Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.02.2020 o 11:21, tracershy napisał:

Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to chyba jednak chodzi o agomelatynę ale pewności nie mam. 

No ja już trochę tych leków miałem wenlafaksyna, trazodon, mianseryna, mirtazapina. 

Działa ten Brintellix na sen? 

Brintellix kiepsko dziala na sen, wrecz w ogole. Ani tez nie utrudnia snu, jest neutralny, choc niektorzy nawet twierdza, ze zaburza sen brany na noc. Jedyne co jest wyraznie zauwazalne, to intensywne sny na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 18:36, tracershy napisał:

Pomijając jednak wyżej opisane lęki przechodzę aktualnie jakiś okres euforycznego stanu pobudzenia na tej mircie. Uczucie jak po wysokich dawkach wenlafaksyny jak się wkręcała a biorę jej tylko 75mg. Mirta musi podbijać działanie wenli. 

Wenla + mirta = silna interakcja tych dwoch lekow, zwlaszcza pobudzajaco. Mysle ze przypadkowo tych lekow razem ci nie przepisano, aczkolwiek cholera wie, przy wiedzy polskich psychiatrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał zmienić sprawdzoną mitre 15mg na sen na coś innego. Tycie wymknelo się spod kontroli. Zaznaczam się nie obżeram, nawyki żywieniowe jaj przed stosowaniem a nie mieszcze się już w żadne ubrania. Macie jakieś metody na to tycie ? Na co innego ewentualnie zamienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bardzo dobrze, jem więcej i częściej mam apetyt. A przy mojej wadze przytycie jest wskazane. Dotychczas przez tydzień brałam połówkę tabletki 15mg, przez połowę pierwszego dnia miałam zawroty głowy, mdłości i głowa o k r o p n i e mnie bolała, teraz nic się nie dzieje. 3 pierwsze razy jak brałam to zasypiałam po pół godzinie, teraz już wysiedzę godzinę a nawet więcej. Dziś zacznę brać już całe 15mg. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem tu nowa i to jest mój pierwszy post tutaj. 

psychiatra stwierdził u mnie anhedonie i dodał, że pierwszy raz się z tym spotyka, że jest ona jedynym symptomem, jakby odosobnionym od ogólnej depresji, bo mój jedyny problem to to, że nie czuje nic. ani smutku ani radości. nie tesknie za nikim. libido - 0. albo i gorzej. porzuciłam hobby. nic mnie nie cieszy. najgorsze jest to że niedawno poznałam wspaniałego faceta, dostałam wymarzona prace i ogolnie jest super z tym że... nie umiem sie tym cieszyc. Wcale.

dostałam 15mg Mirtazapiny, biore juz 2 tygodnie i od 5 dni mam wilczy apetyt. nawet jak zjem porzadna kolacje to po 3 godzinach czuje taki glód jakbym nie jadła cały dzień. cholernie boję sie przytyć :(

czy ktoś ma jednak coś do powiedzenia jak Mirta sprawdza sie w walce z samą anhedonią? po jakim czasie zacznie działac i wróce do normy? czy mirta w takiej dawce dziala pozytywnie na  libido?

warto się przemeczyc czy od razu zasugerowac lekarzowi coś innego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poprawia libido? Na pewno nie pogarsza a to duża zaleta wśród leków przeciwdepresyjnych. Jeśli chodzi o samą anhedonie to może to być niezły wybór. Lepszy niż ssri imo. Wilczy apetyt to masakra. Mija po jakimś miesiącu ale nie u każdego. Zaczyna działać po 2-4 tygodniach ale najlepiej obserwować na sobie. Wg mnie jeśli kiedyś byłaś pogodną dziewczyną i nagle pojawiła się anhedonia i "tylko" to to może dobrze byłoby spróbować terapii. Mogłyby się okazać że nawet leki są niepotrzebne. Albo że nie będą potrzebne na jakoś bardzo długo. Trzymam kciuki. Powodzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy. Od miesiąca mam problem ze snem. Wszystko za sprawą kręgosłupa, przynajmniej ja sie tym tak mocno zamartwiam, że krece się w łóżku z lewa na prawo... i nie chodzi mi tutaj o ból, a bardziej o brak możliwości wzięcia pelnego oddechu-zmiany zwyrodnieniowe, sztywność w odcinku piersiowym. 

Lekarz psychiatra wpisał mi na to wszystko  mirtagen 30 mg. 

Lekarz zalecił przez pierwsze dwa, trzy dni pół tabletki, potem całą.

