Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy biorę Wellbutrin XR 150 mg. Afobam mam brać doraźnie podczas ataku paniku, lęku albo w sytuacji mocnego zdenerowania. Mam zacząć niby od dawki 1x 0.25 mg. I tak brałbym go max. raz na kilka dni może tygodni zależy jak bym się czuł. Zastanawiam się czy dawka 0.25 mg nie jest za mała. Jakie dawki wam pomagały jak zaczynaliście go brać? Wcześniej bralem jedynie doraźnie hydroksyzyne. Zastanawiam się czy po afobamie czuć senność, otępienie czy może przypływ euforii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, raczek8 napisał:

Od kilku miesięcy biorę Wellbutrin XR 150 mg. Afobam mam brać doraźnie podczas ataku paniku, lęku albo w sytuacji mocnego zdenerowania. Mam zacząć niby od dawki 1x 0.25 mg. I tak brałbym go max. raz na kilka dni może tygodni zależy jak bym się czuł. Zastanawiam się czy dawka 0.25 mg nie jest za mała. Jakie dawki wam pomagały jak zaczynaliście go brać? Wcześniej bralem jedynie doraźnie hydroksyzyne. Zastanawiam się czy po afobamie czuć senność, otępienie czy może przypływ euforii.

Nie. To jest lek uspakajajacy. Na ataki paniki zajebisty. Zadna euforia tylko uspokojenie. Taka dawka nie zamuli. Ja juz dawno nie biore afobamu wiec nie pamietam jakie dawki sa. Ale chyba to mala dawka. Sprobuj sobie cwiartke tabletki albo okruszek maly i zobaczysz. 

Jak masz tyle myslenia o tej tabletce i nie probowales jeszcze to jak dostaniesz paniki to pewnie beeziesz sie bal ja polknac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani witam gorąco. Jestem tu nowa. Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie.? Cierpię na klaustrofobię. Panika dopada mnie w na autostradzie(bo nie można się zatrzymać), w windzie itp. Za tydzień lecę samolotem, pierwszy raz. Nie wsiądę. Powiedziałam to psychiatrze. Przypisal 0.5 mg Afobamu. Boję się wziąć bo nie wiem jak działa. Czy powstrzyma mój paniczny lęk przed wejściem na pokład? Na codzień nie mam lęków, depresji, tylko czasem delikatne stresy. Czy dam radę? WARTO GO łyknąć? Proszę napiszcie.

  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 20:24, raczek8 napisał:

Lekarz przepisał mi Afobam 0.25 mg. W jaki sposób na was działa? Jaka dawka jest ok?

Pewnoś już ogarnął co i jak, ale powiem tylko, że 0,25mg jak najbardziej dla mnie spoko. Zazwyczaj tyle zarzucam w stanach lękowych. Jeśli nie pomoże, to dojadam kolejną ćwiartkę i lęk mija.

 

5 minut temu, Ania Je napisał:

Kochani witam gorąco. Jestem tu nowa. Czy ktoś odpowie mi na moje pytanie.? Cierpię na klaustrofobię. Panika dopada mnie w na autostradzie(bo nie można się zatrzymać), w windzie itp. Za tydzień lecę samolotem, pierwszy raz. Nie wsiądę. Powiedziałam to psychiatrze. Przypisal 0.5 mg Afobamu. Boję się wziąć bo nie wiem jak działa. Czy powstrzyma mój paniczny lęk przed wejściem na pokład? Na codzień nie mam lęków, depresji, tylko czasem delikatne stresy. Czy dam radę? WARTO GO łyknąć? Proszę napiszcie.

 


Jak najbardziej warto. Jak działa? Usuwa lęk, rozluźnia, uspokaja, może też wprowadzać senność (akurat nie u mnie, choć z drugiej strony pomaga zasnąć, kiedy zasnąć nie mogę). Jeżeli potrzebujesz brać tylko od okazji do okazji, to też nie musisz się bać uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Psychoanalepsja_SS napisał:

Pewnoś już ogarnął co i jak, ale powiem tylko, że 0,25mg jak najbardziej dla mnie spoko. Zazwyczaj tyle zarzucam w stanach lękowych. Jeśli nie pomoże, to dojadam kolejną ćwiartkę i lęk mija.

