Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 45 mg mirtazapiny i nie jestem senny w ciągu dnia, rano trochę zamulony ale kawa to prostuje. Mirtazapina im wyższa dawka tym mniej usypia, na 7,5 - 15 mg najbardziej, a przy 45 może nawet trochę stymulować. Ogólnie z czasem ta senność powinna mijać kiedy organizm przyzwyczai się do leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 7,5 mg, 15 mg działanie nasenne intensyfikuje się, a przy 30 mg jakby receptory odpowiedzialne za to działanie są już w pełni nasycone i przy okazji pojawia się, nie wiem od jakiego mechanizmu zależne (wychwyt serotoniny lub noradrenaliny, bądź obydwu jednocześnie w jakimś stopniu) działanie przeciwlękowe. 30 mg, które brałem było dobrą dawką nasenną i przy okazji działała anksjolitycznie, a dawki rzędu 45 mg i powyżej nie działają mocniej nasennie, za to zwiększa się efekt antydepresyjny/aktywizujący.

W dniu 30.07.2022 o 11:43, Kuiklinau napisał:

Czy mirta powoduje senność, którą da się przetrzymać bez spania w nocy czy taką typu kwetiapinowego, że ścina i leży się jak kłoda do rana?

Jeśli chodzi o samą mirtazapinę, powoduje ona bardziej naturalne uspokojenie/chęć do odpoczynku, nie tak jak kwetiapina, za uspokojeniem, której stoi zrobienie z mózgu papki o IQ -200 z zawrotami głowy i raptownymi spadkami ciśnienia. Dla lekarzy sedacja to sedacja i w jednym i w drugim leku, ale przypuszczam, że duża ich część posługuje się tylko danymi z dokumentacji nie mając pojęcia jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, brałem Mirtazapine sporadycznie na sen i zasypiałem szybko, ładnie spałem. Niestety już się mi skończyła a spać nie mogę więc czy ktoś z was ma może jakiś zapas tego leku i chciałby odsprzedać? Wiem że powinienem się udać do lekarza po receptę ale ani nie mam kasy ani nie jestem ubezpieczony. Zdaję sobie sprawę z tego że może to jest nielegalny proceder ale tylko ja z tego leku skorzystam w bezpieczny już sprawdzony sposób, nikogo to nie rani a jeśli ktoś ma ten lek ale już nie używa i ma wyrzucić to szkoda żeby się zmarnował. Brałem Remirte Oro z tego co pamiętam była to dawka 30mg ale ja na pół dzieliłem tabletkę. Tak jak ludzie tutaj piszą ja bardzo szybko zasypiałem po Mirtazapine i spałem długo ale w dzień do południa było zamulenie. Mimo wszystko wolę być zamulony przez kilka godzin niż nie spać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 00:14, Doktor hałs napisał:

Witajcie, brałem Mirtazapine sporadycznie na sen i zasypiałem szybko, ładnie spałem. Niestety już się mi skończyła a spać nie mogę więc czy ktoś z was ma może jakiś zapas tego leku i chciałby odsprzedać? 

 

Nie musisz iść do lekarza (rozumiem prywatnie) i płacić 200zl żeby dostać receptę.  Możesz skorzystać z jakiegoś portalu e recepty online gdzie dużo taniej legalnie po wypełnieniu formularza lekarz wypisze recepte. Tylko takich stron jest dużo i zanim z jakiejś skorzystasz poczytaj opinie czy to nie oszuści bo są i tacy. 

Edytowane przez snilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mirta działa mam wrażenia jak placebo, oprócz zamulenia przez 2h i szybszego zasypiania innych efektów nie dostrzegam.

