Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czytam ten wątek i sam biorę Mirtor od jakichś 2 tyg. Po 15 mg na wieczór spałem na siedząco, miałem 2 dni gdzie musiałem funkcjonować, wiec brałem połowę tabletki i było w miare ok, teraz już biorę całą czyli 15mg, senność mineła, ale znowu od 2 dni odczuwam jakieś lęki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam to głównie zwiększony apetyt. Ale ja na przykład nie miałam większego apetytu, a po braniu Mirtoru przez miesiąc miałam wrażenie jakbym "spuchła". Wyglądałam jakoś tak grubo, ubrania na mnie nie wchodziły. Wydawało mi się, że dopóki normalnie jem, to będzie ok, ale widać się nie udało.

Po Mircie czujesz się tak, że tylko byś chciał jeść i spać. Dla mnie to był taki typowy antydepresyjny zamulacz. Nic Ci się nie chce, ale rozpaczać też nie. Więc też myślę, że to dobre na chwilową interwencję (jak np. mocne lęki Cię męczą i musisz się uspokoić na jakiś czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Kiedyś z 6 lat temu leczyłem depresję z brakiem snów mianseryną. Dobrze mnie wyprowadziło z depresji i braku snu.

Teraz ponieważ mam b.duze problemy rodzinne byłem 8 tyg. na tianeptynie ale to w ogóle nie działało.

Od  5 dni biorę mirtazapinę 15 mg. Zasypiam dobrze ale wybudzam się po ok. 3 godz. i nie śpię do 7.00 rano! Masakra. Leżę w  łóżku kilka godzin i nie śpię... Czy brać większą dawkę czyli  30mg? Czy może właśnie zmniejszyć z tych 15 mg na 7,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był tylko na dawce 15 mg mirtazapiny? Przez cały okres czasu leczenia? Dziś (6 dzień brania leku 15 mg) czuję się trochę lepiej. Jest jakaś motywacja do działania. Wcześniej tylko leki i sedacja. Nie wiem jak ze spaniem będzie dzisiaj, bo wczoraj wziałem mirtę i 1/4 hydroksyzyny (po całej tabletce hydro to spałem 10 godz. i zamuła na cały dzień - 1/2 to na dobre spanie). Ta 1/4 tabletki hydroksyzyny nawet coś dała, spałem 6 godz., wybudzałem się ale zasypiałem. Chyba, że to zaczyna działać mirta i lepiej mi się śpi... Biorę też na zaśnięcie jakieś ziołowe leki - neospazmina.

