Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem po Xanaxie boli mnie głowa.

W kryzysowych sytuacjach biore 0,25 mg Xanaxu. Działa na mnie umiarkowanie, powiedziałabym, że TROCHĘ pomaga. Niestety potem jest gorzej, bo po godzinie czy dwóch od wzięcia, zaczyna boleć mnie głowa. Oczywiście nie mogę na ten ból wziąć Ibupromu, bo nie powinno się brać w małym odstępie benzo i leków przeciwbólowych:-(

Czy ktos też tak ma?

Może to zbieg okoliczności, albo sobie wmawiam?...

Jest to bardzo uciążliwe:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem po Xanaxie boli mnie głowa.

W kryzysowych sytuacjach biore 0,25 mg Xanaxu. Działa na mnie umiarkowanie, powiedziałabym, że TROCHĘ pomaga. Niestety potem jest gorzej, bo po godzinie czy dwóch od wzięcia, zaczyna boleć mnie głowa. Oczywiście nie mogę na ten ból wziąć Ibupromu, bo nie powinno się brać w małym odstępie benzo i leków przeciwbólowych:-(

Czy ktos też tak ma?

Może to zbieg okoliczności, albo sobie wmawiam?...

Jest to bardzo uciążliwe:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy po połówce nie chce mi sie raczej spać, pomagac tez specjalnie nie pomaga.

 

[ Dodano: Pią Paź 13, 2006 2:31 pm ]

Mam jescze pytanie odnosnie alprazolamu po jakim czasie następuje maxymalne pozytywne dzialanie :?: czy nie ma roznicy w samopoczuciu po uzyciu 1,2 tabletki w porownaniu do 15,16 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy po połówce nie chce mi sie raczej spać, pomagac tez specjalnie nie pomaga.

 

[ Dodano: Pią Paź 13, 2006 2:31 pm ]

Mam jescze pytanie odnosnie alprazolamu po jakim czasie następuje maxymalne pozytywne dzialanie :?: czy nie ma roznicy w samopoczuciu po uzyciu 1,2 tabletki w porownaniu do 15,16 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj do leczenia seroxatem mam dolaczyc alprox 0,5 mg,ale tylko polowke tabletki.Jak zwykle naczytalam sie objawow ubocznych (typu: omamy i splatanie),a z drugiej strony kiedys zaczynajac leczenie seroxatem nie balam sie tak bardzo...

Czy alprox dziala nasennie-bo przyznam,ze nie chcialabym byc po nim senna?Kiedy wiadomo,ze trzeba go odstawic by nie uzaleznil no i czy moge go wziasc mimo tego,ze prowadze oszczedna diete (prawie pusty zoladek) z powodu niedawnego zapalenia jelit?Tak prosto byloby juz polknac ta polowke,zamiast mnozyc watpliwosci.Licze na was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj do leczenia seroxatem mam dolaczyc alprox 0,5 mg,ale tylko polowke tabletki.Jak zwykle naczytalam sie objawow ubocznych (typu: omamy i splatanie),a z drugiej strony kiedys zaczynajac leczenie seroxatem nie balam sie tak bardzo...

Czy alprox dziala nasennie-bo przyznam,ze nie chcialabym byc po nim senna?Kiedy wiadomo,ze trzeba go odstawic by nie uzaleznil no i czy moge go wziasc mimo tego,ze prowadze oszczedna diete (prawie pusty zoladek) z powodu niedawnego zapalenia jelit?Tak prosto byloby juz polknac ta polowke,zamiast mnozyc watpliwosci.Licze na was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie ma w tej bazie tego leku wiec postanowilem go dodac choc zakladalem juz topic w ogolnej dyskusji o lekach moje odczucia na temat tego leku sa na razie malo znane, wiem ze jest to (alprazolam pochodna benzo) cos w stylu Xanaxu, Afobamu, Zomirenu. Moze ktos juz mial kontakt z tym lekiem i potrafi cos o nim powiedziec :?:

 

