Skocz do zawartości
Nerwica.com

nasze wspomnienia z lat 90


neem

Rekomendowane odpowiedzi

ja ze swojego dzieciństwa pamiętam modę na wpisy w pamiętnikach/zeszytach nazwanych nie wiem z jakiego powodu "złote myśli", były tam w punktach pytania i każdy zaczynał wpis od przedstawienia się, podania daty urodzenia, znaku zodiaku, ulubionego koloru, zespołu muzycznego/wykonawcy, filmu, książki itd .. i kolekcje kolorowych kartek wpinanych do segregatora, wymienianie się nimi, tworzenie unikatowych kolekcji .. i plecione bransoletki z muliny .. jak się umiało je robić i to dobrze, to fajny interes za grosze można było rozkręcić, bo szły jak świeże bułeczki, a zamówień przybywało. zabawa w chowanego przed blokiem, gra w klasy, zbijanego, pomidora!.. ech pięknie było .. :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z lat 90 pamiętam fazy na gumy Turbo i Kaczora Donalda i kolekcjonowanie Historyjek :mrgreen:

Pamiętam swój pierwszy rower " Salto" Pierwszy samochód mojego ojca biały Malec :mrgreen: Szamanie z chłopakami dzikich jabłek na przedszkolu. Kolekcjonowanie ludzików Batmana.

Napieprzanie się na kije.

Cudowne lata 90te :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na komunię dostałam BMXa :D Tzn. dzień przed komunią. Wypróbowałam, wywaliłam się, wyszorowałam kolanem żużlową ulicę, a potem nie mogłam klęczeć w kościele (siedziałam w 1 ławce) :mrgreen:

Do tej pory mam kamyczki w kolanie, bo źle wyczyszczono ranę :D

Ponadto Pegasus i Mario :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja namiętnie wciągałam każdy kolejny odcinek Muminków. Myślę, że dzięki temu jestem dzisiaj fanką horrorów. Do tego Smerfy, Scooby Doo, Różowa Pantera, Przygody Baltazara Gąbki, Kaczor Donald i Myszka Miki, Dexter, Kubuś Puchatek, Krowa i Kurczak, Fraglesy, Madeleine, Tom&Jerry, Johny Bravo, Chojrak, ogólnie kanał Cartoon Network...

 

A z seriali to Siedem Życzeń, Czy boisz się ciemności, Gęsia Skórka. Był jeszcze taki serial gdzie grał młody Damięcki i taka niebieska kulka latała, ale nie mogę skojarzyć tytułu :-|

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Demot super, cała prawda. Też nie mogę odżałować tych gwiazdek z czekolady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do dziś to przeraża. Pamiętam jak byłem mały, a to leciało w TV, pobiegłem po mame do kuchni, żeby to oglądała ze mną, bo sam się bałem :zonk: Teraz ostatnio też to oglądałem i muszę przyznać, że jak na tamte czasu, to klimat filmu był niesamowity :uklon:

[videoyoutube=ljMo-hqDYHU&feature=player_embedded][/videoyoutube]

2960_1.jpg.0e02c4e4d12f4168b67a401f65a4e873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, filmik nawet nie wie, jaki pozytywny terapeutyczny wplyw wywiera na ludzi :mrgreen:

 

Był jeszcze taki serial gdzie grał młody Damięcki i taka niebieska kulka latała, ale nie mogę skojarzyć tytułu :-|

 

To byl serial Wow:) UWIELBIALAM GO! :)

 

[videoyoutube=UaAwISpzHVw]

[/videoyoutube]

 

A to najbardziej dziwaczna bajka jaka ogladalam, dlugi czas nie moglam skojarzyc jaki byl jej tytul, ale jakis czas temu wreszcie znalazlam :D Na pewno rezyser byl nacpany podczas tworzenia tego dziela :D

 

[videoyoutube=O7BuxnksLJQ]

[/videoyoutube]

 

Jeszcze pamietam DD Reportera - dziennik dla dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam taki serial co zawsze w ferie leciał "Tajemnica Sagali" Ehh to były czasy ;)

1276025114_by_jannowak9991_500.jpg

 

Do tego "Pringles:

pringles.jpg

 

Nutka która zawsze będzie mi sie z tymi czasami kojarzyć:

[videoyoutube=otCpCn0l4Wo]Mc Hammer - U Can't touch this[/videoyoutube]

 

Michael Jordan z Chickago Bulls

50.jpg

 

Serial Cudowne Lata

the-wonder-years-complete-on-20-dvd-s-9b0a0.jpg

 

Serial Siódme niebo

rodzina_camdemow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tajemnica Sagali" o to był dobry serial... pamiętam jeszcze jak pod koniec lat 90 na fox kinds (wtedy na blokach był szal na kablówke - tak, tak tez miałem 8) ) seriale gęsia skórka i jeszcze taki jeden co koleś rozwiązywał dziwne zjawiska w swoim mieście ale nazwy nie pamiętam :(

 

super czasy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalam jednak skakanie po drzewach od gumy :D I do dzis bym chyba wolala ;)

Lubilam sie bawic w zabawe: "Wywoluje panstwo na litereee, na litereee, na litereee" i tu sie wymienialo litere i jaks osoba uciekala, czy cos - nie wiem dokladnie juz teraz o co w tym chodzilo, ale to byla super zabawa:) Zaraz chyba w necie poszukam, co to bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej zabawy nie znam. Ale skakanie po drzewacz to było to!!! A rodzice? Nie bronili nam tego. Paliliśmy pod domami ogniska... Budowaliśmy szałasy, z byle czego. Nawet skoszona trawa była doskonałym budulcem. Upychało się nią dziury w siatkach od płotu, parę patyków i zabawa na całego. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cale dziecinstwo staje przed oczami... Zadna piosenka nie wywoluje tylu wspomnien u mnie - prosty i zarazem genialny tekst trafia chyba prosto w czesc serca odpowiedzialna za wspomnienia :)

 

" Chcę żeby zawsze tak już było

By nigdy to się już nie zmieniło

Że gdy mówimy MY to znaczy JA i TY

Już zawsze na zawsze..

Przy Tobie szybko płynie czas,

jak nie wiem co..

Chcę zawsze kiedy Cię zawołam

Byś zawsze mógł usłyszeć me słowa "

 

Mowilam, ze bywam sentymentalna hehe :mrgreen:

 

[videoyoutube=v1az2ki0LCU&feature=related]

[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=rbeKRGQaY1E&feature=related][/videoyoutube]

Nba to była podstawa.

[videoyoutube=7rKMiORMV4Q&feature=related][/videoyoutube]

Tego kolesia nienawidze do dziś. Pamietam jak przez niego bałem sie chodzić do piwnicy po ziemniaki

[videoyoutube=Qv1mG7yUeUA][/videoyoutube]

[videoyoutube=5PFW3a5VdNc&feature=related][/videoyoutube]

Robin z sherwood to tez klasyk.

[videoyoutube=4E2kuNumhM0&feature=related][/videoyoutube]

Z bajek to lubiłem to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×