Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

@kulfon888 w przypadku Afobamu najlepiej spróbować właśnie wersji SR, tak jak napisał @ProstyUser. Działa może ciut subtelniej, ale o wiele dłużej i też dopuszczalne jest jego dłuższe stosowanie niż wersji zwykłej. No i nie muli tak jak zwykły Xanax.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja pitole biore co drugi dzien 3 mg i dopiero taka dawka działa na trzesienie sie, lęki, niepokój. Musiałam dzwonić do lekarza rodziennego po dodatkowe opakowanie. Ech. Mój lekarz mnie opier.doli

3mg to już sporo. Powinna ci świecić kontrolka ostrzegawcza że idziesz w złym kierunku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja to wiem. Ale co ja poradzę jak potrzebuje być na chodzie w pracy a 3mg szybko zadziała 😭

Wiesz ale stawiasz vabank na xanax .

Ktoś tam trafnie w jednym z wątków napisał że nadużywanie tego to jak zaciąganie kredytu który trzeba będzie spłacić z odsetkami. W myśleniu trzeba szukać zmian , czasem pojawia się opcja na "coś nowego, innego" i to samo w sobie daje napęd,  motywacje itp. 

Wiem że to trudne i prościej wybierać coś na skróty ale warto zagłębiać się do swojej "centrali" i spróbować zrozumieć o co tam chodzi że jest tak a nie inaczej.

Ogólnie temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie mocnego żarcia afobamu (1-1,5mg na dzień). Jak na mnie to dużo, bo jestem wrażliwy na wszelkie tabsy (po 0,5mg jestem już wesolutki i rozluźniony). 
Zostało mi 7-8 tabletek. Myślicie, że czeka mnie efekt odstawienny? Dodam, że wezmę pewnie jutro i pojutrzę w pracy po 0,5, bo mam mega zły okres psychiccznie i bez tego w pracy nie pojadę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Samniewiem napisał:

2 tygodnie mocnego żarcia afobamu (1-1,5mg na dzień). Jak na mnie to dużo, bo jestem wrażliwy na wszelkie tabsy (po 0,5mg jestem już wesolutki i rozluźniony). 
Zostało mi 7-8 tabletek. Myślicie, że czeka mnie efekt odstawienny? Dodam, że wezmę pewnie jutro i pojutrzę w pracy po 0,5, bo mam mega zły okres psychiccznie i bez tego w pracy nie pojadę. 

Ja brałam 1.5mg na dobę w tym że krótki czas. Już nie pamiętam dokładnie ile. A później to tak doraźnie tylko. W moim przypadku miałam lekkie uboki jak odstawiałam ale ja jestem dosyć wrażliwa na leki i często mam tak że nawet tak zwane " tabletki jak cukierki" dla innych na mnie działają ścinająco 🤪 więc możesz mieć jakieś tam efekty odstawienia. Najlepiej schodzić sobie stopniowo z leków. Dlaczego chcesz tak nagle odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 13:33, Samniewiem napisał:


Dostałem pregabaline, o ile czytam, to oba jednocześnie nie maja sensu. Chociaż przyznam, że bez afobamu bym ostatnich dwóch tygodni łatwo nie przetrwał...

Pregabalina nie ma podjazdu do alpry i rozkręca się czasami nawet 2 tygodnie. Branie pregi i alpry jednocześnie ma taki sam sens jak antydepresanty+alpra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 18:04, DonPapuas napisał:

Sratytaty.Sa ludzie którzy od np 10 lat tkwią w lęku nie pomagają antydepresanty i terapia .Nie mogą pracować itp więc mają 10 lat przewegetowane. 

Terapia to jest ciężka orka na trudnym gruncie i na to czy pomoże składa się wiele czynników ale pierwszym i najważniejszym jest sam "pacjent" . Ponoć połączenie leków i terapii jest skuteczniejsze niż mono jednego lub drugiego ale jestem innego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przez spory obsuw nastroju spowodowany ciężkim przemęczeniem i sytuacją z jedną piękną panią, wróciłem do alprazolamu. Muszę przyznać że 0,5 mg znowu działa jak trzeba, bardzo wzrosła mi pewność siebie i poszło w górę samopoczucie. Jakiś czas temu ograniczyłem benzodiazepiny dla bezpieczeństwa oraz ich niewłaściwe działanie (więcej złości i agresja). Zapewne dlatego teraz znowu jest dobrze. Mam w domu kilka innych benzodiazepin ale jednak alprazolam jest najlepszy jeśli chodzi o nastrój i pewność siebie. Clonazepam i lorazepam trochę mnie zawiodły, natomiast taki oksazepam jest może i delikatny ale zaskakująco skuteczny. Dodam że mam te leki przepisane przez lekarza, a mam ich tyle dlatego że biorę ich mało i uzbierało się, stąd duży zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadłem etizolam w Irlandii, w Azji jest w aptekach a gdzieniegdzie bez recepty. Brałem normalne dawki przez jakiś miesiąc i uzależniłem się niestety i było strasznie. Na szczęście dali inną benzodiazepinę i rozpiskę jak ją brać i stopniowo odstawić. Natychmiast objawy minęły.

Plus oczywiście etizolam latał jako dopalaczowe benzo i nie stroniłem od niego w potężnych ilościach, jednak nie uzależniłem się.

