Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

byłam dziś u psychiatry, powiedział że to remisja może łagodniejsza niż ostatnio ale jednak zwiększył mi prefaxyne do 100 i kazał brać przez miesiąc afobam 0.25 dziennie,,czy przy remisjii mozna tak zażywać afobam?mam przewlekły lęk z obniżeniem nastroju :( dziękuję z góry za wyrozumiałosc i cierpliwość

 

Remisja to brak objawow choroby, czyli w przypadku psychicznych chorob przewleklych okres dobrego samopoczucia.

Skoro masz remisje, to po co ci leki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Afobam uważaj, mianseryna jest bezpieczna. Nie uzależnia, można też w zasadzie odstawiać z dnia na dzień i NIE POWINNO się nic dziać.

..ufam lekarzowi z tą mianseryną bo co mam zrobic. Jeśli jest to możliwe , to najlepiej sie czymś zając..wiem doskonale o tym.

Nie chcę sam odstawiac mianseryny , bo nie wiem jak zachowa się mój organizm. Nastrój i ogólny stan poprawia się póżnym popołudniem. No nic..będę dalej ją brał jak nie będzie poprawy to trzeba będzie pójśc do lekarza. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem,cierpię na depresję, nerwicę lękową i bezsenność.

Z leków przyjmuję Seroquel,Pramolan ( 2 x dziennie),Spamilan, Neurotop Ret.,Klonazepam ( 0,5mg dziennie) i

wreszcie doraźnie Afobam. Otóż mam bardzo silne lęki, a w poniedziałek rozpoczynam szkolenie i muszę

wziąć coś co pomogłoby mi się wyciszyć i pomóc na lęki.Afobam miałam brać doraźnie i tak robię, ale

niestety zauważyłam, że prawie w ogóle na mnie nie działa, na jakieś lekko odczuwalne działanie

muszę czekać ok.2 godzin, a i tak nie tłumi lęku, czuję się czasem podenerwowana i otumaniona.

Nie wiem ( dopiero w czwartek mam wizytę u lekarza) czy powinnam zasugerować lekarce

zmianę tego Afobamu na Xanax, Tranxene czy jeszcze coś innego?

Dodatkowo zaczęły się u mnie problemy z trawieniem, a nie mogę w czasie szkolenia ( codziennie

przez cały dzień, latać do toalety - boli mnie też żołądek i czuję się jakbym miała jelitówkę).

Ostatnio miałam taką sytuację że musiałam się szybko uspokoić i wzięłam po prostu większą

dawkę Klonazepamu i wszystko od razu minęło.Jednak wiem, że to nie jest wyjście, bo i tak go

codziennie biorę, tyle że małą dawkę - a niedługo chciałabym pod opieką lekarza zejść z

Klonazepamu, który jak wiadomo tez nie jest lekiem idealnym.

Tylko, że do czwartku trochę czasu, a ja nie mam poza klonazepamem i afobamem innej alternatywy, a widzę, że ten drugi raczej nie działa.Więc nie wiem czy po prostu spróbować

z większą dawką Afobamu ( ostatnio wzięłam 0,75 mg z desperacji, ale jestem trochę zrozpaczona

bo to miał być lek pomagający doraźnie, a jak pisałam nie bardzo skutkuje), czy spróbować

wziąć Klonazepam i próbować u lekarki zmienić Afobam na co innego. Także bardzo proszę Was o poradę. Będę

wdzięczna za wszystkie sugestie i pomoc.Pozdrawiam serdecznie. Z góry sorki za chaotyczny tekst ale ciężko to wszystko pozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam szybko znosi lęki.Może zwiększ dawkę do 1mg tak do czwartku później powiedz lekarzowi jak się czujesz.Chyba że clonik działa na Ciebie lepiej ratuj się nim..do czwartku tak rób aby wytrzymać,nie martw się na zapas,lekarz ustawi Ci leki tak by było dobrze.Biore doraźnie afobam też mam mega lęki,pomaga mi i jestem zadowolony,ale każdy ma inny organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noopii, wielkie dzięki. Pomyślę o zwiększeniu dawki Afobamu, ale może spróbuje wziąć większą dawkę

tak na próbę żeby zobaczyć jak na mnie podziała, a jak nie pomoże będę ratować się klonem, spróbuję

dotrwać do czwartku:) Myślałam też żeby brać Afobam 3 razy dziennie po 0,5 mg wg ulotki, bo może to