[ Dodano: Sro Paź 11, 2006 7:43 pm ]

temat do usuniecia nie zauwazylem tematu o alprazolamie zalozonego przez moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie ma w tej bazie tego leku wiec postanowilem go dodac choc zakladalem juz topic w ogolnej dyskusji o lekach moje odczucia na temat tego leku sa na razie malo znane, wiem ze jest to (alprazolam pochodna benzo) cos w stylu Xanaxu, Afobamu, Zomirenu. Moze ktos juz mial kontakt z tym lekiem i potrafi cos o nim powiedziec :?:

 

[ Dodano: Sro Paź 11, 2006 7:43 pm ]

temat do usuniecia nie zauwazylem tematu o alprazolamie zalozonego przez moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko Alprox w dawce 0,5 mg, jest bezpieczny. Trudno mi powiedziec, czy będziesz po nim senna, ponieważ nie wiem, jaka jest tolerancja Twojego organizmu na leki z tej grupy i czy juz takie leki brałas.

Alprox jest typowym lekiem antylękowym, uspokajającym, Ty masz wziąc połowę, czyli 0,25, więc uważam, że nie powinnas być senna, a raczej spokojna i wyciszona. Natomiast, jak każdy lek z tej grupy, równiez Alprox po długotrwałym braniu uzależnia i weź to pod uwagę. Pozdrawiam Swiatelko:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko Alprox w dawce 0,5 mg, jest bezpieczny. Trudno mi powiedziec, czy będziesz po nim senna, ponieważ nie wiem, jaka jest tolerancja Twojego organizmu na leki z tej grupy i czy juz takie leki brałas.

Alprox jest typowym lekiem antylękowym, uspokajającym, Ty masz wziąc połowę, czyli 0,25, więc uważam, że nie powinnas być senna, a raczej spokojna i wyciszona. Natomiast, jak każdy lek z tej grupy, równiez Alprox po długotrwałym braniu uzależnia i weź to pod uwagę. Pozdrawiam Swiatelko:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bralam lekow z tej grupy,to bedzie pierwszy raz stad te niepewnosci.Na przyklad zapalenie jelit dostalam po leku na zapalenie miesni,a wiec tolerancja organizmu okazala sie niska a wrecz dla mnie niebezpieczna.Ja ogolnie jestem osoba spokojna i wyciszona,tylko ze dominuje nade mna wewnetrzny lek i mam czeste ataki paniki ktore mnie wyczerpuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bralam lekow z tej grupy,to bedzie pierwszy raz stad te niepewnosci.Na przyklad zapalenie jelit dostalam po leku na zapalenie miesni,a wiec tolerancja organizmu okazala sie niska a wrecz dla mnie niebezpieczna.Ja ogolnie jestem osoba spokojna i wyciszona,tylko ze dominuje nade mna wewnetrzny lek i mam czeste ataki paniki ktore mnie wyczerpuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... boli mnie głowa.

W kryzysowych sytuacjach biore 0,25 mg Xanaxu. Działa na mnie umiarkowanie, powiedziałabym, że TROCHĘ pomaga. Niestety potem jest gorzej, bo po godzinie czy dwóch od wzięcia, zaczyna boleć mnie głowa. Oczywiście nie mogę na ten ból wziąć Ibupromu, bo nie powinno się brać w małym odstępie benzo i leków przeciwbólowych:-(

Czy ktos też tak ma?

Może to zbieg okoliczności, albo sobie wmawiam?...

Jest to bardzo uciążliwe:-(

 

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 1:31 pm ]

... boli mnie głowa.

W kryzysowych sytuacjach biore 0,25 mg Xanaxu. Działa na mnie umiarkowanie, powiedziałabym, że TROCHĘ pomaga. Niestety potem jest gorzej, bo po godzinie czy dwóch od wzięcia, zaczyna boleć mnie głowa. Oczywiście nie mogę na ten ból wziąć Ibupromu, bo nie powinno się brać w małym odstępie benzo i leków przeciwbólowych:-(

Czy ktos też tak ma?

Może to zbieg okoliczności, albo sobie wmawiam?...

