Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2018 o 16:44, mariano10 napisał:

Wiecie może jak ma się Mirta do leków na alergię typu alertec , amertil , które zawierają cetryzynę ? powinienem brać ale nie wiem czy mogę , mirta chyba oddziaływuje na receptory h1 więc nie wiem czy jest sens dodatkowo łykać przeciwalergiczne ?

Mi właśnie przepisano ją ze względu na silne alergie pokarmowe ,które kończą się napadami tezyczki . Biore w dzień cetyrezyne lub feksofandyne razem z mirta . Ja łącze ,ponieważ mam bardzo silne alergie ,które łącza się z obrzękiem układu oddechowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 21:26, purcela napisał:

Nie wiem co się dzieje, wszystko z powrotem jest tak źle prawie jak było, znów nocne poty,  pobudka 4 rano i drżenie całego ciała, lęki wgniatające w ziemię, mam podejrzenia, że to przez odstawienie Oxazepamu, choć wydawało mi się, że nie biorę go dużo (2 razy dziennie po 7.5 mg). Dziś w zastępstwie  Oxazepamu dostałam Hydroksyzynę 3 razy dziennie po 10 mg.Nie wiem co mam robić, jestem przerażona, że mimo podwyższenia dawki Mirtazapiny do 30 mg znów jest gorzej, czy ktoś też tak miał? Macie doświadczenia z Hydroksyzyną?

Jak u Ciebie Purcela ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elendil napisał:

Co jest bezpieczniejsze chlorprotriksen czy mitrazapina?

chlorprotixen 

 po mirtazapinie chodze dwa dni ( dosłownie ) skołowany ,śpiący , nerwowy i głodny , że nawet boje sięwsiaść do auta , a po chlorp. jak wezme na noc z rana tylko do południa lekka przymułka . Dla mnie to jakbyś czołg ( Mirta ) porównywał do pistoletu na kapiszony ( chlorp. ).

 Nie będe wchodził z tematem głebiej , ale o jakich Ty dawkach obydwu leków mówisz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

chlorprotixen 

 po mirtazapinie chodze dwa dni ( dosłownie ) skołowany ,śpiący , nerwowy i głodny , że nawet boje sięwsiaść do auta , a po chlorp. jak wezme na noc z rana tylko do południa lekka przymułka . Dla mnie to jakbyś czołg ( Mirta ) porównywał do pistoletu na kapiszony ( chlorp. ).

 Nie będe wchodził z tematem głebiej , ale o jakich Ty dawkach obydwu leków mówisz ?

 

45 mg chlorprotrixen i 30 mg mitrazapina oczywiście na sen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elendil napisał:

45 mg chlorprotrixen i 30 mg mitrazapina oczywiście na sen

 

 

1 godzinę temu, Elendil napisał:

 

 

ja osobiście bym zaczął od Chlora , jeśli mowa o tych dawkach jakie przedstawiłeś .

 Mirty za uja nie ruszę , wiele razy się na tym mózgojebie sparzyłem ,,, ale każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na leki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 

ja osobiście bym zaczął od Chlora , jeśli mowa o tych dawkach jakie przedstawiłeś .

 Mirty za uja nie ruszę , wiele razy się na tym mózgojebie sparzyłem ,,, ale każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na leki .

Co wy gadacie ,mirta po paru dniach już w ciągu dnia nie zmula . Ma mniej skutków ubocznych niż neuroleptyki . I polepsza naturalniej sen niż anjoksalityki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 

ja osobiście bym zaczął od Chlora , jeśli mowa o tych dawkach jakie przedstawiłeś .

 Mirty za uja nie ruszę , wiele razy się na tym mózgojebie sparzyłem ,,, ale każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na leki .

Po za tym można stosować mirte 15 mg lub 7,5 mg . Ja takie mam15 mg i dziele je na pół . Mirta jest nowszej generacji lekiem i ma naprawdę mniej skutków ubocznych szczególnie pozapiramidowych jak neyroleptyki . Jedyny minus tego leku ,to tycie i początkowa senność właśnie . Ale przy neuroleptykach tez się tyje .. no macie racje ,każdy organizm inny ,ale mirta ogółem mniej szkodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 

ja osobiście bym zaczął od Chlora , jeśli mowa o tych dawkach jakie przedstawiłeś .

 Mirty za uja nie ruszę , wiele razy się na tym mózgojebie sparzyłem ,,, ale każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na leki .

Czy dawka 100 mg chlora jest szkodliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, wątpię, ale wszystko konsultuj z lekarzem i czytaj ulotki.

Ja wróciłem ostatnio do Mirty. Jakoś moje problemy ze spaniem nie ustąpiły, a jeszcze pojawiła się bezsenność z odbicia. 2mg Rysperydonu wieczorem niestety nie działa nic a nic nasennie, ogólnie przestałem czuć uboki tego neuroleptyku, ale strasznie się czuję jak go nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 21:26, purcela napisał:

Nie wiem co się dzieje, wszystko z powrotem jest tak źle prawie jak było, znów nocne poty,  pobudka 4 rano i drżenie całego ciała, lęki wgniatające w ziemię, mam podejrzenia, że to przez odstawienie Oxazepamu, choć wydawało mi się, że nie biorę go dużo (2 razy dziennie po 7.5 mg). Dziś w zastępstwie  Oxazepamu dostałam Hydroksyzynę 3 razy dziennie po 10 mg.Nie wiem co mam robić, jestem przerażona, że mimo podwyższenia dawki Mirtazapiny do 30 mg znów jest gorzej, czy ktoś też tak miał? Macie doświadczenia z Hydroksyzyną?

Purcela jak się czujesz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 15:22, Lalunia93 napisał:

Jak u Ciebie Purcela ? 

Jest źle, mam takie lęki że nie wiem co ze sobą zrobić,  lekarz przepisał mi teraz Escitalopram i od poniedziałku biorę 5 mg a po tygodniu mam brać 10mg,  lęki jeszcze się nasiliły i boję się że nie wytrzymam.Czy ktoś z Was używał tego leku? Dostałam również Kwetiapinę- neuroleptyk ale boję się go brać.Jakiś koszmar!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purcela. A moim zdaniem dostałaś bardzo dobre połączenie. Nasilenie lęków to najprawdopodobniej efekt wchodzenia escitalopramu na obroty. Ja bym został na połączeniu esci plus mirta. Bez kwetiapiny. Ale to ja. Jak to ktoś ładnie napisał najlepiej sprawdzić na sobie dawki i kombimacje. Wszystkie te leki będą miały jakieś skutki uboczne. Mniejsze dawki mniejsze uboki. Choć też nie zawsze ale prawie. Po mircie chce się zrec na potęgę. Kwetiapina to z kolei neuroleptyk z pełną gamą skutków ubocznych charakterystycznych dla tej grupy leków. Powodzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×