Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Miss Worldwide napisał:

Znaczy sie jaka psychoterapie? Ile godzin juz byles? Co ci tam karza robic?

Jak znasz angielski moge ci podac linki na youtube. Gosciu z norwegoi zrobil takie filmy o samopomocy w nerwicy. Bardzo dobrze wytlumaczone wszystko i co do detala podaje wskazowki co robic.

Psychoterapia poznawczo behawioralna. Byłem 9 godzi w sumie. 1 godzina tygodniowo. No Pani tłumaczy różne rzeczy każe robić ćwiczenia typu odwrócona uważność m zaniechać sprawdzania pulsu jak się zle czuję itd... i niestety ciężko mi to wychodzi. Jestem załamany. Najbardziej dokucza mi bezsenność totalna. Tej nocy w desperacji oprócz pregabaliny 150 wziąłem 15 mg relanium i spałem 1,5 h … oczywiście już nie wezmę bo to bez sensu.... Byłem na dwóch konsultacjach u różnych psychiatrów i tak: jeden zalecił Coaxil 2 razy dziennie, pregabalina 2 x dziennie, lorafen 1 mg doraźnie i mirtor na noc, drugi zalecił parogen m pregabalinę i nie redukować lorafenu na razie …. Mam wadę serca tzw zespol barlowa i zazywam isoptin… i przez to np. z mirtorem może być interakcja to samo z lorafenem itd...Najbardziej boję się tych kołatan i pulsu rzedu 180 co mi się zdarza a naprzykład Coaxil ma w skutkach ubocznych dodatkowe skurcze i tachykardię... no i jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SayYes napisał:

Psychoterapia poznawczo behawioralna. Byłem 9 godzi w sumie. 1 godzina tygodniowo. No Pani tłumaczy różne rzeczy każe robić ćwiczenia typu odwrócona uważność m zaniechać sprawdzania pulsu jak się zle czuję itd... i niestety ciężko mi to wychodzi. Jestem załamany. Najbardziej dokucza mi bezsenność totalna. Tej nocy w desperacji oprócz pregabaliny 150 wziąłem 15 mg relanium i spałem 1,5 h … oczywiście już nie wezmę bo to bez sensu.... Byłem na dwóch konsultacjach u różnych psychiatrów i tak: jeden zalecił Coaxil 2 razy dziennie, pregabalina 2 x dziennie, lorafen 1 mg doraźnie i mirtor na noc, drugi zalecił parogen m pregabalinę i nie redukować lorafenu na razie …. Mam wadę serca tzw zespol barlowa i zazywam isoptin… i przez to np. z mirtorem może być interakcja to samo z lorafenem itd...Najbardziej boję się tych kołatan i pulsu rzedu 180 co mi się zdarza a naprzykład Coaxil ma w skutkach ubocznych dodatkowe skurcze i tachykardię... no i jestem w kropce...

Czy ze wzgledu na serce nie mozesz uprawiac sportu? Czy te skoki pulsow to sa od nerwicy czy od tej wady serca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Czy ze wzgledu na serce nie mozesz uprawiac sportu? Czy te skoki pulsow to sa od nerwicy czy od tej wady serca? 

Niestety w moim przypadku na dwoje babka wróżyła... kardiolog twierdzi że może być i od wady i od nerwicy... Zresztą psychiatrzy twierdzą że zespół Barlowa sam z siebie może powodować stany lękowe... i koło się zamyka... Dzieki Bogu tej nocy spałem bez tabletek 10 h... Zreśztą czuje że podniesienie pregi do 300 robi dobrą robotę... więcej nie mam zamiaru podnosić bo po przeczytaniu opracowań medycznych powyżej tej dawki prega niewiele wnosi a skutki uboczne zaczynają się pojawiać... najwyżej dołąccze Coaxil i tyle... I tak się ciesze że minęło pełne 8 tyg odkąd nie zazywam alprazolamu i 4 tydzień zredukcją do 1 mg Lorafenu… Dzisiaj już zazyje 0,5 i niech się dzieje co chce... Najwyżej dołoże 10 mg relanium na wieczór bo to jeszcze mnie nie uzależniło a pomoże w razie czego uzupełnić Lorafen… Dzisiaj się dobrze czuję wiec mam chęc do dalszych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SayYes napisał:

