Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wypróżnieniem od jakiegoś czasu. A dokładnie mówiąc w momencie kiedy muszę skorzystać z toalety i ide się wyproznic nie mogę zrobić tego do końca. Myślę że już wszystko a po kilku minutach znów idę i znów ta sama historia. I potrafię iść tak 4-5 razy a i tak nie jest to całkowite wyproznienie. Nie wiem co robić bo wtedy zaczynam się stresować. Apropo stresu, wtedy mam tak że zwykła bzdura do załatwięnia w pracy czy w urzędzie mnie przeraża, zaczynam się stresować i wtedy strasznie mi się chce a nie ma gdzie skorzystać z toalety i ledwo wytrzymuje. Można to opisać w ten sposób że wtedy to aż samo wszystko się pcha do wyjścia. Stres mija i wyproznienie też. Mam jakieś dziwne odgłosy w brzuchu. Chciałabym tak poprostu iść rano do toalety i zrobić wszystko raz a porządnie i mieć spokój cały dzień. I żeby stres też nie wplywal na to że muszę szybko do toalety. Co robić?

 

A co jesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto poleci jakieś leki rozkurczowe/przeciwbólowe na ból brzucha związany z stresem/fobią społeczną, który kończy się zazwyczaj biegunką ?

Czuje ciągłe spięcie w brzuchu mimo, że nie jestem bardzo zdenerwowany i do puki "stres" związany z wyjściem, lub sytuacja nie minie to ból nie chce ustąpić.

Posiadam Spasmoline, jakie leki stosowaliście na takie nerwobóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątrobę bym wyczuła. Chyba że ci chodzi o za mało żółci?

Raczej czuję jakoby jelita były napompowane.

Przy 55 kg wagi mam nieraz 80 cm w pasie.

 

 

No, to nie jestem sama... czemu wcześniej tu nie zajrzałam :bezradny:

Czuję się jak wieloryb czasem :? Kolonoskopii jeszcze nie miałam, chociaż skierowanie było a na nim podejrzenie IBS właśnie.

Piłam herbatki z kopru... nic nie dają. Dobrze robi mi kefir. Jak opatrunek działa, tak łagodząco. Jogurt naturalny już nie, ale kefir świetnie.

 

Do wszystkich, którzy tak jak ja dostają kurwicy ze względu na dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. wzdęcia,gazy, zaparcia, biały nalot na języku. Ja po kilkunastu latach męczarni, wizyt u wielu lekarzy i nie zliczonej ilości badan i spożywania lekarstw , po których nie było żadnej poprawy, wyczytałem w internecie o czymś takim jak Candida Albicans, po fachowemu " pasożytniczy grzyb z rodziny drożdżaków". Wziąłem stolca do probówki, zawiozłem do laboratorium mikrobiologicznego , zapłaciłem i otrzymałem niestety wynik dodatni (++). Jednym słowem mam drożdżyce i to ona najprawdopodobniej jest przyczyna moich problemów, ponieważ objawy idealnie pasują.

 

To częste. Aż dziw, że lekarze nie wysyłają na takie badania,kiedy przychodzą pacjenci z takimi objawami i leczenie nic nie daje.

No ale przemysł farmaceutyczny musi kwitnąć :?

Podobno jakby sobie ludzie zrobili to badania, to u większości wyjdzie dodatnio Candydoza.

Też się wybieram na to badanie, ale póki co jestem spłukana... trzeba poczekać.

 

Myślałam czy może to nie jest też nietolerancja laktozy, no ale to byłoby dla mnie ciężkie, bo kawy czarnej nie lubię :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie dolegliwości, jakie opisujecie ( uczucie niepełnego wypróżnienia, wzdęcia etc) świetnie pomaga najprostszy błonnik. Nie ma potrzeby katować się xenną etc. Polecam Colon C, fajnie oczyszcza przy okazji organizm, zalewacie łyżeczkę nasion szklanką wody, mieszacie, wypijacie, popijacie kolejną szklanką płynów. Na początku przez kilka dni możecie mieć wzdęty brzuch, ale po kilku dniach stanie się o wiele bardziej płaski niż wcześniej :-) spróbowałabym też kontrolnie, na kilka dni odstawić gluten ( wytyczne dla odstawienia glutenu znajdziecie w milionie miejsc w internecie) i nieprzetworzone mleko i poobserwować, czy przypadkiem te produkty nie wywołują u Was takich objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątrobę bym wyczuła. Chyba że ci chodzi o za mało żółci?

Raczej czuję jakoby jelita były napompowane.

Przy 55 kg wagi mam nieraz 80 cm w pasie.

 

 

No, to nie jestem sama... czemu wcześniej tu nie zajrzałam :bezradny:

Czuję się jak wieloryb czasem :? Kolonoskopii jeszcze nie miałam, chociaż skierowanie było a na nim podejrzenie IBS właśnie.

Piłam herbatki z kopru... nic nie dają. Dobrze robi mi kefir. Jak opatrunek działa, tak łagodząco. Jogurt naturalny już nie, ale kefir świetnie.

 

Do wszystkich, którzy tak jak ja dostają kurwicy ze względu na dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. wzdęcia,gazy, zaparcia, biały nalot na języku. Ja po kilkunastu latach męczarni, wizyt u wielu lekarzy i nie zliczonej ilości badan i spożywania lekarstw , po których nie było żadnej poprawy, wyczytałem w internecie o czymś takim jak Candida Albicans, po fachowemu " pasożytniczy grzyb z rodziny drożdżaków". Wziąłem stolca do probówki, zawiozłem do laboratorium mikrobiologicznego , zapłaciłem i otrzymałem niestety wynik dodatni (++). Jednym słowem mam drożdżyce i to ona najprawdopodobniej jest przyczyna moich problemów, ponieważ objawy idealnie pasują.

