Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

kochani walcze z nerwica natrectw i zamiescilam juz temat o tym ze seroxat bardzo mnie otępil i sprawil ze sie tak wyluzowalam i zapomialam o Bozym swiecie ale nie na tym to polega prawda? Nie moge sie niczym nie przejmowac:) Bralam 20 mg i sama sobie zmiejszylam do 10 mg, w ogole seroxat biore okolo 3 tygodni a 10 mg od 3 dni i czuje ze jest lepiej, jak myslicie moge sobie brac taka daweczke? Ona tez bedzie dzialala? Bo 20 to chyba za duzo dla mnie :( Ale przyznaje pomaga mi ten lek!!!!!!! po 2 tygodniach naprawde widac roznice!!!!!!!!!!! Licze na Was i pozdrawiam:) Aha i nie chce mojemu lekarzowi zawracac glowy bo on nie bral chyba nigdy seroxatu i nie wie jak on dziala na wlasnym ciele:P Tylko chce wiedziec czy moge przez dluzszy czas brac tylko dziesiąteczke, połoweczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani---- 15 lat leczenia, zmiany psychotropow, obecnie od 2 lat biore seroxat. od miesiaca jestem na dawce 40 mg.Atakow paniki nie mam , leki zmalaly, depresja slabsza.Seroxat biore rano.Lekarz psychiatra powiedzial mi , ze mam brac ten lek okolo 4 lat.Pozniej bede na dawce podtrzymujacej.czyli 20 mg, pozniej na 10 mg.Powiedzial mi rowiez ze czasami ludzie musza brac psychotropy cale zycie.Jesli bedziemy leczyc sie pod kontrola lekarza to napewno bedziemy zdrowi.Ja ufam swojemu lekarzowi, scisle wedlug jego wskazowek biore leki . I mam nadzieje ze da sie zyc, nawet biorac psychotropy.

Kochani chcialam dodac , ze na kazdego inaczej dzielaja psychotropy.Ja np po prozaku czulam sie zle, problemy ze spaniem, zrywalam sie w nocy z krzykiem , spocona .Prozac pogorszyl moj stan.Zoloft dobry ale na depreche, po nim nasilily sie ataki. I tak bym mogla pisac i pisac ze swojego doswiadczenia.A bralam chyba juz wszystkie dostepne na rynku psychotropy.Po tylu latach dopiero natrafilam na odpowiedni dla mnie seroxat.Koncze bo sie rozpisalam----- pozdrawiam was serdecznie i zycze zdrowka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytania:

 

1. znalazlem 2 sprzeczne informacje na temat tego leku: a] czesto zmniejsza lakniecie, b] powoduje zwiekszenie masy ciala. to jak to jest ? mam nadwage i to dla mnie wazne.

 

2. pytanie do panow: nie wymieniono tego w ulotce w dzialaniach niepozadanych; ale na moim przykladzie rexetin calkowicie redukuje libido, powoduje wrecz niechec do sexu, blokuje reakcje orgazmu. raz w zyciu mialem taka jazde po przypadkowo zapisanym rispolept, a mam depresje. wczesniej bralem aurorix/mobemid i takie problemy nie wystepowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Ostatni raz na temat tego leku pisałam chyba we wrzesniu, kiedy to pierwszy raz zaczęłam go stosować. W moim przypadku, ani nie zmniejsza łaknienia, ani tez nie zwiększa masy ciała. Kiedys brałam lerivon, lek super, ale masa ciała wzrastała mi bardzo szybko, natomiast jesli chodzi o rexetin nie zauważyłam takich objawów.

