Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś z Was bral mirtę  na natrętne myśli? U mnie SSRI i SNRI powodują pogorszenie.  5 lat temu z nerwicy wyciągnal mnie Lerivon.  Z tym, ze teraz  natręctwa są nie do wytrzymania. A każdy  lek z grupy SSRI  SNRI  to pogarsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 09:40, Kata20 napisał:

powiedz tez jak wyglądało twoje odstawianie mirty? Pisałaś ze spisz 1-2godziny, czy jak zmniejszała dawkę to nie spałaś jeszcze krócej?

do jakich dawek doszlas z trazodonem?

Hej Kata i hej wszystkim 🙂

 

o dziwo bez lekow spie lepiej. Biore cos ziolowego na noc, zeby chociaz miec swiadomosc ze cos tam mnie uspokaja w jakis sposob.

Budze sie w nocy nadal - i tak czekam 30 min - 1 h by znow zasnac, ale z mirta bylo to samo, a czasem nawet i gorzej.

 

Mialam bole i zawroty glowy, leki i niepokoj - mysle ze bylo to wynikiem odstawienia leku, teraz od kilku dni jest mi lepiej.

Jest naprawde dobrze! 🙂

 

Plus w moim zwiazku sie duzo poprawilo, naprawde bylam straszna dla mojego faceta, widzialam to, on wiazal to z mirta, ja natomiast nie dalam zlego slowa na nia powiedziec, twierdzilam ze nam sie nie uklada, bo mi przeszly uczucia, teraz widze jak bardzo sie mylilam.

 

Mysle ze mirtazapina to nie jest lek dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 09:40, Kata20 napisał:

powiedz tez jak wyglądało twoje odstawianie mirty? Pisałaś ze spisz 1-2godziny, czy jak zmniejszała dawkę to nie spałaś jeszcze krócej?

do jakich dawek doszlas z trazodonem?

nie pamietam jak bylo z Trazodonem, ale nie byly to nigdy jakies wysokie dawki. Chce zaznaczyc ze jestem szczupla i drobna, moja waga to 50 kg zazwyczaj.

 

Natomiast Mirty bralam zawsze tylko 15 mg pomimo ze lekarz zapisal 30, ale nie chcialam.

Odstawialam w ten sposob ze przez 2 tygodnie bralam 15 mg co drugi dzien, pozniej co 3 przez tydzien i pozniej wzielam po 4 dniach ostatni raz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sevently napisał:

brał ktoś tutaj mirzaten? biore od tygodnia, nigdy nie miałam tak silnej nerwicy i lęków jak po nim a troche leków juz miałam

U mnie na lęk od NN mirta nie działa w ogóle, na depresję też, jak masz skłonność do lęków to mirta Ci je jeszcze podkręci z racji działania na noradr, ona ma aktywizować i napędzać, jeśli masz lęki to po niej będziesz miała jeszcze większe. To jest lek który ma podnosić z wyra i dawać kopa tym co tego potrzebują i tak po miesiącu stosowania się dzieje. Jak masz skłonność do lęków to raczej leki podkręcające noradr jeszcze Ci te lęki zwiększa, bo są na forum tacy którzy własnie narzekają na pogorszenie po mircie i wenli. Uwierz ja na NASA i SNRI leciałem pięć lat mirta+wenla i w tym czasie nabawiłem się NN którego nie miałem, bo miałem tylko depresję. Mirtazapinę biorę do teraz, już pięć lat będzie w maju i biorę ją do tej pory tylko dlatego, że mam problem z zasypianiem i tylko po niej usypiam, ale teraz zacznę bardziej szukać przyczyny tego kłopotu ze snem bo nie chce mi się jej łykać i rozpiepszać wątroby (ora ją okropnie) tylko dlatego, żeby usnąć. Z wenli przeskoczyłem na paro i narazie jest ładowanie bo dopiero 5 tydzień, ale jest całkiem w pipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ILUZJA napisał:

U mnie na lęk od NN mirta nie działa w ogóle, na depresję też, jak masz skłonność do lęków to mirta Ci je jeszcze podkręci z racji działania na noradr, ona ma aktywizować i napędzać, jeśli masz lęki to po niej będziesz miała jeszcze większe. To jest lek który ma podnosić z wyra i dawać kopa tym co tego potrzebują i tak po miesiącu stosowania się dzieje. Jak masz skłonność do lęków to raczej leki podkręcające noradr jeszcze Ci te lęki zwiększa, bo są na forum tacy którzy własnie narzekają na pogorszenie po mircie i wenli. Uwierz ja na NASA i SNRI leciałem pięć lat mirta+wenla i w tym czasie nabawiłem się NN którego nie miałem, bo miałem tylko depresję. Mirtazapinę biorę do teraz, już pięć lat będzie w maju i biorę ją do tej pory tylko dlatego, że mam problem z zasypianiem i tylko po niej usypiam, ale teraz zacznę bardziej szukać przyczyny tego kłopotu ze snem bo nie chce mi się jej łykać i rozpiepszać wątroby (ora ją okropnie) tylko dlatego, żeby usnąć. Z wenli przeskoczyłem na paro i narazie jest ładowanie bo dopiero 5 tydzień, ale jest całkiem w pipe

dzięki za odp, kurcze ja wiekszosc leków ssri i snri już mam za sobą i zero efektów, miałam nadzieje na ten lek..ale może z czasem lęki miną, na każdego może działać inaczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sevently napisał:

dzięki za odp, kurcze ja wiekszosc leków ssri i snri już mam za sobą i zero efektów, miałam nadzieje na ten lek..ale może z czasem lęki miną, na każdego może działać inaczej 

