Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.07.2021 o 17:38, Don Corleone napisał:

Czesc @Kalebx3 Gorliwy, bardzo sie ciesze, ze napisales ;)
Tak znamy sie juz kupe lat i tez sledze z uwaga Twoje wpisy tu na forum. Biore od poczatku 20mg Paro, bo zmniejszenie, lub zwiekszenie dawki dziala na mnie bardzo negatywnie. Ale ciesze sie z tego, ze juz tyle lat i Paro ciagle dziala. Moja hipochondrie trzymam caly czas w szachu. Oczywiscie, ze zdarzaja sie fale, czyli gorsze dni, ale kto ich nie ma ;)
Trimipramina mnie na zamula nastepnego dnia. Wstaje od 20 lat o 4 rano i gra gitara. Wiesz, sam nie wiem czy ja wogole potrzebuje Trimipraminy. Zaczalem ja brac 12 lat temu, po detoxie alkoholowym, zeby spokojnie zasnac. Teraz juz te 12 lat  nie pije, prowadze grupe AA i jest ok. Lubie to wyciczenie, kotre przychodzi po 3 godzinach po zazyciu i latwe zasypianie. Od roku czasu trenuje, biegam i ograniczam jedzenie. Udalo mi sie schundac 30kg, ktore Paro mi dolozylo :D
Trzymaj sie rowniez i pozdrawiam ;)

 

no nie wiem, trochę skutków ubocznych jest wypisane. Stosowanie tego jest całkowicie bezpieczne z paroksetyną? paroksetyna likwiduje u mnie 99,5% objawów, dodaje pewności siebie. Jeśli odejmiemy od tego prolaktynę to chyba będę alfą i omegą. Tęsknie za tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 20:10, acherontia styx napisał:

W szpitalu lekarz mi mówił, że były albo nadal są robione jakieś badania w których wychodzi że sama podwyższona prolaktyna może być pomocna przy leczeniu nerwic, depresji, bo ma jakiś tam korzystny wpływ na neuroprzekaźniki... Pod warunkiem, że nie daje objawów w stylu mlekotoku itp. 

 Jak znajdę to badanie to podrzucę :D 

 

to też by mogło świadczyć dlaczego tylko paroksetyna działa na mnie. Tak też ostatnio myślałem, czy prolaktyna nie powoduje remisji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek0700 napisał:

 

to też by mogło świadczyć dlaczego tylko paroksetyna działa na mnie. Tak też ostatnio myślałem, czy prolaktyna nie powoduje remisji...

No mi wtedy powiedział, że dopóki prolaktyna nie osiąga wartości 4-cyfrowych, to nie odstawia pacjentom jeśli nie mają objawów. Jak już rzeczywiście wchodzi na wartości 4-ro cyfrowe to wtedy zaczyna się niepokoić. Mnie trzymał na wysokiej prolaktynie, którą miałam przez rispolept akurat, ale później dostałam mlekotoku i musiał iść out. 

Paro akurat u mnie hiperprolaktynemii nie powoduje, a biorę 40mg.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie odnosnie paroksetyny 🙂. To juz moje 3 podejście do niej i minelo 7 tygodni od startu, co prawda dopiero mija 2 tyg na podbiciu dawki do 30mg. Kiedys 20mg pomagalo szybciej i skuteczniej niz teraz. Na wieczor jeszcze leci tez mirtazapina 30mg na spanie . Nie wiem co jest tym razem ale bardzo nie rowno sie wkreca, raz jest juz lepiej potem znowu dol, wczesniej tak nie mialem. Wczesniej jak przetrwalem te pierwsze 3 tyg to juz bylo z gorki ale tym razem jest inaczej, moze tez wiecej stresow mialem i to dlatego.  Czy z Waszego doswiadczenia tez tak jest ze kazde kolejne zaczynanie z lekiem trwa dluzej i wieksze dawki sa potrzebne czy za kazdym razem podobnie dziala ? Wiekszosc mowi tez ze minimum to pelne 8 tyg az sie zaladuje ? Nie bralem nigdy innego SSRI ale zastnawiam sie czy nie zmienic na inny ? Lecze sie oczywiscie na zaburzenia depresyjno lekowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach na wenli lekarz zmienił mi główny lek na Seroxat. Kiedyś próbowałem brać paroksetynę, ale nie wspominam tego najlepiej, może teraz będzie inaczej. W każdym razie chciałbym się Was zapytać po jakim czasie odczuliście poprawę? Tyliście? Sprawy łóżkowe rozumiem na poziomie 80 latka po 9 udarach? Pierwszy raz chyba boję się jakiegokolwiek leku 😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chester napisał:

po jakim czasie odczuliście poprawę?