Mirta przeciwlękowo nie daje rady, biorę obecnie 45mg i wujnia z węglem, mam lęki, nie mogę zasnąć i ratuję się pregabaliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gem78u mnie mirtazapina w dawkach 30 i 45 mg powodowała lęk z czasem, na 45 czułem chociaż ten tydzień ożywienie wyraźne ale potem to przeszło w senność za dnia. Ale postanowiłem spróbować ostatni raz, tym razem 15 mg żeby przekonać się czy nie wywali mi lęków znowu (nie powinna) oraz czy będzie jakiś wpływ na nastrój. Póki co oczywiście nie ma go jeszcze ale plus jest taki że nie muli mnie za dnia i dobrze śpię, nie wybudzam się już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy biorąc 45mg Mirty bierzecie cos rano np SNRI ?Moj doktorek podniosl mi Mirte z 30mg na 45mg ale on chyba wie ze biore teraz tez 60mg Dulo rano a zapomnialam sie upewnic czy ta Mirta w wyzszej dawce  z Dulo  60 moze nie byc zbyt wysoka🥴bral ktos takie kombinacje moze?bo moj juz cuda wianki mi wymysla , ja nie wiem czy to normalne.W kazdym razie standardowe leczenie to  to nie jest😆ale ja juz mam kolejny epizod depresyjny i chyba stad takie artylerie bo slabo cos odpowiadam na leki.Podzielcie sie swoim doswiadczeniem jesli uwazacie ze to dopuszczalne dawki obu lekow na raz🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 08:01, zburzony napisał:

Kiedyś brałem 30 mg tuż przed snem i zasypiałem błyskawicznie, spałem dość długo i miałem niezwykłe sny. Rano bardzo ciężko się wstawało i jeszcze parę godzin byłem strasznie zamulony, ale stopniowo to mijało, został dobry sen i te sny. Teraz na 45 mg zasypiam jak dziecko ale tak samo było bez mirtazapiny, teraz jednak nie wybudzam się w nocy i rano wstaję bez problemu, plus oczywiście po**bane sny.

Wlasnie , a jesli dobrze doczytalam bierzesz tez Wenlafaksyne,mozna wiedziec w jakiej dawce?Dulo tez jest SNRI to moze moge polaczyc ja z wyzsza dawka Mirty.W sumie lekarz dzis byl troche zakrecony co do dawkowania mojego Dulcynei i stad moja niepewność ,bo Mirte bralam juz w dawce 60mg ale wtedy byla solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucy32 napisał:

Wlasnie , a jesli dobrze doczytalam bierzesz tez Wenlafaksyne,mozna wiedziec w jakiej dawce?Dulo tez jest SNRI to moze moge polaczyc ja z wyzsza dawka Mirty.W sumie lekarz dzis byl troche zakrecony co do dawkowania mojego Dulcynei i stad moja niepewność ,bo Mirte bralam juz w dawce 60mg ale wtedy byla solo.

Mirtazapinę w dawce 45 spokojnie łączy się z takimi lekami. Interakcja jest ale lekarzowi właśnie o nią chodzi, ona wzmacnia działanie obu leków w potencjalnie korzystny dla pacjenta sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ProstyUser napisał:

Mirtazapinę w dawce 45 spokojnie łączy się z takimi lekami. Interakcja jest ale lekarzowi właśnie o nią chodzi, ona wzmacnia działanie obu leków w potencjalnie korzystny dla pacjenta sposób.

Dzięki za odpowiedz,no troche niepewnosci ze moze za duza dawka Dulo,ale w sumie najmniejsza terapeutyczna,na 90 poprawy nastroju nie bylo za bardzo wiec zjechalam na 60 spowrotem to doktor chyba postanowil przylozyc z drugiej strony,boje sie tylko ze to duzo adrenaliny ktora czuje z rana bedac na Dulo, ale z drugiej strony Mirta dawala mi energie i naped ale bez tego specyficznego sztucznego nabuzowana ,a ona przeciez tez na noradrenaline dziala,ale mam nadzieje ze moze jednak poranki uspokoi ta szalona Dule ktora do poludnia po wzieciu daje berdziej rozdraznienie i niepokoj  jak po mocnej kawie😆Dzieki za ,,Konsultacje😜😜👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie po badaniach na pacjentach uznali, że mirtazapina jest antydepresantem o najmniejszym oddziaływaniu powodującym zaburzenia żołądkowo-jelitowe (poza zaparciami). Dla porównania sertralina i escitalopram mają wg tych badań największy odsetek działań niepożądanych jeśli chodzi o sprawy gastryczne (nudności, biegunka, wymioty). 

