Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, SayYes napisał:

Wiesz ile masz tych dodatkowych skurczy na dobę ?

Niby parę, a ja czuję to często.Teraz mam ten puls przyspieszony już dwie noce no i wczoraj w dzień.Może przeczekam, myślę że to z powodu redukcji.A jeśli coś innego to i tak mi żaden lekarz nie pomoże.Niedługo idę znowu do kardiologa, sama nie wiem po co, ostatnio kazał mi brać bisocard, ale jak usłyszał jakie mam tętno po cwiartce /40/ to rozłożył ręce.No mam przes...e😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jastara napisał:

iedługo idę znowu do kardiologa, sama nie wiem po co, ostatnio kazał mi brać bisocard, ale jak usłyszał jakie mam tętno po cwiartce /40/ to rozłożył ręce

To weź 1/8 tabletki, to jest idealny lek na "galopujące" serce.

 

8 godzin temu, SayYes napisał:

Ckonazepam to najsilniejsza i zdaniem lekarzy najtrudniejsza do odstawienia benzodiazepina. Mój psychiatra powiedział że oni to traktują jako ostateczność. I Ashton też pisze ze to cytuję wyjątkowo złośliwe benzo.

Zdaniem uzależnionych od heroiny trudniej go odstawić od twardych narkotyków, niemniej jednak jest to bardzo skuteczny lek i wielu osobom pomaga doraźnie, stale, ale czy próbowałeś go na własnej skórze ? Dla wielu jest wybawieniem, a czytając jakie to macie straszne skutki uboczne nawet przy stopniowym i rozłożonym w czasie odstawianiu Xanaxu to w tym świetle klon nie wydaje się tym złym ;) Klon nie jest ostatecznością, otchłanią w którą wpadniesz i nie ma już powrotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jastara napisał:

Niby parę, a ja czuję to często.Teraz mam ten puls przyspieszony już dwie noce no i wczoraj w dzień.Może przeczekam, myślę że to z powodu redukcji.A jeśli coś innego to i tak mi żaden lekarz nie pomoże.Niedługo idę znowu do kardiologa, sama nie wiem po co, ostatnio kazał mi brać bisocard, ale jak usłyszał jakie mam tętno po cwiartce /40/ to rozłożył ręce.No mam przes...e😞

No i jak tam... Dzisiaj sądny dzien... serce kołacze bez przerwy... niby bije 80 w spoczynku ale strasznie mocno i szarpie.... pierwszy raz odkąd odstawiłem całkowicie benzo jestem na granicy wzięcia tego kur...estwa tak mi dzisiaj daje popalić.... brzuch, klatka piersiowa wszystko boli... masakra....na razie zazylem melise i dodatkową tabletkę isoptinu. w planie mam jeszcze rumianek i forsen na dobranoc. Jak to nic nie da to nie wiem czy dam rade się powstrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, SayYes napisał:

No i jak tam... Dzisiaj sądny dzien... serce kołacze bez przerwy... niby bije 80 w spoczynku ale strasznie mocno i szarpie.... pierwszy raz odkąd odstawiłem całkowicie benzo jestem na granicy wzięcia tego kur...estwa tak mi dzisiaj daje popalić.... brzuch, klatka piersiowa wszystko boli... masakra....na razie zazylem melise i dodatkową tabletkę isoptinu. w planie mam jeszcze rumianek i forsen na dobranoc. Jak to nic nie da to nie wiem czy dam rade się powstrzymać...

Witaj, dziś puls jeszcze przyspieszony ale mniej niż wczoraj, przeważnie 80 to u mnie duzo, z reguły mam 60-70.Serce też szarpie, jestem słaba, ale to chyba przy odstawianiu tak jest? Wytrzymaj jeszcze trochę, nie dobieraj, tyle już przecierpiales , udało Ci się odstawić.To przejdzie, będzie coraz lepiej, trzymam kciuki, napisz jutro co zrobiłeś, czy dałeś radę powstrzymać się.Pozdrawiam i powodzenia☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jastara napisał:

Witaj☺ ja mam obsesję na tle mojego serca, bo nerwica u mnie atakuje serce właśnie, wciąż mam palec na szyi aż siniaki mi się porobiły,jak ma ciśnienie 130/80 to czuję się strasznie , bo zawsze mam niskie.Ta noc druga z rzędu kiedy obudziło mnie galopowanie, tetno między100 a 90.Nic nie wzięłam bo się bałam, nie dobralam też alproxu, poszłam pod prysznic i wypiłam prawie litr wody.Po15 minutach puls 60 , no i co to jest?Prawda, że wieczorem dowiedziałam się, że wnuczja jest chora, ale nic poważnego, a ja już o mało nie wpadłam w panikę, a może wpadłam w nocy?Ja już nie wiem co robić? U mnie głupi telefon powoduje panikę!!!!