Niestety w moim przypadku na dwoje babka wróżyła... kardiolog twierdzi że może być i od wady i od nerwicy... Zresztą psychiatrzy twierdzą że zespół Barlowa sam z siebie może powodować stany lękowe... i koło się zamyka... Dzieki Bogu tej nocy spałem bez tabletek 10 h... Zreśztą czuje że podniesienie pregi do 300 robi dobrą robotę... więcej nie mam zamiaru podnosić bo po przeczytaniu opracowań medycznych powyżej tej dawki prega niewiele wnosi a skutki uboczne zaczynają się pojawiać... najwyżej dołąccze Coaxil i tyle... I tak się ciesze że minęło pełne 8 tyg odkąd nie zazywam alprazolamu i 4 tydzień zredukcją do 1 mg Lorafenu… Dzisiaj już zazyje 0,5 i niech się dzieje co chce... Najwyżej dołoże 10 mg relanium na wieczór bo to jeszcze mnie nie uzależniło a pomoże w razie czego uzupełnić Lorafen… Dzisiaj się dobrze czuję wiec mam chęc do dalszych zmian.

Wspolczuje ci. Niedosc, ze nerwica daje objawy na serce to jeszcze choroba serca. 

A relanium to nie benzodiazepina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Wspolczuje ci. Niedosc, ze nerwica daje objawy na serce to jeszcze choroba serca. 

A relanium to nie benzodiazepina?

Relaniun to benzo… ale zdanie tej Ashton od leczenia uzależnień to właśnie na Relanium należy przejść z innych benzo i je redukuje się łatwiej... Ale ja w sumie prawie z dnia na dzień odstawiłem Alprazolam to i z Lorafenem sobie szybko poradzę... trochę odcierpię i tyle... docelowo mam zamiar zostać tylko na Pregabalinie 300. Nic poza tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SayYes napisał:

Relaniun to benzo… ale zdanie tej Ashton od leczenia uzależnień to właśnie na Relanium należy przejść z innych benzo i je redukuje się łatwiej... Ale ja w sumie prawie z dnia na dzień odstawiłem Alprazolam to i z Lorafenem sobie szybko poradzę... trochę odcierpię i tyle... docelowo mam zamiar zostać tylko na Pregabalinie 300. Nic poza tym...

Chyba valium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie do wszystkich, którzy odstawili benzo.Ja odstawiam alprox i mam bardzo duże spadki ciśnienia, czy tak też mieliscie? Mówi się że mogą być skoki ciśnienia do góry, ale bardzo duże spadki? Proszę bo odpowiedź, pozdrawiam wszystkich walczących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 68 witaj, dzięki że się odezwałeś.Ja mam okropne spadki ciśnienia, np.90/60 i okropnie się wtedy czuję😞.Skoki w górę miałam na początku odstawiania, teraz mam takie spadki okropne, echo serca było w maju, niby serce zdrowe.Nie wiem co o tym myśleć, co robić?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jastara napisał:

Witajcie, mam pytanie do wszystkich, którzy odstawili benzo.Ja odstawiam alprox i mam bardzo duże spadki ciśnienia, czy tak też mieliscie? Mówi się że mogą być skoki ciśnienia do góry, ale bardzo duże spadki? Proszę bo odpowiedź, pozdrawiam wszystkich walczących

Ale nagle odstawilas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Ale nagle odstawilas?

