Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

167 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      120
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Lalunia93, moja ciocia miała tężyczkę, wiem, że piła sok z kiszonej kapusty. Ja czasem też piję, bo lubię, ale w nadmiarze może zapewnić częste wizyty w kibelku. W ogóle warto zjeść codziennie przynajmniej małą porcję kapusty, bo jest zdrowa, jest też naturalnym probiotykiem, świetnie działa na jelita. Rzeczywiście, jak się wprowadza Cital, boli głowa, ale to mija, przy zwiększaniu dawki też boli i też mija. Ja aktualnie biorę Cital i Lerivon, bo uważam, ze sama mirta i sama miansa nie podoła lękom.Przynajmniej u mnie. Mirta szybko przywróci sen ,wyciągnie z doła , ale jak juz taki efekt osiągam, przestawiam się na miansę i Cital.  Bałam się brać mirtę z Citalem, dopiero na miansie go wprowadziłam. Dla mnie to super lek, tylko trzeba zaczynać od małych dawek i powoli zwiększać i uzbroić się w cierpliwość. Też pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zmuszony przejść z 15 mirtagenu na mianse. Odstawiam. Jak na razie jest 3 dni bez dobrego snu. Po za tym ok. Dostałem jeszcze taki super syropek i dzisiaj będę testował. Prometazyna, podobno b.dobrze działa nasennie. Muszę się przekonać. Dzisiaj wypijam 20mg syropku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aniko napisał:

U mnie dzisiejsza noc nieprzespana 😑 Pierwsza odkąd biorę mirte. 

Jak mi wróci bezsenność to się zalamie

Ja mam noce w pracy i nie wiem jak sobie radzić bo po mirzatenie strasznie spać mi się chce czy tak już będzie? Biorę przeciw depresyjnie 45mg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seneri napisał:

Jak pracujesz w nocy to bierz lek rano i do spania 

Czyli rano 45mg iść spać obudzić się koło 20 wieczorem wziąść dawkę wieczorną  45mg i dalej spać? Trochę to nie bardzo wygląda.

Tak sobie myślę że jak już będę brał dłuższy czas to żeby może pomijać tą dawkę bo pracuje co  czwartą noc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 12:30, seneri napisał:

No jak masz zapisane 45 to tyle Bierz przed snem. Po nocce śpisz cały dzień w później całą noc? No chyba nie

Tak też biorę już kilka dni a jest masakra robią mi się rozstępy na ciele, czuję mrowienie w głowie , rękach i nogach i nie mogę powstrzymać się od jedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dokładnie 10 lutego zaczynam brać Mirzaten. Najpierw 0.5 tabletki, po 6 dniach mam zwiększyć do 1 tabletki. Czytałem, że tyje się po tym leku, czego bardzo nie chcę. Czy np. bieganie i uprawianie sportu sprawi, że nie będę tyć? Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia? :)

Lekarka stwierdziła, że mam odstawić Trittico i spróbować z Mirzatenem, bo niestety wybudzam się w nocy. Do tego biorę Ketrel 25mg. O ile bez problem zasypiam, to sen nie jest ciągły. Zobaczymy co będzie po Mirzatenie. Samo opakowanie mnie przeraża :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Cześć. Jako że w aptekach nie ma mirtazapiny to jestem zmuszony wejść na mianserynę, czy ona różni się mocno działaniem jeśli chodzi o działanie na sen ?, tak samo dobrze się po mianserynie zasypia i nie budzi w nocy ?.

Edytowane przez myślący91
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joker27 raczej nie jest podobny do anafranilu bo przede wszystkim nie działa na transporter SERT, a anafranil blokuje go mocno. Poza tym anafranil trochę blokuje receptory dopaminowe, a mirtazapina tego nie robi. No i mirtazapina mocnej blokuje receptory histaminowe, czyli bardziej wywołuje senność. Więc nadaje się na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Luxor napisał:

@joker27 raczej nie jest podobny do anafranilu bo przede wszystkim nie działa na transporter SERT, a anafranil blokuje go mocno. Poza tym anafranil trochę blokuje receptory dopaminowe, a mirtazapina tego nie robi. No i mirtazapina mocnej blokuje receptory histaminowe, czyli bardziej wywołuje senność. Więc nadaje się na noc.