Ogólnie to taki alprazolam dla biednych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 17:59, zburzony napisał(a):

Ogólnie to taki alprazolam dla biednych;)

Nie wiem czy piszesz tak żeby nie podpaść moderacji, czy faktycznie alprazolam lepiej na ciebie działa. W porównaniu do alprazolamu (który jest właściwie czystym ankjolitykiem) oprócz działania przeciwlękowego, etizolam jest też lekiem hipnotycznym/nasennym przy jednocześnie niezbyt silnej sedacji. Również zauważalnie rozluźnia mięśnie, czy działa przeciwdrgawkowo więc jest to dużo pełniejsze "benzo" (pochodna tienodiazepiny tak dla ścisłości, chociaż działa poprzez te same receptory).

 

Etizolam jest jednym z nielicznych przykładów kiedy coś uznawane za "dopalacz", gdzieś indziej jest legalnie używane do leczenia różnych zaburzeń. Jak piszesz w niektórych miejscach nawet bez recepty, co już jest jednak lekkim nieporozumieniem 😬 Przez długi czas prowadzone były badania m. in. nad izopropylofenidatem - silniejszym, bardziej selektywnym pod względem wychwytu zwrotnego dopaminy, dłużej działającym i jednocześnie o mniejszej ilości skutków ubocznych analogiem metylofenidatu. Ostatecznie nie wiem dlaczego nie został wprowadzony do obrotu, albo raczej wiem - 💵💲💵💲💵

Jest całkiem sporo leków, które u nas są zabronione prawnie a w innych miejscach na świecie normalnie przepisywane przez lekarzy, jak np. wspomniany etizolam, karyzoprodol, meprobamat, tetrazepam (wg mnie jakieś nieporozumienie), czy flunitrazepam (kolejne) i jakoś nie ma z nimi żadnego problemu, ale odbiegam od tematu.

 

Alprazolam moim zdaniem jest najbardziej przereklamowaną benzodiazepiną, nie wartą swojej ceny. Pomimo zaburzeń lękowych, niezależnie od dawki nigdy mi nie pomogła w przeciwieństwie do m. in. klonazepamu, lorazepamu czy chociażby diazepamu (więc to nie kwestia tolerancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, co człowiek to opinia, dla mnie etizolam był słaby w normalnych dawkach, nie powodował euforii jak dawno temu alprazolam u mnie.

Wspomniałeś tetrazepam, pamiętam go kiedy jeszcze był u nas, to też było świetne benzo i szkoda że je wywalili.

Jeszcze temazepam robił dobre wrażenie, trochę mniej bromazepam.

 

PS 

Gdybym nie chciał podpaść moderacji nie pisałbym że w czasach research chemicals brałem etizolamu ogromne ilości, do tego w combo z silnymi stymulantami w jednej strzykawce. Czego oczywiście nie polecam, jak już od dawna wszelkich nielegalnych używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2023 o 09:11, Fobic napisał(a):

Nie wiem czy piszesz tak żeby nie podpaść moderacji, czy faktycznie alprazolam lepiej na ciebie działa. W porównaniu do alprazolamu (który jest właściwie czystym ankjolitykiem) oprócz działania przeciwlękowego, etizolam jest też lekiem hipnotycznym/nasennym przy jednocześnie niezbyt silnej sedacji. Również zauważalnie rozluźnia mięśnie, czy działa przeciwdrgawkowo więc jest to dużo pełniejsze "benzo" (pochodna tienodiazepiny tak dla ścisłości, chociaż działa poprzez te same receptory).

 

Etizolam jest jednym z nielicznych przykładów kiedy coś uznawane za "dopalacz", gdzieś indziej jest legalnie używane do leczenia różnych zaburzeń. Jak piszesz w niektórych miejscach nawet bez recepty, co już jest jednak lekkim nieporozumieniem 😬 Przez długi czas prowadzone były badania m. in. nad izopropylofenidatem - silniejszym, bardziej selektywnym pod względem wychwytu zwrotnego dopaminy, dłużej działającym i jednocześnie o mniejszej ilości skutków ubocznych analogiem metylofenidatu. Ostatecznie nie wiem dlaczego nie został wprowadzony do obrotu, albo raczej wiem - 💵💲💵💲💵

Jest całkiem sporo leków, które u nas są zabronione prawnie a w innych miejscach na świecie normalnie przepisywane przez lekarzy, jak np. wspomniany etizolam, karyzoprodol, meprobamat, tetrazepam (wg mnie jakieś nieporozumienie), czy flunitrazepam (kolejne) i jakoś nie ma z nimi żadnego problemu, ale odbiegam od tematu.

 

Alprazolam moim zdaniem jest najbardziej przereklamowaną benzodiazepiną, nie wartą swojej ceny. Pomimo zaburzeń lękowych, niezależnie od dawki nigdy mi nie pomogła w przeciwieństwie do m. in. klonazepamu, lorazepamu czy chociażby diazepamu (więc to nie kwestia tolerancji).

 

 

 Witam serdecznie, mój pierwszy wpis w tym wątku. Alprazolam w moim przypadku jest bardzo nieprzewidywalny, raz działa euforycznie, raz zamula, innym razem ( częściej ) powoduje złość. Mowa o 0,5 x 2. 

 Fakt, działa przeciwlękowo. 

Pozdrawiam serdecznie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×