Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mówimy NIE dla nowej restauracji z psiną w Warszawie!!


Gość dogomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Marek77, A dlaczego nie można jeść ludzi? W innych kulturach to jest ok ? No są kanibale na świecie - i też to jest w porządku?

 

Ja zostałam wychowana w kulturze gdzie kot i pies są przyjaciółmi, są to zwierzęta towarzyszące i dla mnie jedzenie ich jest obrzydliwe - chyba mam prawo do swojego zdania i protestu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za niekonsekwencja i oportunizm z waszej strony-świnie można jeść a psa nie ,bo....?

 

Bez przesady ,każda materia jadalna, jest jadalna ...a reszta to już uwarunkowanie kulturowo społeczne i osobisty stosunek do danego gatunku .

Dla mnie liczy się jeszcze sposób pozyskania jedzenia np ; oglądaliście kiedyś serial dokumentalny w którym w specjalnym stole umieszczano ,

Żywą małpkę trepanowano jej czaszkę i wyjadano na żywca mózg ? To bestialstwo jakich mało . I to w tym wszystkim ,moim zdaniem jest najważniejsze .

 

A jedz sobie koty,psy,chomiki,wróble...byle nie cierpiały kiedy je zabijasz . I nie twierdz ,że to oportunizm ,bo nim nie jest .

 

Inna sprawa ,ze jak by ktoś zjadł mojego psa to długo by nie pożył .( a o anatomii wiem sporo ,wiec było by długo i boleśnie)

 

-- 24 lut 2011, 11:52 --

 

Marek77, prawo ,prawem ..a ja idę o zakład że ta restauracja nie przetrwa kilku tygodni .

Bo dla większości Polaków będzie się kojarzyła z hyclem i rakarzem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zappa, Nie bardzo wiem o co chodzi? Hindus - gdzie? Gdyby Hindus przyjechał do Polski i domagał się zakazu spożywania wołowiny - byłby tak samo szalony jak ten pan który domaga się prawa do jedzenia piny. Jak przyjeżdżasz do jakiegoś kraju to może i wpadasz tam ze swoim innym światopoglądem - ale masz obowiązek dostosować się do zasad kultury TAM panujących.

 

-- Cz lut 24, 2011 10:58 am --

 

Marek77, ano. Pomijam już fakt że to mięsko które ten pan będzie rzekomo sprowadzał będzie pozyskiwanie : nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak , z niezbadanych zwierząt........ :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

Chyba mu chodziło o to ,że co by było gdyby Polacy w kraju gdzie mieszkają hindusi

domagaliby się pozwolenia na spożycie wołowiny .

Ino sie pomylił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

jestem pewien ,że większość zwierząt w polskich rzeźniach

jest niepotrzebnie męczone .

Ale jest druga strona medalu restauracji z psami ;

 

Jak na moim osiedlu powstała pierwsza wietnamska czy chińska jadłodajnia .

To w dziwny sposób zaczęły ginąc ludziom psy ,może to nie ma związku .

Ale myślę ,że jak dopuścimy do spożywania psów ...to możemy juz ich nie spuszczać ze smyczy do końca życia .

 

Jak powstanie precedens -to w każdej chińskiej minimum 30% mięsa to będą bezpańskie lub kradzione psy .

Nie zgadzam się wzw z tym ,żeby w Polsce pozwolono jesc psy . Takie jest moje zdanie .

 

BTW Marek77, masz jakiegoś zwierzaka w domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja na całego!!!!! Jak można dzielić zwierzęta na hodowlane i te które nie wypada konsumować??!! Czy małe owieczki,kózki,cielaczki nie są piękne,milusie?Dla mnie to morderstwo a ci co spożywają mięso są kanibalami.Należymy do ssaków i ssaki spożywamy,jemy nasze siostry i naszych braci.Mamy wybór:jest tyle pożywienia roślinnego,że możemy swojemu organizmowi dostarczyć wszystkich składników potrzebnych do życia.To co się dzieje w ubojniach można nazwać najwyższą formą zboczenia człowieka,sadyzm osiągnął tam szczyt szczytów.Jestem wegetarianinem ponieważ nie wyobrażam sobie przełknięcia kawałka ciała(nie mięsa!Ciała!). :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant, nie chce mi się o tym już dyskutować - dla mnie życie i wybory nie są czarne i białe - jest pełno cienia i szarości.

