Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

167 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      120
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie pomógl ten lek jak zaden inny!!Nie ma co sluchac opinii tylko brac...w koncu nie bez kozery to jeden z najlepszych leków na depresje:):)Pozdrawiam:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ponoc to nowy lek a tak rzadko znany w porownaniu do np efectinu skuteczny jest w ogole jak sie po nim czujecie bierzecie solo czy w duecie z ssri ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry lek ale rzeczywiscie malo znany moze dlatego ze jest przepisywany albo jako lek kolejnego rzutu albo na bardzo silne epizody depresji, w kazdym badz razie mnie pomogl i to bardzo- dzieki niemu znowu poczulam sie szczesliwa, jedynie co mnie w nim czasami wkurza to ze po za duzej dawce czuje sie szczesliwa do granic mozliwosci az w koncu robi mi sie niedobrze i zaczynam dolowac, ale to tylko wtedy jak wezme 15 mg, w mniejszych dawach taki efekt wcale nie wystepuje. Takze serdecznie polecam bo to jest pierwszy lek ktory naprawde mi pomógl:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę mirzaten na bezsennoś.

dziala nieżle, śpię znacznie lepiej, ale niestety tyję ! nie zaczęlam wcale więcej jesc! mimo naprawdę rygorystycznej diety tyję! chcialabym dowiedziec sie jakie leki tego typu nie powodują tycia! wylecze sie z bezsenności, a zaczne leczc sie na otyłosc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dwoch tygodniach brania doszlem do wniosku zeby odstawic to dziadostwo jedyny efekto to dobry sen az za doby zn powodujacy sennosc za dnia nawet przy dawce pol 15 mg nie dziala na mnie antydepresyjnie typowy zamulacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotna różnica Mirtoru w stosunku do innych mirtazapin dostępnych jest to,że ten akurat preparat jest w tabletkach ulegających rozpadowi w jamie ustnej.

Wchłanianie Mirtoru jest lepsze niż w przypadku tabletek powlekanych.

Dlatego nie sugerował bym się odpowiedziami na leczenie innych osób tutaj reakcja na leczenie może być zupełnie inna,z resztą każdy reaguje w sposób indywidualny na leczenie daną grupą prepartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem - działa znakomicie nasennie. Początkowo powodował też znaczne wyciszenie i uspokojenie (dla mnie rzecz pozytywna). Po 3 miesiącach efekt nasenny wciąż był znakomity, ale brak wpływu na dzień nastepny w postaci wyciszenia spowodował zmianę leku. Jako lek nasenny oceniam b. pozytywnie.

 

Co do tycia - dieta i ćwiczenia - i tycia nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko wiedzieć czy mirtor 30 mg jest tabletką podzielną????????

 

i co znaczy że sie rozpuszcza w ustach?tak jest napisane w opisie tego leku :?

 

PILNE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko wiedzieć czy mirtor 30 mg jest tabletką podzielną????????

bralam ten sam lek pod inna nazwa mirtazaine teva i bylo one dostepne tez tylko w 30 mg moze sa jeszcze jakies inne firmy ktore produkuja ten lek....musisz pytac lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko wiedzieć czy mirtor 30 mg jest tabletką podzielną????????

 

i co znaczy że sie rozpuszcza w ustach?tak jest napisane w opisie tego leku :?

 

PILNE!!!

 

 

Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej dokładnie jest tak to sprecyzowane,oznacza to tyle że wchłania się ona inaczej poprostu jak ją położysz na języku ulega rozpuszczeniu w tempie 10 sekund i wchłania się przez błonę śluzową czyli następuję szybsze działanie leku.

tego typu tabletek nie powinno się dzielić

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:14 pm ]

chciałbym tylko wiedzieć czy mirtor 30 mg jest tabletką podzielną????????

bralam ten sam lek pod inna nazwa mirtazaine teva i bylo one dostepne tez tylko w 30 mg moze sa jeszcze jakies inne firmy ktore produkuja ten lek....musisz pytac lekarza

 

Mirtazapina tej firmy występuję w formie tabletek powlekanych natomiast Mirtor to tabletki ulegajace rozpadowi w jamie ustnej substancja ta sama lecz forma tabletek inna.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:15 pm ]

chciałbym tylko wiedzieć czy mirtor 30 mg jest tabletką podzielną????????

bralam ten sam lek pod inna nazwa mirtazaine teva i bylo one dostepne tez tylko w 30 mg moze sa jeszcze jakies inne firmy ktore produkuja ten lek....musisz pytac lekarza

 

Mirtazapina tej firmy występuję w formie tabletek powlekanych natomiast Mirtor to tabletki ulegajace rozpadowi w jamie ustnej substancja ta sama lecz forma tabletek inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina tej firmy występuję w formie tabletek powlekanych natomiast Mirtor to tabletki ulegajace rozpadowi w jamie ustnej substancja ta sama lecz forma tabletek inna.

dobrze widziec:D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) nieźle się wczoraj nastraszyłam czytając wątek o mirzatenie (wczoraj lekarz mi to przepisał i chciaŁam zobaczyć co to- po zobaczeniu tego forum pożałowałam, że nie pragnęłam pozostać w słodkiej niewiedzy i włosy mi stanłęy dęba). Jednak wezmę, raz kozie śmierć, a jakby było tragicznie to więcej nie wezmę- pomyślałam, wzięłam wczoraj pół tabletki i przeżyłam! Co prawda po godzienie od zażycia strasznie mnie głowa rozbolała, a w nocy obudziłam się o 2.30 i nie mogłam usnąć do rana, ale nie wiem, czy to wina tego leku czy ogólnie mego stanu, ale ostatnio sypiałam raczej dobrze. Rano wstałam ze wspomnianym bólem głowy, nic szczególnego nie czuję dziś- ani lepiej, ani gorzej. Piszę to, by wszyscy podobni mi wczoraj pokrzepili się nieco na duchu :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

1 - każdy z nas inaczej reaguje na leki, a zdecydowanie chętniej piszą te osoby którym nie pomógł dany lek, ja tu tez dołożę swoje trzy grosze i powiem ze po Lerivonie i Mirzatenie było fatalnie Lerivon długo sie probowałem zmusić się do przetrzymania niekorzystnych objawów, a przy mirzatenie po 2 dawkach wywaliłem resztę do toalety i zadzwoniłem do lekarza - tak bylem umówiony i dostałem Asentre (tzn wróciłem do niej po krótkiej przerwie) póki co obywam sie teraz bez, ale wspomnienia tychże dwóch leków (L i M) to:

- ciężka głowa, nieustająca senność w dzień, ogólne podenerwowanie, brak koncentracji i przy Lerivonie ponad 10kg albo i więcej w góre...

co nie znaczy ze tak działa na wszystkich, na pewno w założeniu ma poprawić sen i ogólnie wyciszyć... co do aktywizacji nie dla mnie...

pozdrawiam i życzę trafionych rozwiązań leczniczych, niekoniecznie prochami... może spokojem w życiu...

C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to dziwne jaki lekarz wam go przepisywal bo na sile mi tez chcial wmowic ze to swietny lek chociarz nie dalo sie po nim normalnie funkcjonowac czyzby lobbing farmaceutyczny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio od lekarza dostałam właśnie ten lek(przynajmniej mi się tak wydaje) nazywa się MirtaMerck(mirtazapinum) i musze przyznać, iż dziwnie na mnie działa kręce się przez pół nocy a czuje się rano jakbym dostała obuchem w głowę i pół dnia chodze jakby nie tomna. Potem gdy zbliża się noc ozywiam się ale znów powstaje ten sam problem jka usnąć :/. Ktoś miał podobnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×