Skocz do zawartości
Nerwica.com

kilka pytań dotyczących NN, następstw i leczenia.


welur22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata, mieszkam w WWA, leczę się na NN od 1,5 roku, przeszedłem tez fazę ciężkiej depresji. Borykam się z tym od dziecka, ale nachodzi to fazami. Leczę się pierwszy raz, początkowo brałem tranxene bo mialem problem ze spaniem, dwie kapsułki dziennie, potem coaxil, ktory nic nie pomagal, nastepnie asentre dawka 150, teraz zszedlem do 100 i zolafran przez jakis czas 0,25 na sen i wzmocnienie sertraliny. Doraznie mam zapisany xanax, z ktorego praktycznie nie korzystam. Wczesniej piłem duzo alkoholu (przed leczeniem) i sporadycznie paliłem marihuanę. Nigdy nie brałem innych narkotykow. Obecnie mój stan jest bardzo stabilny, cieszę się życiem i większość spraw wróciła do normy, a było naprawdę kiepsko. Moje watpliwosci dotycza glownie zabuzen seksualnych spowodowanych lekami psychiatrycznymi, oraz kilku innych spraw. Na poczatku, spadlo mi libido, teraz mniej wiecej jest w normie, ale mam takie dokuczliwe dolegliwosci jak brak orgazmu (czasami), brak preejaukulaty, czy wytrysk, ktory nie jest wytryskiem (wulgarnie mowiac, brak "wystrzalu"). Jest to dla mnie dosc uciazliwe i krepujace dlatego chcialem spytac, czy sytuacja zmieni sie po odstawieniu lekow calkowicie, lub zmniejszeniu dawki, czy bede sie z tym borykal do konca zycia. Pytanie drugie, to czy wyzej wymienione leki beda mialy wplyw na moje potomstwo i na moje zycie w okresie starosci ? Ostatnie pytanie to czy po odstawieniu lekow mozna palic marihuane, lub zazywac jakies narkotyki jesli tak to w jakim czasie po odstawieniu (wiem, ze sa szkodliwe, ale z ciekawosci i z milosci do weekendowego palenia trawki - z rozsądkiem). Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

welur22, Problemów nie zaleczysz lekami. Przytłumisz objawy, albo i nie. Tergo typu zaburzenia z powodzeniem leczy się na psychoterapii.

Oczywiście,że kazde leki odbijają swe piętno w organizmie. To zrozumiałe.

Organizm oczyszcza się po odstawieniu leków pod kontrolą lekarza. NIe wiem dlaczego myślisz,że mogą miec wpływ na Twoje potomstwo.

Natomiast nic mi nie wiadomo o poczęciu dziecka w okresie zażywania leków. Może są jakies badania opublikowane w necie....poszukaj.

Czy po odstawieniu leków można palić marihuanę?

Masz wybór.Mozesz palić i ćpać co tylko zapragniesz. O działaniu tego typu dopalaczy wiele jest wątków tu na forum. Niekiedy są zapalnikiem do uaktywnienia się lęków lub innych zaburzeń.Po co palisz? Dodajesz sobie za pomocą marychy pewności siebie? Wywołujesz dobry humor? Jeśli tak....to masz problem. Polecam terapię.

Myślę,że Twoje probkemy mają głębszy aspekt, który należałoby poruszyc na psychoterapii.

No....ale to jz Twoja sprawa co z tym wszystkim zrobisz i jak sobie poradzisz.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownoczesnie z leczeniem zaczalem psychoterapie, ktora do dzis kontynuuje, ale myslalem, ze to tak oczywiste, ze nie musze o tym pisac ;) jesli chodzi o palenie marihuany, to uzywam tego przy tworzeniu, jestem muzykiem, dlugoby o tym pisac, ale to otwiera umysl. mozesz mi powiedziec czy wiesz cos o tych zaburzeniach seksualnych. alkoholu prawie nie pije i uwazam, ze jest o wiele gorszy od marihuany. nie jestem podatny na uzaleznienia od narkotykow, a chorobe mam od dziecinstwa, zanim pierwszy raz palilem. zreszta palilem moze 10 razy w zyciu wiec watpie, zeby mialo to jakikolwiek wplyw ;)

 

-- 06 lut 2011, 12:54 --

 

dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi tak wielu uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×