Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!


MrHyde

Rekomendowane odpowiedzi

MrHyde,

 

Zadajsz pytanie o

Aspirujemy do roli najmądrzejszych istot na planecie,to dlaczego nie korzystamy z możliwości jakie daje nam intelekt?

 

Ooooo.... ironio takie pytanie w internecie ,zadane za pomoca komputera (dzieci intelektu ludzkiego)

zastanów się następnym razem o co pytasz.

I jezeli to pytanie jest dla Ciebie tak istotne ,to zadaj je w innym temacie .

Ten nie jest o niewykorzystywanym potencjale intelektualnym człowieka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak samo jak to nie był post o niewykorzystywanym potencjale intelektualnym. Tylko o niewykorzystywaniu ewentualnych mozliwości jakie nam daje jego wykorzystanie.

Rozumiem że chodzi o żywnośc genetyczną, lub wegetarianizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki!Zawsze dbasz o meritum,kurczowo trzymając się tematu?Jeśli tak -to nieodłączną konsekwencją takiej dysputy jest kosmiczna nuda.A chyba nie chcesz przynudzać.Potencjał intelektualny jakim dysponujemy przemawia za tym by nie zabijać.Z niecierpliwością czekam na Twój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrHyde,

 

:bezradny: niby jaki potencjał intelektualny ,przemawia za nie zdobywaniem pokarmu ?

Bo się pogubiłem .

 

-- 28 lut 2011, 15:59 --

 

1. Kły - roślinożercy ich nie mają;

2. Oczy - u mięsożerców są z przodu głowy, żeby widzieć stereoskopowo i ocenić odległość od ofiary, u roślinożerców są po bokach głowy, żeby mieć jak najszerze pole widzenia

3. Przewód pokarmowy - u roślinożerców jest długi (np. krowa - cztery przegrody żołądkowe) u mięsożerców - krótki w porównaniu z wielkością ciała. Człowiek ma najkrótszy.

 

Bardzo bym prosił o jakieś dowody na to że jesteśmy roślinożerni poza historiami typu: dawno dawno temu ludzie żywili się korzonkami i owocami. To, że tak jedliśmy, nie oznacza że jesteśmy biologicznie tak uwarunkowani.

 

 

czekam na przykład rośliny z mięsa ,albo kontrargumenty .

 

-- 28 lut 2011, 16:01 --

 

I przepraszam za OFF top ale bardzo mnie wQ.... ludzie robiący z ideologii wegetariańskiej ,konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz,że człowiek jest tylko zwierzęciem-to masz rację.Natomiast w moim pojęciu człowiek to nie tylko element fauny, to także moralność której zwierzęta nie posiadają,to także zdolność planowania przyszłości, a także gatunek odpowiedzialny za wszystkie formy życia na naszej Ziemi.Twoje argumenty są niestety delikatnie mówiąc:lekko nie świeże.Przemyśl raz jeszcze co mam na myśli.Trudno z tym się nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrHyde,

Przestań byc śmieszny wataha wilków jest bardziej moralna i uporządkowana od ludzkiego stada . Jesteśmy największymi szkodnikami tej planety .

Drapieżnikami dbającemu tylko o abstrakcyjne dla innych gatunków dobra.

Pozbądź się wszystkiego i idź w ślady Świętego Franciszka ostatniego z żyjących altruistów . Lub zaakceptuj to ,ze jesteś jedynie zwierzęciem posiadającym ( prawdopodobnie ) najlepiej rozwinięty system komunikacji wewnątrz gatunkowej .

Chcesz dyskutować dalej? Załóż temat i tam pogadamy ,bo tu robimy bałagan .

Szkoda ,ze nie da się za pomocą idealizmu obalić biologicznych dowodów ,nie?

 

-- 28 lut 2011, 16:22 --

 

Twoje argumenty są niestety delikatnie mówiąc:lekko nie świeże

WIĘC JE OBAL

 

-- 28 lut 2011, 16:35 --

 

PS odwołuje to o Franciszku ,że byl altruistą ,ponieważ nie istnieją żadne dowody na to że nie jadł mięsa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaliłeś je sam swoją wypowiedzią.

 

-- 28 lut 2011, 15:41 --

 

Linka.Jedną z głównych norm etycznych i moralnych jest:nie zabijaj.Widzę,że dyskusja będzie opierała się na dziecinnych argumentach.Taki poziom dialogu zdecydowanie mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki Twoje zachowanie jest naganne,prowokujące i nad wyraz agresywne.Jeśli jesteś innego zdania niż twój oponent to zasady dobrego wychowania nakazują trzymać pewien poziom.Ubliżanie w stylu -"...ile masz lat dziecko(przyp.14)etc.etc.zarezerwowane jest dla pewnych środowisk.Nieładnie się zachowałeś...oj nieładnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrHyde,

nie jestem dobrze wychowany ,i już raz prosiłem o zmianę tematu dla tej dyskusji ,tak ?

 

-- 28 lut 2011, 17:11 --

 

PS od kiedy pytanie o wiek jest ubliżaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubliżyć można na wiele sposobów.Także wątpiąc w dorosłość.Urazy nie chowam,ufając,że w przypadku różnicy poglądów spojrzymy na problem oczami tego kogoś z którym w danej chwili się nie zgadzamy.

 

-- 28 lut 2011, 16:41 --

 

Linka,pożyjemy,zobaczymy.Tylko świnki nie zmieniają poglądów.Darujmy sobie złośliwości.Szkoda życia(przyp.nie zabijaj).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam,że nie jestem autorem tego wątku,nie rozumiem dlaczego tą dziwną treść mi przypisano.Pytanie równie dobre:zabijać nudę czy: zabijać wolny czas, nudząc się setnie.Powtarzam jeszcze raz:taki poziom wypowiedzi interesował mnie w przedszkolu.

 

-- 28 lut 2011, 17:08 --

 

LitrMaślanki nie kpi- on tak myśli.I wolno mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×