Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Asertin zażywam 12 lat...zwiększenie dawki mi niewiele pomogło na lęki.

Pora zmienić leki a benzo nie są rozwiązaniem na dłuższą metę. Można wpaść z deszczu pod rynnę...

 

 

Jak zejść z dawki 0,75 mg? Boję się, mój psychiatra jest na urlopie cały miesiąc a ja mam większe lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lęk Cię ogranicza, to zrób redukcje dawki do 0,5mg i tak co 0,25. Nawet 0,25 możesz podzielić. Ale na cold turkey czy zimnego indyka bym darował, skoro masz silne lęki to po co się meczyć.

Zawsze możesz się wspomóc lekami, suplementami bez recepty. Nie jestem w tym temacie znawcą nie wymienie dobrych suplementów, ale na pewno ktoś na forum się może na ten temat szerzej wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma tak, że przy małej dawce staje się dobrym, rzeczowym i ciekawym rozmówcą?

 

Zauważyłam coś takiego u siebie. Mam fobię społeczną i zawsze w rozmowie towarzyszył mi lęk i wewnętrzny "stop". Ostatnio bardziej skupiałam się na dobrym przekazaniu tego co chcę powiedzieć. Zastanawiam się czy to ja się zmieniłam czy to Xanax taki fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaproponowałbym suplement diety fenibuta ale to w zasadzie to samo co pregabalina + baklofen więc też uzależnia jak narkotyk

No właśnie Panie picziklaki przyganiał kocioł garnkowi, sam masz zapchane GABA A klorazepatem i GABA B baklofenem i fenibutem i to wszystko uzależnia, a to wszystko masz podbite walproinianami, które pobudzają syntezę, hamują rozkład GABA, więc odczuwasz to mocniej. Niemniej radzisz dobrze, ale potrzeba Ci tyle tego cholerstwa? Ja z samym klonem mam problem, ale odbywa sie to bardzo powoli, bo czuje kiedy jest za szybko, a kiedy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Xanax można brać sytuacyjnie/doraźnie ? Czy daje wtedy efekt ?

Chodzi o to że mam silne napady lękowe w sytuacjach "interakcji społecznych" ale kiedy omijam te sytuacje staram się nie brać żadnych leków. 

PS Jestem dość aktywny fizycznie , czy  alprazolam (biorąc go sytuacyjnie) może powodować spadek formy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2018 o 16:42, demonek napisał:

Witam.

Czy Xanax można brać sytuacyjnie/doraźnie ? Czy daje wtedy efekt ?

Chodzi o to że mam silne napady lękowe w sytuacjach "interakcji społecznych" ale kiedy omijam te sytuacje staram się nie brać żadnych leków. 

PS Jestem dość aktywny fizycznie , czy  alprazolam (biorąc go sytuacyjnie) może powodować spadek formy ?

Xanax bierze się tylko sytuacyjnie. Nie można brać go ciagiem, z tego co pamiętam ktoś tu pisał że psychiatra nie pozwolił na tygodniowy ciąg. Xanax mocno uzależnia. Co do formy, bierz małe dawki co 0,25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nutelka napisał:

Dostałam Afobam na ataki paniki, wróciłam do NExpramu, ale jeszcze nie działa i potrzebuję coś na poranne ataki paniki, które sa okrpne.Napiszcie jak szybko działa Afobam i czy usypia ? 

Działa od razu jak się wchłonie. Nie usypia jeśli jesteś w stanie lękowym/paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłam dobry wątek w końcu ;)

Warto brać Afobam na noc na lepszy sen? Od kilku dni budzę się wcześniej, do tego z lękiem i nie potrafię spać, a chciałabym się wyciszyć przed "apogeum" (czyli konfrontacją z nerwicą).

Tylko zastanawiam się czy to ma sens, skoro Afobam działa raczej natychmiastowo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 10:23, cheval napisał:

O, znalazłam dobry wątek w końcu ;)

Warto brać Afobam na noc na lepszy sen? Od kilku dni budzę się wcześniej, do tego z lękiem i nie potrafię spać, a chciałabym się wyciszyć przed "apogeum" (czyli konfrontacją z nerwicą).

Tylko zastanawiam się czy to ma sens, skoro Afobam działa raczej natychmiastowo? 

Oczywiście. Na sen działa genialnie. Ustają ataki paniki. Czuje się tylko błogostan. Szkoda, że działa tylko parę godzin. Ja jak się za wcześnie obudzę i dopadają mnie troski życia codziennego to zarzucam tabsa 0,5 mg i mam nieprzerwane piękne sny przez 4-6 godzin. Czasami tak jadę parę dni pod rząd, później odstawiam bez problemu, także nie zauważyłem , żeby był jakiś mocno uzależniający. To nie heroina. Pzdrw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Brałem dość długo xanax 6mg dziennie. Niestety ciężko samym zmniejszanie dawki zejść. 

Lek jest cudowny dał mi szansę normalnego funkcjonowania w społeczeństwie i interakcjach międzyludzkich.  Ale czas zmniejszyć dawkę bądź zrobić przerwę.

Czy możecie polecić coś co pozwoli normalnie funkcjonować? Coś słyszałem że neuroleptyki pomagają.... poradzcie. Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie benzo biore tylko na sen ( pól klona około lub cos koło 0,5 alpry ) Tak juz na szeroką systematyczną  skalę to od 4 lat prawie jadę na tym zasypiaczu . Tolerka rozwija sie bardzo powoli , a czasami to wręcz stoi w miejscu .co począc skoro bez snu czuje sie nastepnego dnia wypluty wyrzuty , zmielony i płaski . Sen to wielkie lekarstwo !

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpra jest świetna jak się jej nie nadużywa. Aż sam jestem w szkoku, że mam całą pakę 0,5mg xanaxu i nawet jednej tabletki nie wziąłem od marca tego roku bo wtedy go dostałem. Ale jakoś tak mi się poprawiło miałem inne problemy i wrzuciłem go gdzieś z tyłu za leki i leży aż do dzisiaj. Wyjąłem tylko jedną tabletkę, oderwałem z blisterka i położyłem w razie W. Ale jak na na razie nie skorzystałem. Bardzo to podubowujące, że wiesz, że to Ty masz nad tym kontrolę a nie inaczej.

A leki biorę tylko na noc, tylko mirtazapina i klon. Ciekawe jakbym sobie chciał klona odstawić. Ale nie chcę, bo mam układ z lekarzem, że póki działa dobrze 1mg to trzymamy się tej dawki i jak nic się nie zmienia to lecimy dalej. Zdobywać życie, które gdzieś kiedyś porzuciłem. No i oczywiście olejek CBD 10%. Też uważam, że dzięki niemu mam wobec siebie wiele samokrytycyzmu i jestem bardziej ostrożny, przede wszystkim myślący zanim zrobię jakąś głupotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×