 

 

To częste. Aż dziw, że lekarze nie wysyłają na takie badania,kiedy przychodzą pacjenci z takimi objawami i leczenie nic nie daje.

No ale przemysł farmaceutyczny musi kwitnąć :?

Podobno jakby sobie ludzie zrobili to badania, to u większości wyjdzie dodatnio Candydoza.

Też się wybieram na to badanie, ale póki co jestem spłukana... trzeba poczekać.

 

Myślałam czy może to nie jest też nietolerancja laktozy, no ale to byłoby dla mnie ciężkie, bo kawy czarnej nie lubię :?

 

tak jak pisałam w poście wyżej, spróbuj odstawić mleko i gluten na, powiedzmy, dwa tygodnie na początek. Ja odżyłam po takiej zmianie, zresztą sugerowanej kilka lat temu przez alergologa, na którą się zdobyłam w tym roku dopiero ;-) I naprawdę nie jest tak, że na takiej diecie nie ma co jeść. Możesz robić pyszne omlety z owocami, ciasta, ciasteczka, zupy, naleśniki, jeść owoce, warzywa, mięso, ryby, kaszę jaglaną, gryczaną, ryż, orzechy, jajka...sporo tego :-) Najlepiej, żeby nie brakowało smacznych produktów, dzień przed przejściem na taką dietę upiec ciasteczka z owsa bezglutenowego, a także bochenek chleba ( dużo przepisów w necie, chcecie to podeślę te stosowane przeze mnie), tak byscie nie wstali rano z głupią miną i totalnym brakiem pomysłu, co tu zjeść ;-) Masło można zostawić, jeśli nie macie jakiejś silnej alergii, a najlepiej używać klarowanego. Wywaliłabym biały cukier na korzyść cukru kokosowego ( można we względnie rozsądnej cenie zamówić w necie), ewentualnie ksylitolu ( ale to do kawy bardziej, bo do wypieków by was zrujnował finansowo :D ). Do kawy polecam mleko kokosowe ( ale uwaga, takie zielone lub czarne Real Thai, te bardzo organiczne często nie nadają się do zabielania kawy, bo są rozwarstwione), a także moje nowe odkrycie - śmietankę migdałowo-ryżową, świetna jest :-) . Nie polecam za to mleka ryżowego/owsianego ( i tak odpada przez gluten) - jak dla mnie, kawa z nim jest niesmaczna. Ewentualnie jeszcze sojowe zostaje, ale osobiście polecam kokosowe :-) Z Candidą bym nie panikowała, występuje ona naturalnie w naszym organizmie, problemem staje się jej przerost - ale ten zostanie zlikwidowany poprzez przywrócenie prawidłowej równowagi organizmu. Czyli warto tu się wspomóc jakimś probiotykiem, olejem kokosowym, ew. Citrosept/Oregasept/srebro koloidalne ( jedno z nich). Warto też zadbać o odżywienie i suplementację organizmu, może BioMarine, B Complex, cynk, magnez, A+E ( jeśli jecie dużo jajek/wątróbki, to uważać, bo można przedawkować retinol).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mój problem polega na tym że ciągle jakaś żółć.... zjem coś i od razu czuję że mógłbym niezłego gluta wypluć takiego jak śpik.

2.ostatnio jakaś życiowa zmiana (nowa praca) dość fajna ale do puki gdy się nie przejechałem w niej na kimś. Więc tak: zacząłem pić miętową herbatę, fajnie zaczęło mi się wszystko trawić znikły problemy z "czerwonym nosem" często miałem tak że coś zjadłem i czasami miałem nos czerwony znikło to po mięcie. Do puki gdy nie przejechałem się na pewnej osobie do której miałem zaufanie. Nagle z tym samym dniem gdy się dowiedziałem że nie ma co jej ufać zacząłem źle sypiać moje spanie często wygląda tak że śpię jak by w 50 % ciągle czuwam a nie mam twardego snu.

3. Co do tej zmiany życiowej to, myślałem że mięta mi pomogła we wszystkim tak się zajebiś*** czułem że myślałem że jakiś złoty strzał we mnie wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może już o tym było, ale nie mam coś cierpliwości wertować wątku, więc jakby ktoś mógł odpowiedzieć, byłabym wdzięczna - czy przy jelicie nadwrażliwym pojawia się coś takiego jak taki ból po lewej stronie, taki... jakby kujący ale jednostajny, promieniujący do dolnej częsci pleców?

Ja miała tak przed wczoraj. Wygrzewałam cały dzień, ale jeszcze coś tam czuję. Początkowo nawet schylenie sie odczuwałam.

Przeraziło mnie to, bo ostatnio mój kuzyn zmarł na raka jelita grubego. Ja póki co nie chudnę, z apetytem normalnie, zaparć nie mam i krwi nie znalazłam żadnej. Ale ból był, oj był...

Czas poważnie pomyśleć o kolonoskopii chyba. Ale mnie to przeraża :hide::zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie polecam preparaty z maślanem sodu, ostatnio pojawiają się badania kliniczne potwierdzające skuteczność takich preparatów w IBS ale też w innych chorobach związanych z jelitami. Nie jest co prawda ujęty w oficjalnych rekomendacjach, ale to się niebawem powinno zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janek_227x napisał(a):

Ja ogólnie polecam preparaty z maślanem sodu, ostatnio pojawiają się badania kliniczne potwierdzające skuteczność takich preparatów w IBS ale też w innych chorobach związanych z jelitami. Nie jest co prawda ujęty w oficjalnych rekomendacjach, ale to się niebawem powinno zmienić

Dzięki spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×