Jest to bardzo uciążliwe:-(

 

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 1:45 pm ]

Nic sobie nie wymysliłaś. To jest normalny objaw zażywania leków. Ja biore Seroxat i na początku też miałam bardzo silne bóle głowy ale potem mi to przeszło. Organizm musi sie przyzwyczaić do leku, wiec musisz byc cierpliwa. Głowa do góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie dopiero co trafilem na to forum bo szukalem czegos na temat leku o nazwie alprox a szukałem z powodu takiego bo ostatnio ten lek mi sie skocnczyl i jak poszedlem do lekarza ogolnego bo nie moglem czekac kilka dni na neurologa to on mi powiedzial ze ten lek jest silnie uzalezniajacy i ze łatwo mozna stac sie lekomanem.Ale powiem wam ze ja juz ten lek uzywam przez okolo dwa lata i to w dawce 1mg i szczeze mowiac jak lekarz mi powiedzial ze wystarczy miesiac brania tego leku zeby byc uzaleznionym to sie wystraszylem bo neurolog nic mi o tym nigdy nie mowil tylko jak szedlem zeby mi go przepisal to przepisywal mi go z dziwnym usmiechem ale nigdy nie zadawalem zbednych pytan bo dobrze sie czulem po tym leku teraz dopiero od kilku dni zaczolem odstawiac ten lek albo biore tylko po cwiartce i powiem ze jestem bardzo nerwowy jak go nie biore a zebym z domu gdzies sie ruszyl nie majac tego leku w kieszeni to niema nawet takiej mozliwosci takze zastanowcie sie dobrze jak dawkujecie ten lek a jezeli chodzi o tranxene to po niej wogole spac nie moglema a on mi kazal ja brac na noc.ostatnio mialem przepisany lek o nazwie cilon to wzielem tylko pol i po tym leku czulem sie bardzo zle wiec tylko na polowie sie skonczylo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie xananx 0.25 w ogóle nie działa... w ogóle... czuję się tak samo, jak przed jego zażyciem. Ostatnio miałam strasznie okropną sytuację...wzięłam kilka tabletek naraz, licząc że mna tak trzepną, że zasnę...

Nic się nie wydarzyło.

Głowa boli mnie od zawsze, co najmniej raz dziennie, więc n ten temat chyba nie mogę nic powiedzieć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!! Cilon jest lekiem antydepresyjnym, którego działanie jest odczuwalne po ok 3-4 tygodniach. Na poczatku rzeczywiście, moga występowac skutki uboczne, ale jest to wyraźnie opisane w ulotce. Jesli chodzi o Alprox, Xanax, Tranxene owszem, sa to leki z grupy benzodiazepin, które uzalezniaja, lub moga uzaleznić. Wazne jest przy zazywaniu tych leków, aby samemu nie zwiększać dawki i brac pod stałą kontrola lekarza. Wiadomym jest, że nikt z nas nie bierze leków tylko dlatego, że mu smakują, ale dlatego, że jest taka potrzeba a fektem jest, że na jedno pomaga, a na drugie szkodzi. Wybór nalezy do nas pozdrawiam:-) :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moze być jeszcze inne wytłumaczenie twoich bólów głowy, moze to być związane z bólami migrenowymi, ja takie mam od dziecka a szczególnie wyst. na zmiane pogody. Kiedy sie do tego dołączy nerwica to te bóle mogą występować częściej. Ostanio w pewnej książce o nerwicy czytałam że typowymi objawami u neurotyków jest właśnie bół głowy. Jeśli chodzi o to że nie możesz spac to podejrzewam że akurat jesteś w nasilonym stadium tej choroby i musisz to jakoś wytrzymać ewentualnie oprócz xanaxu powinnas przez jakis czas brac coś na spanie dopoki sie to nie unormuje ale konieczna jest wizyta u lekarza.Dla pocieszenia mogę ci powiedzieć że dwa lata temu przez pół roku byłam w tak cieżkim stanie nerwicy gdzie jeszcze nie wiedziałam co to jest że nie spałam normalnie dobre pół roku, to był poprostu koszmar.

 

Zycze ci cierpliwoći, będzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam doraźnie prawie 15 miesięcy.

Zdaję sobie sprawę z mozliwości uzaleznienia jakie niesie za sobą zażywanie benzodiazepin,dlatego też biorę alprox w rzeczywiście takich wypadkach kiedy naprawdę nie jestem sobie w stanie poradzic sama :roll:

Informacje podają że generalnie nie powinno sie przyjmowac benzo dłużej niż trzy tygodnie,uwazam jednak że nikt nie potrafi w tak krótkim czasie uwolnic sie od nieuzasadnionych stanow lękowych.