Chyba pomyliłem z amitryptyliną, możesz się wypowiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 11:25, kamil89 napisał:

Hej. Dokładnie 10 lutego zaczynam brać Mirzaten. Najpierw 0.5 tabletki, po 6 dniach mam zwiększyć do 1 tabletki. Czytałem, że tyje się po tym leku, czego bardzo nie chcę. Czy np. bieganie i uprawianie sportu sprawi, że nie będę tyć? Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia? 🙂

Lekarka stwierdziła, że mam odstawić Trittico i spróbować z Mirzatenem, bo niestety wybudzam się w nocy. Do tego biorę Ketrel 25mg. O ile bez problem zasypiam, to sen nie jest ciągły. Zobaczymy co będzie po Mirzatenie. Samo opakowanie mnie przeraża :P

Ja po miesiącu brania wybudzam się już w nocy po mircie. 

Co do tycia to apetyt faktycznie się polepsza i dużo się myśli o jedzeniu, ale to jest do opanowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Aniko napisał:

Ja po miesiącu brania wybudzam się już w nocy po mircie. 

Co do tycia to apetyt faktycznie się polepsza i dużo się myśli o jedzeniu, ale to jest do opanowania

A powiedz mi możesz po tym wybudzeniu zasnac? Czy już do rana nie spisz?

Ja ciągły sen mam tylko po Nasen... no ale staram się to brać tylko w kryzysowej sytuacji. Wiem, że to nie jest wyjście.

Ja mogę się wybudzać ale pod warunkiem, że zaraz zasne i całkiem nieźle działał na mnie Ketrel 25mg i Trittico CR 150mg. Wczoraj nie umiałem zasnąć i musialem się ratować połową tabletki Nasen. Ehh ciężko z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil89 napisał:

A powiedz mi możesz po tym wybudzeniu zasnac? Czy już do rana nie spisz?

Ja ciągły sen mam tylko po Nasen... no ale staram się to brać tylko w kryzysowej sytuacji. Wiem, że to nie jest wyjście.

Ja mogę się wybudzać ale pod warunkiem, że zaraz zasne i całkiem nieźle działał na mnie Ketrel 25mg i Trittico CR 150mg. Wczoraj nie umiałem zasnąć i musialem się ratować połową tabletki Nasen. Ehh ciężko z tym.

Ja miałam straszne problemy ze snem, potrafiłam nie spać kilka dni, tylko leżałam w nocy i płakałam już z bezsilności. Nawet po nasenie nie miałam ciągłego snu. Tzn. miałam... Po tabletce 3 godziny i koniec. Dzięki mircie zeszłam całkiem z leków nasennych, bralam wcześniej właśnie nasen, później lorafen. 

Po mircie mam tak(ale nie zawsze, czasem przesypiam aż do rana), że jak kładę się koło 23 to budzę się koło2-3, a potem znowu zasypiam.

Musisz wypróbować na sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aniko napisał:

Ja miałam straszne problemy ze snem, potrafiłam nie spać kilka dni, tylko leżałam w nocy i płakałam już z bezsilności. Nawet po nasenie nie miałam ciągłego snu. Tzn. miałam... Po tabletce 3 godziny i koniec. Dzięki mircie zeszłam całkiem z leków nasennych, bralam wcześniej właśnie nasen, później lorafen. 

Po mircie mam tak(ale nie zawsze, czasem przesypiam aż do rana), że jak kładę się koło 23 to budzę się koło2-3, a potem znowu zasypiam.

Musisz wypróbować na sobie

8 godzin temu, Aniko napisał:

 

Dzięki za odpowiedź. Za parę dni pewnie się przekonam czy na mnie zadziała. Mogę mieć nawet przerywany sen, grunt żebym po przebudzeniu zasypiał. Zresztą przed zaburzeniem tak mialem i da się z tym żyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zioom napisał:

Mam pytanie czy bierzecie ten lek na sen czy komuś pomógł na depresję? Ja mam depresję nigdy nie miałem kłopotów że snem...

Ja biorę Mirzaten 30mg przed snem i jestem z leku zadowolony. To głównie lek antydepresyjny ale ma też działanie przeciwlękowe. Dobrze po nim śpię. Widzę że jest tu dużo negatywnych opinii, ale prawda jest taka że na każdego leki działają inaczej. Zawsze jedni będą zadowoleni inni nie. Kiedy zacząłem go brać przez pierwszy tydzień byłem trochę otępiony, ale potem to przeszło. Mi ten lek bardzo pomógł, byłem wtedy naprawdę w kiepskim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×