Ataki paniki moga wystepowac nawet podczas snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Slayer napisał:

Hejo Miss!

Mogłabyś mi podesłać bezpośredni link do tego fimu?Jakoś pominąłem ten fillm i bardzo bym chciał go zobaczyć a nigdzie nie mogę go znaleźć,na zalukaj mi wybija,że nie mają takiego filmidła w ofercie.

Pozdro!

Prosze 

https://zalukaj.com/zalukaj-film/8341/helen-2009.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jastara napisał:

Niby parę, a ja czuję to często.Teraz mam ten puls przyspieszony już dwie noce no i wczoraj w dzień.Może przeczekam, myślę że to z powodu redukcji.A jeśli coś innego to i tak mi żaden lekarz nie pomoże.Niedługo idę znowu do kardiologa, sama nie wiem po co, ostatnio kazał mi brać bisocard, ale jak usłyszał jakie mam tętno po cwiartce /40/ to rozłożył ręce.No mam przes...e😞

To samo temu koledze sie dzieje. Nie moze proprananolu bo w dzien mu zbija bicia serca jak jest w ruchu ale w nocy mu za bardzo obniza.

A jak nie cwiartke to polowe cwiartki mozesz wziac. A moze proprananol ma slabsze dzialanie? Mi dali dawke dla dzieci i bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arnin napisał:

To weź 1/8 tabletki, to jest idealny lek na "galopujące" serce.

 

Zdaniem uzależnionych od heroiny trudniej go odstawić od twardych narkotyków, niemniej jednak jest to bardzo skuteczny lek i wielu osobom pomaga doraźnie, stale, ale czy próbowałeś go na własnej skórze ? Dla wielu jest wybawieniem, a czytając jakie to macie straszne skutki uboczne nawet przy stopniowym i rozłożonym w czasie odstawianiu Xanaxu to w tym świetle klon nie wydaje się tym złym ;) Klon nie jest ostatecznością, otchłanią w którą wpadniesz i nie ma już powrotu...

Ja nie mowilam o klonie tylko ogolnie o benzo. Chyba nie bralam klona ale teraz jak mysle to cloranxen to nie jest klonazepam 🤔🤔🤔 Bo jak tak to bralam kilka lat i dobrze dzialal. Odstawilam z dnia na dzien i spalam przerwanym snem i mdlosci mialam przez rok. Ale takie meczace 24h na dobe ciagle mnie mdlilo. Nawet jak juz kladlam sie spac to mnie mdlilo. Spac normalnie zaczelam po kilku miesiacach a mdlosci trwaly o wiele dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SayYes napisał:

No i jak tam... Dzisiaj sądny dzien... serce kołacze bez przerwy... niby bije 80 w spoczynku ale strasznie mocno i szarpie.... pierwszy raz odkąd odstawiłem całkowicie benzo jestem na granicy wzięcia tego kur...estwa tak mi dzisiaj daje popalić.... brzuch, klatka piersiowa wszystko boli... masakra....na razie zazylem melise i dodatkową tabletkę isoptinu. w planie mam jeszcze rumianek i forsen na dobranoc. Jak to nic nie da to nie wiem czy dam rade się powstrzymać...

Say, forsen daje radę u Ciebie na spanie? Pamiętaj, że dziś już "działa" pełnia. Ja zawsze ją czuję. 

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miss Worldwide napisał:

Ja nie mowilam o klonie tylko ogolnie o benzo. Chyba nie bralam klona ale teraz jak mysle to cloranxen to nie jest klonazepam 🤔🤔🤔 Bo jak tak to bralam kilka lat i dobrze dzialal. Odstawilam z dnia na dzien i spalam przerwanym snem i mdlosci mialam przez rok. Ale takie meczace 24h na dobe ciagle mnie mdlilo. Nawet jak juz kladlam sie spac to mnie mdlilo. Spac normalnie zaczelam po kilku miesiacach a mdlosci trwaly o wiele dluzej.