Nie nagle, odstawiam od lipca z 1, 5 mg po 0,125 mg.Obecnie jestem na 1mg i czuję się strasznie, ogień w głowie bóle to jeszcze wytrzymam, ale to spadające ciśnienie mnie wykańcza.Na poczatku miałam skoki wzwyż, teraz spadki, psychiatra nie orientuje się chyba w temacie, kardiolog twierdzi że serce zdrowe a ja codziennie umieram.Choćbym zwiększyła dawkę to jedynie mnie osłabia i usypia.Już nie wiem co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jastara napisał:

Nie nagle, odstawiam od lipca z 1, 5 mg po 0,125 mg.Obecnie jestem na 1mg i czuję się strasznie, ogień w głowie bóle to jeszcze wytrzymam, ale to spadające ciśnienie mnie wykańcza.Na poczatku miałam skoki wzwyż, teraz spadki, psychiatra nie orientuje się chyba w temacie, kardiolog twierdzi że serce zdrowe a ja codziennie umieram.Choćbym zwiększyła dawkę to jedynie mnie osłabia i usypia.Już nie wiem co robić?

No historia choroby jest wazna. Jesli mialas nerwice lękowa i teraz schodzisz z benzo to mozlowe, ze do odstawianie benzo. Przed benzo byly spadki cisnienia? Bierzesz antydepresant?? 

Czemu umierasz? Spadki cisnienia nie da grozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jastara napisał:

Nie nagle, odstawiam od lipca z 1, 5 mg po 0,125 mg.Obecnie jestem na 1mg i czuję się strasznie, ogień w głowie bóle to jeszcze wytrzymam, ale to spadające ciśnienie mnie wykańcza.Na poczatku miałam skoki wzwyż, teraz spadki, psychiatra nie orientuje się chyba w temacie, kardiolog twierdzi że serce zdrowe a ja codziennie umieram.Choćbym zwiększyła dawkę to jedynie mnie osłabia i usypia.Już nie wiem co robić?

A lekarz co mowi? Ze skoro serce ok to co z tym cisnieniem i co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak w roku 2011 byłam 2,5 miesiąca w szpitalu gdzie przez całe 2,5 miesiąca podawali mi 3 razy dziennie klonazepam.

Oczywiscie uzależniłam się .

po 2,5 miesiącu wypisałam się na własne żądanie. Lekarz się wkurzył.

wypisal mi receptę na wszystkie leki oprócz klonazepamu.

ja nieświadoma tego ze jestem uzależniona przeżyłam piekło w domu.

objawy typowo grypowe plus trzesiawka

trwalo to ponad 2 tygodnie

wytrzymalam

nie wychodziłam z lozka

nie jadłam 

nie myłam się 

cierpiałam

przeszło

teraz biorę afobam co drugi trzeci dzien

nie wiem czy jestem już uzależniona

lekarz mówi ze nie

ciekawe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Nie. A wszystko musze wiedziec? Nie mieszkam w PL wiec nie widziamam.

U mnie przezutka na valium nie dzialala tak apropo.

Ja próbuje się przerzucić z Lorafenu na Diazepam ale kiepsko mi idzie.... pojawiają się bóle w klatce piersiowej i dosyć szybki rytm serca.... Myślałem że pregabalina tu pomoże ale niestety marnie działa... Aktualnie zazywam 2 x 150 pregabaliny i 0,5 na dobę Lorafenu i raz na kilka dni 10 mg diazepamu…. ale z diazepamem to na razie dwa razy było.... i nie wiem czy powtórzę... za tydzień mam plan zredukować Lorafen do 0,25 na dobę ale boję się ze te skutki odstawienne naprawdę mogą mi cos realnego zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SayYes napisał:

Ja próbuje się przerzucić z Lorafenu na Diazepam ale kiepsko mi idzie.... pojawiają się bóle w klatce piersiowej i dosyć szybki rytm serca.... Myślałem że pregabalina tu pomoże ale niestety marnie działa... Aktualnie zazywam 2 x 150 pregabaliny i 0,5 na dobę Lorafenu i raz na kilka dni 10 mg diazepamu…. ale z diazepamem to na razie dwa razy było.... i nie wiem czy powtórzę... za tydzień mam plan zredukować Lorafen do 0,25 na dobę ale boję się ze te skutki odstawienne naprawdę mogą mi cos realnego zrobić...

