Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wieczór czuję silne lęki, nie wezmę już tej mianseryny. Bo było już ok, tylko spać nie mogłem, a od wczoraj wieczorem, od wzięcia mianseryny kiepsko się czuję. Nawet rzygać znowu mi się chce, co od miesiąca dzięki mitrze solo się nie zdarzało. 45mg to maksymalna dawka mitry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponad tydzień brania Mirtagen 75 i Velafax 15 coraz gorzej,brak sił,słabo mi,uderzenia gorąca i uczucie że zemdleję,zimne poty i serce mi tak dziwnie bije potym leku.Co robić czy to minie czy zmieniać leki tylko nie wiem co na to mój psychiatra kazał brać min 2 tygodnie. :(

Czy te dwa leki są dobre na nerwicę lękową czy polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych dwóch lekach mam straszne kołatania serca l lewej strony non stop to pewnie po tych lekach od kąd zaczołem brać.

 

-- 04 mar 2017, 14:49 --

 

A czy propranolol pomógłby mi w tych kołataniach bo mi się ciągle wydaje że mnie zawał bierze,może to nerwica serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, bralem 15 mg ale dzialalo glownie nasennie, od kilku dni jestem na 22.5 i z zoladkiem mam mega dziwnie, nie wiem czy to postepujace przed lekiem problemy czy od mirty jej dzialania na spowolnienie; Glosne burczenie wzdecia, niemozliwosc wyproznienia tylko zolc, nie mam apetytu od kilku dni na nic kompletni, nawet jak chcialem zjesc to odnrazu od polkniecia bulgotanie itd. svisk jak cholera, pije plyny i nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat tak mi się lęki nasiliły i strach dziś ze sklepu wyszedłem bo się roztrząsłem,myślałem że zemdleje

 

-- 06 mar 2017, 18:15 --

 

Już 2 tygodnie biorę te leki czy dalej je brać czy iść do lekarz żeby zmienił?Zle się po nich czuję gorzej jak przed braniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie trzeci tydzień brania nasiliły się lęki i trzęsienie rąk :( .Dziś byłem w sklepie na zakupach i takiej dostałem paniki,ręce się mi tak roztrzęsły,że nie mogłem zakupów spakować do reklamówki.Pani w sklepie patrzy na mnie jak na alkoholika :shock: a ja blady roztrzęsiony myślałem,że tam padnę,marzyłem jak najszybciej wyjść z tego sklepu.Nie wiem ale już skutki uboczne powinny ustąpić po trzech tygodniach brania.Może te leki nie dla mnie.To nie jest życie,żeby nawet zakupów nie zrobić w sklepie :( .Chwała Bogu,że za mną kolejki nie było bo pewnie jeszcze bym bardziej panikował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna na poczatku ma wyrzut dopaminy znacznie wiekszy niz mrita.

Skąd taki wniosek?

 

Mozna powiedziec ze małe dawki miansy aktywizują a pozniej walą na łóżko.

Jest dokładnie odwrotnie. Małe dawki, tj. ok. 15-30 mg mianseryny są typowymi dawkami nasennymi, powyżej ok. 30 mg ich działanie typowo nasenne zazwyczaj słabnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wal regułami. Bo na reguły sa zasady.

Zawsze myślałem, że reguła = zasada. Może w takim razie walnij jakimś rzetelnym źródłem (w postaci badania), że mianseryna jest, rzekomo, na początku bardziej dopaminergiczna.

Tak się składa, że to mirtazapina jest bardziej "dopaminergiczna" (dopaminergiczność wyrażona jako funkcja stężenia DOPAC) , ponieważ zwiększa poziom metabolitu dopaminy - DOPAC powyżej 80%, natomiast mianseryna maksymalnie 60%:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8627567

Both mirtazapine (2 and 5 mg/kg s.c.) and idazoxan (1 mg/kg s.c.) caused a rapid increase in DOPAC by up to 80%. Mianserin slowly increased DOPAC, reaching a maximal increase of 30 and 60% at 2 and 5 mg/kg s.c., respectively.
A ja z własnych obserwacji wiem, że 15mg miansy potrafi zaktywizować na kilkanaście minut po czym mocno uśpić.

Czyli jak ciebie to i każdego, bez wyjątków?

 

Ale do tego dojdą lekarze może po wnikliwych badaniach.

Lekarze nie wiedzą, ale ty już wiesz? :P

 

Tak samo jak było z kwetiapiną i alzhaimerem.

