Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, MuminIDM napisał:

Siema. Znów ja. Jeszcze jestem na tej paroksetynie. Nie wiem po co. Bo dalej nic , nawet kupiłem seroxat , myślałem że może oryginał pomoże , ale pieniądze wywalone w błoto. Teraz jestem na dawce 30mg , 40 mg nic nie dało. Chce to odstawić . Jak to odstawić ? Biorę niecałe 6 miesięcy.  Jak schodzić z tego ?

Skoro nie jest dobrze to przeskocz na coś innego to będzie bezkolizyjnie. A jak odstawiasz to książkowo jest 10mg w dół co dwa tygodnie. Tak jak wchodzisz, tak i schodzisz😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 08:59, Marciin94 napisał:

Dzień Dobry wszystkim 🙂 Chcę się wypowiedzieć na temat paroksetyny. Od kilku lat walczę z depresją i lękiem uogólnionym. Paroksinor (paroksetyna) okazał się u mnie strzałem w dziesiątkę. Bardzo wolno się rozkręcał ale jak już zaczął działać to jestem w siódmym niebie. Brak strachu, dobry nastrój, skupienie na wysokim poziomie. Czuje się bardzo dobrze. Przyjmuje dawkę 40 mg na dobę rano. Dużo leków i neuroleptyków przerobiłem, ale dopiero ten zadziałał. To tyle, życzę miłego dnia wszystkim czytającym 🙂

Hej

 

Super ze u ciebie dziala. Ile dni się rozkręcał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Liczę na rade czy jest sens jeszcze brac paroksetyne. Sama mysl o kolejnej zmianie lekow az mnie przeraza :( Mam nerwice lękowa od kilkunastu lat. Przez okolo 10 bralam wenle w roznych dawkach i to mi pomagalo, zero benzo. Bylam aktywna, zylam normalnie. Az przestala ( jak bylam w ciazy). Od tej pory 2 lata nie moge dobrac lekow. Przerobilam sertagen, pregabaline,elicea, duoloksetyna. Jako, ze zmiana lekow to u mnie koszmar ( wszystkie mozliwe somaty) to zglosilam sie na odzial do psychiatryka. Tam bylam okolo miesiac. Dostalam paroksetyne od dawki 20 do 40. Wyszlam ze szpitala z zapewnieniem, ze zadziala. I tak czekam juz 6ty tydzien gdzie tylko jeden dzien nie mialam lękow ani spięcia ciala( co za ulga…). Mam za to cala mase malo fajnych dolegliwosci ( sennosc jak z koszmaru, zawroty glowy, bol brzucha, bulgotanie w brzuchu, biegunka. No i lęk, najgorszy rano). Wspomagam sie benzo ( tranxene co 2-3 dni, chociaz bardzo chcialabym ich nie brac). Plus propranorol 10 rano. Mam ciagle atrakcje z sercem dlatego propranorol ( szybki puls - 130-200 momentami i niskie cisnienie nawet 80-40). Czy komus paroksetyna zaskoczyla po tak dlugim czasie? A moze jest ktos komu pomagala tylko wenlafaksyna i cos zaczal potem brac co pomoglo? Nie mam juz sily, mam dzieci a jestem jak warzywo. Ps. Chodze tez ba terapie (czekam na jej efekty o ile beda) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, EwaC napisał:

Czy komus paroksetyna zaskoczyla po tak dlugim czasie? 

Mi pomogła po ok. 3 tygodniach brania 40mg. Na 20mg była masakra i lekarka bardzo szybko zdecydowała o wejściu na 40mg (po niecałym tygodniu brania 20mg z tego co pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 08:59, Marciin94 napisał:

Dzień Dobry wszystkim 🙂 Chcę się wypowiedzieć na temat paroksetyny. Od kilku lat walczę z depresją i lękiem uogólnionym. Paroksinor (paroksetyna) okazał się u mnie strzałem w dziesiątkę. Bardzo wolno się rozkręcał ale jak już zaczął działać to jestem w siódmym niebie. Brak strachu, dobry nastrój, skupienie na wysokim poziomie. Czuje się bardzo dobrze. Przyjmuje dawkę 40 mg na dobę rano. Dużo leków i neuroleptyków przerobiłem, ale dopiero ten zadziałał. To tyle, życzę miłego dnia wszystkim czytającym 🙂

 

Miło się czyta takie pozytywne opinie 🙂 Widać, że jest to lek dla ciebie. Oby tak dalej!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał:

Mi pomogła po ok. 3 tygodniach brania 40mg. Na 20mg była masakra i lekarka bardzo szybko zdecydowała o wejściu na 40mg (po niecałym tygodniu brania 20mg z tego co pamiętam).