Czy hydroksyzynę w tak małej dawce można długo stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prdl powiem to setny i mam nadzieję ostatni raz. W WIĘKSZOŚCI przypadków jest tak że wyższa dawka działa nasennie mocniej ale również stymulacja w ciągu dnia jest większa. Dla ludzi którzy mówią że usypia mała dawka a duża pobudza chyba nie dociera że jakby przywalili np 60-90 mg to nie doszliby po godzinie do łóżka tak by ich scielo. Oczywiście nie zachęcam do tak wysokich dawek. Wszystko wg wskazań lekarza. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę mały margines ludzi na których mirta serio działa w ten sposób że powyżej 15 mg mogliby brać rano i mieć super powera. Błędne przekonanie moim zdaniem wzięło się z tego że wg literatury minimalna dawka PRZECIWDEPRESYJNA to 30 mg a 15 mg przypisują lekarze na sen jako OFF LABEL. Doooooość. Niech ktoś przypnie tego posta na stałe bo jak czytam później takie pierdolety że słyszałem że to mi się niedobrze robi. Jak słyszałeś to spytaj osoby od której słyszałeś jak bardzo aktywna była jak wzięła mirte rano! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no tak oczywiście. Czyli potężny blok H1 oraz 5ht2a i 5ht2c nie ma tu żadnego znaczenia? Mirtazapina nie jest inhibitorem NET jak np wenlafaksyna. Profil działania jest zupełnie inny. Ja nie neguje działania noradrenalinowego mirty. Po prostu jest to zupełnie inna bajka. Mianseryna jest inhibitorem NET a Też ludzie śpią po niej jak dzidziusie. Noradrenalinowe działanie nassa to wystrzal w ciągu dnia podczas gdy lek brało się wieczorem a ci którzy nie mogą zasnąć po mircie to margines. PS nie chodzi tu o startowanie z mega wysokich dawek ale to dotyczy wszystkich leków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że działanie nasenne bloku  H1 mija z czasem mogę się zgodzić. Co do reszty. Najprostsze pytanie na świecie. Dlaczego ŻADEN lekarz nie przepisuje mirty na rano obojętnie jaką dawkę by nie zapisał. Jeżeli to robi to albo jest debilem albo zależy mu na grubej sedacji w ciągu dnia co w niektórych przypadkach może być pożądane. To trochę jak z gadka o sertralinie. Na papierze ma silniejszą blokadę DAT niż metylofenidat. W praktyce dopaminy w ogóle nie czuć bo nie może się przebic przez blokadę SERT. A co do działania przeciwdepresyjnego leków noradrenalinowych to ich skuteczność w leczeniu depresji jest o niebo wyższa niż ssri. Dość to złożone ale między innymi większa ilość noradrenaliny w mózgu uwalnia np dopamine w korze przedczolowej i tak dalej. Choć fakt leki noradrenalinowe mogą być jednocześnie lękogenne. Wracając do mirtazapiny. Niech się zainteresowani spytaja lekarza jak brać. Jak zaleci rano dla lepszego powera to powodzenia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie przy depresji są dużo skuteczniejsze. Jeżeli kogoś głównym problemem jest lęk to lepiej powinny się sprawdzić ssri. Najskuteczniejsze są comba jak crf imo. I czytam ze zrozumieniem. Serio moim zdaniem wyższe dawki działają bardziej nasennie po prostu nie rośnie to proporcjonalnie. Np. Pomiędzy 15 mg a 45 mg mirty komponenta nasenna zwiększa się np 10% a nie trzykrotnie ale wystrzal w ciągu dnia jest już dużo większy niż te 10%. Badań nie znam. Tak działa na mnie oraz na wielu użytkowników forów zagranicznych również. Może dla niektórych to żaden odnośnik ale Statystycznie taki obraz się kreuje. Dobra myślę że temat wyczerpalismy. Każdy w tej dyskusji ma trochę racji 🙂 dziękuję bo lubię rozmawiać tutaj z ludźmi którzy chociaż trochę Czaja temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak się zdarzyć. Acz ciekawe jest to że nassa zazwyczaj powoduje wyłączenie działania stymulantow z amfetamina włącznie. Nie wiem jaki mechanizm za to odpowiada. Dodatkowo czytałem o praktykach leczenia zespołu serotoninowego właśnie przez nassa aczkolwiek nie była to fachowa literatura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja z tym alfa 2 i receptorami serotoninowymi. Pomyliłem się. Tylko że amfa też jest releaserem dopaminy i to mocnym i to jest ciekawe że mimo wszystko nassa wyłączają stymulanty. Nie musi to być amfa. Wenla w dużych dawkach bupropion Metylofenidat. Choć żaden z wymienionych nie jest releaserem dopaminy a zwiększa jej poziom poprzez blokadę DAT. No może wenla robi to mega mega słabo o ile w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaga miansy w działaniu nasennym może wynikać w teorii z jej blokady alfa 1 czego mirta nie robi. W takim stopniu oczywiście. Stąd na spanie w teorii lepsza miansa. Przeciwdepresyjnie mirta.

Edytowane przez seneri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bigmen napisał:

Trudno coś znaleźć co zarazem sprawi że poczuję że tu i teraz jestem, przytomny i czujący każdym zmysłem a zarazem o działaniu rozluźniającym. Czyli bym był kimś kto (obrazując) w środku największej tragedii zrobi robotę którą trzeba, pójdzie na balety a na koniec ziewnie i smacznie zaśnie. Rano wstanie przeciągnie się pomyśli co na pal wciągnąć 😀 i luz. 

 Piękne ,,,prawie jak poezja ,,, dla lepszej części  wariata (-:

"Na pal "to chodzi Ci o Co , czy kogo ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×