 

Mamy wybór:jest tyle pożywienia roślinnego,że możemy swojemu organizmowi dostarczyć wszystkich składników potrzebnych do życia.To co się dzieje w ubojniach można nazwać najwyższą formą zboczenia człowieka,sadyzm osiągnął tam szczyt szczytów.

Nie mój drogi, Ty siebie postawiłeś przed takim wyborem, ja nie muszę. Zaraz mi powiesz, że to, ze jem ryby stawia mnie na równi z ludźmi którzy wytapiają smalec z bezpańskich psów.

 

Jestem wegetarianinem ponieważ nie wyobrażam sobie przełknięcia kawałka ciała(nie mięsa!Ciała!

To super, brawo dla ciebie - ja nie mam ochoty więc nie będę. Czy to znaczy, ze jestem gorszym człowiekiem? Czy to znaczy, że zgadzam się na dręczenie zwierząt, zastanów się co piszesz...bo oskarżając wszystkich dookoła tylko robisz smród ludziom żyjącym według takiego stylu życia jak Ty.

 

I dalej uważam, że nie powinno być pozwolenia na jedzenie psiny czy kociny. Nie widzę tu ani cienia hipokryzji.

 

Jesteś ( nei obraź sie) typowym przykładem vege- oszołoma, bo zamiast razem walczyć o sprawę, chyba oboje się zgadzamy co do celu, to stawiasz mur chcąc pokazać mi o ile jesteś bardziej moralny i lepszy ode mnie.......a nie o to chodzi.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, dokładnie. a ten facet jeszcze to reklamuje a po co się reklamuje? żeby rozkrecić biznes, czerpać z tego pieniądze :roll: pewnie, co jeszcze. już widzę jak oni będa w sposób humanitarny zabijać te psy.

poza tym jeśli tak stawiacie sprawę to wszyscy jesteśmy hipokrytami.

a no cóż zwierzęta można dzielić, bo krowa, owieczka nie jest dla mnie przyjacielem i towarzyszem życia a pies i owszem nim jest. Podobnie jak Linka zostałam wychowana z tymi zwierzętami, z pozostałymi nie. I to nie jest dyskusja o zaletach i wadach wegetarianizmu .

Wiecie co, niech sobie nawet jedzą te psy, ale niech szanują czyjąś kulturę. A nie rozgłaszają jeszcze jakby u nas to było całkowicie normalne. Ja się zawsze staram szanować czyjeś przekonania, wierzenia- jeśli mają taką kulturę -ok nie zabraniam. ALE NIE U NAS. u nas takiej kultury nie ma. u nas pies nie jest na talerzu, u nas daje się psu talerz do wylizania po posiłku. są ludzie, którzy chcą zjeść psa? niech sobie pojadą tam. abo chociaż niech nie robią z tego big halo i nie próbują rozkręcić biznesu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby hindus domagał się zakazu spożywania wołowiny. Pewnie byście powiedzieli, że to świr.

 

bo? jakbym ja pojechała do niego, to bym szanowała jego kulturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mięso zabijanych zwierząt zawiera hormony stresu,ładunek strachu który i my pobieramy konsumując je.Czy można nazwać oszołomem kogoś kto jest w opozycji do niszczenia w bestialski sposób różnych form życia?Czy hodowanie ,a następnie zabijanie zwierząt można uznać za tzw.humanitarne pozbawienie prawa do istnienia?Kto dał nam to prawo?Sami sobie daliśmy ,stosując podwójną moralność.Pozbawienie życia człowieka,psa,kota,owcy,kozy itd.to dla mnie zabójstwo.Nie jestem oszołomem,to jest moja ścieżka myślenia,to mój sposób na normalność,to moje poszanowanie prawa do życia także tych istot które nie są ludzmi.Nazwanie mnie oszołomem i jednocześnie prośba bym się nie obraził jest jeszcze bardziej obrazliwe.Dla mnie życie jest najwyższą wartością,może to jednorazowy prezent od Stwórcy.Nie powinniśmy sobie uzurpować prawa do tego by na Ziemi decydować kto jest istotą która ma prawo do egzystencji a kto może być traktowany jak przedmiot.Pozdrowienia od eko-oszołoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant, posluchaj ja naprawde kocham zwierzeta i sama chce przejsc na wegetarianizm,ale zalozeniem tego tematu nie jest nawrcana

 