Po miesiącu odczułem poprawę w somatach

9 godzin temu, chester napisał:

Tyliście?

Jakoś nie, ale brałem tylko 4 msc. Bardziej utyłem na duecie Dulo 60mg + Prega 300 mg.

9 godzin temu, chester napisał:

Sprawy łóżkowe rozumiem na poziomie 80 latka po 9 udarach

Mogłem, ale skończyć praktycznie już nie. To samo jest na Dulo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, max_max napisał:

Po miesiącu odczułem poprawę w somatach

Jakoś nie, ale brałem tylko 4 msc. Bardziej utyłem na duecie Dulo 60mg + Prega 300 mg.

Mogłem, ale skończyć praktycznie już nie. To samo jest na Dulo.

to bardziej wina pregabaliny. u mnie tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chester napisał:

Po kilku latach na wenli lekarz zmienił mi główny lek na Seroxat. Kiedyś próbowałem brać paroksetynę, ale nie wspominam tego najlepiej, może teraz będzie inaczej. W każdym razie chciałbym się Was zapytać po jakim czasie odczuliście poprawę? Tyliście? Sprawy łóżkowe rozumiem na poziomie 80 latka po 9 udarach? Pierwszy raz chyba boję się jakiegokolwiek leku 😑

Po 3 tygodniach chodzenia po ścianach zaczęło być lepiej. Nie przytyłam ani trochę, a biorę paroksetynę ponad 2 lata już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Seroxat 15mg łącznie z pregabaliną 225mg. Koleżanka mojej koleżanki jest psychiatrą i oznajmiła, że nie łączy się paro z pregą, ale nie powiedziała dlaczego. Odesłała mnie do mojej lekarki, żeby mi to zmieniła. Ponieważ wtedy czułam się dobrze, a było to rok temu, to nie poszłam.  Teraz robię drugie podejście do tego zestawu i jest średnio, jedyne, co mam zmienić, to podnieść pregę do 300mg, no i paro do 20mg. Zoloft u mnie nie wypalił, chodzi mi głównie o lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2013 o 19:43, Pasman napisał:

Heja. Ostatnio przyjmuje paro osłonowo na prostatę. Stosuję dawkę 20mg co 3dni jest już mocno kastrująca i zastanawiam się czy nie brać rzadziej. Ma ktoś doświadczenie w takim zastosowaniu paro?

 

Jako, że mam brać paroksetynę przeglądam wątek. I znalazłem takie coś. Można sobie humor poprawić :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lęki zazwyczaj są przyczynowe. Tzn doznaję sytuacji, które są dla innych błahe, a dla mnie nie do przeskoczenia.
Od około grudnia jestem na paro 20mg. Jak się pogarszało to brałem 1,5 tabsa czyli teoretycznie 30mg i czułem ulgę.
Teraz za ścianą mam sąsiadów, których ciągle słyszę i powoduje to u mnie bardzo duże lęki.
Boję się trochę wejść na 40 mg, ale 30mg mi tym razem nie pomogło.
Czy 40 mg to bardzo duża dawka? Lekarz mówił żeby brać po dwie tabletki, ale ja się boję takiego zwiększenia.
Prócz problemów seksualnych bardzo dobrze funkcjonowałem na paro.
Doradźcie czy się bać tych 40 mg czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Umpero napisał:

U mnie lęki zazwyczaj są przyczynowe. Tzn doznaję sytuacji, które są dla innych błahe, a dla mnie nie do przeskoczenia.
Od około grudnia jestem na paro 20mg. Jak się pogarszało to brałem 1,5 tabsa czyli teoretycznie 30mg i czułem ulgę.
Teraz za ścianą mam sąsiadów, których ciągle słyszę i powoduje to u mnie bardzo duże lęki.
Boję się trochę wejść na 40 mg, ale 30mg mi tym razem nie pomogło.
Czy 40 mg to bardzo duża dawka? Lekarz mówił żeby brać po dwie tabletki, ale ja się boję takiego zwiększenia.
Prócz problemów seksualnych bardzo dobrze funkcjonowałem na paro.
Doradźcie czy się bać tych 40 mg czy nie ?

brać, nie bać się

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Umpero napisał:

Lekarz mówił żeby brać po dwie tabletki

Jak mówił, żeby brać, to bierz. Paroksetyna jest demonizowana i ludzie sami sobie wkręcają uboki.