Mimo tego iż zażywam dośc długo(jest to ok.3*0,5mg tygodniowo),nie czuje się bliska uzależnienia.

 

 

Wazne jest przy zazywaniu tych leków, aby samemu nie zwiększać dawki i brac pod stałą kontrola lekarza.

Dokładnie,a nawet próbowac stopniowo zmniejszac.

 

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatełko,ale napewno jesteś pod kontrolą lekzrza ,prawda??(choc z Nimi różnie niestety bywa)

Widzisz mój pierwszy lekarz nie poinformwał mie wcale jak to działa i jakie niesie konsekwencje ,dobrze że czlowiek sie interesuje bo wiem że nie każdy,znnam osoby tóre poprostu bezgranicznie ufają i tyle

:?

Ja gdybym ufała dziś nie byloby dobrze....mnie powiedziano:brac tyle ile trzeba,,,,jak trzeba to trzeba,he,paranoja poprostu,,, :cry:

Dzięki Bogu od początku wiem co znaczy benzo....

Swiatełko....nic się nie martw,jesli wiesz co to oznacza(benzo)...będzie dobrze :P

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusiu...Jestem pod kontrola lekarza, juz kilka dobrych lat. Lecze sie na stany depresyjno-lękowe. Moj lekarz prowadzący bacznie kontroluje i pyta mnie, czy nie zwiększam dawki benzo, a ostatnio nawet wspominał, żeby powoli je wycofywać. Chciałabym zacząc funkcjonowac bez lęku i bez leków i mam nadzieje, że w końcu mi się to uda....bardzo w to wierzę buziaki :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatełko ja staram sie wyjśc z nerwicy lękowej od 15 miesiecy(a w sumie od 2 lat przeszło),i widze że same leki malo mi pomagają :cry: ,dlatego coraz częsciej myślę nad terapią.Na razie jestem na etapie poszukiwań.

Też nie jest mi łatwo,te dwa lata to totalny koszmar,czasami tracę wiarę w to że mogę byc taka jak dawniej.Mimo zazywania lekow lęki wracają,poza tym mam w sobie taką blokadę,nie wejdę do autobusu,hipermarketu itp ,u mnie dochodzi jeszcze agorafobia ,także aby nie przesadzac z benzo poprostu unikam wyjśc z domku.

Czasami jak wychodzę staram się nie brac alproxu,nie myslę o tym,niestety przeważnie w połowie drogi(gdziekolwiek bym nie szła),im dalej domu tym gorzej,lęk niestety sie pojawia,przychodzi nie wiem skąd i poco....nie walczę z nim ,bo ponoc niepowinno się,staram sie go przeczekac....łykam polowę tbl.,płacz i .....powrót :P

Później wstyd przed samą sobą,reszta dnia do d.... :cry:

Mimo iż brakuje czasem wiary że uda sie to "cholerstwo"pokonac,to forum daje mi nadzieję na lepsze jutro.

Musimy z tego wyjśc :!: Dlaczego skoro udało sie innym ,Nam ma sie nie udac???

Bardzo chcę w to wierzyc.

Buziaczki i trzymaj sie cieplo.

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusiu mam dokładnie takie same objawy, jak Ty...lęk przed wejściem do autobusu, do markietu, do windy...wydaje mi sie wówczas, że wszyscy to widzą i ten lęk staje sie jeszcze większy. Ale są dni, kiedy czuje sie dobrze, choc przyznam, że boję sie wyjśc z domu bez Alproxu, lub Afobamu. Może taka nasza przypadłość, ale nadzieje należy mieć zawsze :D Teraz studiuję i traumą jest dla mnie dojazd do uczelni autobusem i wielka zatłoczona aula. Staram się, jak mogę, ale bez Alproxu nie funkcjonuję...mówiłam o tym lekarzowi i nie kazał mi odstawiac benzo...zreszta sama bym w tej chwili tego nie zrobiła. Wiem, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą łykanie tych prochów, ale mój lęk jest tak silny, że nie potrafie sie skupic na niczym, jesli nie wezme leku...niestety..całuski :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×