Nie ludzi na "wlasciwa sciezke" ale raczej zbior ludzi takich ktorzy sa przeciwko takiemu lokalowi w polsce i dysksusja o tym a Tyjeszcze do tego boga mieszasz to zaraz sie tu sajgon zrobi:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant, jak już napisałam - dla ciebie jest wszystko czarno białe i taaakie proste ....produktów odzwierzęcych też nie jesz? Mleko? Jaja? Miód? ... a to nie jest dyskusja o wegetarianizmie - więc łaskawie proszę, zakończ swoją krucjatę, pisz na temat - albo załóż osobny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant, sory, ale mam i biochemię i taki przedmiot jak mięso ;

mogę polecić Ci kilka książek gdzie wszystkie procesy biochemiczne są dokładnie opisane;

 

a co do hormonu stresu, to pewnie wyczytałeś gdzieś o hormonie stresu u świń ale to nie tak, że mięso zabijanych zwierząt zawiera ten hormon.

to nie tak

 

( osobiście uważam świnie za inteligentniejsze od psów, co zresztą jest udowodnione naukowo i nie jestem zwolenniczką zabijania zwierząt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...tak...nie prawda.Zwierzęta nie myślą nie widzą,nie czują,nie rozumieją.Podobnie jak ludzie. :blabla:

 

ja tak nie twierdze ..ale też nie mam pewności czy marchewka nie czuje .

 

-- 24 lut 2011, 14:02 --

 

Marek77,

A czy uwarzasz ,że w tym kraju jest popyt i potrzeba na dania z psa lub żyrafy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka, na Boga!Miód i mleko pozyskujemy bez zabijania!Pszczołom rabujemy zapasy ,a krowy,kozy i owce dzielą się z nami mlekiem.Bardziej lub mniej chętnie.Nie widzisz różnicy??OK.Nikogo nie nazwę oszołomem -dlatego tylko,że zjada mięso.Po prostu wyrządza sobie i innym krzywdę.Lekko się zdenerwowałem.Idę napić się melisy albo coś mocniejszego np.melisy z miętą. :why:

 

-- 24 lut 2011, 13:08 --

 

Kolego Litr Maślanki, stać Ciebie na więcej.Nie zaniżaj swojego poziomu. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant,

Ja doskonale rozumiem ,ze dla Ciebie jedzenie mięsa jest naganne .

Niestety nie wyobrażam sobie świata w którym wszyscy ludzie jedzą produkty roślinne .

To wizja głodu ,nie ma tyle miejsca na uprawy ....to utopia -a utopia istnieje tylko w marzeniach .

 

Sporo naszych cech wskazuje na to ,że jesteśmy nie roślinożercami ale wszystkożerni .

Do tego znane są przypadki ,kiedy długotrwała dieta pozbawiona białka w formie mięsa zwierzęcego

doprowadzała do poważnych komplikacji zdrowotnych .

 

Podejrzewam że masz grupę krwi A ...wiec taka dieta jest dla Ciebie odpowiednia i wskazana ...ale nie zapominaj o innych grupach .

 

-- 24 lut 2011, 14:42 --

 

dominika92,

czy link z pierwszego postu ( ten do artykułu )

jest sprawny ? Czy artykuł już wycofano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litr Maślanki napisałeś,że ludzkość by istnieć musi m.in żywić się białkiem zwierzęcym,że pokarm roślinny nie jest w stanie zaspokoić potrzeb naszych organizmów,że powierzchnie przeznaczone pod uprawy są zbyt ograniczone i że...że...że...A ja jestem przekonany,że ludzi myślących tak jak ja codziennie będzie przybywać.Wiem,że i ty zapukasz do drzwi na których jest napisane:NIE ZABIJAJ.Szczerze Ciebie pozdrawiam i uwierz,że pisząc o mojej miłości do maślanki żartowałem i z maślanki i z siebie i z Ciebie.Taki już jestem -myśląc,że jeśli z takich żartów ja się nie obrażam to i inni też.Pomyliłem się.Przepraszam wszystkich którzy poczuli się dotknięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grand protestant,

 

najistotniejsze jest to ,że odbiegamy od tematu .

A temat jest klarowny -wyrazić zdanie o restauracji serwującej psie mięso w Polsce .

Dla mnie nie do pomyślenia . A co do obrazy ,to widzę że już załapałeś co jest

niesmaczne a co normalne :mrgreen:

Jeżeli masz ochotę nawracać na wegetarianizm lub weganizm ,to nie widzę

przeszkód żebyś założył taki temat i w nim ,przekonywał do takiego sposobu życia .

Pozdrawiam .

 

PS

W zasadzie to jak kogo s przekonasz do nie jedzenia mięsa ,będzie fajnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×