Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Tomek 68 napisał:

Chciałbym jakoś pomóc lub wesprzeć osoby, które dopiero zaczynają odstawianie benzo...Ponieważ sam mam już to za sobą. Tylko jak to zrobić? Czym się podzielić? Jest to jak najbardziej możliwe.

Napisz czy psychika z postępem odwyku się poprawia, czy teraz, prawie 3 lata od wzięcia ostatniej dawki czujesz się lepiej psychicznie? Ja odstawilam 17 miesięcy temu, tak naprawdę to 4 miesiące, na krótko znowu wrocilam 😔. Czy możesz powiedzieć że z czasem poczules poprawę psychiczną? U mnie to właśnie psychika to największy problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, nie dałam rady dziś i najpierw wzięłam 1/2 afobamu, co dało tylko chilkę ulgi, a potem jednak wróciłam do relanium, które jest u mnie najbardziej chyba skuteczne. Mam tianeptynę, co sądzicie, będzie ok? Chyba się zdecyduję, choć robię wszystko, by nie zacząc, ale widzę, że ciężko.

Pozdrawiam Was

Say, Ty masz doświadczenia z tianeptyną, tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ja_słababa napisał:

Hej ludzie, nie dałam rady dziś i najpierw wzięłam 1/2 afobamu, co dało tylko chilkę ulgi, a potem jednak wróciłam do relanium, które jest u mnie najbardziej chyba skuteczne. Mam tianeptynę, co sądzicie, będzie ok? Chyba się zdecyduję, choć robię wszystko, by nie zacząc, ale widzę, że ciężko.

Pozdrawiam Was

Say, Ty masz doświadczenia z tianeptyną, tak?

 

Tak jak u Ciebie lezy w pogotowiu w szafce.... Ale mam troje znajomych w trakcie i po kuracji tianeptyną i po pierwsze … twierdzą że pomogła a po drugie cała trójka nie miała żadnych skutków ubocznych po niej.... Ja już nie biorę benzo tylko samą pregabalinę i suplementy i jest niezle więc nie sięgam po dodatkowe leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SayYes napisał:

Hej. 10 dzień bez Lorafenu… Bardzo kiepski ranek... Bóle brzucha, kilka ataków lękowych w tym jeden mocny, skurcze dodatkowe serca … no ale podobno tak musi być.... masakra

Jeśli w Twoim mieście jest alteka ojców Bonifratrow to kup sobie crataegi tinctura, to jest nalewka glogu , bardzo uspakaja serce i właśnie te skurcze dodatkowe.To jest wyrób własny tych zakonników, nie zawsze jest dostępny, ale warto spróbować.Mnie się serce uspokoiło po tym.Ale koniecznie musi to być ich syrop, nie jakiś herbapol czy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Jest tam ktos? :((( bo sie boje. Co myslec o tym leku? Brac? Tak od razu przestac lorazepam nie bede miala jazdy?

Musisz spróbować... to jakiś chyba niepopularny lek... Jak wiem jedno... czasami dziwnie działają nawet benzo… Na mnie działały dobrze tylko xanax i lorafen… Po Relanium czułem się źle bo po kilkunastu godzinach miałem tachykardię i dziwne samopoczucie, Po Nitrazepamie otępienie, Po Cloranxenie nie czułem żadnego działania...Nawet była ostatnio taka sytuacja że w dniu uśpienia psa moja mama która nie zazywa nawet ziołowych uspokajających zażyła Relanium 5 mg i mówiła że nie poczuła kompletnie nic. Ja mam straszne problemy ze snem od kilku mcy., śpię po 3-4 godziny na dobę albo wcale no i wczoraj i przedwczoraj zazylem Nasen…. Jedyne co to bardzo szybko usnąłem ale i tak spałem tyle samo co bez tego leku więc już nie wezmę... Najgorsze że nie mam alternatywy bo na Trittico reagowałem tachykardią przez cały dzień Miansec tez nie działał... zupełnie nie wiem co z tym zrobić i mnie to przeraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SayYes napisał:

Musisz spróbować... to jakiś chyba niepopularny lek... Jak wiem jedno... czasami dziwnie działają nawet benzo… Na mnie działały dobrze tylko xanax i lorafen… Po Relanium czułem się źle bo po kilkunastu godzinach miałem tachykardię i dziwne samopoczucie, Po Nitrazepamie otępienie, Po Cloranxenie nie czułem żadnego działania...Nawet była ostatnio taka sytuacja że w dniu uśpienia psa moja mama która nie zazywa nawet ziołowych uspokajających zażyła Relanium 5 mg i mówiła że nie poczuła kompletnie nic. Ja mam straszne problemy ze snem od kilku mcy., śpię po 3-4 godziny na dobę albo wcale no i wczoraj i przedwczoraj zazylem Nasen…. Jedyne co to bardzo szybko usnąłem ale i tak spałem tyle samo co bez tego leku więc już nie wezmę... Najgorsze że nie mam alternatywy bo na Trittico reagowałem tachykardią przez cały dzień Miansec tez nie działał... zupełnie nie wiem co z tym zrobić i mnie to przeraża

Moze sprobuj to co mi dali. Jak wzielam 20 kropel o 7 rano to w koncu zasnelam. Dawka to 10 kropel a sytuacjach ciezkich 20. Wiec walnelam 20. Jutro to powiem lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SayYes napisał:

