Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!


Gość dogomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Sorrow, no cóż dla większości ludzi jednak to co innego. Pies towarzyszy nam od wieków w życiu. I tak sie ukształtwało a nie inaczej...wyobrażasz sobie, że świnka grzeje Ci w nocy nogi, że wychodzisz na ulicę a tam ludzie ze świniami na spacerach? Że Twoje dziecko małe bawi się ze świnią ? no proszę was czy nie brzmi to dla was śmiesznie i absurdalnie?

Nawet jeśli gdzieś czci się świnię to nigdy nie stała się ona przyjacielem człowieka w takim stopniu, co innego kult, co innego prawdziwa przyjaźń. Dla mnie to znacząca różnica, że wszystko rozwinęło się tak a nie inaczej, gdyby przez wieki świat ukształtował się tak, że to świnie trzymalibyśmy w domach i dzielili z nią tak życie jak z psem pewnie bym tu teraz siedziała i broniła świń, a jadła psy.Ja tak to widzę.

Poza tym nie dla wszystkich to "tylko zwierzę" dla wielu to członek rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.Pal diabli moje poczucie humoru.Najpewniej zaprowadzi mnie do piekła(mimo najlepszych chęci którymi jest wybrukowane).Myślę,że powinienem wylogować się z portalu na wieki wieków.Żegnam i dziękuję,że mnie tak długo znosiliście.Pozdrowienia dla Litra Maślanki-nie gniewaj się kolego.Chciałem dobrze ,a wyszło kiepsko.Daję sobie bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, no cóż dla większości ludzi jednak to co innego. Pies towarzyszy nam od wieków w życiu. I tak sie ukształtwało a nie inaczej...wyobrażasz sobie, że świnka grzeje Ci w nocy nogi, że wychodzisz na ulicę a tam ludzie ze świniami na spacerach? Że Twoje dziecko małe bawi się ze świnią ? no proszę was czy nie brzmi to dla was śmiesznie i absurdalnie?

Nawet jeśli gdzieś czci się świnię to nigdy nie stała się ona przyjacielem człowieka w takim stopniu, co innego kult, co innego prawdziwa przyjaźń. Dla mnie to znacząca różnica, że wszystko rozwinęło się tak a nie inaczej, gdyby przez wieki świat ukształtował się tak, że to świnie trzymalibyśmy w domach i dzielili z nią tak życie jak z psem pewnie bym tu teraz siedziała i broniła świń, a jadła psy.Ja tak to widzę.

Poza tym nie dla wszystkich to "tylko zwierzę" dla wielu to członek rodziny.

To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że sorrow ma racje. Powinnismy to intelektualnie przeanalizować. Subiektywne uczucia i odczucia spoleczne nie mają absolutnie znaczenia. Zupelnie.

Liczy sie intelektualnie wyrachowana ocena sytuacjji. Swinia ma 4 nogi? Ma. Jemy świnie? Jemy. Pies ma 4 nogi? Ma. Wiec tez możemy jesć psa. Bardzo proste. Przeciez nie ma znaczenia nasza kultura. Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz,

 

Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.

 

takk , tak samo nie ma znaczenia ze w Azji i krajach arabskich kobieta jest traktowana przedmiotowo ....gdzie nigdzie jest nawet waluta wymienna za wielbłąda ....przeanalizuj to intelektualnie raz jeszcze . Bo uwarunkowanie kulturowe to sedno tej sprawy ..a nie pytanie czy psy są jadalne ?

 

-- 24 lut 2011, 18:07 --

 

Nie wiem w czym niby jest problem. Z tego co gdzieś czytałem, to świnie są inteligentniejsze od psów a mimo to je jemy.

Zwierze to nie człowiek, niezależnie od tego kto co trzyma w domu.

 

a karaluchy są inteligentniejsze ...jesz je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to,co ktoś trzyma w domu jest mi obojętne,jeśli chce to jeść,jego sprawa.

ale jeśli to coś wyłazi na ulicę i robi na chodniku kupę,to już jest moja sprawa,bo ja po tym nie chcę łazić!

Ten popierdolony świat "cywilizowany" przejmuje się strasznie losem czworonogów,a CICHY HOLOCAUST-zabijanie nienarodzonych dzieci jest na dalszym planie.

 

Ja wiem,tu jest wielu ludzi którzy doświadczyli mało miłości od swoich bliskich,ale wolę do końca życia uczyć się kochać ludzi niż iść na łatwiznę i oszukiwać się "miłością" jakiegoś czworonoga.