Tak, u mnie po odstawce lorafenu też bardzo długo mdłości, tak cyklicznie jakoś... tygodnie z totalnym brakiem apetytu i te mdłości właśnie wtedy, potem znów trochę lepszy apetyt i znów gorzej... Myślę też, że to straszne namieszanie mi we łbie chyba z dziesiątką różnych eseserajów i innych neuroleptyków nieźle mną zakręciło. Przedtem nigdy nie miałam jakichś napadów paniki, owszem lęki, nadwrażliwość, ale nie takie makabryczne stany paniczno-histeryczne z myślami samobójczymi. Zaczęło się od bezsenności... i poszło.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Miss Worldwide napisał:

To samo temu koledze sie dzieje. Nie moze proprananolu bo w dzien mu zbija bicia serca jak jest w ruchu ale w nocy mu za bardzo obniza.

A jak nie cwiartke to polowe cwiartki mozesz wziac. A moze proprananol ma slabsze dzialanie? Mi dali dawke dla dzieci i bylo ok.

Zobaczę jak będzie w nocy, najwyżej wezmę ten okruszek, niech się dzieje co chce.Dzięki za radę, wszyscy tu są bardzo pomocni, cieszę się, że odkryłam to forum☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ja_słababa napisał:

Say, forsen daje radę u Ciebie na spanie? Pamiętaj, że dziś już "działa" pełnia. Ja zawsze ją czuję. 

J.

Pomaga le ten z l tryptofanem... popijam rumiankiem i jest calkiem znośnie... ale nie wiem czy da radę pełni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jastara napisał:

Witaj, dziś puls jeszcze przyspieszony ale mniej niż wczoraj, przeważnie 80 to u mnie duzo, z reguły mam 60-70.Serce też szarpie, jestem słaba, ale to chyba przy odstawianiu tak jest? Wytrzymaj jeszcze trochę, nie dobieraj, tyle już przecierpiales , udało Ci się odstawić.To przejdzie, będzie coraz lepiej, trzymam kciuki, napisz jutro co zrobiłeś, czy dałeś radę powstrzymać się.Pozdrawiam i powodzenia☺

Hej. Udało mi się nie zażyć... jednak melisa i rumianek pomaga trochę obniżyć napięcie. Noc przespana więc może dzisiaj będzie lepiej.... ale ttakie rzeczy z coraz mniejszą częstotliwoscią mogą się podobno dziac przez kilka lat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SayYes napisał:

Hej. Udało mi się nie zażyć... jednak melisa i rumianek pomaga trochę obniżyć napięcie. Noc przespana więc może dzisiaj będzie lepiej.... ale ttakie rzeczy z coraz mniejszą częstotliwoscią mogą się podobno dziac przez kilka lat....

Witaj i gratulacje, cieszę się że Ci się udało i nie sięgnąłes po to dziadostwo.Ja już któraś noc z rzędu horror.O 4 budzi mnie puls , dreszcze, jestem spocona.Biorę prysznic, pije wodę i syrop z głogu, po chwili jest dobrze.29 idę do kardiologa , a co jak mi coś jednak znajdzie? Boję się, mąż mowi że to emocje, to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, SayYes napisał:

ale ttakie rzeczy z coraz mniejszą częstotliwoscią mogą się podobno dziac przez kilka lat....

Mogą, podobno, to takie gdybanie i siła sugestii, zakoduj sobie że takie rzeczy się nie będą dziać, nie dopuszczaj myśli że będą bo naprawdę będą się dziać, czytając teksty swojej mentorki o skutkach obocznych podświadomie sobie wmówisz że takie akurat się przydarzą Tobie, siła sugestii to potężna broń  ;)

 

Wspominałeś o Tryptofanie, bierze on czynny udział w zwiększeniu substratu do syntezy serotoniny w mózgu, tylko zapewne ten co bierzesz nie przenika bariery krew-mózg, albo minimalnie więc możesz mieć po nim lepsze samopoczucie nie biorąc leków SSRI.

 

26 minut temu, Jastara napisał:

a co jak mi coś jednak znajdzie? Boję się, mąż mowi że to emocje, to możliwe?

 

Czemu zakładasz pesymistycznie od razu " a może coś znajdzie?", pozytywne nastawienie w tego typu chorobach jest znaczną częścią sukcesu, trzeba być optymistą i iść na badanie będąc przekonanym "że nic nie znajdzie!" . Spróbuj z małymi dawkami bisocardu to nie będziesz miała problemów z pulsem, dreszczami, nie ma co się obawiać tych leków, psychiatrzy którzy z automatu SSRI przepisują dołączają do zestawu propranolol - beta-bloker taki sam jak Bisocard celem zniwelowania początkowych skutków ubocznych w postaci wyższego ciśnienia i podwyższonego pulsu.

