Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2020 o 06:55, Arnin napisał:

Wiesz...lepiej żebyśmy Tobie nie opowiadali jakie mogą być skutki uboczne bo mogą być motorem napędowym (siłą sugestii) i dokładnie takie u Ciebie wystąpić, brałeś dość krótki okres czasu, gdybym ja był w takiej sytuacji to bym zszedł na 0,5 potem na 0,25 i wsio... nie powinno być poważnych skutków ubocznych, może jakieś nikłe, mało zauważalne. Ale nic nie sugeruję, takie działania trzeba z lekarzem skonsultować, pozdrawiam.

 

Dodam do tego, że przez te 9 lat niewiele pamiętam, mam luki w pamięci,  czuję, że minęły jakby to było kilka miesięcy, klonazepam okradł mnie z czasu, paradoksalnie moje problemy zaczęły się od zbyt dużej ilości przyjmowanych bodźców, zbyt dobrej pamięci, zapamiętywałem praktycznie wszystko (a to jest bardzo męczące, jak RAM w komputerze, pamięć się zapełnia śmieciami, normalny mózg jest w stanie filtrować dane które zapamiętuje) i zacząłem brać klonazepam bo spowalnia ruch neuronów, mogłem na nim działać/ nie myśleć, co było ulgą..

Pamietam jak opowiadales ze bierzesz raz ma tydzien i jest spoko. Byles pozytywnie nastawiony ze ciebie to nie dotyczy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 19:08, Qtomo napisał:

Witam. Dość dlugo wkrecal mi sie asertin, na teraz po ponad 2 miesiacach moge stwierdzic ze poprawa jest, wiec przyszedl czas na odstawke alpy. Na poczatku bralem 3 x po 0,5 alpragenu. Potem przeszedlem na xanax sr 0,5 dwa razy dziennie i nie bylo tragedi, teraz jestem na 0,75mg na dzien. Moge sie spodziewac jakis spektakularnych jazd? Narazie po za lękiem z rana i takim jakby mrowieniu z tylu glowg i czasem w ciagu dnia nic innego nie zaobserwowalem, zadnych somatow.  

Standardowo to sie zmniejsza o 10% zeby zniwelowac skutki uboczne. Ale jak idzie ci dobrze na odejciu wiekszej dawki do dlaczego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 08:25, mpConroe napisał:

Jak to się stało, że wpadliście w uzależnienie od benzodiazepin? Ja na szczęście jestem świadomy szkodliwego wpływu tych leków i ich nie biorę. Miałem tylko przez krótki czas Lorafen w szpitalu. Ale później już bez.

Bo lekarze przepisywali i nie ostrzegali. Lekarz daje, pomaga, to biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 07:46, Arnin napisał:

Ja zauważyłem że przy tym samym odżywianiu tracę wagę, podejrzewam, że ma to związek z niską dawką klonazepamu, sprawdziłem że ma spory udział w podnoszeniu wskaźnika TSH i innych hormonów tarczycy, stąd gdy zredukowałem dawkę - tracę na masie.

Uj to ja bym tak chciala 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miss Worldwide napisał:

Pamietam jak opowiadales ze bierzesz raz ma tydzien i jest spoko. Byles pozytywnie nastawiony ze ciebie to nie dotyczy 😁

Z tygodniowymi przerwami, ale klon uderza po 10 dniach, więc na nic się to zdało ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie dojscie do masek respiratorow ffp1? Masakra tutaj nie ma nugdzie w sklepach.online 0. Chyba ze gdzies na ebayu ale ceny masakr

Ffp3 albo 2 oczywiscie. 1 nie dzialaja.

 

A co tu tak cicho?

My jestesmy uwiezieni w domu i mozna ohujec. Chyba zaczyna mi depresja dowalac 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety, w żadnych sklepie w mieście nie ma nawet malarskich/przeciwpyłowych masek, ludzie się rzucili na to jak na papier toaletowy, niedobór spowodowany jest w głównej mierze przez "Januszy biznesu", co to wykupowali maski po 4zł/szt. a sprzedawali na allegro po 100zł/szt....Powinni odpowiednią karę ponieść za żerowanie na tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SayYes napisał:

Jastara Ty żyjesz jeszcze ??? CO tutaj tak cicho ??? Nikt nic nie pisze...

Zyje, żyję ale ciężko mam teraz bardzo.Moja córka urodziła 2 tygodnie temu chłopczyka i okazało się że ma wadę serduszka.W 5 dobie życia był operowany , ooeracja się niby udała, ale jeszcze czekamy w niepewności czy przeżyje.Szpital zamknięty z powodu zasranego wirusa, córka nie może być tam z nim, ani go zobaczyć bo nokogo nie wpuszczają.Wróciłam do alproxu na chwilę bo nie zdawałam rady.Teraz znowu ograniczam i dość dobrze mi to idzie.Wszyscy żyjemy tylko czekaniem na wyzdrowienie małego i jeszcze ten wirus.Pozdrawiam Cię, jak Ty się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jastara napisał:

Zyje, żyję ale ciężko mam teraz bardzo.Moja córka urodziła 2 tygodnie temu chłopczyka i okazało się że ma wadę serduszka.W 5 dobie życia był operowany , ooeracja się niby udała, ale jeszcze czekamy w niepewności czy przeżyje.Szpital zamknięty z powodu zasranego wirusa, córka nie może być tam z nim, ani go zobaczyć bo nokogo nie wpuszczają.Wróciłam do alproxu na chwilę bo nie zdawałam rady.Teraz znowu ograniczam i dość dobrze mi to idzie.Wszyscy żyjemy tylko czekaniem na wyzdrowienie małego i jeszcze ten wirus.Pozdrawiam Cię, jak Ty się czujesz?

