Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

to nie są skurcze brzucha. to żołądek i jelita. mdłości czasami, prędzej nie mam apetytu. ale nie czuje się np. pełen, czuję normalnie głód. oprócz tego ból głowy, czasem drgawki.

 

-- 07 mar 2012, 11:54 --

 

czasami boli mnie też nadbrzusze, ale nie wiem czy to z czegoś, czy z powodu pierdolnięcia od czytania bzdur na necie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś usg jamy brzusznej?

ja też czuję często że mnie jelita i żołądek bolą, ale rozkurczowe wtedy pomagają

najlepsze jest kombo ketonal+nospa+nifuroksazyd jak pędzi do wc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem usg i morfologię. nawet chyba mogę zeskanować. :P

 

-- 07 mar 2012, 12:28 --

 

albo i nie mogę, bo mi lekarz zabrał. :D w każdym bądź razie, były wszystkie w porządku. ja jestem strasznie chudy, tzn. ważę ok 55kg przy 180cm, ale ta waga utrzymuje mi się od gimnazjum - miałem przyrost prawie 20cm, a waga bez zmian. nigdy nie narzekałem, ani nic. zawsze apetyt, jadłem może nierównomiernie, ale jadłem i dalej jem. tarczyca też badana i też w porządku.

 

kiedyś jeszcze lekarka mnie próbowała seroxatem faszerować, bo jego skutkiem ubocznym jest tycie, ale po kilku tabletkach i nieprzespanych nocach przez inne czynniki uboczne odpuściłem taką dewastacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli nie to... to jelito drażliwe..

albo jeszcze ewentualnie wrzody zostały, ale ponoć to jest straszny ból, a ten mój .. miewałam gorsze ;)

 

 

btw.

to nie są skurcze brzucha. to żołądek i jelita.

a brzuch to co? potocznie "brzuchem" nazywa się właśnie te wnętrzności ;P

przecież nie ma organu o nazwie "brzuch" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelito drażliwe - niby w czasach stresu, ale żeby w domu, w spokoju? dziwne.

 

a co do tego brzucha, to wim, wim, ale głupio mówić, że boli brzuch, bo ból ma przeważnie jakieś umiejscowienie :P mnie np. bolała klatka i nadbrzusze i się okazało, że mi płuco padło.

 

editnąłem tamten post. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale ja nie miałem tak, że o, myślałem o tym i zaczynało boleć. Tylko po prostu bolało. :C A z czasem na dyńke siadło. I to taki feler, że jest miesiąc-dwa, na miesiąc-dwa znika i teraz znów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, ketonalu się nie bierze na takie dolegliwości, jeżeli nie zna się przyczyny! Ketonal to lek, który najbardziej "wyżera" żołądek z takich p/bólowych. A krul, pisał, że boli go nadbrzusze też, to nie radziłabym z tym ketonalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, wiem, lekarze go przypisują na silne bóle, sama mam go w domu, ale raczej nie biorę, gdyż tak jak mówiłam baaardzo niszczy śluzówkę i powoduje krwawienia z prz. pokarmowego. A właściwie ketonal ma zastosowanie w bólach innego pochodzenia. A jeżeli kogoś boli brzuch z niewiadomej przyczyny i serwuje sobie ketonal, to to dobre nie jest i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam głównie na bóle głowy na które inne leki nie działają

kiedyś jadłam ketonal prawie codziennie, a teraz się okazuje że na usg jamy brzusznej wszystko jest u mnie ok, i nigdy nie występowały u mnie żadne krwawienia z ukł. pokarmowego, wcześniej (to było jakieś 5-6 lat temu) nie miewałam również rewelacji żołądkowych, mimo brania tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, to dobrze, ja go brałam na bóle @ i miałam lekkie krwawienia. Każdy org. inny

 

-- 07 mar 2012, 12:27 --

 

Mi kiedyś Nolpaza pomogła i Metoclopramid. I właśnie ten drugi lek również jest na mdłości, tylko że usypia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja jak mnie bolało, to miałem problemy z zasypianiem, to oprócz ultopu brałem pramolan czy tam pramolan.

 

A ketonal to dwa razy w życiu, jak miałem szwy na nodze, bo apap nie pomagał i jak miałem płuco ucinane, z tym, że po zabiegu przez prawie 2 tyg. otrzymywałem morfinę, a potem na czas gojenia jadłem ketonal, bo to było prawie 50 szwów, zarówno wew. jak i zew., no ale to inna dziedzina. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ból żołądka

 

boli mnie żołądek od nerwów, jak się stresuję, to ból się nasila. Co to jest? Żadne leki na to nie pomagają, zresztą nie rozmawiałam o tym z lekarzem, ale dzisiaj miałam stresujący dzień i od rana boli mnie żołądek. Boję się jeść, a jak coś zjem, to jest mi słabo, niedobrze i chce mi się wymiotować. Czy to jest normalne? Jak to się leczy?

Poza tym, byłam dziś tak zestresowana, że wylałam rano cały kubek kawy zbożowej na biurko :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ból żołądka

 

boli mnie żołądek od nerwów, jak się stresuję, to ból się nasila. Co to jest? Żadne leki na to nie pomagają, zresztą nie rozmawiałam o tym z lekarzem, ale dzisiaj miałam stresujący dzień i od rana boli mnie żołądek. Boję się jeść, a jak coś zjem, to jest mi słabo, niedobrze i chce mi się wymiotować. Czy to jest normalne? Jak to się leczy?

Poza tym, byłam dziś tak zestresowana, że wylałam rano cały kubek kawy zbożowej na biurko :/

 

 

 

mnie boli żołądek praktycznie codziennie ze stresu. Jak tylko mam wyjść z domu, mam potworne bóle żołądka. Ściskanie, jakby ktoś mi supeł zawiązywał. Też nie mogę jeść i mam mdłości. W ciągu 3 tygodni schudłam 6 kg, bo nie mogę jeść. Zażywam na te bóle Spasmoline, to jeśli coś jak No-spa, ale silniejsze i niestety na receptę. Pomaga czasem, ale niestety nie zawsze. Jedyne, co Ci mogę powiedzieć, to że po prostu spróbuj to ignorować, wiem, że to jest ciężkie, ale w końcu po jakimś czasie się udaje. Ja staram się to ignorować, nie myśleć o tym i nawet, nawet mi to idzie i ból się zmniejsza, a jak o nim zapomnę, to całkiem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×