 


Jak najbardziej warto. Jak działa? Usuwa lęk, rozluźnia, uspokaja, może też wprowadzać senność (akurat nie u mnie, choć z drugiej strony pomaga zasnąć, kiedy zasnąć nie mogę). Jeżeli potrzebujesz brać tylko od okazji do okazji, to też nie musisz się bać uzależnienia.

Dziękuję. Jak długo taki stan się utrzymuje? Zdążę dolecieć do Londynu? Muszę jeszcze po 4 dniach wrócić. Czy mogę brać przez 4 dni bez obawy, że się uzależnię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ania Je napisał:

Dziękuję. Jak długo taki stan się utrzymuje? Zdążę dolecieć do Londynu? Muszę jeszcze po 4 dniach wrócić. Czy mogę brać przez 4 dni bez obawy, że się uzależnię? 

Nie wiem, jak długo trwa lot do Londynu, ale kilka godzin będzie działał.
4 dni - moim zdaniem w porządku. Tylko nie jedz tego za dużo i bez przerwy przez te cztery dni. Przy "ciągach" mogą wystąpić nasilone lęki i trudności z zasypianiem. 0,5 przy sytuacjach stresowych powinien wystarczyć, jeśli nie, to najlepiej dorzucić 0,25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Lekarz przypisał mi Afobam 0.5mg w przypadku ataku lęku.
Zasugerował, że za pierwszym razem powinienem wziąć pół tabletki, czyli 0.25mg. Lek zadziałał po około 30 minutach (uspokajająco, ale nie nasennie), ale 2 godziny później podczas próby zaśnięcia znowu dostałem ataku paniki - słabszego, ale jednak.
Rano również czułem się nieswojo, serce mocno biło, a sama noc kiepsko przespana.

Kwestia za małej dawki na pierwszy raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dopóki człowiek boi się uzależnienia, zastawia się i trzyma się stałej dawki benzo to uzależnienie jest mało prawdopodobne, ostatnio coś psycholog tak stwierdził, że człowiek który wchodzi już w uzależnienie benzo nie boi się co będzie potem,  bierze jak leci, bo jak może się czegokolwiek bać jak cały czas jest na prochach przeciwlękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 12:48, Qtomo napisał:

Wydaje mi się że dopóki człowiek boi się uzależnienia, zastawia się i trzyma się stałej dawki benzo to uzależnienie jest mało prawdopodobne, ostatnio coś psycholog tak stwierdził, że człowiek który wchodzi już w uzależnienie benzo nie boi się co będzie potem,  bierze jak leci, bo jak może się czegokolwiek bać jak cały czas jest na prochach przeciwlękowych.

Bzdura. Nawet od tej samej dawki sie uzaleznia. I bzdura, ze jak sie jest uzaleznionym to juz wszystko jedno. 

Ja nie wiem ludzie skad wy te dziqne informacje bierzecie 🤦‍♀️ Jak to od lekarzy i psycholowgow to powinnu byc usunieci z zawodu. Wszystko co napisales to komletna bzdura. Nie masz w tym winy bo przekazujesz tylko co powiedzial psycholog.

Masakra 🤦‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Bzdura. Nawet od tej samej dawki sie uzaleznia. I bzdura, ze jak sie jest uzaleznionym to juz wszystko jedno. 

Ja nie wiem ludzie skad wy te dziqne informacje bierzecie 🤦‍♀️ Jak to od lekarzy i psycholowgow to powinnu byc usunieci z zawodu. Wszystko co napisales to komletna bzdura. Nie masz w tym winy bo przekazujesz tylko co powiedzial psycholog.

Masakra 🤦‍♀️

Dziwne. Powinni. Kompletna. Nie dalo rady edytowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 12:02, Qtomo napisał:

Na mnie działa bardzo dobrze, może dlatego że u mnie głownym powodem jest lęk, czekam na rozkręcenie Asertinu, niestety biore już 19 dzien po 2 tabletki dziennie 0,5 mg, jak Asertin wkręci się na dobre będe chciał to odrazu odstawić.

