Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Biorę Parogen 20 mg od 4 miesięcy + Trittico 75mg  i od jakiegoś czasu kompletnie zanikła mi chęć na sex. Nie ma problemu ze wzwodem i utrzymaniem erekcji. Natomiast finał nie przychodzi. Bardzo trudno mi go osiągnąć czy to podczas masturbacji czy z partnerką , zaczęło się tak około 2 miesiąca stosowania. Jak sobie z tym radziliście. Lekarz proponuje zmianę Parogenu na Boswale czy coś takiego. Mam dostać recęptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thorin napisał:

Lekarz proponuje zmianę Parogenu na Boswale czy coś takiego. 


chyba chodziło mu o bioxetin czyli fluoksetyna, jeśli tak to ja bym sobie taka zmianę darował, nie wyciszy twoich lęków jak paroksetyna, na twoim miejscu poczekałbym jeszcze, z czasem powinno się poprawić ale rób jak uważasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim 

Brałam przez ponad 1 roku parogen 2 tabletki dziennie i mirtor 15 tak rok regularnie, potem od pół roku tylko parogen 2 tabletka teraz już połówka. 

O ile lęki praktycznie minęły.. Czasem mam gorsze dni... Ale to niebo w porównaniu do tego że nie wstawałam z łóżka wcześniej. Zdążyłam nawet wziąć ślub i pójść na drugie studia :) 

Teraz cierpię na masakryczny spadek libido... 

Co robić... Czekać aż wróci czy wracać do psychiatry po leki.. Na podniesienie? 

Mąż cierpi.. Paroksetyna uratowała moje życie.. Ale są skutki uboczne.. Będę wdzięczna za każdą poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Thorin napisał:

Witam,

 

Biorę Parogen 20 mg od 4 miesięcy + Trittico 75mg  i od jakiegoś czasu kompletnie zanikła mi chęć na sex. Nie ma problemu ze wzwodem i utrzymaniem erekcji. Natomiast finał nie przychodzi. Bardzo trudno mi go osiągnąć czy to podczas masturbacji czy z partnerką , zaczęło się tak około 2 miesiąca stosowania. Jak sobie z tym radziliście. Lekarz proponuje zmianę Parogenu na Boswale czy coś takiego. Mam dostać recęptę.

Przepisane leki to  Dulsevia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

brał ktoś wcześniej wenlafaksynę? Jakie zmiany zauważyliście po zmianie leku? 

Osobiście mam odczucie jakbym na wenlafaksynie czuł się bardziej ociężały. Brałem kiedyś 50 mg parogenu to działało na mnie silniej przeciwlękowo i nie czułem otłumanienia. 

Miał ktoś z Was podobnie? Napiszcie proszę , bo rozważam powrót do paroxetyny. 

Aktualnie co ranek mam doła , ryczeć mi się chce , a jak wezmę 300mg Wenli to czuję lekką poprawę, ale za to ciśnienie skacze mi do 160/110 a tętno 106 bpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kucharz napisał:

Witam, 

brał ktoś wcześniej wenlafaksynę? Jakie zmiany zauważyliście po zmianie leku? 

Osobiście mam odczucie jakbym na wenlafaksynie czuł się bardziej ociężały. Brałem kiedyś 50 mg parogenu to działało na mnie silniej przeciwlękowo i nie czułem otłumanienia. 

Miał ktoś z Was podobnie? Napiszcie proszę , bo rozważam powrót do paroxetyny. 

Aktualnie co ranek mam doła , ryczeć mi się chce , a jak wezmę 300mg Wenli to czuję lekką poprawę, ale za to ciśnienie skacze mi do 160/110 a tętno 106 bpm

 

No a jak sie czujesz na tej Wenli procz tego ze jestes ociazaly ? Ile juz bierzesz? 225 mg tyle co ja aktualnie od niecalego tygodnia. Ociazaly sie na nie czuje ale nie wiem tez czy wogole juz mnie ta Wenla kopnela przez cale zamieszanie z lekami u mnie. 
 

Jakbys mogl pare slow napisac jak sie trzymasz na 225mg.

 

Dzieki z gory🖐🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 11:36, PiotrekLondon napisał:

 

No a jak sie czujesz na tej Wenli procz tego ze jestes ociazaly ? Ile juz bierzesz? 225 mg tyle co ja aktualnie od niecalego tygodnia. Ociazaly sie na nie czuje ale nie wiem tez czy wogole juz mnie ta Wenla kopnela przez cale zamieszanie z lekami u mnie. 
 

Jakbys mogl pare slow napisac jak sie trzymasz na 225mg.

 

Dzieki z gory🖐🏻👍🏻

 

Biorę 300 mg od tygodnia. Jest trochę lepiej, ale to nie to samo co na 50 mg parogenu jeżeli chodzi o lęki. Teraz np chce mi się ryczeć jak o tym piszę , bo teskno mi do lepszego samopoczucia. Ale na 300mg jest ciut lepiej. 

 

Parogen lepiej działał na nastrój. Wenla co do tego to u mnie nie daje rady. 

 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kucharz napisał:

 

Biorę 300 mg od tygodnia. Jest trochę lepiej, ale to nie to samo co na 50 mg parogenu jeżeli chodzi o lęki. Teraz np chce mi się ryczeć jak o tym piszę , bo teskno mi do lepszego samopoczucia. Ale na 300mg jest ciut lepiej. 

 

Parogen lepiej działał na nastrój. Wenla co do tego to u mnie nie daje rady. 