O rany... to rzeczywiście się sporo działo u Ciebie. Oby wszystko się dobrze ułożyło. U mnie też nerwica szaleje ale nie wróciłem do benzidiazepiny. Zazywam cały czas zmniejszoną dawkę pregabaliny ale dołożyłem na noc Miansec żeby lepiej spac.. Straszne czasy nastały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SayYes napisał:

O rany... to rzeczywiście się sporo działo u Ciebie. Oby wszystko się dobrze ułożyło. U mnie też nerwica szaleje ale nie wróciłem do benzidiazepiny. Zazywam cały czas zmniejszoną dawkę pregabaliny ale dołożyłem na noc Miansec żeby lepiej spac.. Straszne czasy nastały...

Ja też mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy.Biorę alprox jak potrzebuję, ale pomaga mi dawka 0.125mg uspakaja mnie.Jak wygląda sytuacja u Ciebie w Krakowie jeśli chodzi o wirusa? Ja mieszkam na wsi, izolować się jest łatwo, ale do sklepu trzeba wyjść od czasu do czasu.Pozdrowienia☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jastara napisał:

Ja też mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy.Biorę alprox jak potrzebuję, ale pomaga mi dawka 0.125mg uspakaja mnie.Jak wygląda sytuacja u Ciebie w Krakowie jeśli chodzi o wirusa? Ja mieszkam na wsi, izolować się jest łatwo, ale do sklepu trzeba wyjść od czasu do czasu.Pozdrowienia☺

W Krakowie z izolacją gorzej. Obawiam się żę wirus będzie się rozprzestrzeniał cały czas. Dzisiaj kardiolog mi powiedział ze to się nie skończy szybko a już na pewno nie za dwa miesiące... Najgorsze ze to oprócz choroby i śmierci pociągnie za sobą ubóstwo... strasznie dużo firm zbankrutuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 09:55, Arnin napisał:

Nawet do lekarza, apteki, po najpotrzebniejsze zakupy?

Do lekarz mozna jak sie rozmawialo z lekarzem i kazal przyjsc. Po zakupy mozna ale do najblizszego sklepu tylko i bardzo kontroluja i jak zboczydz z drogi dom-sklep to nie ma tlumaczenia. Albo jak cie zalapia jak idziesz q strone domu bez zakupow  Do apteki tez moge ale ttlko najblizszej. Jak w mojej aptece czegos nie ma to dzwonic musze do innej i jak maja dany produkt to wysylaja "przepustke" ze jedziesz odebrac lek. Mandaty sa dosyc wysokie. Jak cos tam zaczniesz dyskutowac a ze to a ze tamto to ci dowala kilka tysiecy euro albo zabiora na dolek i tyle. Lepiej zamknac gebe. Dziewczyna na poczatku myslala, ze biegac sobie moze i policja do niech podjechala i dziewczyna zaczela sie madrzyc od rau na glebe i na dolek. A za to ze szarpala to nawet sprawe sadowa bedzie miec. Jedynie co to moge wyjsc z psem ale na 10min i na 100m od domu. Jak zalapia za daleko to mandat. Chociaz tu sa opinie podzielone, bo stan wyjatkowy nie podaje na ile mozesz sie oddalic z psem wiec te 100m to wymysly lokalnych wladz a oni nie maja kompetencji. No ale policjant robi co mu szef kaze a nie co jest w ustawie 🤪 Ale ponoc bedzie mozna sie odwolac i sa szanse na wygrana. Jednak nie ma co sie klocic z policjantem lepiej wziac mandat i sie odwolac bo jak zaczniej gadac to tez dowalaja za nieposlusznstwo wobec wladzy czy tam za lekcewazenie itp. Jest lipa. W PL to ludzie sobie chodza w sumie gdzie chca oby sie nie gromadzili. My na 4 spusty w domach zamknieci na serio na kazdym kroku mijasz sie z policja wiec nie ma co. A niby taki lewacki kraj i rząd. Ale w sumie co sie dziwic komuna to komuna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 16:12, Jastara napisał:

Ja też mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy.Biorę alprox jak potrzebuję, ale pomaga mi dawka 0.125mg uspakaja mnie.Jak wygląda sytuacja u Ciebie w Krakowie jeśli chodzi o wirusa? Ja mieszkam na wsi, izolować się jest łatwo, ale do sklepu trzeba wyjść od czasu do czasu.Pozdrowienia☺