To nie bierz dzisiaj i jutro a masz prawie gwarantowane,.ze nie zasniesz. Chyba ze 19 dni to jeszcze za malo u ciebie. Niektorzy juz po tygodniu maja problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanko bo chyba zbyt sie wkrecilem w benzo , wychodzi ze codziennie zjadam conajmniej 2 mg Alpry. I teraz tak rozumiem ze przejscie na Diazepam ulatwia odstawke ? No a co np zeby doraznie walnac Pregabaliny w razie leku w zamian za Xanax? 

 

Ma to sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam pregabaline na lęki

ale nie wytrzymałam

bo nakręcała mi bardziej lęki

może gdybym miała czas żeby spędzić kilka tygodni w łóżku to bym wytrwała

ale ja musiałam wstać rano do pracy

dlatego jestem uwięziona braniem afobamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Prege bralem rok i dzialala fajnie ale teraz gdzies od 3 miesiecy dopadly mnie lęki, i nie chce juz faszerowac sie alpra czy Rolkami wiec mysle o braniu Pregi doraznie tak ze 150mg . Jestem pewien ze u mnie lekow nie wywolywala wiec mysle ze to moze byc dobry sposob. Dzis skonsultuje to z lekarzem. Bo jest coraz gorzej wstaje z lekiem juz. Dzis od rana sie trzese caly , moze to wina Wenlafaksyny albo Miansy bo biore ja w duzej dawce 100mg ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Trafiłam tu z google i może ktoś mi coś poradzi. Mam ostatnio okropny okres w życiu, ataki paniki, wyszła nieleczona parę lat nerwica.... długo by pisać. Nigdy nie brałam żadnych leków typu "benzo" ale teraz chyba muszę. Pojutrze mam bardzo stresującą sytuację, jadę sama 400 km od domu na 2-3 dni, ciągle myślę tylko o tym wyjeździe, panikuję, trzęsę się dosłownie i nie mogę normalnie funkcjonować. Dostałam opakowanie xanax'a od znajomej. Lekarz jej to rok temu przepisał, bo miała jakieś lęki, ale wzięła tylko 1 tabletkę i już nawet nie pamięta jak się po tym czuła. No i jak myślicie czy ten lek pomoże mi na ten wyjazd, na te moje lęki tymczasowo? Przeczytałam już połowę tego tematu i jeszcze bardziej jestem zmieszana, bo różne są opinie. Wiem że to uzależnia, ale tego aż tak bardzo się nie boję, bo potrzebuję wziąć tylko na ten wyjazd i od razu przestać. Bardziej boję się jak zareaguję na ten lek. Czy on działa jak alkohol, zamula? Czy ma się po tym jakieś złe samopoczucie typu zawroty głowy czy osłabienie? Teraz w tym całym stresie i lęku czuję się tak, że jest mi słabo, miękkie nogi itp i nie chciałabym żeby to się jeszcze nasiliło... Już sama nie wiem. Potrzebuję przeżyć jakoś ten wyjazd. Jeśli jedna tabletka tego ma 0,25mg, to dzielić ją na pół czy i czy to będzie dobra dawka na początek? Jak to sobie rozłożyć żeby zadziałało. Przepraszam za tyle pytań na raz, ale jakby ktoś coś poradził , to będę wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz wziąć 0,25mg a nawet 0,5mg.

Nic się nie stanie.

Ja biorę 1mg czasem nawet 2 mg....

Po 30-40 minut mnie wycisza i lęk mija.

Ale na każdego lek działa inaczej.

Może cię zmulić, możesz mieć zawroty głowy bo to indywidualna kwestia.

Nikt ci nie powie jak na Ciebie zadziała dany lek.

Z tego co czytałam wątek to na zdecydowana większość osób xanax działa uspokajająco.😊😊😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Właśnie tego się obawiam, że nie wiem jak zadziała i chyba go wypróbuję już jutro żeby w razie czego nie było problemów na wyjeździe. Myślałam o takiej naprawdę minimalnej dawce bo nigdy tego jeszcze nie brałam. Z drugiej strony od paru dni mam takie lęki że nie wiem czy w ogóle coś poczuję po tej połówce tabletki ;) Nawet jak czytam ten temat to się wkręcam i aż mi nogi i ręcę drżą na samą myśl. Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×