o to chodzi, że nie działa. Ale zobaczymy... Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megi55 dobry pomysł aby rozłożyć ten afobam na 3 dawki może akurat będzie lepiej sama decyduj co najlepiej Ci pomaga.Trzymam kciuki..napisz jak Ci poszło w czwartek..jeśli chcesz.Będzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bardzo dobra opcja jest pramatis(escitalopram) na dzień i trittico na noc

mysle ze choroba u ciebie to nerwica a depresja z niej wynika

wszyatko wiąże sie z niskim poziomem serotoniny

oba leki powyżej ją podwyższają

dodatkowo ten drugi uspokaja i dobrze dziala na sen dzieki temu wystarczy 1/3 tabletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mój zestaw leków może się wydawać nieco dziwny, ale niektóre z nich

pozostały mi jeszcze po poprzednim lekarzu, a Pani doktor nie chciała na razie niczego

zmieniać jako że leczy mnie od niedawna, a niektóre z nich, np.Neurotop brałam już od

kilku lat jako stabilizator nastroju i nie tylko, a od klona jestem niestety od ładnych parę

lat uzależniona ( pozostała mi tylko dawka 0,5 mg z której pod opieką lekarza spróbuję zejść).

Mój główny problem to właśnie lęki i dlatego mam Spamilan i dorażnie Afobam ( który jak wspominałam

już nie działa, co może jest dziwne, ale tak jest). Więc czasami nawet nie ma mowy o wyjściu z domu,

nie mówiąc o innych sprawach.A Seroquel to co prawda lek przeciwpsychotyczny, ale całkiem nieźle

po nim śpię ( a wcześniej brałam zolafren który tez mnie usypiał ale przestał po kilku latach działać).

A co do takich leków jak np.Escitalopram to brałam już też Lexapro (chyba z tej samej grupy), a wcześniej Effectin, który tylko

nasilił lęki.Zresztą "przetestowałam" już większość leków przeciwdepresyjnych, a Pramolan choć starej

generacji i raczej łagodny wydaje się spełniać swoja rolę.

A co do kursu, to na szczęście przesunięto go o tydzień z czego się cieszę, bo będę się miała okazję

poradzić lekarki.Nie wiem czy istnieje jakiś inny lek działający doraźnie jak Afobam, a nie jest jakiś bardzo

zamulający jak klon - myślałam trochę o Tranxene czy o starym poczciwym Relanium. Może macie jakieś

propozycje? Dzięki za Wasze uwagi i sugestie. Pozdrawiam serdecznie:).

 

-- Pt wrz 23, 2011 4:16 pm --

 

Tak, jak pisałam w czwartek miałam wizytę u mojej lekarki i zmieniła mi Afobam na Cloranxen.

Mam go również brać doraźnie w razie stresującej sytuacji. Tak więc wzięłam 10mg tego

Cloranxenu, ale nie odczułam widocznych skutków, co mnie martwi. Seroquel zamieniła mi na

tańszy odpowiednik Ketrel, ale mimo wszystko mam problemy ze spaniem, lekarka uważa że to

raczej wina stresu i ze może za bardzo się przejmuję różnymi sytuacjami. Ale nie zdążyłam się

spytać, czy to że Afobam i jak widzę Cloranxen nie działa to nie wina spamilanu, który może

jakoś wchodzi w interakcje z ww.lekami. Czy ktoś tak miał? A może wzrosła mi tolerka na benzo,

sama już nie wiem. Chociaż klon działa na mnie nieźle, i gdyby Cloranxen nie podziałał mam przyjść

po receptę na Clonazepam. A może za mała dawka? Nie wiem? I po jakim czasie widać działanie Cloranxenu? Chyba że jest za słabym lekiem?Może ktoś chciałby mi coś poradzić

albo podzielić się swoimi doświadczeniami? Będę bardzo wdzięczna, po do poniedziałku muszę coś

wymyślić. Pozdrawiam serdecznie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się też udało odstawić - no ale małe dawki brałem 0.5mg i 0.25mb - jak się przeziębiłem 10 dni temu to się fatalnie czułem - ale jak przeziębienie minęło to czuje się wreszcie bardzo dobrze :) ciekawi mnie tylko kiedy zawroty głowy wrócą, bo wiem że wrócą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanko do was lekarz zapisał mi lek Alprox 0.5 mg ale kazał brac doraznie pół tabletki tylko ze ja nie wiem kiedy mam go zażywac rano czy przed snem bardzo prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Witam bardzo serdecznie mam pytanie do was lecze sie na depresje lekową juz 2 lata ale napisze wiecej pozniej moje pytanie do was lekarz przepisał mi alprox 0.5 mg kazał brac doraznie pół tabletki ale ja ten lek mam wziasc pierwszy raz odwlekam jego wziecie juz miesiac czasu bo sie boje,powiedzie mi czy mam go wziasc rano czy na noc???a przyznam sie szczerze ze przez cały dzien sie zle czuje a postanowiłam sobie ze dzis juz go napewno wezme,musze dac rade.POMOCY