Normalni ludzie żyją w Afryce,Azji-tam na pierwszym miejscu są dzieci,nie pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahmall Gammat, a kto tu mówi, że pies jest na pierwszym miejscu? i z tą kupą to podejście tak dziecinne że..szok. a Twoim zdaniem gdzie mają robić? teraz są przepisy, aby to sprzątać, może w końcu wszystkim wejdzie w nawyk. :?

oszukiwać się z miłością? chyba nigdy człowieku nie miałeś psa. potrafi Ci więcej miłości dać i przywiązania niż niejeden człowiek. chyba się mało znasz. nie znoszę jak ktoś się wypowiada na jakiś temat, gucio wiedząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

 

Więc co ma znaczenie? Na jakiej podstawie dokonywana jest ocena? Jak aksologicznie wytłumaczysz czemu restauracja z psami to dobra sprawa?

 

-- Cz lut 24, 2011 5:37 pm --

 

Utylitarnie patrząc taka buda z psiną - świetna sprawa - pozbędziemy się niepotrzebnych groźnych psów a zarazem nakarmimy ludność....tylko, ze tym tokiem myślenia to możemy zacząć kanibalizm i pozabijać i zacząć jeść np bezdomnych..... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co większość ludzi czuje do psów nie ma znaczenia dla tego czy restauracja serwująca psy jest zła czy nie.

 

Więc co ma znaczenie? Na jakiej podstawie dokonywana jest ocena? Jak aksologicznie wytłumaczysz czemu restauracja z psami to dobra sprawa?

Pozbycie się nadprodukcji psów?

 

Utylitarnie patrząc taka buda z psiną - świetna sprawa - pozbędziemy się niepotrzebnych groźnych psów a zarazem nakarmimy ludność....tylko, ze tym tokiem myślenia to możemy zacząć kanibalizm i pozabijać i zacząć jeść np bezdomnych..... 8)

Psy nie są ludźmi. To są zwierzęta. Bezdomni są ludźmi.

 

Nie wiem w czym niby jest problem. Z tego co gdzieś czytałem, to świnie są inteligentniejsze od psów a mimo to je jemy.

Zwierze to nie człowiek, niezależnie od tego kto co trzyma w domu.

 

a karaluchy są inteligentniejsze ...jesz je ?

Nie. W życiu nie widziałem karalucha poza laboratorium biologicznym. Przypuszczam, że hodowla ich tak by nadawały się do jedzenia mogłaby być dość kłopotliwa.

 

juz,

 

Nie ma znaczenia że w naszej kulturze psy i koty sa traktowane inaczej niz w Azji.

 

takk , tak samo nie ma znaczenia ze w Azji i krajach arabskich kobieta jest traktowana przedmiotowo ....gdzie nigdzie jest nawet waluta wymienna za wielbłąda ....przeanalizuj to intelektualnie raz jeszcze .

Co nie znaczy, że w Azji i krajach Arabskich kobieta może być traktowana przedmiotowo, im to po prostu uchodzi na sucho, bo nikomu się nie chce wymierzyć im sprawiedliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow,

nadal nie rozumiesz , Ty dowodzisz że psy sa jadalne .

A ja to wiem ..tak są jadalne . Ale w tym kraju ich nie jadamy . I degustujemy się taka praktyką.

 

Równie dobrze można w jakimś dużym indyjskim mieście w dzielnicy hinduskiej otworzy knajpę z wołowina .

Albo na osiedlu osadników w strefie gazy sprzedawać szaszłyki wieprzowe .

Pobawię się we wróżkę .Taki interes spłoną by w godzinę a właściciela zbierali by z okolicznych chodników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrfa....co to jest NADPRODUKCJA PSÓW?? Od kiedy psy się produkuje?

 

Jeśli patrzysz na to bez cienia moralności to co z tego że bezdomny to człowiek ? Ich też mamy...jak to nazwałeś "nadprodukcje" - łażą, śmierdzą, nic pożytecznego z nich nie ma, piją i jeszcze się na nich państwowe pieniądze wydaje ....... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psy nie są ludźmi. To są zwierzęta. Bezdomni są ludźmi.

 

masz racje nie są ludzi dla mnie są więcej warte od ludzi .Wierne i oddane stróże ,pasterze i przyjaciele .

 

I nie zapominaj ,że obce naleciałości kulturowe ,przenikają jedynie wtedy kiedy społeczeństwo wyraża na nie zgodę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, za sformułowanie " nadprodukcja psów" - gdybym była modem - bym dała ostrzeżenie..

myślę, że uraziłeś wielu ludzi..

 

a na Twoją " nadprodukcję" stosuje się sterylizację zwierząt, gdybyś nie wiedział..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×