Hej co tam u Ciebie ??? Co tam u Was wszystkich. Ja się staram trzymać ale różnie bywa. Lorafenu nadal nie biorę ale zdarzyło mi się kilka razy zażyć Cloranxen. No i odstawiłem Pregabaline. Schodziłem z 300 na dobę i nie było absolutnie żadnych skutków odstawiania. Totalnie nic się nie pojawiło. Tak więc prawdą się okazało że jeżeli dawka Pregabaliny nie przekracza 300 to odstawia się ją bezproblemowo. Obecnie zażywam tylko Miansec 10 mg na noc  żeby poprawić sen i to wszystko. A dni są różne... raz się czuje dobrze raz gorzej.... chyba jak każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SayYes napisał:

Hej co tam u Ciebie ??? Co tam u Was wszystkich. Ja się staram trzymać ale różnie bywa. Lorafenu nadal nie biorę ale zdarzyło mi się kilka razy zażyć Cloranxen. No i odstawiłem Pregabaline. Schodziłem z 300 na dobę i nie było absolutnie żadnych skutków odstawiania. Totalnie nic się nie pojawiło. Tak więc prawdą się okazało że jeżeli dawka Pregabaliny nie przekracza 300 to odstawia się ją bezproblemowo. Obecnie zażywam tylko Miansec 10 mg na noc  żeby poprawić sen i to wszystko. A dni są różne... raz się czuje dobrze raz gorzej.... chyba jak każdy.

Witaj, u mnie dobre nowiny, mały po operacji wraca di zdrowia, od niedzieli córka już może być z nim w szpitalu☺. Jeszcze trochę tam będą, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.Najważniejsze że mogą być razem, mama i synek.Ja znowu nie biorę alproxu i różnie się czuję, powiedz jak długo mogą być te dolegliwości odstawienne? Najgorsze zawroty głowy, słabe nogi.W nocy śpię o dziwo.Teraz całymi dniami pracuję w ogrodzie, jak brałam to byłam bardzo słaba, teraz tego nie ma no i skończyło się szarpanie serca☺. Na chwilę obecną nie biorę żadnych leków.Napisz kiedy przejdą te zawroty głowy?Cieszę się że też już nie bierzesz pregabaliny.Uważaj na siebie, szczególnie teraz gdy zaraza szaleje, pozdrawiam Cię i wszystkiego dobrego☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lorazepam ma dzialania? Wzielam 5mg przedwczoraj i 5mg wczoraj wieczorem i dzisiaj wieczorem chodze lekko zamulona. 24h to juz chyba nie powinno byc sladu nie  ?

Ps. Nie chce mi sie opowiadac dlaczego tyle wzielam. Kiedys juz tak zrobilam przez 3 dni i nie polecam. Na zejsciu zalamanie depresyjne placz i lament.  Pewnie czeka mnie to samo ale coz. Jutro wracam do 0.25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 15:47, Jastara napisał:

Witaj, u mnie dobre nowiny, mały po operacji wraca di zdrowia, od niedzieli córka już może być z nim w szpitalu☺. Jeszcze trochę tam będą, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.Najważniejsze że mogą być razem, mama i synek.Ja znowu nie biorę alproxu i różnie się czuję, powiedz jak długo mogą być te dolegliwości odstawienne? Najgorsze zawroty głowy, słabe nogi.W nocy śpię o dziwo.Teraz całymi dniami pracuję w ogrodzie, jak brałam to byłam bardzo słaba, teraz tego nie ma no i skończyło się szarpanie serca☺. Na chwilę obecną nie biorę żadnych leków.Napisz kiedy przejdą te zawroty głowy?Cieszę się że też już nie bierzesz pregabaliny.Uważaj na siebie, szczególnie teraz gdy zaraza szaleje, pozdrawiam Cię i wszystkiego dobrego☺

No to super że się trzymasz i nie bierzesz leków. Co do zawrotów głowy to jest to jeden z podstawowych objawów nerwicy i niestety może być już na zawsze. Też je miewam. Im mniej będziesz na nie zwracać uwagę tym mniej one będą dokuczliwe. Cieszę się że odstawienie pregabaliny nie było ani w 10 procentach takie ciężkie jak inni mówili. Ale może dlatego że brałem 300 na dobe a nie np. 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SayYes napisał:

No to super że się trzymasz i nie bierzesz leków. Co do zawrotów głowy to jest to jeden z podstawowych objawów nerwicy i niestety może być już na zawsze. Też je miewam. Im mniej będziesz na nie zwracać uwagę tym mniej one będą dokuczliwe. Cieszę się że odstawienie pregabaliny nie było ani w 10 procentach takie ciężkie jak inni mówili. Ale może dlatego że brałem 300 na dobe a nie np. 600.

Ale te zawroty są okropne, jeszcze od wczoraj mam znowu soadek ciśnienia i pulsu.Nie wiem czy to od nerwicy, czy skutek odstawienia?Co do pregabaliny, też czytałam że 300 to dawka optymalna.Powyżej tego podobno już nie działa.Jak tam wirus w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×