Paro próbowałaś? Na mnie działa ok, wycisza, nie powoduje napięcia tak jak wenla i napęd też jest, ale nie taki jak po wenli, ale mimo wszystko jak dla mnie jest lepsza, widocznie tego mój przypadek potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ILUZJA napisał:

Paro próbowałaś? Na mnie działa ok, wycisza, nie powoduje napięcia tak jak wenla i napęd też jest, ale nie taki jak po wenli, ale mimo wszystko jak dla mnie jest lepsza, widocznie tego mój przypadek potrzebował

Brałam jakiś czas paroksetyne. raczej nie dla mnie, mega usypia i otępia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma żadnych przeciwskazań, żeby łączyć dwa mirtageny, te co się rozpuszczają w buzi?

Mam zwiększoną dawkę do 45mg, a zostało mi jeszcze starych 30mg i 15mg, no a wiadomo że teraz każdy grosz się liczy, a nasz kochany NFZ uznał, że mirtazapina nie zasługuje na refundacje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dżoker napisał:

Czy nie ma żadnych przeciwskazań, żeby łączyć dwa mirtageny, te co się rozpuszczają w buzi?

Mam zwiększoną dawkę do 45mg, a zostało mi jeszcze starych 30mg i 15mg, no a wiadomo że teraz każdy grosz się liczy, a nasz kochany NFZ uznał, że mirtazapina nie zasługuje na refundacje ;/

Możesz śmiało łączyć. Następnym razem zapytaj o remirta Oro, ona jest pakowana chyba po 90 szt. Także wyjdzie na pewno taniej. Ja to brałem trochę mirtoru, trochę mirtagenu, to to samo, nawet w smaku takie samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ILUZJA napisał:

Pytanie do weteranów mirty. Jak u Was z wątrobą? Ja po pięciu latach mam widoczną gołym okiem, aż żebra rozpycha. Boję się ALT i ASP zrobić o GGTP nie wspomnę

Ja mirty nie brałem . 16 lat biorę leki i mam niealkoholowe stłuszczenie watroby które już miałem w wieku 18 lat . Po roku brania leków . Paro też robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Petek napisał:

Ja mirty nie brałem . 16 lat biorę leki i mam niealkoholowe stłuszczenie watroby które już miałem w wieku 18 lat . Po roku brania leków . Paro też robi swoje.

Boli Cię w prawym boku? Masz powiekszoną? Stłuszczenie wątroby często jest od słodyczy. Ja miałem stłuszczenie po tym jak zjadłem 1-2kg słodyczy dziennie przez ok 1 rok. ALT 256, GGTP 220. 20% stłuszczenia, odstawiłem i odrazu zeszło do normy. Teraz nie wiem bo nie badałem, ale rozpycha mi prawy bok, a ostatnio były duże dawki mirty ibupromumu i antybiotyku, to też pewnie dla tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę mirtę 15mg na moje przewlekłe problemy z bezsennością. Generalnie działa dobrze przy tej dawce, ale musiała się rozkręcić. Lek dobrze toleruję. Dodam, że wcześniej brałam lerivon na noc, bodajże 10mg (o ile dobrze pamiętam), ten lek zadziałał na mnie od strzału i od razu ścinał z nóg, przy mircie mam jeszcze chwilę dla siebie. W trakcie zażywania lerivonu brałam również rano citaxin. Połączenie było idealne i na szczęście od razu trafione, bez zbędnych skutków ubocznych. Mam nadzieję, że moja informacja komuś pomoże i doda nadziei w trakcie borykania się z podobnymi problemami. Pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 7.04.2021 o 19:37, ILUZJA napisał:

Możesz śmiało łączyć. Następnym razem zapytaj o remirta Oro, ona jest pakowana chyba po 90 szt. Także wyjdzie na pewno taniej. Ja to brałem trochę mirtoru, trochę mirtagenu, to to samo, nawet w smaku takie samo

 

Chodziło mi tylko o składanie dawek, wiem jakie dawki i opakowania są dostępne.