 

 

Aaa daj spokoj ja tez od jakos ponad miesiaca biore Wenle i powiem Ci ze czuje sie marnie. I fizycznie jak i psychicznie jest cienko. Jutro konsultacja bede rozmawial z lekarzem co tu robic bo kurde tak sie meczyl nie bede. Burzliwy czas te 4 tygodnie dla mnie. Walka z samym soba ciagle cos jest nie tak.Moze sie skonczyc wejsciem na Paroxetyne bede o to prosil bo widze chyba nic innego nie pomoze... mam w domu tez escitalopram zobacze co lekarz powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, PiotrekLondon napisał:

 

Aaa daj spokoj ja tez od jakos ponad miesiaca biore Wenle i powiem Ci ze czuje sie marnie. I fizycznie jak i psychicznie jest cienko. Jutro konsultacja bede rozmawial z lekarzem co tu robic bo kurde tak sie meczyl nie bede. Burzliwy czas te 4 tygodnie dla mnie. Walka z samym soba ciagle cos jest nie tak.Moze sie skonczyc wejsciem na Paroxetyne bede o to prosil bo widze chyba nic innego nie pomoze... mam w domu tez escitalopram zobacze co lekarz powie.

 

Ja Esci nie brałbym, bo to słabsze od Paroksetyny. Na esci czułem się dziwnie, taki niekompletny. 

 

Dorzuciłem ostatnio 60mg duloksetyny do tego zestawu i powiem, że czułem się lepiej, miałem większy napęd i mniejszy lęk. 

Mam wizytę za tydzień. Poproszę żeby zamienił mi sertralinę na paroksetynę albo duloxetynę. Sertralina jest dla mnie bardzo słaba. Coś tam czuję, ale to nic w porównaniu do Paro czy Dulo.

 

Pisałeś gdzieś wcześniej ze lepiej Ci na Wenli, że masz strzał energii i w ogole jest lepiej. Dlaczego chcesz zmieniać lek? 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miesiąc temu skończyłem 10 miesięczną terapię parogenem 20mg który został przepisany na depresję lękową. W moim przypadku lek spisał się znakomicie, wyciągnął mnie z czarnej dziury niebytu. Pisałem już listy pożegnalne,szukałem sposobu by skończyć ze sobą a teraz inne życie, po prostu czuję się normalnie.

Lek zaczął działać między 2 a 3 tygodniem, skutków ubocznych na początku raczej nie było, coś tam troszkę w głowie się podkręcało ale było to nieistotne. Natomiast schodzenie z leku pomimo zaleceń lekarza bym zrobił w tydzień sam przedłużyłem do miesiąca, przez tydzień brałem na przemian jedną tabletkę i połówkę(lekarz tu poleciła zakończyć) potem przez 2 tygodnie brałem połówki i przez ostatni tydzień ćwiartki. Pewnie była to nadmierna ostrożność ale skutków ubocznych nie zaobserwowałem żadnych. Od miesiąca czuję się znakomicie i oby tak pozostało, pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Witam. Jak Paeoksetyna na tle innych lekow dziala przeciw lekowo? I jescze interesuje mnie to jaki ma wplyw na poziom energi? Nie chce chodzic non stop jak mucha w smole dlatego pytam. 
 

Dzieki wielkie

 

Piotrek, ma mnie jak napisałem wyżej zadziałała super, nie odczułem też żadnego spadku energii ale jak wiadomo na każdego lek działa inaczej. Nie sugeruj się za bardzo moją opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrekLondon napisał:

Witam. Jak Paeoksetyna na tle innych lekow dziala przeciw lekowo? I jescze interesuje mnie to jaki ma wplyw na poziom energi? Nie chce chodzic non stop jak mucha w smole dlatego pytam. 
 

Dzieki wielkie

Witam.na mnie zadzialala super biore od stycznia tego roku,dzisiaj nie mam w ogole lękow,po kilku miesiacach dodalem mianseryne bo mialem problemy ze snem i aktywuje mnie z rana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Elendil napisał:

Jak się czujesz? Jak na lęk działa?

 

Szczerze to chyba nie dziala, musze sie posilkowac Pregabalina. Ale w miksie z Miansa i Pregabalina stawia na nogi konkretnie. Jest wena , pewnosc siebie i wogole taka chec robienia czegos 👍🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Elendil napisał:

Jakie miałeś skutki uboczne przez działanie antycholinergiczne ?

 

bardzo słucho w nosie, pojawienie się strupów przez cały okres (8 lat)... bardzo słucha skóra - rozstępy. Lekko przytkany nos. Na dłuższą metę to męczyło niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

 

Szczerze to chyba nie dziala, musze sie posilkowac Pregabalina. Ale w miksie z Miansa i Pregabalina stawia na nogi konkretnie. Jest wena , pewnosc siebie i wogole taka chec robienia czegos 👍🏻👍🏻

Ja też biorę  seroxat w połaczeniu z pregabaliną. Źle spałam, moja psychiatra dołączyła mi mirtazapinę. Miałam wybór -nasen albo mirta. Chyba się konsultowała, bo miałam zadzwonić na drugi dzień i padło na mirtę. Po mircie czuję się znacznie lepiej. Mam lepszy humor i większą wenę. Biorę aktualnie -10mg paro, -300mg pregi i 22,5mirty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ekipa,
mam pytanie brałem wenle 150er, dołożył mi doktor 10mg paroxinor, no i kurde mam problem z poceniem się.... na samej wenli się pociłem mocno, a teraz to leci ze mnie jak ze świnki, siedze i czuje jak pot sie skrapla mi na brzuchu, plecach itp... o co chodzi? czemu po dołożeniu paroksetyny ten efekt się nasilił ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×