 

Miałam 40 ale nie dawałam dosłownie rady funkcjonować i sama zeszłam do 30. Zazdroszczę,ze zadziałała u Ciebie. Ja niestety trace nadzieje. 6 tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 
Mam borderline i dwubiegunowe, plus bardzo intensywne ataki paniki. Dzisiaj lekarz zapisał mi Arketis 20 mg. Schodzę z Escipramu, bo nie przyniósł żadnych efektów ani negatywnych ani pozytywnych. Wcześniej brałam Citaxin przez 3/4 lata.

mam dużo objawów psychosomatycznych (problemy z oddychaniem, migreny), ciągle śpię, ogólny spadek jakości życia - dramat. 
czego się spodziewać po leku? Mam nadzieje, że to będzie strzał w 10 i w końcu zacznę wychodzić z domu bez lęków :( 

do tego mam zapisane Sulpiryd Hasco 10 mg i zostaje przy Lamitrinie 100 mg. Ktoś brał takie połączenie? 
Jutro mam nie brać już Escipramu i pojutrze pierwsze pół tabletki Arketisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 15:44, namelessmaya napisał:

Cześć. 
Mam borderline i dwubiegunowe, plus bardzo intensywne ataki paniki. Dzisiaj lekarz zapisał mi Arketis 20 mg. Schodzę z Escipramu, bo nie przyniósł żadnych efektów ani negatywnych ani pozytywnych. Wcześniej brałam Citaxin przez 3/4 lata.

mam dużo objawów psychosomatycznych (problemy z oddychaniem, migreny), ciągle śpię, ogólny spadek jakości życia - dramat. 
czego się spodziewać po leku? Mam nadzieje, że to będzie strzał w 10 i w końcu zacznę wychodzić z domu bez lęków :( 

do tego mam zapisane Sulpiryd Hasco 10 mg i zostaje przy Lamitrinie 100 mg. Ktoś brał takie połączenie? 
Jutro mam nie brać już Escipramu i pojutrze pierwsze pół tabletki Arketisu. 

Hej,ja dwa lata temu tez dostalem paro i tak sobie pomoglo lekarz dorzucil mi mianseryne i to byl naprawde strzal w 10.

ataki paniki zlikwidowane,jakos zycia lepsza,brak problemow ze spaniem itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dwa miesiące na dawce 10mg, niestety w związku z paroma stresującymi sytuacjami zaczęły mi wracać lęki. Uzgodniłam więc z lekarką powrót do 20mg i jestem na tej dawce 2 tygodnie. Niby lepiej, ale od paru dni znowu zjazd. Zastanawiam się nad podwyższeniem do 30mg. Dołuję się, że nie dałam rady na niższej :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 15:44, namelessmaya napisał:

Cześć. 
Mam borderline i dwubiegunowe, plus bardzo intensywne ataki paniki. Dzisiaj lekarz zapisał mi Arketis 20 mg. Schodzę z Escipramu, bo nie przyniósł żadnych efektów ani negatywnych ani pozytywnych. Wcześniej brałam Citaxin przez 3/4 lata.

mam dużo objawów psychosomatycznych (problemy z oddychaniem, migreny), ciągle śpię, ogólny spadek jakości życia - dramat. 
czego się spodziewać po leku? Mam nadzieje, że to będzie strzał w 10 i w końcu zacznę wychodzić z domu bez lęków :( 

do tego mam zapisane Sulpiryd Hasco 10 mg i zostaje przy Lamitrinie 100 mg. Ktoś brał takie połączenie? 
Jutro mam nie brać już Escipramu i pojutrze pierwsze pół tabletki Arketisu. 

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od 1/4 kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, palahniuk napisał:

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od 1/4 kilka dni.

