Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

hej;)...mam pytanie...ile przytyliście po Serotaxie?....myślę,że był by to lek lux dla mnie ale boję się tycia;/....i powiedzcie czy to tycie polegało na większym apetycie czy na czyms innym?....i powiedzcie mi czy każdy lek z pochodnej paroksetyny czyli jak Seroxat,Paxtin,Arketis powodują tycie...bo o Serotaxie i Paxtinie pisze, że mogą zwiększyć mase ciała, a o Arketisie tak nie pisze...to czyli po Arketisie się nie przytyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę seroxat już prawie pół roku i nie utyłam, a wręcz schudłam. Zawsze miałam problemy z wagą, a teraz wyglądam tak, jak kiedyś chciałam. Do tego rano 15-20 minut spacerku z psem. Nie czuję zwiększonego apetytu, a kiedyś wstawałam w nocy i opróżniałam lodówkę. Nie zatrzymuje też wody w organizmie, bo piję jej dość dużo to wiem. Ulotkę czytałam, ale nie zrobiła na mnie wrażenia, na ten przykład w ulotce łagodnego syropku na kaszel dla dziecka wyczytałam możliwe działania niepożądane: bóle brzucha, biegunka, krwawienia z przewodu pokarmowego i zespół czegoś tam.... jakbym miała czytać ulotki wszystkich leków, wpadłabym w paranoję... Po seroxacie nie mam żadnych skutków ubocznych, no może poza początkową sennością, co dla mnie raczej błogosławieństwem było aniżeli skutkiem ubocznym. Tam coś piszą, że skłonności samobójcze itp, jeny! Jakie samobójstwo?! Mi się dopiero teraz chce żyć! Od rana mam "zaciesz" na buzi czy słońce czy deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek jest po to, żeby mi pomóc a nie zaszkodzić. Możliwe skutki uboczne lub działania niepożądane wymienione w ulotce są w celu informacji, że jeżeli występuje coś, co nas niepokoi to może to być działanie tego leku i może trzeba go zmienić lub zmienić dawkowanie go. Jak kogoś boli głowa i bierze tabletkę to też czyta uważnie ulotkę? Hehe, nie radzę, bo od tego może bardziej rozboleć. Cieszę się z samej świadomości, że coś może mi pomóc, bo wcześniej widziałam moją sytuację jako beznadziejną..... Tabletce nie musisz tłumaczyć się ze swoich słabości, nie musisz patrzeć jej w oczy i rozdrapywać ran, nie musisz słuchać: "weź się w garść, albo przestań się lenić itp. Połykasz ją, popijasz wodą, puszczasz oczko do lusterka i zdobywasz świat! A ulotki dobrze się w piecu palą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przytylem na seroxacie 20 kg ;P glownie brzuszek i buzia ;P widac strasznie ;P ale co tam ;> radosc wrocila, leki minely, zycie sie otworzylo ;)

 

najgorsze jest tylko odstawienie. ja juz walcze z nim miesiac.. 3 dni super, 1 dzien koszmarnie, 3 dni super 2 dni koszmarnie itd..

trzeba sie na to przygotowac. ale panika odeszla w niepamiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czulem sie juz tak znakomicie po 5 miesiacach, ze w ogole zapomnialem o leku ..i niestety zaczalem zapominac o braniu tabletek regularnie. zdarzalo sie tak ze nie bralem przez 2 dni ..

wiec uznalismy z Pania doktor ze skoro juz tak z tego wyszedlem to dalsza terapia nie jest mi potrzebna ...

 

odziwo..po miesiacu pojawily sie pierwsze objawy odstawienia...no i tu jest problem. zobaczymy co bedize dalej.

 

nie zmienia to jednak faktu, ze ataki nie sa juz tak straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie ten lęk jest spowodowany stłumionymi emocjami;/...kiedyś miałam coś takiego,że się wstydziłam płakać nawet sama przed sobą..i jak miałam bardzo trudne przeżycia i chciało mi się płakać to ja robiłam wszystko aby się tylko nie rozbeczeć,tłumiąc te emocje moje zachowanie stało się coraz dziwniejsze bo ile emocji negatywnych człowiek jest w stanie podzwignąć nie płacząc...no własnie prawie się tego nie da zrobić,ale ja przez to, że tak dałam rady zrobić doprowadziłam się do tej wrednej choroby ehh;/....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

 

Poszukujesz specjalistycznej wiedzy na forum...My jak najbardziej mozemy porozmawiac np o lekach, ale w zakresie wiedzy ogolnie dostepnej.

 

Co do stwierdzenia jaki antydepresant bedzie najlepszy dla ciebie i czy zatrzymuje wode czy nie, to naprawde przeciez musisz isc do lekarza....

 

 

Chodzisz do jakiegos psychiatry ? Jak lek proponuje lekarz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką lekarkę co jak mi przepisuje lek....a ja sie jej pytam czy po nim się tyje, czy uzaleznia....to ona mówi,że nie czyta ulotek;/...i że nie wie....więc sama szukam leków na necie i czytam ich ulotki ,aby wiedzieć z czym moge miec do czynienia...a potem to ona mi zapisuje jak ja znajde coś najbezpieczniejszego heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×