Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.10.2021 o 12:08, MuminIDM napisał:

Witam . Już miesiąc biorę paroksetyne. Najpierw kilka dni 10 mg , później ponad 2 tygodnie 20 mg , i od 6 dni 30 mg. Nie ma żadnej poprawy. Jest gorzej niż przed rozpoczęciem brania paro. Czekać jeszcze na cud zadziałania ? Lekarka mówi że jak po tygodniu dawki 30 mg nic się nie poprawi to mam odstawić. Na razie na 30tce to mam znów zwiększone lęki. A co do odstawiania to kazała schodzić z paro w 4 dni . Po 10 mg na dobę. A piątego dnia zacząć brać Anafril klomipramine tlpd. Tego typu jeszcze leków nie brałem. Co myślicie o tym ?

Ja nie polecam anafranilu, mam złe doświadczenie. Ogólnie nie polecam tlpd, ale rzeczywistość jest taka, że każdy musi wypróbować na własnej skórze co mu pasuje. Ale tlpd to jakaś porażka jak dla mnie. Mam wrażliwy organizm, często gwałtownie reaguję na leki przeciwdepresyjne. Bardzo małe dawki działają na mnie jak te terapeutyczne. Nie polecam tlpd nikomu kto ma taką wrażliwość jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pellleryna napisał:

Ja nie polecam anafranilu, mam złe doświadczenie. Ogólnie nie polecam tlpd, ale rzeczywistość jest taka, że każdy musi wypróbować na własnej skórze co mu pasuje. Ale tlpd to jakaś porażka jak dla mnie. Mam wrażliwy organizm, często gwałtownie reaguję na leki przeciwdepresyjne. Bardzo małe dawki działają na mnie jak te terapeutyczne. Nie polecam tlpd nikomu kto ma taką wrażliwość jak ja.

Witam. Coraz bardziej boję się tego anafrilu. Taki jest straszny ? Jakie miałaś skutki uboczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MuminIDM napisał:

Witam. Coraz bardziej boję się tego anafrilu. Taki jest straszny ? Jakie miałaś skutki uboczne ?

Mi po nim skoczyło tętno do tego stopnia, że nie mogłam się ruszyć, pogotowie mnie wzięło. Ja zażyłam tylko jedną tabletkę 10 mg i to mi wystarczyło. Wszystko stało się w kilka godzin ok 3-4 godz po zażyciu tabletki. Ale zastanawiam się czy przypadkiem nie nastąpiło tak z powodu interakcji między fluoksetyną czyli ssri z tlpd. Tylko, że taką kombinację zalecił mi lekarz. Fluo brałam już dłuższy czas i lekarz polecił włączyć anafranil bo podobno taki dobry na nerwicę. Jak już wcześniej pisałam, ja mam organizm wrażliwy, plus połączenie ssri oraz tlpd i taki był tego skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pellleryna napisał:

Mi po nim skoczyło tętno do tego stopnia, że nie mogłam się ruszyć, pogotowie mnie wzięło. Ja zażyłam tylko jedną tabletkę 10 mg i to mi wystarczyło. Wszystko stało się w kilka godzin ok 3-4 godz po zażyciu tabletki. Ale zastanawiam się czy przypadkiem nie nastąpiło tak z powodu interakcji między fluoksetyną czyli ssri z tlpd. Tylko, że taką kombinację zalecił mi lekarz. Fluo brałam już dłuższy czas i lekarz polecił włączyć anafranil bo podobno taki dobry na nerwicę. Jak już wcześniej pisałam, ja mam organizm wrażliwy, plus połączenie ssri oraz tlpd i taki był tego skutek.

Jakie miałaś tętno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MuminIDM napisał:

Jakie miałaś tętno ?

Nie mam pojęcia, jak mnie złapało to zdążyłam jeszcze połknąć propanolol. Zanim pogotowie przyjechało, po jakich 20-30 minutach, to tętno spadło i jak mi mierzyli mówili, że jest ok. Ale co ja przeżyłam to tylko ja wiem. Byłam jak flak, wypruta z sił, zabrali mnie na obserwację. Nie wiem czy lek zdążył zdziałać czy samoistnie zaczęło spadać. Później już mi się takie cos nie przytrafilo. Jeszcze po ketrelu mialam jazdę i też jak przestalam brac to bylo w porządku i kic się nie dzialo. Przy ketrelu to mi cisnienie jeszcze poszlo, gotowalam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arnin napisał:

Mi przepisali Paroxetine Aurovitas, zawsze byłem sceptyczny co do generyków, ale kosztuje jedynie 3zł, zastanawiam się czy nie wykupić czegoś typu Xetanor, Arketis czy Parogen.