 

 

12 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Chyba nie bralam klona ale teraz jak mysle to cloranxen to nie jest klonazepam 🤔🤔🤔 Bo jak tak to bralam kilka lat i dobrze dzialal. Odstawilam z dnia na dzien i spalam przerwanym snem i mdlosci mialam przez rok. Ale takie meczace 24h na dobe ciagle mnie mdlilo.

 

Podobna grupa, podobna nazwa, ale to nie to, mówisz o Klorazepamie a Clonazepamum to Klonazepam ;) Po nim nie powinno być takich animozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jastara napisał:

Witaj i gratulacje, cieszę się że Ci się udało i nie sięgnąłes po to dziadostwo.Ja już któraś noc z rzędu horror.O 4 budzi mnie puls , dreszcze, jestem spocona.Biorę prysznic, pije wodę i syrop z głogu, po chwili jest dobrze.29 idę do kardiologa , a co jak mi coś jednak znajdzie? Boję się, mąż mowi że to emocje, to możliwe?

to odstawienie i nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SayYes napisał:

Pomaga le ten z l tryptofanem... popijam rumiankiem i jest calkiem znośnie... ale nie wiem czy da radę pełni

Witaj!

Ja też od czasu gdy tutaj na forum Jadwiga napisała o rumianku piję na dzień około 4 herbat,może nie zaszkodzi a może dopomóc.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arnin napisał:

Mogą, podobno, to takie gdybanie i siła sugestii, zakoduj sobie że takie rzeczy się nie będą dziać, nie dopuszczaj myśli że będą bo naprawdę będą się dziać, czytając teksty swojej mentorki o skutkach obocznych podświadomie sobie wmówisz że takie akurat się przydarzą Tobie, siła sugestii to potężna broń  ;)

 

Wspominałeś o Tryptofanie, bierze on czynny udział w zwiększeniu substratu do syntezy serotoniny w mózgu, tylko zapewne ten co bierzesz nie przenika bariery krew-mózg, albo minimalnie więc możesz mieć po nim lepsze samopoczucie nie biorąc leków SSRI.

 

 

Czemu zakładasz pesymistycznie od razu " a może coś znajdzie?", pozytywne nastawienie w tego typu chorobach jest znaczną częścią sukcesu, trzeba być optymistą i iść na badanie będąc przekonanym "że nic nie znajdzie!" . Spróbuj z małymi dawkami bisocardu to nie będziesz miała problemów z pulsem, dreszczami, nie ma co się obawiać tych leków, psychiatrzy którzy z automatu SSRI przepisują dołączają do zestawu propranolol - beta-bloker taki sam jak Bisocard celem zniwelowania początkowych skutków ubocznych w postaci wyższego ciśnienia i podwyższonego pulsu.

 

 

 

Podobna grupa, podobna nazwa, ale to nie to, mówisz o Klorazepamie a Clonazepamum to Klonazepam ;) Po nim nie powinno być takich animozji.

Arnin ja jestem optymistką, pogodną osobą, ale ta nerwica a teraz jeszcze odstawianie tak dają mi w kość.Źle się czuje wciąż, jestem słaba , zawroty głowy i jeszcze teraz doszło to tętno, czuję to serce nawet w piętach.Nie umiem, nie potrafię powiedzieć sobie, że będzie wszystko dobrze.Chciałabym choć jeden dzień czuć się normalnie, czasem tracę już nadzieję.Całe życie mieszkam na wsi, zawsze zdrowo się odzywialam, do teraz mam swoje warzywa i owoce, jestem i byłam aktywna fizycznie, pracowałam z dziećmi i kochałam moją pracę.A mimo to dopadła mnie ta straszna choroba i nie widać końca😭😭😭😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Slayer napisał:

Jadziu,co u Ciebie?Jak się trzymasz?

Jakoś się trzymam, źle się czuję jak to przy odstawianiu.Najgorsze teraz są zawroty głowy i nagłe spadki ciśnienia.Od kilku nocy jeszcze mam wybudzenia z wysokim pulsem.No jednym słowem męka, ale trwam w moim postanowieniu, muszę się tego pozbyć.Dzięki za zainteresowanie, zawsze to raźniej, cieszę się, że jest to forum, że jesteście tu i pomagacie☺.Pozdrawiam 🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Slayer napisał:

Muszę się tam zarejstrować bo nie mogę odpalić tego filmidła?

Hmm zalezy. Ale zarejestruj sie to szybko i nie ma spamow. Jedyne co to najelpiej rano lub w poludnie bo wieczorami blokuja zeby wykupic konto. No i weekndy lipa. Ale jak zalozysz konto i zajrzysz od czasu do czasu na pewno trafisz zeby obejrzec bez konta vip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×