A co z nimi było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na leki nie ma reguły. I na efekty tez. Z reguły sa takie i takie. Ale zasada jest taka ze nie ma reguł :)

Masło maślane. W psychofarmakologii są pewne reguły, czy ci się podoba czy nie, co nie musi oznaczać jednakowej odpowiedzi terapeutycznej każdego pacjenta na ten sam lek.

 

Wyobraź sobie że pracuje z pacjentami chorymi na Alzheimera i te gówniane reguły i zasady nijak sie imają do ich leczenia.

Jak na razie to piszesz jakbyś sam miał Alzheimera :twisted:

 

A prawda jest taka że da sie go wyleczyć. Ale to leki poza zasiegiem zwykłych producentów. Są pewne ośrodki które już zrobiły badania. Mają wyniki. Jakbyś wiedział to byś głupio nie pytał. Narazie to kilka przypadków które widziałem ale pewnie i wiecej które "hoduja".

Czyli posiadłeś tajemną wiedzę dot. sposobu wyleczenia Alzheimera, niedostępną dla zwykłych śmiertelników?

A nie należysz przypadkiem do towarzystwa płaskiej Ziemii? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka już prawie miesiąc na Velafaxie i mirtagenie i poprawy szczerze nie widzę :( ciągle jestem zmęczony,brak mi sił i jestem bardziej nerwowy a lęki i panika to się chyba nasiliły.Cały czas jestem roztrzęsiony.Już chyba pora aby zmienić leki bo poprawy raczej nie będzie.Co wy na to ?może coś polecicie na zaburzenia lękowe i napady paniki? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ssri i snri na Ciebie nie działają, a nawet potęgują lęki, to niestety nie znajdziesz leku dla siebie.

Jest pregabalina, podobnie jak SSRI jest lekiem I rzutu w leczeniu lęku uogólnionego (wolnopłynącego), czyli GAD, możesz ją dodać do branej już wenlafaksyny i mirtazapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak prega jest godna polecenia, możesz popróbować, coś tam u mnie działała ale bardzo szybko rosła tolerancja. Ja brałem sertaline, escitlopram, paroksetyne, fluoksetyne, fluwoksamine, wenle solo, wenle z mitrą, teraz mitrę solo. I szczerze to były zmiany kosmetyczne tylko. Tak naprawdę oprócz benzo to medycyna nie ma nic konkretnego do zaoferowania na lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja na benzodiazepiny rośnie nieporównywalnie szybciej niż na pregabalinę. Tolerancja na pregabalinę jest bardzo indywidualna, u mnie ona nie występowała, więc to nie reguła.

Ponadto można spróbować opipramol:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26983569

The well-tolerated anxiolytic opipramol is the first psychotropic drug with proven efficacy in somatoform disorders with effects on symptoms of somatization, anxiety, and depression. The compound is also effective and safe in GAD.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11199949

The efficacy of both active compounds was higher than the effects with placebo treatment. There were statistically significant differences (p < 0.05, according to the analysis of covariance) in the main outcome criterion (baseline-adjusted final means of an intent-to-treat analysis of the total scores on the Hamilton Rating Scale for Anxiety) and in secondary efficacy parameters, with global improvement of 47% for placebo and significantly more for opipramol (63%) and alprazolam (64%). Regarding safety and tolerability, no substantial differences in the number of adverse events observed between treatment groups were obvious. Sedation seemed more pronounced with alprazolam treatment than with opipramol or placebo. In this trial, it was demonstrated for the first time that opipramol, a strong but nonselective sigma site ligand, possesses anxiolytic efficacy superior to placebo in the treatment of GAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Opipramolu wygląda ciekawie, nie wiem czemu nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Wskazania - zaburzenia występujące pod postacią somatyczną - , tego właśnie potrzebuję. Żeby go wywalczyć u lekarza czeka mnie znowu batalia z nim, tak jak o pregabalinę w tamtym roku :) . Każdy lekarz u którego byłem ma klapki na oczach i widzi tylko ssraje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Opipramolu wygląda ciekawie, nie wiem czemu nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Wskazania - zaburzenia występujące pod postacią somatyczną - , tego właśnie potrzebuję. Żeby go wywalczyć u lekarza czeka mnie znowu batalia z nim, tak jak o pregabalinę w tamtym roku :) . Każdy lekarz u którego byłem ma klapki na oczach i widzi tylko ssraje.

Idź do ogólnego, lekarze POZ bardzo chętnie i często wypisują opipramol jak lek uspokajający, przeciwlękowy i nasenny. Jest to dość uniwersalny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×