SayYes powiedz czy zastępujesz lorafen pregabalina, czy bierzesz ją oprócz lorafenu?Czytałam że pregabalina pomaga w odstawianiu benzo, znosi dolegliwości fizyczne.Muszę zapytać mojego lekarza.Ja odstawiam alprox, bez żadnych wspomagaczy o 0,125 mg co parę tygodni ale ciężko jest.Diazepamu ani innych benzo nie chcę, jedynie myślę obtej pregabalinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SayYes napisał:

Ja próbuje się przerzucić z Lorafenu na Diazepam ale kiepsko mi idzie.... pojawiają się bóle w klatce piersiowej i dosyć szybki rytm serca.... Myślałem że pregabalina tu pomoże ale niestety marnie działa... Aktualnie zazywam 2 x 150 pregabaliny i 0,5 na dobę Lorafenu i raz na kilka dni 10 mg diazepamu…. ale z diazepamem to na razie dwa razy było.... i nie wiem czy powtórzę... za tydzień mam plan zredukować Lorafen do 0,25 na dobę ale boję się ze te skutki odstawienne naprawdę mogą mi cos realnego zrobić...

Niestety manual Ashton jest troche przestarzaly. Jest wiele osob co nie idzie im dobrze valium. (To chyba stary typ benzo ) Ma troche inne dzialanie od innych benzo. 

Robisz tak to przejscie jak w manualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jastara napisał:

SayYes powiedz czy zastępujesz lorafen pregabalina, czy bierzesz ją oprócz lorafenu?Czytałam że pregabalina pomaga w odstawianiu benzo, znosi dolegliwości fizyczne.Muszę zapytać mojego lekarza.Ja odstawiam alprox, bez żadnych wspomagaczy o 0,125 mg co parę tygodni ale ciężko jest.Diazepamu ani innych benzo nie chcę, jedynie myślę obtej pregabalinie

Teoretycznie działa doraźnie... biorę ją żeby wspomóc odstawianie Lorafenu… trochę pomaga... zwłaszcza dawka wieczorna. W zasadzie to polecam, nie mam po niej zadnych skutków ubocznych a do tej pory w zasadzie po wszystkim miałem... Psychiatra polecał mi jeszcze Coaxil ale na razie nie biorę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Niestety manual Ashton jest troche przestarzaly. Jest wiele osob co nie idzie im dobrze valium. (To chyba stary typ benzo ) Ma troche inne dzialanie od innych benzo. 

Robisz tak to przejscie jak w manualu?

Nie... w manualu jest że oprócz 0,5 Lorafenu powinienem żażyć 5 mg diazepamu żeby zrównoważyć 1 mg Lorafenu który brałem... a ja diazepam  zazylem w ciągu tygodnia 2 razy po 10 mg... teraz planuje jeszcze kilka dni 0,5 Lorafenu raz zazyje 5 mg diazepamu i od poniedziałku próbuję 0,25 lorafenu i 5 mg diazepamu co kilka dni... mam nadzieję że się uda bo xanax rzuciłem po dwóch latach z dnia na dzien... trochę cierpień było ale już 9 tyg nie zazywam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SayYes napisał:

Teoretycznie działa doraźnie... biorę ją żeby wspomóc odstawianie Lorafenu… trochę pomaga... zwłaszcza dawka wieczorna. W zasadzie to polecam, nie mam po niej zadnych skutków ubocznych a do tej pory w zasadzie po wszystkim miałem... Psychiatra polecał mi jeszcze Coaxil ale na razie nie biorę...

Say Yes dzięki za odpowiedź, zapytam o pregabaline bo ciężko mi się odstawia alprox/xanax/.Coaxil mam ale nie chcę zadnych antydepresantow, uważam że działają na zasadzie pkacebo.Jak długo cierpiałes po odstawieniu xanaxu? Ja brałam rok , odstawiam z 1, 5 mg teraz stoje na 1 mg i czuję się okropnie.Nie wyobrażam sobie z dnia na dzień rzucić.Jakie miałeś objawy odstawienne i jak długo? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×