Ja juz biorę wieczorem tuż przed spaniem połowę dawke15mg, którą biorę już 6 dzień, a problem ze snem jak był tak jest. Czy większa dawka 30mg da upragniony sen?. Pamietam, że na początku pierwszy dzień przysnolem na pare godzin, teraz znowu bezsenność...

  Oprocz tego mam czAsem wysokie ciśnienie wczoraj na wieczór 140 na 90, nie wiem czy są jakieś tutaj przeciwskazania? 

Oprocz tego zauważyłem że mięśnie są jakby słabe, a walczę z tymi tonicznymi które utrzymują mój kręgosłup... i też czuję sie oslabiony.. choć lekarz powiedział ze lek dziaala przeciwzapalnie i zlagodzi dolegliwości kręgosłupa.

Proszę o poradę co dalej z tym snem? Brać większa dawkę? Może mogę dodać zolpidem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeddtem (jeszcze w listopadzie) cieszylam sie każda mala rzecza, głupie ptaki ćwierkające za oknem wywolywały banana na gębie. Teraz jakby to najtrafniej określić: gdybym wygrała miliardy - nie poczułabym nic. Gdyby umarł mi ojciec -też kompletnie nic. Apetyt dobry jak dawniej. Samoocena tez bez zmian. Poprosilam lekarza o cos stricte dopaminowego ale stoi przy swoim i nie chce zwiekszyc 15g mirty poki co. Zobaczymy. Narazie czuje sie... Inaczej? Ani lepiej ani gorzej. Tak neutralnie ale inaczej. Ktos sie orientuje kiedy odzyskam uczucia?☹️

I co powinnam włączyc zeby zwiekszyc libido? Serio sie męcze ☹️

Edytowane przez lapapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vmax89 napisał:

Mirtazapona może powodować zwiekszonie ciśnienia krwi? Ktos miał podobne objawy? Pozatym kolejna bezsenna noc na 15 mg...

 

Moja lekarka mówiła ze raczej zmniejsza. I kazała mi pić dużo wody bo miałam za małe ciśnienie i bała się ze mirta jeszcze mi zmniejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xyasim napisał:

Moja lekarka mówiła ze raczej zmniejsza. I kazała mi pić dużo wody bo miałam za małe ciśnienie i bała się ze mirta jeszcze mi zmniejszy 

To tez ciekawa kwestia. Do tej pory pilem regularnie co dzień wodę 1,5l,do tege duzo magnezu plus potas, gdzies czytałem że to uruchamia pompe sodowo-potasową, i działa to jak naturalny diuretyk, i faktycznie czesto latałem wczesniej na siku, a ciśnienie było optymalne. W momencie gdy od tygodnia biorę mirtazapine 15mg, ciśnienie skacze w górę.. zaczynam to już łączyć z domniemamnym zatrzymywaniem wody przez ten lek...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszyscy! Mały update , potrzebuje pilnie waszej rady! Dolega mi anhedonia. Jade od miesiąca na mirtazapinie 15mg, jest jakby lepiej, czuję się jakby bardziej sobą, bardziej żywa tak jak dawniej ( podejrzewam że miałam derealizacje która teraz minęła a nawet sobie z tego nie zdawałam sprawy) wciąż nie mam emocji, a moje libido wciąż zero. Jednak że wczoraj odkryłam że mam zapasy ketrelu (kwetiapina, która kiedys bralam na sen) czy orientujecie się czy połączenie mirtazapiny z kwetiapina wejdzie lepiej i pomoże na anhedonie lepiej niż sama mirta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@picziklaki o jesteś! Pamiętam twoje wpisy w wielu tematach a także na innych forach, jechałeś na niezłych miksach. Jak to teraz wygĺąda?

 

Ale ja z zapytaniem - biorę mirtazapinę 15mg od 4 lat i nie daję rady odstawić - nawet ucinki po ~1mg tygodniowo kończę na 10mg i symptomy mam nie do funkcjonowania. 

 

Kiedyś widziałem gdzieś tutaj (a może gdzieś indziej) że ktoś zamienił mirtazapinę na baklofen i gładko zszedł. Agonizm gaba-b powoduje supresję kilku mózgoprzekaźników, w tym histamimy ale nie tak jak to badziewie. 

 

Można próbować z baklofenem? Kiedys po odstawce benzo a potem opio był swietny a z zejsciem było średnio ale 100x lepiej niż z mirty. 

 

Dzienks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×