A jak to u Was, stosujących mirtę, było / jest ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arecki51 napisał:

Amerykanie po badaniach na pacjentach uznali, że mirtazapina jest antydepresantem o najmniejszym oddziaływaniu powodującym zaburzenia żołądkowo-jelitowe (poza zaparciami). Dla porównania sertralina i escitalopram mają wg tych badań największy odsetek działań niepożądanych jeśli chodzi o sprawy gastryczne (nudności, biegunka, wymioty). 

A jak to u Was, stosujących mirtę, było / jest ? 

Moim zdaniem to sie zgadza,nigdy nie mialam na niej nudnosci,rewolucji zoladkowych a i podejrzewam ze tez w pewien sposob znosi te wlasnie problemy przy jednoczesnym braniu Duloksetyny ktora to wlasnie czesto wywolywala na poczatku brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Biorę od tygodnia mirtor i z dnia na dzień mam coraz silniejszy syndrom niespokojnych nóg. Zasypiam nad ranem na 2-3 godziny. Czy ten objaw przechodzi z czasem czy zostaje ?

Dostałam ten mirtor do parogenu który biorę od 3 lat ze względu na pogorszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół niespokojnych nóg a mirtazapina. Co robić? Zażywam na spanie. Jednak w nocy czuję taki paskudny napad w nogach, że można zwariować. Utrudnia to spanie, mimo że lek działa sedacyjnie. Co robić? Nie chcę szukać zamiennika mirtazapiny, bo nasennie działa, a ja już mam dość bycia świnką doświadczalną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zabijaka napisał:

Zespół niespokojnych nóg a mirtazapina. Co robić? Zażywam na spanie. Jednak w nocy czuję taki paskudny napad w nogach, że można zwariować. Utrudnia to spanie, mimo że lek działa sedacyjnie. Co robić? Nie chcę szukać zamiennika mirtazapiny, bo nasennie działa, a ja już mam dość bycia świnką doświadczalną...

Jeśli to polekowe to niewiele możesz zrobić poza odstawieniem leku. Można próbować suplementacje magnezu, żelaza ale w tym przypadku to będzie raczej nieskuteczne. Innym wyjściem jest włączenie kolejnych leków, np. p/padaczkowych ale nie sądzę, żeby jakikolwiek lekarz się na to zdecydował jeśli to nie jest idiopatyczny ZNN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, acherontia styx napisał:

Jeśli to polekowe to niewiele możesz zrobić poza odstawieniem leku. Można próbować suplementacje magnezu, żelaza ale w tym przypadku to będzie raczej nieskuteczne. Innym wyjściem jest włączenie kolejnych leków, np. p/padaczkowych ale nie sądzę, żeby jakikolwiek lekarz się na to zdecydował jeśli to nie jest idiopatyczny ZNN

Mam przepisaną pregabalinę od innego lekarza, załagodzi, można łączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 13:50, adka73 napisał:

Hej 🙂

Biorę od tygodnia mirtor i z dnia na dzień mam coraz silniejszy syndrom niespokojnych nóg. Zasypiam nad ranem na 2-3 godziny. Czy ten objaw przechodzi z czasem czy zostaje ?

Dostałam ten mirtor do parogenu który biorę od 3 lat ze względu na pogorszenie.

Hi hi, ja na mega dawkach mirty to mogłem na rower wsiadać 🙂 kolana to aż w środku swędziały. Ogólnie mirta muli i to mocno psychicznie, ale fizycznie pobudza i to w moim przypadku to nie tylko nogi, a w ogóle całe ciało tak jakby elektryczne się stawało. Muszę się sporo na przewracać z boku na bok zanim wskoczę do okna snu:) pewnie to sprawka noradrenaliny, a może blok histaminy🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×