Najlepiej Seroxat z importu za 30 zł . Reszta to shit

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Petek napisał:

Brałem też Parogen masakra. Na Seroxacie zero uboków i dla mnie najlepiej działa. Nawet jeśli nie wyczuwasz różnicy i tak seroxat nie ma równych.

 

Parogen to bezwodny chlorowodorek

Seroxat chlorowodorek pół wodny 

To jest ważna różnica.

Ja po ciężkich początkach na Parogenie nie mam żadnych uboków xD Także pozostane przy Parogenie skoro różnicy zero, a cena niższa 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie na 50 paroksetyny i 15 escitalopramu do tego 200 lamileptu i 25 amitryptyliny na sen. Paro mnie strasznie zamula to moje trzecie podejście do leku mam po niej straszną anhedonie i apatie nie cierpię tego leku ale psychiatra się uparł w planach mamy dojść do 60 paro i 20 escitalopramu 400 lamileptu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, reebok91 napisał:

Jestem aktualnie na 50 paroksetyny i 15 escitalopramu do tego 200 lamileptu i 25 amitryptyliny na sen. Paro mnie strasznie zamula to moje trzecie podejście do leku mam po niej straszną anhedonie i apatie nie cierpię tego leku ale psychiatra się uparł w planach mamy dojść do 60 paro i 20 escitalopramu 400 lamileptu.

Paroksetyna =  anhedonia , dżuma itd  Zmieniłem na wenle 75 mg jest o wiele lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 15:40, reebok91 napisał:

Jestem aktualnie na 50 paroksetyny i 15 escitalopramu do tego 200 lamileptu i 25 amitryptyliny na sen. Paro mnie strasznie zamula to moje trzecie podejście do leku mam po niej straszną anhedonie i apatie nie cierpię tego leku ale psychiatra się uparł w planach mamy dojść do 60 paro i 20 escitalopramu 400 lamileptu.

ja bralem sama paroksetyne i tez mi sie nic nie chcialo,blokowalo krzywe mysli ale lezalem,dorzucilem mianseryne i od razu ruszylo z kopyta 🙂 teraz biore 30 paro plus miansa 60 i jest git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lukasz82 napisał:

ja bralem sama paroksetyne i tez mi sie nic nie chcialo,blokowalo krzywe mysli ale lezalem,dorzucilem mianseryne i od razu ruszylo z kopyta 🙂 teraz biore 30 paro plus miansa 60 i jest git 


Jak bierzesz mianserynę rano i przed snem czy tylko przed snem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MuminIDM napisał:

A ja biorę paro miesiąc czasu , w tym 2 tygodnie 30 mg i żadnej poprawy nie widzę jeśli chodzi o lęki. Czekać czy dać sobie już spokój ?

 

5 minut temu, MuminIDM napisał:

A ja biorę paro miesiąc czasu , w tym 2 tygodnie 30 mg i żadnej poprawy nie widzę jeśli chodzi o lęki. Czekać czy dać sobie już spokój ?

ciezko powiedziec bo na kazdego inaczej dziala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 15:40, reebok91 napisał:

Jestem aktualnie na 50 paroksetyny i 15 escitalopramu do tego 200 lamileptu i 25 amitryptyliny na sen. Paro mnie strasznie zamula to moje trzecie podejście do leku mam po niej straszną anhedonie i apatie nie cierpię tego leku ale psychiatra się uparł w planach mamy dojść do 60 paro i 20 escitalopramu 400 lamileptu.

Mianse dostalem na spanie bo sie wybudzalem ciagle plus lęki.jak juz napisalem paro same pomoglo na lęki uczucia splycilo ale nic wiecej ,miansa poprawia nastroj spi sie dobrze ale przytyc mozna 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MuminIDM napisał:

A ja biorę paro miesiąc czasu , w tym 2 tygodnie 30 mg i żadnej poprawy nie widzę jeśli chodzi o lęki. Czekać czy dać sobie już spokój ?


Daj sobie jeszcze jeden miesiąc u mnie pierwszy lek setaloft zaskoczył po 2 miesiącach, warto poczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×