Będzie źle, to zmniejszysz albo przejdziesz na Dulo, czy coś (za radą lekarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

Przy wprowadzeniu paroksetyny też mieliście fatalne poranki: zamulenie i lęki. Ja nie wiem gdzie jestem i jak się nazywam. To przejdzie? Zwariować idzie  

--- zależy od dawki wyjściowej .

 Zmuła raczej nie mija , lęki puszczają .

 Najgorsze to: kłopoty z libido  , niechciejstwo , brak silnika w dupie na rozruch i tego typu .

 Lek ogólnie dobry , ale nie sam ,w monoterapii .

 Słyszałem ,że dawkami 60 mg leczą pedofili , kastracja chemiczna .

 Ja łykam 20 mg z rana + dopaminergiki  , na noc tryptofan + 25 mg doxepiny .

 Idzie przeżyć godnie . Obecnie na fali wznoszącej ,,, uj wie jak długo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, chester napisał:

Poranki koszmar, im bliżej wieczora, tym lepiej.

chociaż tyle dobrego ,,, 

 dołóz na noc ami 25 lub doxepinę 25 , jak juz zejdziesz z wenli .

 U mnie tym sposobem wyrwałem się z rannych total horrorów .

 Sama paro nie dawała rady , urwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 1 czerwca odstawiłem leki na depresje nerwice lękową nerwice natręctw potem zachorowałem na covida po wyzdrowieniu zaczęły się problemy na tle psychicznym odczuwam bóle głowy zawroty uciski głowy z tyłu po boku z przodu tak od 14 lipca do dziś mam dolegliwości rezonans magnetyczny czysty neurolog kazał iść na eeg czy to nerwica lękowa włączyłem leki paroxinor nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalebx3 Gorliwy też miałeś o poranku zaraz po przebudzeniu lęki, myśli samobójcze, brak wzwodu coś tego typu? Bo ja z tym walczę od jakiegoś czasu, zmieniałem wiele razy leki. Lekami to ja się leczę od 2015 roku, wtedy brałem Fevarin i Lerivon było wszystko ok, tylko najgorsze to zaczęło się dziać, wtedy kiedy Lerivon zamieniono mi na Ketrel i zaczęły się zmiany antydepresantów, Ketrel miałem brać. Wypróbowałem już antydepresanty ze wszystkich grup chemicznych, nie próbowałem jeszcze moklobemidu w połączeniu z Ketrelem. Moja psychiatra nie chce mi przepisywać SSRI, bo myśli że to bardziej Fevarin niż Ketrel spaprał mi sen i poranki. Obecnie wciąż nie jest kolorowo z porankami przy Ludiomilu, Ketrelu i Buspironie. Za miesiąc będę zmieniał leki prawdopodobnie...

 

Nie wiem, który neuroprzekaźnik odpowiada za takie fatalne samopoczucie z rana, czy to może hormony jakieś? Coś z serotoniną i noradrenaliną musi być grane, no i jakieś hormony pewnie, poziom cukru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calego serca polecam paro z mianseryna.na samej paroksetynie to nic mi sie nie chcialo lekarz dorzucil mianse bo mialem problemy ze spaniem,zaczynalem mianse od 30 po czasie musialem wejsc na 60 i biore tak do dzis a paro biore 20.miansa dala checi do dzialania spie elegancko brak lękow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lukasz82 napisał:

Z calego serca polecam paro z mianseryna.na samej paroksetynie to nic mi sie nie chcialo lekarz dorzucil mianse bo mialem problemy ze spaniem,zaczynalem mianse od 30 po czasie musialem wejsc na 60 i biore tak do dzis a paro biore 20.miansa dala checi do dzialania spie elegancko brak lękow.

 

No miansa jest bardzo fajnym lekiem do każdego SSRI. Ładnie się z nimi łączy, daje spokojny sen, troszkę podnosi libido podobno i ogółem pomaga pozbyć się lęków. Minusem jest to, że troszkę się przy niej tyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasz82 napisał:

Z calego serca polecam paro z mianseryna.na samej paroksetynie to nic mi sie nie chcialo lekarz dorzucil mianse bo mialem problemy ze spaniem,zaczynalem mianse od 30 po czasie musialem wejsc na 60 i biore tak do dzis a paro biore 20.miansa dala checi do dzialania spie elegancko brak lękow.

👍

 

Edytowane przez marcinzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×