Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2021 o 21:54, Lord Cappuccino napisał:

Cudowny lek antydepresyjny i przeciwlękowy. Nadmierny apetyt i senność w ciągu dnia to działania niepożądane, ale można z nimi sobie poradzić. Istnieją rankingi medyczne (metaanalizy) w których wykazuje najwyższą skuteczność antydepresyjną spośród wszystkich LPD, i ma najszybszy "onset of action".

W jakich dawkach przyjmujesz i jak długo? 

Edytowane przez Vmax89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lord Cappuccino napisał:

Tak, ja. Bez problemów.

O prosze 🙂 I jak dlugo byles na takim combo? Dzialanie na lęki jakie bylo? Rozumiem ze Mirta tylko na sen czy w ciagu dnia tez zeby utrzymac w ryzach metylo? Przyblizysz troszke dzialnie tego mixu skutki uboczne , plusy i minusy? 

 

Dzieki z gory👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy. Mirta tylko na noc. Mirta działa nasennie- śpisz w nocy, w dzień nie masz senności bo masz metylo, mirta zwiększa apetyt, metylo hamuje apetyt- działanie niweluje się, nie tyjesz, mph wzmaga czasami lęki, mirta działa antylękowo. No ogólnie rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Cappuccino napisał:

Parę miesięcy. Mirta tylko na noc. Mirta działa nasennie- śpisz w nocy, w dzień nie masz senności bo masz metylo, mirta zwiększa apetyt, metylo hamuje apetyt- działanie niweluje się, nie tyjesz, mph wzmaga czasami lęki, mirta działa antylękowo. No ogólnie rewelka.

 

Znalazles moze gdzies w necie jakie to dawki trzeba przyjmowac zeby fajnie zaskakiwalo? Czy samemu testowac? Poki co biore 9 , Pramipexol 1mg i Mirty 15mg , wkrotce pojawi sie Medikinet ale moze Pramipexol bedzie dawal rade i bedzie bez jakie nerwowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 30mg mirtazapiny do 30mg paroksetyny rano ktora sie jeszcze nie rozkrecila na maksa, a kiedys szybciej mi sie rozkrecala. Nie wiem czy mirtazapina nie psuje troch jej dzialania i nie nasila lekow i rozdraznienia. Do tego jeszcze mam wahania nastrojow a kiedys jak jechalem na samym paro tak nie mialem jak byla poprawa to juz stabilna a teraz jeden dzien ok a drugi do dupy i nie wiem czy to nie przez mirtazapine albo jeszcze nie rozkrecona paroksetyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, duzydzik napisał:

Biorę 30mg mirtazapiny do 30mg paroksetyny rano ktora sie jeszcze nie rozkrecila na maksa, a kiedys szybciej mi sie rozkrecala. Nie wiem czy mirtazapina nie psuje troch jej dzialania i nie nasila lekow i rozdraznienia. Do tego jeszcze mam wahania nastrojow a kiedys jak jechalem na samym paro tak nie mialem jak byla poprawa to juz stabilna a teraz jeden dzien ok a drugi do dupy i nie wiem czy to nie przez mirtazapine albo jeszcze nie rozkrecona paroksetyne. 

Zapewne tak może być , że mitrazapina niszczy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Petek napisał:

Zapewne tak może być , że mitrazapina niszczy efekt

Sam miales takie doswiadczenie ? Kiedys bralem paro z tritico i lepiej i szybciej weszlo. CHyba rzuce ta mirtazapine. Ewentualnie czemu moze tak byc ze niszczy efekt paro ? Pytalem sie lekarza to stwierdzil ze nie ma zwiazku a ja nigdy takich wahan nastrojow nie mialem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tel od doktora i poproszę go o mirtazapinę na noc, biorę też 200 mg fluwoksaminy i flupentiksol 1 mg, chyba sam zasugeruję zmniejszenie fluwo do 150 mg, mam nadzieję że dzięki temu będę dużo lepiej spał, poprawi się działanie antydepresyjne bez lęków no i nabiorę wagi. Mam 185 cm wzrostu i ważę 80 kg czyli wszystko w normie ale chętnie przybrał bym nieco na wadze, w moim przypadku to zawsze trochę dodaje pewności siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zburzony napisał:

Dzisiaj tel od doktora i poproszę go o mirtazapinę na noc, biorę też 200 mg fluwoksaminy i flupentiksol 1 mg, chyba sam zasugeruję zmniejszenie fluwo do 150 mg, mam nadzieję że dzięki temu będę dużo lepiej spał, poprawi się działanie antydepresyjne bez lęków no i nabiorę wagi. Mam 185 cm wzrostu i ważę 80 kg czyli wszystko w normie ale chętnie przybrał bym nieco na wadze, w moim przypadku to zawsze trochę dodaje pewności siebie.

 

Fajny masz w sumie ten zestawik. A na co ten flupentyksol? Na lęki? Napisałbyś mi na priv jaki lekarz ci ordynuje takie leki, jeśli z Warszawy ten lekarz? 🙂 Jeśli to nie tajemnica oczywiście, bo wiem, że nie każdy lubi się chwalić kto go leczy. 

 

No i prawda, że większa masa ciała dodaje czasem pewności siebie, mi tak samo. Przy twoim wzroście fajna była by waga co najmniej 90kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flupentiksol dr dołożył mi kiedy skarżyłem się na apatię i brak motywacji, najpierw zasugerował sulpiryd ale powiedziałem że już go brałem to wspomniał o flupentiksolu. Oprócz tego co opisałem zwiększył mi też trochę pewność siebie, efekty były właściwie od razu. Właśnie tak koło 90 kg najchętniej bym ważył, o ile tylko nie poszło by to w brzuch wszystko, mam jednak pracę fizyczną to powinno dać się tego uniknąć.

PS Mieszkam w południowej Polsce także z dr nie pomogę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem wczoraj 15 mg i spałem doskonale, bez wybudzania się, ale senność utrzymuje się zbyt długo, po śniadaniu położyłem się na 2 h i mógłbym spać nadal. Podobno 15 mg usypia bardziej niż 30 i więcej, ale chyba zostanę trochę na 15 i poczekam jak długo ta senność w dzień się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 10:34, zburzony napisał:

Flupentiksol dr dołożył mi kiedy skarżyłem się na apatię i brak motywacji, najpierw zasugerował sulpiryd ale powiedziałem że już go brałem to wspomniał o flupentiksolu. Oprócz tego co opisałem zwiększył mi też trochę pewność siebie, efekty były właściwie od razu. Właśnie tak koło 90 kg najchętniej bym ważył, o ile tylko nie poszło by to w brzuch wszystko, mam jednak pracę fizyczną to powinno dać się tego uniknąć.

PS Mieszkam w południowej Polsce także z dr nie pomogę niestety.

 

Mimo wszystko dzięki za odp 🙂

Czyli ten flupentyksol bierzesz, żeby mieć tzw. "odhamowanie" dopaminowe. Rzeczywiście wtedy podobno człowiek jest pewniejszy, mniej się zamartwia, po prostu łatwiej się żyje. Kurde też by mi się coś takiego przydało, bo ostatnio totalnie nic mi się nie chce, nawet śniadania jeść mi się nie chce rano, libido mam totalnie na poziomie zero, w ogóle mam spadek taki mocny od około miesiąca. Tylko, że mi lekarz nie przepisze mi flupentyksolu. Teraz dostałem dodatkowo Spamilan, ale wątpię, że on coś da, muszę czekać do 2-3 tygodni na działanie. Ostatecznością będzie u mnie moklobemid. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×