Musisz spróbować... to jakiś chyba niepopularny lek... Jak wiem jedno... czasami dziwnie działają nawet benzo… Na mnie działały dobrze tylko xanax i lorafen… Po Relanium czułem się źle bo po kilkunastu godzinach miałem tachykardię i dziwne samopoczucie, Po Nitrazepamie otępienie, Po Cloranxenie nie czułem żadnego działania...Nawet była ostatnio taka sytuacja że w dniu uśpienia psa moja mama która nie zazywa nawet ziołowych uspokajających zażyła Relanium 5 mg i mówiła że nie poczuła kompletnie nic. Ja mam straszne problemy ze snem od kilku mcy., śpię po 3-4 godziny na dobę albo wcale no i wczoraj i przedwczoraj zazylem Nasen…. Jedyne co to bardzo szybko usnąłem ale i tak spałem tyle samo co bez tego leku więc już nie wezmę... Najgorsze że nie mam alternatywy bo na Trittico reagowałem tachykardią przez cały dzień Miansec tez nie działał... zupełnie nie wiem co z tym zrobić i mnie to przeraża

Nie bierz nasenu, to gorsze świństwo od benzo, wiem bo mam w rodzinie osobę uzależniona od tego.Nie pakuj się w to.Już jesteś wolny od benzo, wytrzymaj jeszcze trochę, sen się unormuje.Pij zioła, biegaj przed snem , tylko nie ładuj się w kolejną chemię, to błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jastara napisał:

Nie bierz nasenu, to gorsze świństwo od benzo, wiem bo mam w rodzinie osobę uzależniona od tego.Nie pakuj się w to.Już jesteś wolny od benzo, wytrzymaj jeszcze trochę, sen się unormuje.Pij zioła, biegaj przed snem , tylko nie ładuj się w kolejną chemię, to błędne koło.

A co nasen? Zara wygoogluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jastara napisał:

Nie bierz nasenu, to gorsze świństwo od benzo, wiem bo mam w rodzinie osobę uzależniona od tego.Nie pakuj się w to.Już jesteś wolny od benzo, wytrzymaj jeszcze trochę, sen się unormuje.Pij zioła, biegaj przed snem , tylko nie ładuj się w kolejną chemię, to błędne koło.

A co nasen? Zara wygoogluje

Czyli Zolpidem.  Na mnie nie dziala. A niby tak usypia... no mi sie nawet spac nie chcialo.

A co myslicie o hydroksyzynie?

Mam ale jaka dziwna nazawa. Rozni sie od tej z PL ciekawe w czym jest inna.

 

hidroxizina dihidrocloruro. (Nazwa tabletek Atarax)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

A co nasen? Zara wygoogluje

Czyli Zolpidem.  Na mnie nie dziala. A niby tak usypia... no mi sie nawet spac nie chcialo.

A co myslicie o hydroksyzynie?

Mam ale jaka dziwna nazawa. Rozni sie od tej z PL ciekawe w czym jest inna.

 

hidroxizina dihidrocloruro. (Nazwa tabletek Atarax)

 

Sprobuj hydroxyzyne, na pewno jest bezpieczniejsza od zolpidemu.Ale rano możesz być trochę "przymulona".Jak u mnie ostatnio było pogotowie/kolejny atak paniki/ to dali mi hydroxyzyne domiesniowo, spałam po tym od 14 po południu do następnego dnia rano☺.Na pewno nie uzależnia i działa też uspokajająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jastara napisał:

Sprobuj hydroxyzyne, na pewno jest bezpieczniejsza od zolpidemu.Ale rano możesz być trochę "przymulona".Jak u mnie ostatnio było pogotowie/kolejny atak paniki/ to dali mi hydroxyzyne domiesniowo, spałam po tym od 14 po południu do następnego dnia rano☺.Na pewno nie uzależnia i działa też uspokajająco.

Z hydroksyzyn,ą trzeba uważać przy sercu... tutaj jest to opisane. https://www.medexpress.pl/start/niewinna-hydroksyzyna/61075/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SayYes napisał:

Z hydroksyzyn,ą trzeba uważać przy sercu... tutaj jest to opisane. https://www.medexpress.pl/start/niewinna-hydroksyzyna/61075/ 

No właśnie, z wszystkimi lekami tego typu trzeba uważać.Ja nie wiem czy uda mi się w końcu uwolnić od alproxu, ale wolę umrzeć niż brać to dalej i wszelkie inne dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss, faktycznie dziwny ten lorametazepam czy jak mu tam, pierwszy raz słyszę.  A nasen to gorsza wersja stilnoxu. Łatwo powiedzieć, nie bierz nic na sen.... czasem lepiej wziąć i spać niż przeżywać katusze. Ja też mam Atarax 25.

Say, dzięki za info o hydro, czyli nie jest taka "delikatna" jak ją malują 😉

Co by Ci tu poradzić na sen: trazodon jest skuteczny w niewielkiej dawce, ale uboki okropne, mianseryna super w maleńkiej dawce spróbuj tj. 1/2 z 10 mg, nie więcej! Na mnie więcej działało odwrotnie. Może chlorprotiksen? Może melatonina, na niektórych działa, na innych wcale. Jak jest bardzo źle, to trudno, trzeba się wspomóc zolpidemem i tyle. Kwetiapiny pewnie nie chcesz, bo to neuroleptyk. Może mirtazapina, połóweczka?

Człowiek jak nie śpi w nocy, to wariuje potem. Dla mnie to największy koszmar..

Jak przejdzie trochę stres, który ostatnio miałeś, to może się to wszystko jakoś wyciszy, ech, nie ma to jak "gruba skóra", tacy to śpią...

Za granicą można dostać doksepinę w kroplach, to byłoby coś dobrego na wyciszenie przed nocą, ale w PL nie ma.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×