 

Na jakiej diecie jesteś? Jak się odżywiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś podpowie jaki zamiennik mirtazapiny 15mg nadawałby się żeby w miare szło podzielić tabletke 4 części? czyli regularny kształt nie jakieś elipsy. duża tabletka też pewnie łątwiej sie da podzielić. chce brać jak najmniej. i czy jest jakaś tabletka z podziałką na pół w tej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2008 o 06:42, Gość napisał:

Bardzo dobry lek ale rzeczywiscie malo znany moze dlatego ze jest przepisywany albo jako lek kolejnego rzutu albo na bardzo silne epizody depresji, w kazdym badz razie mnie pomogl i to bardzo- dzieki niemu znowu poczulam sie szczesliwa, jedynie co mnie w nim czasami wkurza to ze po za duzej dawce czuje sie szczesliwa do granic mozliwosci az w koncu robi mi sie niedobrze i zaczynam dolowac, ale to tylko wtedy jak wezme 15 mg, w mniejszych dawach taki efekt wcale nie wystepuje. Takze serdecznie polecam bo to jest pierwszy lek ktory naprawde mi pomógl:):)

A w jaki sposób bierzesz dawke mniej niż 15mg? czy jest jakiś zamiennik który oferuje podział na 2 części? z rowkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 22:23, MarekWawka01 napisał:

Czy mirtazapina pomogła zwalczyć u kogoś natrętne myśli, w ogóle natręctwa, lęki? Bo z tego co piszecie, to niektórzy mają nasilone lęki po niej, a z obsesjami jak?

nie wiem generalna zasada jak czujesz sie dobrze to mniej lęków i natręctw. lęki mogą być bardziej nasilone przez 2-3 miesiące nawet, o ile dobrze pamiętam, u mnie tak było a potem było lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy jest obecnie na forum ktoś, kto boryka się z bezsennością? Niedawno chwaliłam się, że mirta fajnie na mnie działa (biorę ją od połowy listopada), ale od tygodnia znowu zaczynam mieć problemy ze snem. W jakąś godzinę po zażyciu tabletki robię się senna, ale zaraz potem zaczynam się wybudzać - albo zaczyna mnie swędzieć ciało, co rusz to w innych miejscach i po iluś tam razach po prostu się wybudzam i już nie umiem zasnąć. Albo po prostu wybudzam się ze strachem i po kilku takich razach też mam już po spaniu. Jedynie co, to w weekend nie miałam żadnego problemu z zaśnięciem. Dziś pierwsza noc totalnie bezssenna, mimo że dołożyłam xanax (biorę go od wielkiego dzwona). Oczywiście zaczynam świrować, że znowu dopadnie mnie totalna bezsenność. Jak wyjść z tego cholerstwa?.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dżoana138 napisał:

Cześć, czy jest obecnie na forum ktoś, kto boryka się z bezsennością? Niedawno chwaliłam się, że mirta fajnie na mnie działa (biorę ją od połowy listopada), ale od tygodnia znowu zaczynam mieć problemy ze snem. W jakąś godzinę po zażyciu tabletki robię się senna, ale zaraz potem zaczynam się wybudzać - albo zaczyna mnie swędzieć ciało, co rusz to w innych miejscach i po iluś tam razach po prostu się wybudzam i już nie umiem zasnąć. Albo po prostu wybudzam się ze strachem i po kilku takich razach też mam już po spaniu. Jedynie co, to w weekend nie miałam żadnego problemu z zaśnięciem. Dziś pierwsza noc totalnie bezssenna, mimo że dołożyłam xanax (biorę go od wielkiego dzwona). Oczywiście zaczynam świrować, że znowu dopadnie mnie totalna bezsenność. Jak wyjść z tego cholerstwa?.... 

 

Xanax nie jest na zasypianie, on nie ma działania nasennego. Prędzej Lorafen (2,5-5mg) stosuje się doraźnie w bezsenności z tego co słyszałem, ale benzodiazepiny jak najrzadziej albo nawet w ogóle nie należy stosować przy bezsenności wg mnie...

 

Nie wiem ile tej mirty bierzesz, ale skoro przestała w pewnym momencie działać to może trzeba będzie zwiększyć mirtazapinę, ewentualnie podmienić na co inne np. Lerivon bardzo podobny lek. Ale to już z lekarzem uzgadniaj.

 

Staraj się nie odstawiać sama mirty jak lekarz zalecił ci ją brać codziennie dopóki się z nim nie spotkasz... Jak z tego wyjść? Po prostu przetrwać, próbować się wyciszyć przed snem może... bo skoro bierzesz mirtę staraj się jej nie łączyć z innymi lekami nasennymi.

 

Też niestety bardzo często tak jest, że leki nasenno-uspokajające blokujące receptor H1 przestają działać po pewnym czasie, bo organizm się przyzwyczaja i receptory histaminowe H1 ulegają tzw. down-regulacji, czyli że im dłużej lek działa na receptor tym słabszy efekt, bo receptor się odwrażliwia na działanie leku...

 

Musisz to skonsultować z lekarzem najlepiej 🙂 My z forum nie mamy dla ciebie recepty bo nie znamy cię tak dobrze jak twój lekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny lek antydepresyjny i przeciwlękowy. Nadmierny apetyt i senność w ciągu dnia to działania niepożądane, ale można z nimi sobie poradzić. Istnieją rankingi medyczne (metaanalizy) w których wykazuje najwyższą skuteczność antydepresyjną spośród wszystkich LPD, i ma najszybszy "onset of action".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×