Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hashimoto-przyczyną stanów lękowych


Valeria

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Pojawiam sie i znikam:)

chce Wam napisac drodzy moi ze po 4 latach bycia jak zombie latania od lekarza do lekarza z pełna tecuszka wyników..po 4 miesiecznym pobycie na dziennym.znalazłam przyczyne...niedoczynnosc tarczycy-Hashimoto.Zaczęłam brac hormon..po 3 dniach zaczęłam zyc:P a wiem ze bedzie lepiej.Tak wiec nie dawajcie sie zbywac,róbcie badania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika92

wiem co czujesz..ja tez bałam sie głupawych usmiechów lekarzy,znaczących pomrukiwan,odmawiania tego co mi sie nalezy!!!Prawa do zdrowia i zycia!!!!! czułam ze to nie tylko bulimia i zaburzenia lękowe ze to cos więcej..i dobrze czułam.:P

Wspieram CIe i wysyłam pozytywne fluidki :lol:

koniec z ciaćkaniem!!!! koniec z niekometentnymi lekarzami,ktorzy maja nas w d...bo co im zalezy....nie znaja nas nie wiedza co przechodzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w gronie hashimotek :D ja tez to mam po tym jak kazdy mi wmawial nerwice depresje itd a ta choroba wlasnie powoduje takie samopoczucie ja mam swoja wykryta od 1,5 roku ale jak na razie to chwilowo byla tylko poprawa bo oprocz tego mam tez wysokie przeciwciala tarczycy ktore dopiero jak spadna to poczuje sie lepiej. Niestety ta choroba bardzo daje popalic :( przynajmniej mi i ja tez zawsze czulam ze to cos wiecej niz tylko nerwica czy hipochondria i jak widac dobrze wiedzialam tymbardziej ze lekarze nie dali mi skierowania na przeciwciala sama sobie je zrobilam bo podejrzewalam wlasnie ta chorobe i niestety sie sprawdzilo :(:( ale w sumie w koncu cos wyszlo teraz tylko zeby bylo lepiej...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zaczelam podejrzewac ze to tarczyca to zrobilam usg to jeszcze wtedy byla w normie ( norma to chyba do 18ml)potem bylam w ciazy bylo ok ale po ciazy zrobilam znow usg i wyszlo mi wtedy 23,7 ml i teraz niedawno robilam usg i wyszlo mi 13 ml i powiem Ci ze to dosyc duza roznica w niecaly rok taka ...

Valeria ogolnie jest tak ze ft3 i ft4 powinnas tez robic i przeciwciala koniecznie bo to tez wazne jest a jesli chodzi o ferrytyne i wit b 12 to ja to robilam bo czesto w hashimoto sa wlasnie niedobory tego i one tez powoduja wiele objawow niestety...niestety ja to robilam wszystko na wlasna kieszen :(

Przy hashimoto czesto wlasnie jest duzo niedoborow witamin

Valeria a na jakiej podstawie lekarz rozpoznal Ci ze to hashimoto? co Ci wyszlo na usg ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety 13 - 18ml = (cm)

Mezczyzni - 15 - 25ml

Dzieci:

Do 4 lat <3ml

Do 6 lat <4ml

Do 10 lat <6ml

Do 12 lat <10ml

objętosci z forum.Kurde .................

:cry:

ja jutro po pracy ide sie kłocic o skierowanie na nfz-jest poczatek roku....przygotuje sie odpowiednio pod katem prawnym w razie odmowy..niech mi dadza na pismie dlaczego ..wezme moja kopertke z wynikami.i sru.....

 

-- 16 lut 2011, 23:40 --

 

22.06.2009 TSH 2,74mIU/l 24.06.2009 TSH 2,69 mIU/l08.01.2010 HGB 11,5g/dl,HTC 36,8%,glukoza 87mg/dl,cholesterol204mg/dl ,3glicerydy102mg/dl

 

02.03.2010 cholestcałkowity 236HDL.3glicerydy101.TSH 1,85 FT4 1,50 FT3 3,92(nie podali norm ani jdnostek na wypisie)

11.05.2010 TSH 1,26uIU/ml ,FT4 22,8pmol/l;FT3 5,2pmol/l,HGB 12,9g/dl HTC 39,8%

Usg tarczycy z 11.05.2010 opis:

cieśń. 3mm.Prawy płat 34x14x14mm.Lewy płat 36x15x14mm.zmian ogniskowych nie uwidacznia sie,pola zamostkowe wolne.wezły chłonne okoliczne wolne.

03.08.2010 FT4 1,16ng/dl (norma0,8-1,9) ,FT3 3,78pg/ml (norma 1,8-4,4) p.ciałaTPO 24,7U/ml <60,0

prolaktyna prze obcviazeniem 8,6 ng/ml po obciazeniu 115,9ng/ml

FT4 32,73%

FT3 76,15%tylko te wyniki moge przeliczyc bo mam zakresy.

Podaje jeszcze pojemnosc tarczycy (mam nadzieje,ze dobrze obliczyłam korzystajac z Waszego kalkulatora)

p.płat 34mmx14mmX14mm

l.płat 36mmx15mmx14mm

To daje mi:

p.płat 3,4x1,4x1,4x0,5= 3,33ml

l.płat 3,6x1,5x1,4x0,5=3,78ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×