy organizm inaczej dany lek znosi, każdy innej dawki potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u psychologa..zapisał mi m. in. ZOMIREN.. wahałem się czy kupić, po kilku dniach jednak coś mnie pchnęło do apteki i z drżącą ręką dokonalem zakupu...ale teraz kilka dni ślęcze nad nim i myslę czy zacząć to cholerstwo połykac czy nie.. Myślałem, że dam sobie rade bez lekowo - ale jak czytam większość foruowiczów to widzę, że pomimo tego iż leki tylko wspomagają to bez nich ani rusz. Sam jestem raczej na początku leczenia - więc nie wiem czy warto wpędzać się w leki. Wcześniej brałem Sedam - nie uzależniłem sie, więc ...mam brac czy nie? co sądzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia miałam straszną arytmię, rano się z nia budziłam a wieczór zasypiałam. Kiedyś tam lekarz zapisał mi zomiren ale nie brałam go nigdy, bo miałam w pogotowiu inny -lexotan, który wyciszał coprawda lęki, ale na serce nie miał żadnego wpływu. I dziś się już tak wkurzyłam ta arytmią że złapałam za zomiren i....arytmia ustała!!! Ale znowu jestem strasznie śpiąca. W tej chwili jestem na urlopie to walnęłam się w wyro i spałam 3 godz, co będzie jak pójdę do pracy?? Czy on na was też tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren działa około 5 godzin po zażyciu.

Zażywam dawke 50mg i muszę powiedzieć że nie wywołuje ona u mnie senności a zdecydowanie poprawia koncentrację w moim przypadku.Cierpie na silną nerwicę lękowo-depresyjną z objawami derealizacji i zażywam także VELAFAX,a zomiren stosuje doraźnie (do 3 razy w tygodniu po 1 tabletce 50mg).

Muszę powiedzieć że naprawde ten lek pomaga w najtrudniejszych chwilach,lecz trzeba bardzo uważać zeby się nie uzależnić.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×