Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Buraczek powiedz mi tak szczerze. Czy Ty masz zdiagnozowana schizofrenię? Dlaczego pytam. Bo koszmary które opisują Twoje posty z innych forów i Twoje doświadczenia przeżywają po tym leku głównie schizofrenicy. Ja mam po prostu kolorowe sny po mirtazapinie. Utylem to fakt ale żadnych wysypek żadnych suchości itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma tabletki 45 rozpadajace się w buzi to podzielić na pół to jest wyzwanie a co dopiero. 45 to maxymalna dawka wg ulotki to fakt co jest trochę dziwne zważając na fakt że mianseryna ma nie pamiętam ale pewnie ze 180. Biorąc podstawowy przelicznik że miansa jest dwa razy słabsza to mirta powinna mieć 90 (i tak de facto ma wg Stephena Stahla). Ale to tylko moje zdanie i nikt się nie musi z nim zgadzać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dawka podtrzymująca wynosi 30–90 mg/d. Maks. dawka dobowa wynosi 200 mg/d. To z profesjonalnego opisu mianseryny. Oczywiście że to dwa różne leki ale idąc na skróty tak się przelicza. Mianseryna razy dwa równa się mirtazapina. W dużym uproszczeniu oczywiście. Nie gniewam się. Nie musimy się ze sobą zgadzać żeby się szanować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też osobiście uważam że najlepiej zacząć od najmniejszych dawek. Raz że uboki a dwa a nuż zadziała i po co większe dawki. Ale niektórzy gdzieś przeczytali że na kogoś fajnie działa taka i taka dawka i też by chcieli taką. Trochę głupota ale każdy ma wolny wybór 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie na temat, ale biorę doraznie po 10, 15 mg mirty na sen. Lek mi się skończył, wizyta u psychiatry za miesiąc, a ja już 2 noce nie spałam do godziny 5 rano. Czy internista może mi wypisać receptę na mirtę, jak pokaże mu wypis ze szpitala na którym jest napisane, że biorę Mirtor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Z innego tematu o mitrze. Po mitrazapinie jak poszedłem spać to miałem taką dezorientację nie wiedziałem wgl gdzie jestem trwało to dość długo ale jakoś przeżyłem, potem zasnąłem i miałem koszmar że ojciec znowu pije,krzyczy itp sen był tak realny mi się wydaje że to nawet były omamy, wyskoczyłem z łóżka i poszedłem sprawdzić co się dzieje czy to dzieje się naprawdę sprawdzałem ojca czy śpi. Położyłem się i spałem dalej już normalnie w miarę. Jak to się będzie powtarzać to schodzę z dawki mirty. W sumie to jedyne skutku uboczne jakie odczułem na tej dawce jak dotąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
6 godzin temu, dr. Psycho Trepens napisał:

Po ilu dniach przechodzi senność po tym leku i zaczyna się działanie aktywizujące ?
 

Ja pierwszy raz łykłem 45 mg na raz i senny nie byłem ale do tego biorę wenlę którą pewnie mnie budzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×