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clone dziekuje za odpowiedz ale wiesz co mnie jeszcze zastanawia ze ten lek jak i każdy inny zaczyna działać po tygodniu a mi bardzo zależy na tym zeby zaczoł działac jak najszybciej bo ja nawet nie moge wyjsc z domu bo sie boje.Czy bedzie zle jesli bede go zażywać przez tydzień aż zacznie działac a potem tylko doraznie???? Ja tak tylko mysle ze zacznie działac po tygodniu mam nadzieje ze tak bedzie,bo przewaznie wszystkie tabletki zaczynaja działać po pewnym czasie.Powiem Ci szczerze ze dzis wziełam juz 3 tabletke i czuje sie dobrze żadnych skutków ubocznych tylko dzisiaj wziełam ta tabletke o godzinie 20 i juz półtora godziny po żazyciu ledwo ci widze na oczy tak mi sie spac chce masakra a zawsze spanie mnie łamało dopiero o 24 zasypiałam a do tego zażywam jeszcze na noc trittico 1/3 tabletki na spanie.A ty brałeś ta tabletki???Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, z tego co ja wiem to jest to jedyny lek (ogolnie wszystkie benzo) ktory dziala wlasnie od razu a nie po dluzszym braniu.

 

jak za bardzo cie muli na spanie wtedy kiedy nie powinno to bierz mniejsza dawke a czesciej, spokojnie co 2-3h mozesz sobe walnac 0.25 zamiast 0.5 (ja tak robilam jak zaczynalam kiedys ale nie sama to wymyslilam, to moj najlepszy na swiecie lekarz mi poradzil- mega czlowiek- neurolog i spychiatra w jednym, pracowal w szpitalach dla umyslowo chorych itd. a anie jakis konowal siedzacy za biurkiem, odwiedzilam wielu psychiatrow w moim zyciu i mam porownianie, aby ten czlowiek jak najdluzej zyl bo juz wiekowy jest!) bylam w ciezkim stanie, nie mialam atakow paniki tylko to byl jeden wielki atak paniki. powiedzial, ze benzo dziala najlepiej okolo 2h wiec lepiej jak jest bardzo zle to brac co 2h mala dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clone dziekuje za odpowiedz ale wiesz co mnie jeszcze zastanawia ze ten lek jak i każdy inny zaczyna działać po tygodniu a mi bardzo zależy na tym zeby zaczoł działac jak najszybciej bo ja nawet nie moge wyjsc z domu bo sie boje.Czy bedzie zle jesli bede go zażywać przez tydzień aż zacznie działac a potem tylko doraznie???? Ja tak tylko mysle ze zacznie działac po tygodniu mam nadzieje ze tak bedzie,bo przewaznie wszystkie tabletki zaczynaja działać po pewnym czasie.Powiem Ci szczerze ze dzis wziełam juz 3 tabletke i czuje sie dobrze żadnych skutków ubocznych tylko dzisiaj wziełam ta tabletke o godzinie 20 i juz półtora godziny po żazyciu ledwo ci widze na oczy tak mi sie spac chce masakra a zawsze spanie mnie łamało dopiero o 24 zasypiałam a do tego zażywam jeszcze na noc trittico 1/3 tabletki na spanie.A ty brałeś ta tabletki???Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na odpowiedz

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale skoro masz go brać doraźnie to w razie wystąpienia napięcia, lęku, ataku, a nie wybierając sobie porę dnia. I alprazolam działa od razu, nie trzeba mu dawać czasu na rozkręcenie (wiadomo, kilkanaście minut). Ile mg alprazolamu zażywasz?

Też na noc biorę Trittico CR, poza tym Escitil 10 mg, od jutra 15mg, alprazolamem się wspomagam a od jutra zamiast Zomirenu Neurol CR, zobaczymy jak będzie.

Powodzenia i wytrwałości Ci życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×