Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      120
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo dobry lek ,ale niektórych właśnie mocno tuczy . 
Daj znać za miesiąc odnośnie wagi ,czy cos podskoczyła do góry . 
Pewnie nadmierny apetyt jest spowodowany działaniem antyhistaminowym . 
Chociaz niektórzy twierdzą ,że puchną po prostu po niektórych antydepresantach . 
Ciekawe jak to jest ... 🤷🏻‍♀️
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że ten lek Was nie ścina z nóg?
Ja to wziąłem raz. I po przespanej nocy w ciągu dnia jak mi przyszło pracować przed komputerem to oczy same się zamykały, a głowa opadała na klawiaturę.
Może mi to ktoś wyjaśnić w jaki sposób funkcjonujecie na tym leku ? Dla mnie to niepojęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Umpero napisał:

Jak to możliwe, że ten lek Was nie ścina z nóg?
Ja to wziąłem raz. I po przespanej nocy w ciągu dnia jak mi przyszło pracować przed komputerem to oczy same się zamykały, a głowa opadała na klawiaturę.
Może mi to ktoś wyjaśnić w jaki sposób funkcjonujecie na tym leku ? Dla mnie to niepojęte.

tak ze jak nie masz prawdziwej bezsennosci to nie zrozumiesz...

ja moge normalnie funcjonowac nawet po zazyciu leku, moge nie spac wcale po nim.... 

jak widzisz tutaj niektorzy ludzie biora mirtazapine w polaczeniu z neurloeptykiem a czasem i tak nie moga spac....

wiec nic tylko sie ciesz ze rzeczywiscie Ciebie zwala z nog 🙂 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Enda napisał:

tak ze jak nie masz prawdziwej bezsennosci to nie zrozumiesz...

ja moge normalnie funcjonowac nawet po zazyciu leku, moge nie spac wcale po nim.... 

jak widzisz tutaj niektorzy ludzie biora mirtazapine w polaczeniu z neurloeptykiem a czasem i tak nie moga spac....

wiec nic tylko sie ciesz ze rzeczywiscie Ciebie zwala z nog 🙂 pozdrawiam

Z czego się cieszyć? Chciałbym brać ten lek, ale co mi z tego jak nie mogę być aktywnym w ciągu dnia i nie mogę pracować i zarabiać na życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Umpero napisał:

Z czego się cieszyć? Chciałbym brać ten lek, ale co mi z tego jak nie mogę być aktywnym w ciągu dnia i nie mogę pracować i zarabiać na życie...

a jakie masz dolegliwosci?

to powiedz lekarzowi, niech zmieni.

Jest duzo antydepresantow, trzeba znalezc ten SWOJ.

ja biore mirtazapine tylko i wylacznie dlatego ze spac nie moge... mirta na szczescie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, drugie podejście do Mirtazapiny i niestety drugie nieudane. 

Przedwczoraj  wziąłem pierwszą tabletkę 15 mg (dołożenie do Wenli 300mg) no i wczoraj wieczorem podczas sytuacji stresowej zrobiło mi się słabo, oblały mnie zimne poty a ciśnienie spadło do poziomu 65/30, niestety podobną sytuację miałem rok wcześniej ale wtedy nastąpiło to dzień po zwiększeniu dawki z 15 do 30mg. Szkoda bo bardzo wierzyłem że dołożenie Mirty do Wenli zpotencjalizuje działanie, poprawi sen oraz kwestię LIbido. U mnie to działanie może być spowodowane przyjmowaniem leków na nadciśnienie (Telmisartan i Nebiwolol) także nie zniechęcajcie się moim przypadkiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę mirtę może ponad tydzień też 15mg tylko na sen. Okazuje się, że nie tylko działa na sen (wiedziałem to, kiedyś brałem) ale też na świadomość i libido. Libido obniżyło, ale nie aż tak, że się nie da, po prostu zmniejszyło się zainteresowanie, ale podnieta nadal jest ta sama i ostro daje jak już wejdzie, także problemów z erekcją nie doświadczyłem.

Doświadczyłem i może doświadczam ale zaleczam klonem silne pobudzenie po mircie przed snem. Pobudzenie jest psycho- ruchowe, dość nieprzyjemne szczególnie, że ja już jestem śpiący chce iść spać a mózg nadal chce coś robić, nogi chcą chodzić, leżeć się nie da.

Po za tym działa dobrze? na świadomość, jestem bardziej pewny siebie, mniej lęków (moze zasługa clona bardziej) i stabilizacja snu, czyli te same pory zasypiania codziennie i sen mimimum 6h +  a to dużo bo bez leków prawie wgl spać nie mogę chyba że już o 4-5 rano zasypiam do 12 co oczywiście jest bezsennością spowodowaną moją chorobą (niepsychiczną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimkolwiek jesteś nie kasuj mi cytatów, bo specjalnie to robię, żeby Ci co pytali dostali powiadomienie. Tak się używa forum. Ewentualnie jeśli ze spojlera też powiadamia to mogłeś przerzucić na koniec i spiąć w spojler, a nie robić taką dziadoską robotę od niechcenia. Jak ma być taka moderacja, że kosmetyka najważniejsza, to już lepiej daruj sobie, bo nikomu nie pomagasz tylko utrudniasz dostęp do informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 19:56, Kata20 napisał:

Czy pomogła komuś mirtazipina bez innego antydepresanta z rana na bezsenność wynikająca z depresji ? Jakie dawki? 

Na mnie poza ścinaniem mnie tak, że nie miałam siły utrzymać otwartych oczu (ale zasnąć i tak nie mogłam) nie działała.

Ale na mnie żaden lek nie będzie działał jak się okazało :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, acherontia styx napisał:

Na mnie poza ścinaniem mnie tak, że nie miałam siły utrzymać otwartych oczu (ale zasnąć i tak nie mogłam) nie działała.

Ale na mnie żaden lek nie będzie działał jak się okazało :P 

 Czemu mialy by leki na Ciebie nie dzialac jak mozna wiedziec ? 

😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrekLondon napisał:

 Czemu mialy by leki na Ciebie nie dzialac jak mozna wiedziec ? 

😎

Nasenne nie będą działać bo wychodzi, że mam genetycznie zmniejszoną potrzebę snu - opinia specjalisty od leczenia zaburzeń snu. 

I to się zgadza, bo przerobiłam prawie wszystkie leki nasenne - nic nie działa. Dopiero najprostsza melatonina brana nietypowo jeśli chodzi o godziny działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej może skoro tak się stało. Teoretycznie mirta ok lek a w praktyce nie jest. Jej działanie noradrenergiczne jest inne niż choćby reboksetyny. Duloksetyna jak to serotoninowy lek może nasilać lęki. Na lęki chyba lepiej coś starego i sprawdzonego przez lata, pramolan, doxepin? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×