Jesli chodzi o libido u mnie. Przed rexetinem brałam Bioxetin..Seronil..wówczas moje libido niesamowicie się zmniejszyło..do tego stopnia, że nie odczuwałam wogóle popędu płciowego. Powiedziałam o tym mojemu lekarzowi ... po rexetinie moje libido znacznie się zwiekszyło i przestałam miec problemy nie tylko z chęcią do sexu, ale także z przezywaniem orgazmu. Nie wiem, jak to jest u męzczyzn...Pozdrawiam Swiatełko :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! od sierpnia biore seroxat poczatkowo w dawce 20 mg dziennie a od pazdziernika 20 mg co drugi dzien (tak lekarz zalecil). Od stycznia lekarz kazal odstawiac jesli bede sie dobrze czula. Czulam sie dosc dobrze wiec postanowilam zmniejszac dawke. Obnizylam narazie o 5 mg czyli o cwiartke tabletki i tak wzielam narazie 2 razy (czyli 3/4 tabletki co drugi dzien). I wczoraj poczulam sie dziwnie, tzn mialam takie doslownie 1 sekundowe odczucie lęku, taki paraliż nie wiem jak to określić, zdarzyło sie tak dwa razy w ciagu wczorajszego popoludnia. Troche sie tym przejelam, bo nie wiem czy to choroba czy skutki odstawiania (mimo ze stopniowo to jednak cos sie w organizmie zmienia). I chyba z tego przejecią dzis rano sciskal mnie zoladek, mialam lekka biegunke - czyli po prostu efekt wczorajszego lęku. Powiedzcie mi prosze, czy to wynik odstawiania leku czy nawrót choroby? Czy mimo ze tak powoli odstawiam moze cos sie dziac? Wiem ze seroxat to bardzo silny lek i ciezko go odstawic, ale ja teraz nie wiem co dalej robic. Piszcie prosze swoje doświadczenia z odstawianiem seroxatu. Dziękuje i życze zdrówka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pewnie wszystkie te leki działają indywidualnie na każdą osobę. Ja zarówno po rexetinie jak i bioxetinie odzczuwałam zmniejszone łaknienie.

Libido? zupełnie odwrotnie niż Swiatełko, po rexetinie seksowstręt, a terz po bioxetinie powoli wraca wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chciałbym się ze wszystkimi przywitać!

Wpółczuje wszystkim ze akurat nas to dopadło ale damy rade nie martwcie się.

 

Dzisiaj 1 raz wziolem pół tabletki seroxatu po 2 godzinach czuje sie roztrzesiony zimno mi ,lekko kręci mi sie w glowie czuje potrzebe rozmowy mam nadzieje ze to minie i bedzie coraz lepiej.

 

Mam pytanie do was , czy seroxat pomogł wam w walce z nieśmiałoscią ,przebicia tej bariery miedzy relacjami męsko-damskimi ,czy pomaga zachowywac sie normalnie z dziewczyna i w gronie ludzi ??? Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was , czy seroxat pomogł wam w walce z nieśmiałoscią ,przebicia tej bariery miedzy relacjami męsko-damskimi ,czy pomaga zachowywac sie normalnie z dziewczyna i w gronie ludzi ??? Bardzo prosze o odpowiedz

 

Mnie pomaga cały czas. I nie mam wątpliwości że to że lepiej mi sie gada z ludźmi to sprawka proszków. Naprawdę jest duzo lepiej. jeszcze nie doskonale ale....musze też sama popracowac nad sobą. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore seroxat juz 2 dzien po pol tabletki czuje sie dosc normalnie troche zamulony jestem i ziewac mi sie chce i czuje klucie w glowie ,wczoraj wziolem o 19 afobam i pozniej o 24 druga tabletke afobamu bo nie moglem zasnac po afobamie czuje sie wluzowany nie boje sie spojrzec ludziom w oczy ,dzisiaj przed szkola wziolem półtabletki seroxatu i 2 tabletki afobamu czulem sie tez wyluzowany hehehe o to mi chodzilo nie czuje juz scisku w rzoladku suchosci w buzi jak mysle nad spotkaniem z dziewczyna lub pojscia do skzoly do koleogw i za tem mam takie pytanie czy brałem za duzo tego afobamu bo dzisiaj mam ochote wziosc przed spotkaniem z panna 1 tabletke to w sumie bedize dzisiaj 3 i na dzisiaj dam sobie spokoj a bralem wczoraj jeszcze 2 to w sumie 5 w takim krotkim czasie czy to mi nie zaszkodzi powiedzcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga1. W sumie lekarz powiedział, że jeśli bede się dobrze czuła to od 1 stycznia mam odstawiać. I czułam sie naprawde dobrze, wrecz nawet myślalam, że mam juz to za sobą, tak się cieszyłam, wrócilam do normalnego życia, jakby nic się nie działo, nie miałam żadnych napadów lęku i paniki. Gdy zaczełam odstawiać to poczułam się zle, ale postanowilam nie przerywac odstawiania, powiedzialam sobie ze dam rade, wzielam pol hydroksyzyny i było ok. Wlasciwie na ten moment nie jest najgorzej, mam lekkie zawroty glowy i czasami bywam bardzo rozdrażniona i łatwo się irytuje, ale to da sie wytrzymac. Teraz biore pol tabletki seroxatu co drugi dzień a od dzisiaj zmniejszam znowu o 1/2 czyli bede brala ćwiartke co drugi dzień i zobaczymy jak bedzie. Tak poza tym to musze jeszcze jedna rzecz powiedziec, zaczelam robic wszystklo aby unikac napięcia i stresowych sytuacji, bo tak sobie pomyslalam ze to życie w stałym napieciu tak zle na nas nerwicowców zle wplywa. Chodze wiec na masaże, solarium (troche światła - sztucznego ale jednak), na basen. Ale bardzo polecam dla wszystkich ćwiczenia jogi, takie proste, oddechowe, znalazlam taką fajną książke - joga w pospolitych dolegliwościach, gdzie są naprawde proste odprezajace cwiczenia. Ponadto polecam tez książke Murphyego - Potęga podświadomości, daję pewną siłe i motywację do dzialania. Coś trzeba robić, bo same leki nie wiele zmienią, choc napewno pomogą. Jeśli macie jakieś pytanie, to piszcie. Pozdrawiam Was cieplutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc, czy mieliscie objaw po braniu seroxatu,że kopał was prąd od środka? czy to jest to takzwane elektromagetyczne(czy coś takiego) wyładowania mózgu!?