Hej, zaczęłam od pół tabletki przez 8 dni, z zaleceniami psychiatry i jak na razie to nadal odczuwam odstawienne Escipramu, poza tym mam rewolucje żołądkowe i nic poza tym :) a jestem 3 dzień na paro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroxinor 20 mg od 6 dni , mirtor 15 mg na noc oraz zommiren 1 mg rano i popołudniu bo nie dał bym rady. Rano mam zawroty i ból głowy oraz zamazane widzenie. Biorąc sam zommiren nie miałem czegoś takiego. Czy przez mirtor lub paroxinor mogę mieć takie skutki uboczne? Kilka lat temu miałem już taki zestaw i nie przypominam sobie , abym tak reagował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 20:19, marcinzen napisał:

Hej, zaczęłam od pół tabletki przez 8 dni, z zaleceniami psychiatry i jak na razie to nadal odczuwam odstawienne Escipramu, poza tym mam rewolucje żołądkowe i nic poza tym 🙂 a jestem 3 dzień na paro. 

 

wszysko to bardzo krótkie okresy 

Hej, jestem już na dawce 20 mg i na razie taka docelowa. Czuje się dobrze, żadnych skutków ubocznych 🙂 bardzo szybko organizm przyswoił paro, jestem w szoku. Po 8 dniach wzięłam 20 mg i jak ręka odjął, parestezje zniknęły po Escipramie. Dzisiaj włączyłam wg zaleceń Sulpiryd 100 mg, ale wzięłam 50, trochę się boję od razu 100 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jak odstawialiscie paroksetyne? W jakim tempie? Ja brałem ogólnie pół roku. Ostatnie półtorej miesiąca 40 mg. Nie działało więc mam odstawić. I tak ..... Zjeżdżałem co tydzień o 10 mg . Jestem teraz na dawce 10 mg drugi dzień. I zaczynają się jakby chwilowe zawroty głowy . Zwłaszcza przy gwałtownych ruchach głowy. Nie wiem czy to od tego? Bo zaczeło się po próbie drzemki nieudanej. Jak wy odstawialiscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MuminIDM napisał:

Siema. Jak odstawialiscie paroksetyne? W jakim tempie?

Ja z 40mg najpierw zeszłam na 20mg i po ok. tygodniu do 0, ale ja będąc już na 20 wchodziłam równocześnie na inny lek. Nic mi nie było, w sensie żadnych objawów odstawiennych, ale to co opisujesz może być od tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MuminIDM napisał:

A na jaki lek wchodziłas ? Na jaka grupę leków ? Ja mam wejść na tlpd klomipramine anafranil od małych dawek

Na SSRI, na sertralinę konkretnie, zresztą na moją prośbę ta zmiana. Moja lekarka u mnie nie stosuje ani tlpd ani neuroleptyków już od jakiegoś czasu. W ogóle nie bierze ich pod uwagę.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 10 mg paroksetyny, i się zaczęło 3 dni temu. Zawroty głowy , brain zapsy, drażliwość , wszystko od razu mnie wqrwia, wyprowadza w równowagi. Czym się wspomóc ? Żeby to chociaż zmniejszyć ? Benzo ? Xanax w dawce 0.5 kompletnie nie pomaga. Ile to może trwać bo się idzie wykończyć. Nigdy więcej paroksetyny. Największe gówno jakie brałem. Nic nie pomogło za to uboki od a do z.  Dajcie jakąś radę... Pozdrawiam.  Jedynie co pomaga chociaż na złość i drażliwość to 3 piwa. Paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MuminIDM napisał:

Ja jestem na 10 mg paroksetyny, i się zaczęło 3 dni temu. Zawroty głowy , brain zapsy, drażliwość , wszystko od razu mnie wqrwia, wyprowadza w równowagi. Czym się wspomóc ? Żeby to chociaż zmniejszyć ? Benzo ? Xanax w dawce 0.5 kompletnie nie pomaga. Ile to może trwać bo się idzie wykończyć. Nigdy więcej paroksetyny. Największe gówno jakie brałem. Nic nie pomogło za to uboki od a do z.  Dajcie jakąś radę... Pozdrawiam.  Jedynie co pomaga chociaż na złość i drażliwość to 3 piwa. Paranoja

Najlepsza do odstawiania paroksetyny jest fluoksetyna lub jakiś inny SSRI, który ma dłuższy od paroksetyny okres półtrwania.

Z takich leków doraźnych to zbyt wiele Ci nie pomoże. Musisz przeżyć te kilka-kilkanaście dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×