 

biorę toto przez miesiac (wczesniej zoloft brałem) i w zasadzie to zauwazam że działa jak nie wezme tabletki rano to wieczorem takie dziwne uczucie - jakbym cos niedobrego z błednikiem miał - przy obrotach głowy pojawia sie takie odrealnienie jakby - nie wiem jak toto nazwać - natomiast jest to jedyny objaw działania jaki zauważyłem - czasem - ale to baaaardzo rzadko mam takie uczucie jakby serce było pod pradem ale to tylko chwilowe - raz na miesiac sie zdarza - wiec to chyba nie przez seroxat - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silesiaster ja tak mam teraz przy odstawianiu, tak jakby lekkie zawroty glowy, jakby właśnie problemy z błednikiem. mam nadzieje ze to minie.

 

pikpokis co tam u Ciebie? napisz coś więcej, na jakie natręctwa myślowe się leczysz? czy poprawiło Ci się po seroxacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Rexetin od kilku dni i jestem miło zaskoczona

1. brak koszmarnych efektów ubocznych, o jakich naczytałam się nainnych forach internetowych. Wiem, że na każdego działa inaczej, ale spodziewałam się strasznych przebojów.

2. Co do libido to nie będę się wypowiadać, bo lek jeszczenie miał prawa zadziałać. W każdym razie nie odczuwam zmniejszenia libido a wręcz przeciwnie (nie sądzę, że by to było sprawką leku :twisted: )

3. Mam tylko lekkie nudności , no i nie mogłam zasnąć. Poza tym OK...

4. Łaknienie zmniejszone... Ale to akurat mnie nie martwi :smile:

 

Jak już minie miesiąc (wtedy lek zacznie działać) to napisze jak się czuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Magdax9, tak sobie mysle czy ty nie czekasz na objawy odstawienne leku.Ja ich nie mam i znam kilka osob ktore juz zyja normalnie i tez ich nie mialy. Musze przyznac ze przez pierwsze 2 czy 3 dni czekalam i probowalam wyczuc czy ja gorzej sie czuje. Mialam wtedy lekki nieepokoj .Terapeutka tez mi to zasugerowala i faktycznie jak przestalam sie zastanawiac wszystko minelo. Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i pozdrawiamm ,jak w temacie poniewaz mieszkam na stale w USA ,stosuje ten wlasnie lek paxil(paraxotinum 20 mg czyli- paroksetyna ) czy takie objawy jak mdlosci ,brak apetytu ,zle samopoczucie nawet jadlowstret ,sa normalnymi objawami i podobno utrzymuja sie przez okres okolo 10 dni :( czy moze cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ,ja wiem o tych objawach sa wyszczegolnione ,sekretarka mojego lekarza tez`tak stwierdzila , ale zajadalem 6,7 posilkow dziennie a tu od trzech dni zero ,tylko na sile soki pije i to mikroskopijnych ilosciach ,pierwsza tabse wzialem w sobote , wniedziele malo co zjadlem pon,i dzisiaj nic na sile soki pije , leki wzrosly a do lekarza juz wstyd mi chodzic bo co tydzien wmawiam sobie inna chorobe ale nic chyba mi nie jest przynajmniej tak z badan wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×